CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Dunia] Kanada beri status pelarian pada gay, ateis Malaysia

FOTHER-MUCKER replied at 11-4-2016 02:43 PM
Tapi aji kan...kalau menipu kita orang tu pun satu dosa juga.... Arrrrr

Matilah duk kacau  ...

Tak yah susah susah tuduh, kan ada yg sedia wujud kekal so bior ler sapa nk.tipu kita nk riso apa

Apa aku nk tipu? Klo nk tipu sejak awal dok.porem pun bleh, kat porem.ni ada yg ada pesbuk aku , ada yg tau nama penuh siap.nama ayah aku, ada ramai tau aku close up.n personal, ada tau aku oang mana, ada dah hanto kad n barang kat aku.di meben dulu haaa aku cite sme

Of kos ada benci.meluat so wattttt?' Nabi yg mulia tu pun ada musuh dan tak.di sukai sampai kiamat.tapi nk wat camna, life is a choice

Terang teranggggg wuran.ajar. untuk.kamu agama kamu, untuk aku agama aku so klo.twist skit, untuk ko.pendapat ko untuk aku.pendapat aku , apa masalah

Dokkk cite kenapa manusia PILIH .nk songsang tapi kenapa sentuh personal life aku haa why?

Tu aku kasik.siap punya pannnnnjang views aku, tak.paksa sapa setuju, tp.klo bagus COUNTER ler balik tp.klo. tak mampu lagi fikir je dulu pasal nk tuduh aku gay plak haaa, hanya sebab aku.milih to stay solo dah separuh abad? Abis tu kawan sekolah aku dak pompuan dok kolompo tu dah umur cam aku takkkkk kawin kawin.dia lesbo ler ye?  Sekaliii pun aku tak kata dia lesbo ke haaa walo.niat nk gurauuuu cam.ramai.kawan lain konon gurau aku gay ke pasei.tak kawin kawin?? Kesiannnnnn siot mentaliti.melayu , dah keje bagus berpamili tapi otak.kat lutut, kenapa nk gurau cam tu? Mak ayah aku didik.baik tak ajarrrrr gurau cam tu tau haaaa, lom de jodohhhhhh cakap je gitu , jaga air muka orang!!!

Berapa ramai.masuk neraka sebab lidah depa? Walo.ibadat.hebattttt tapi dok.neraka haa

Toksah gelar depa andartu.seme tu.kesiannnn, ko tgk.aku.pernah ke andartu sana sini cam.ipan??? Doa depa.cepat jodoh kan lai.bagus?

Shahreen74 replied at 11-4-2016 02:56 PM
Atheis.. tp duk pakai songkok g mahkamah... x paham ler..

klu g mahkamah mmg kene pakai songkok k ...

Bnyak ko tatau tp ko kne tauu dan kobjgn terkejut ok

Kulit jantan melayu LAGI HALUSSS DARI AWEK.OMPUTIH , klo.rak caya ko.leh p selidik!

Kendian asian frame kecik, eropah besorrr ok?

Ko salu.tenguk.jantan melayu.mak we benggali.tak??? Jarang kan?

Mamat melayu.kalo kawin omputih salu nya awek irish , sebab most.depa frame kecik

Jarang pure british.nya awek , frame besor

Kawan aku baru nikah.soang blonde irish, slimmmmm kecik rendah cam dia, dlm 160'cm je depa dua

Songkok tu head gear NUSANTARA tradition, cam tarbus untuk turks , cam.topi.untuk.mat salleh, eagle feather untuk.native american or red indian etc, paham?

Pegi mana mana court session ko.kne dress neatly clean and lagi.bagus formal.dress, klo nak national.costume pun bagus , takkan nk pakai.t shirt ALERUTO????

Salah satu sebab mat salleh turn gay pada aku ialah sebab AWEK SALLEH dah macam.jantan!!  

Untuk.apa ko.kapel.ngan soang zahirnya female tapi.dia cam superman sme leh buat, ko ckp.sepatah dia balas spai.gg ko.patah? Kan?

Kalo aku jantannnnn aku nk kawin dengan real woman, dia tau bila nk gentle.bila nk agresig, dia.pandai buat aku selalu rada jantan dan kendian reciprocate kehendak kewanitaan dia

Mcm.kes ramai.awek salleh.kawin jantan jauhhjhjhj lagi.tua sebab depa tak.dpt belaian soang ayah, cerai tu pekara biasa pd depa so budak.tu.membesar kurang perhatian.orangtua so dia nk kawin.contoh cam.celine dion.tuh haa

Sama kes cam jantan depa cari kapel yg lebih lemahhhhh lebih kecikkkk dan paling utama lebih SUBMISSIVE pada depa so jantan asian misal.budak melayu.fittttt perfectly apa yg awek.salleh dah abaikan untuk.jantan depa

Paham?

apa2 pun.. semoga dia mendpt hidayah tu jer.. doakn yg baik2 je la utk dia...

FanTasyCreaTioN replied at 11-4-2016 06:52 AM
dah nengok tadi
ha`ah lebihkurang gtu

Many thanks. Saya masih tak boleh tengok YouTube tu...Internet terlalu slow..seperti siput.

Kalau macam tu saya yakin pada kajian saintis.

Banyak sebabnya.

FOTHER-MUCKER replied at 11-4-2016 05:36 PM
Many thanks. Saya masih tak boleh tengok YouTube tu...Internet terlalu slow..seperti siput.

Kal ...
sesamer

itu post pertama FC dalam thread ni
sekadar membaca komen2 dendiam page by page

bagi FC malas nak menyentuh hal ni
sebab ni pilihan pribadi
bukan menyokong sebab FC secara pribadi juga tak dapat terima LGBT

sekadar nak menghentam mengutuk dan mengata
boleh ja kan
tapi seperti yang FC kata kan tadi
tu pilihan memasing , tu naluri dia
tu keinginan dia .. kebahgiaan dia

Bagi FC pula percaya
yer sedari lahir memang ada seperti dalam link utube tu
tapi ..
ada juga dari kesilapan orangtua juga dan cara pembesaran
dan
pengaruh keliling

FanTasyCreaTioN replied at 11-4-2016 10:05 AM
sesamer

itu post pertama FC dalam thread ni

Klu kutuk2 sgt takut nnt dorang akan lebih tersisih..

Lagi teruk klu buat dlm diam..

Bukan lah menyokong,tp ada kesudahan ke klu kita kutuk org2 mcm ni?

Whatever it is,i hope org2 mcm ni jumpa ketenangan dan kebahagiaan yg dia cari..

Kita pon x boleh nak predict adakah dia selamanya mcm ni atau tidak,people change,right?

Follow Us
pinksarah replied at 11-4-2016 06:11 PM
Klu kutuk2 sgt takut nnt dorang akan lebih tersisih..

Lagi teruk klu buat dlm diam..
macam FC kata kan tadi
pilihan memasing
kalau kita pun bengang dan terasa juga lah kan kalau kita dah buat pilihan terbaik kita rasa untuk diri kita
tetiba orang lain lelebih mengutuk pula
terbaik tak semesti nya pilihan tu betul
tapi dah dia rasa tu terbaik untuk diri dia biar jer la
yang tanggung risiko bukan kita
yang rasa merasa semua2 tu bukan kita

yang meluat tu yang buat2 patah riuk seribu tapi kejung kematu
sakit piyed nyer lebih melebih2 dari perempuan
yang tu hampes hampagas jah

Kat Malaysia nie walaupun Islamnya jenis sedikit ekstrim, tapi takder lar sampai nak bunuh2 puak gay dan atheis. Org2 yg murtad pun rata2 selamat jah. Takder pulak kes2 org bunuh murtad atau gayah2/maknyah2 hanya kerana diorg mcm tu. Aku rasa kat US lagi teruk kut, kat sana tak abis2 kes buli fizikal, bunuh diri bagai akibat orientasi seks.

Edited by milo_888 at 11-4-2016 08:55 PM
ajinomotonosuga replied at 11-4-2016 01:22 AM
balik dohhh. berkat doa milo

Ohemjeee.... the gods must be crazy again.... dah mixed up doa ai... ai doa mintak sirul azhar balik... oghang laen pulak yg balik...

Tawon lepas ai doa for thin body and fat bank account... mixed up jugekss... body fatter, bank account thinner...

Takpe la bangaji balik pun... blh curah khidmat bakti pada nusa dan bangsa...

FOTHER-MUCKER replied at 11-4-2016 02:44 PM
Maksudnya memang dah semulajadilah.

memang semulajadi pun. makhluk bimbo jah yang cakap it's a choice.

akak syak bila dia dah jadi athiest ni bermakna dia juga dah tak boleh berjubah jua bukan sis?

orang dah jauh bebel pasal songkok ni ko baru nak tanya....

len kali baca lah dulu barang satu dua muka surat dek kalau pun dah menggigil jari nak mengomen.....

edee_91 replied at 11-4-2016 09:35 PM

Yang kata it's a choice tu maybe didorong keperluan untuk justify personal bias even hatred.

Bagilah mountains of evidence pun dorang tetap akan tepis.

Bagi aku tak payah kajian sains pun it's plain obvious mana ada manusia dalam dunia ni akan sengaja memilih untuk jadi 'songsang' dan tersisih. Semua orang bermimpi nak jadi misali, pujaan ramai, perfect.

Edited by Changa at 12-4-2016 12:05 AM
Decaffeinated replied at 11-4-2016 11:50 PM
Yang kata it's a choice tu maybe didorong keperluan untuk justify personal bias even hatred.

Ba ...

itu lah sister..
kalau budak sedari umur 4 tahun dah minat kaum sejenis....datang celah mana nya naluri itu?
terpengaruh dengan tiwi?
personal choice?

sembang memang senang... kalau betul naluri itu adalah personal choice manusia.
coba la isap konek jantan...selera ke tidak dek?? dah kata boleh ubah on off naluri manusia bukan? kenapa tak try isap konek sebagai pembuktian?

edee_91 replied at 11-4-2016 09:35 PM

takdok sapa SEMULAJADI LAHIR dia homoseks or lesbo or transgender or bi seksual , takdok

semua tu kecenderungan , tendency, orientasi, dominan custom or adat hidup dia , kebiasaan dia , the norm jek..seme ni terbit dari pilihan dia

samada ko pilih atau kau akan di pilihkan

hidup ni bila ko lahir ibarat ko campak bayi di air sungai tuh , arus mengalir , samada ko berenang ke tepi ATAU ko akan di renangkan air

sebab ko bayi lagi so wajibbb pengasuh or penjaga yang lebih dewasa jaga ko, asuh didik kasik ilmu terutama nya , nomo satu ilmu makrifat or kenal kan sapa yang cipta ko dan apa tujuan ko di cipta, ingat saja saja kaaa?  Hidup just tunggu mati? gitu?

ko dah study pasal BEHAVIOURAL SCIENCE?  budak lemah self esteem , penakut , timid, salu kene buli...ko rasa BOLEH DI UBAH dia yakin diri, berani berdepan pembuli, rajinnn, decisive, penuhhh positif attributes, buleh ke tidak ???

tup2 mai bapok soang kat tv cakap pok pek pok pek ko terus caya?  otak jenis apa ni? napa tak kaji tak selidik?

tuhan cipta manusia berpasangan, lelaki dan wanita, ada siang ada malam, ada susah ada senang, ade kemarau ada bah, ada putih ada hitam etc.

kalo ibu bapa ada anak gay or lesbo, tenguk apa quran kata , barangkali kamu tak suka or benci pada sesuatu tapi itu baik untuk kamu !!  adalah hikmah segala nya yang tuhan izin berlaku , tapi manusia ni takmo fikir

lalu nak back up kemahuan nafsu melampau depa, depa justify konon semulajadi !!  ada manusia SEMULAJADI HISAP ROKOK? ada manusia semulajadi togok arak??? ada manusia semulajadi dia kaki umpat? semua ni adat hidup manusia yang terbina dari SISTEM KEPERCAYAAN dalam diri dia

tu pasal quran ajar no compulsion in religion

kalo bab memilih agama apa ko nak percaya hatta kamu tak mo percaya agama tak mo percaya wujud tuhan...TIDAK ADA PAKSAAN !!

tang mana islam tak liberal agi, depa sibuk pasal hak asasi manusia nak percaya bangga dengan negara secular yang uphold prinsip ni, quran dah ajar manusia 1400 taun lebih bab ni aaaa tak payah nak revolusi itu ini, masa nabi hidup di tempat dia ada kaum majusi yang sembah api, ada kristian ada yahudi..aman je!

ni antara kisah kisah CARA HIDUP MANUSIA ALAF BARU.. yang konon di katakan MODERN misal jadi homoseks  di bungkus  , di salut, di pakej , kendian asssociate kan CELEBRITIES macam ricky martin, macam elto john...macam JUAL PRODUCT, so kalo icon dunia tu seme buat makna mende btui bagus dan GLAMOROUS,  dan kalo tak bijak di tangani mende tu jadi viral, kendian di buat undang2 konon JUSTICE, konon agama tu sempittttttt, konon tuhan tu tak adil

so last2 jadi manusia yang sistem percaya dia or his BELIEF SYSTEM itu tak percaya wujud tuhan , hidup berperlembagaankan Nafsu, tak puas sejenis jadi bestial rodok bontot kobau bontot kambin, tak puas lagi main sesama mahram , fak ibu sendiri fak adik sendiri, nafsu tadak batas so tak puas lagi main mayat, bini dah mati boleh rodok dia lagi , tak puas lagiii main bayi kecik last2 apa?

aku nak tanya, adakah misal nya MANUSIA YANG HIDUP ZAMAN NABI LUT a.s tu, umat nabi lut a.s tu lahirnya depa ke dunia dan jadi umat nabi itu

ADAKAH DEPA SEMULAJADI suka sodomi? ko tau liwat tu another act of sadism tak? ko tau tak MANUSIA ADA KEPUASAN BILA INFLICT, BILA MENGENAKAN SIKSA OR MACAM KASIK PAIN OR SAKIT PADA MANUSIA LAIN...ko caya mende ni tak ? kalo sapa manusia macam ni, depa ada MASALAH JIWA, tak banyak un sikit

kenapa kalo ada oang jatuh misal nya kawan kita, kita ketawa hahahahahaha, why??? kenapa kita ANGGAP lucu atas kesakitan manusia lain? mende cam ni yang zahirkan isu cam kes rogol...ko tau ke tidak ni? apa nikmat ko dapat ko rogol budak macam arwah nurin...sumbat terung kat dubur dia, main faraj dia kendian tak kasik makan..ko leh bayang kesakitan budak baru 10 taun?? ko sanggup buat? tapi kenapa ada buat?

isu disini psyche or jiwa jiwa yang macam aniaya arwah tu JUGA ADALAH PSYCHE YANG NAK JADI GAY OR LESBO ko tau tak? aku sebut bunga bunga SADISM

ko tau dalam MANUSIA NORMAL di kalangan kita dalam society, ada suami isteri suke seks ganas...adaaaaaa, tapi ko paham tak? ada ketagih anal sex !! isteri tu kalo tak anal dia tak puas haaa

soalan nya masa awal2 or masa sebelum ketagihan tu dia suka ka anal seks? ko agak sapa ajor mende2 tak senonoh seme tu kalo bukan kaum jantan !!

apa nikmat amik gambo ko main bini ko sendiri haa? apa nikmat? tapi berapa ramai isteri teraniaya sebab suami suke amik video dia main bini sendiri, ni pun kalo bukan jantannnnnnnnn yang ajo sapa ajo haa?

maksud aku bebel ialah bab BUNGA BUNGA SADISM, so sebelum jadi realiti elok ler di lupuskan terus, tu penting nya syariat agama! ADAB masa jima' pun ada

tapi kita manusia moden?  makan aiskrim laaaaa, cat laaa..kita buat lawak mende2 yang aku sebut bunga sadism, mende2 yang BAKAL SERET KO KE DALAM LAGI TERUK SAMPAI JADI KES CAM ARWAH ADIK NURIN.. ko tau dan ingat kes tu? aku walo baca di internet poloh taun dulu still fresssshhh in memorii okkk?

now hari ni ko cek berapa banyak budak kecik kene rogol? berapa tinggi kes sumbang mahram? tu aku cadangkan suh haramkan kawin bawah umur dan poligami, bukan sebab haramkan apa tuhan halalkan, demi nak cegah keburukan lagi besorrrrrrr wajar kita buat walo keburukan kecik

contoh promot KONDOM...nak elak aids esp PENAGIH TEGARRRRR, suka tuko2 jarum kotor kendian jangkit anak bini di rumah haaa...sapa tanggung???

ni nama dia PRO ACTIVE plan...bukan dok kasik berita kendian buat lawak bodoh, besok mai berita cam arwah nurin, marah2 pas tu buat raja lawak semula

aku ni idup tak ajor otak aku idup macam tu okkkk?

semulajadi manusia tu jantan or betina, itu jantina ! dan kalo dia KHUNSA pun, dia tetap samada jantan or betina malah pandangan aku secara peribadi, nabi adam bila di cipta dia adalah KHUNSA, dia jantan dia betina gak dedua ada ...ni pandangan peribadi aku , kendian tuhan amik part wanita dan jadikan HAWA

HAWA tu dari adam , adam tu dari tanah...adam di kelaskan as lelaki tapi maksud adam ialah tanah , hawa di kelaskan  sebagai wanita, maksud hawa ialah sebagian dari adam yang hidup...kendian kita sebut hawa nafsu , nafsu selalu nak idup, memberontak...musti hidup !! to survive walo apa cara !!!

tu pasal aku tak eran kenapa ada masturbation kendian ada sex sesama mahram kendian ada sex berlainan jantina dan mahram dan kendian manusia boleh sex sejenis..aku tak eran seme ni sebab AKU ADA JAWAPAN PADA SEMUA NATANG ni berkat ilham dan kekuatan fikiran aku dengan izin tuhan haaa..seme ni ada dalam diri setiap manusia

so aku dakwa bila manusia tu lahir misal bayi pompuan or lelaki, DIA ADA POOOOOOOOOTENSI , POTENSI, POTENSI untuk jadi APA SAJA, tak mustahil!

dia leh dok sesoang sampai mati dan kalo tak tahan dia melancap tapi itu haram dan kalo dia btui dapat bersihkan nafsu dengan puasa dan tunduk pandangan so walo dia seoang diri sampai mati dia aman sejahtera jiwa tenang, tak mustahil, contoh rabiatul adawiyah, imam nawawi dan ramai lai !

kalo dia cenderung sejenis or minat sejenis, takat cinta sayang saja batas nyaaa tapi kalo sampai seksualiti or liwat seme tu jatuh haramm, baik dia posa aje dan terbatas cinta tanpa babitkan hubungan fizikal

paling baik dan sejajar sunna nabi , cari ler pasangan lawan jantina yang elok agama nya dan belayar di laut kehidupan dengan kompas agama bertunjang quran dan sunnaaa...ini sebaik baik contoh dari nabi kita dan ini CUSTOM or adat yang majoriti manusia dunia AMAL kan or biasakan

kalo ko notis tiap satu...seme tu PILIHAN CARA HIDUP, kalo ko tak pilih akan sesuatu, dan dan masa tu gak ko akan di pilihkan

kalo ko tak pilih supaya hanya kata or ilmu bagus yang dok dalam kepala otak ko...maka otak ko akan terpenuh sampah sarap yang tentu nya DI PILIH NAFSU

amik contoh mudah ko ada kebun 1 ekar, so kalo ko tak kejekan kebun tu APA JADI? KEBUN tu penuh semak, lalang , pokok macam2 yang di bawa agen agen pendebungaan misal monyet makan pisang jiran ko bawak lari jatuh kat kebun ko so tumbuh pisangggg , angin tiup lalang kat sebelah kebun ko mai bunga bunga lalang jatuh di kebun ko dan tumbuhhhh dan macam2

tapiii cuba 1 ari ko mai dan tgk dan DECIDE !!! besok aku nak mula tanam sawit !! rege sawit mahai skang, 500 rm satu tan ! aku mustiii sukses ! haa pas tu ko cek seme ilmu nak kejekan sawit, pok pek tung tang tiap hari ko kejekan sampai peluh2 , rehaat keje rehaat keje saampai satu masa kebun tu hasiilkan buahhhh, ko jual dapat duitt...blehhhhh belikan tudung fareeda untuk isteri dan dia seronok sukaaaaaaa banget haaa...ko nampak tak seme ni???

yang pertama ko tak memilih untuk beramal or kejekan kebun tu so tadak hasil

yang kedua ko decide nak keje kan kebun untuk sesuatu objektif...haa ada hasil

so apa susah nak paham bab gay seme tuh? tapi kalo ko MALAS, DOK KEDAI KOPI gebang je lebih tunggu brimm tunggu adun masuk campak duit apa hasil?

ko akan beralasan akan cari beribuuu alasan misal ada kawan cakap ko...kejekan ler kebun ko tu dolll sawit tgh mahal niii kalo takmo ko pajakkan jeee

alaaa..aku mmg nak kejekan tapi nanti laaa aku kene ada modal skit, aku itu aku macam macam ALASAN nak back sistem belief yang negatif lemah or AKU TAK BOLEH haa ramai manusia sistem cam ni..walo tubuh badan masih kuat tapi MINDA dia dah dok lam kuboq...puak cam ni aku gelar HIDUP MENUNGGU MATI !

DALAM HIDUP ko kene elak jenis manusia cam tu

Ba ...

apa yang mendorong sesoang manusia MEMILIH akan sesuatu apa pun?

tu laaa suh study even sains nya experimen ko malas..depa malah amik bayi dan monitor sampai dia besor untuk nak tau kenapa manusia buat apa dia buat

kalo ko study anthony robbin nya idea, dia kata STATE OF EMOTION

apa saja manusia buat dia akan buat kalo dia persep mende tu make dia feel good,  dan asal awal dari ini ialah feel good tu index bahwa ko mampu SURVIVE

so manusia akan buat cuma mende yang dia rasa good demi nak survive

kalo study steven covey..dia banyak relate soal ego, ke AKU an

kalo study scientolgy idea depa lain skit

tu lom study in general psikoloji esp aspek moving towards pleasure, moving away from pain..lom study skinner, adler, dan lelain

kenapa manusia buat apa dia buat, misal yang bunuh arwah adik nurin or misal budak fathine yang kawin sejenis di london tu? kenapa

kendian kene analisa btui2 bahwa BILA DEPA BUAT APA DEPA BUAT ADAKAH DEPA PILIH MEMANG NAK BUAT ITU ATAU DEPA DI PILIHKAN?

senang senang kata bimbo pada yang persoal bab CHOICE, sedangkan manusia hebat di dunia tak abis cite soal FREEDOM OF CHOICE endowed by the almighty untuk manusia

lembu ada choice? kobau? burung? ikan paus terdampar ramai2..ada choice? orang utan ada choice? ada ? ada? kucing ada choice takmo makan sadin nak makan dodol? ada ? ada?

tapi MANUSIA DAN DJINN ada choice samada nak PATUT or INGKAR...ni huge issue dalam aspek ciptaan manusia, sampai ari ni brgasak antara qadariah jabariah  seme tu samada manusia ada choice buat baik or jahat or tidak haa..tak abis bertekakkkk, dia mai sini kata bimbo??

astagfirullahalazimmm..istighfar ler bebanyak..kalo bodohhhhhhhh..sama sama belajaqqqqq...okkk?? freedom of choice, adam samuel lata GIVE ME LIBERTY OR GIMME DEATH..ko kasikkkkkkkkkkkkkkkkkk aku kebebasannnn atau ko kasik aku kematian !!

samada dia tu bebas or dia akan berperang sampai dia mati demi mahukan KEBEBASAN

bebas apa? bebas memilih laaa apaa lagi..tak ke quran dah ajar 1400 taun duluuu? takyah adam memekik cam tuh haa slogan2...quran dah ajar tiada paksaan dalam beragama , tapi dah degil

adam a.s dan hawa ADA KEBEBASAN untuk patuh or ingkar, tuhan dah larang, dah kasik tauuuuu JANGANNN HAMPIRI INI POKOKKK, kelak kau  akan rugi

adam tauuuuuuuuuuuuuuu..hawa tauuuuu...iblis pun tau ahaahahahahaha so iblis cucuk macam mana? haku takmo cite, bior korang tau apa aku salu sebut KAEDAH IBLIS haaaa... hint dia pi tenguk woyang DEVIL ADVOCATE aahahaahaha

abah ko bimbo, eeeeleh !!

Ba ...

apa yang mendorong sesoang manusia MEMILIH akan sesuatu apa pun?

tu laaa suh study even sains nya experimen ko malas..depa malah amik bayi dan monitor sampai dia besor untuk nak tau kenapa manusia buat apa dia buat

kalo ko study anthony robbin nya idea, dia kata STATE OF EMOTION

apa saja manusia buat dia akan buat kalo dia persep mende tu make dia feel good,  dan asal awal dari ini ialah feel good tu index bahwa ko mampu SURVIVE

so manusia akan buat cuma mende yang dia rasa good demi nak survive

kalo study steven covey..dia banyak relate soal ego, ke AKU an

kalo study scientolgy idea depa lain skit

tu lom study in general psikoloji esp aspek moving towards pleasure, moving away from pain..lom study skinner, adler, dan lelain

kenapa manusia buat apa dia buat, misal yang bunuh arwah adik nurin or misal budak fathine yang kawin sejenis di london tu? kenapa

kendian kene analisa btui2 bahwa BILA DEPA BUAT APA DEPA BUAT ADAKAH DEPA PILIH MEMANG NAK BUAT ITU ATAU DEPA DI PILIHKAN?

senang senang kata bimbo pada yang persoal bab CHOICE, sedangkan manusia hebat di dunia tak abis cite soal FREEDOM OF CHOICE endowed by the almighty untuk manusia

lembu ada choice? kobau? burung? ikan paus terdampar ramai2..ada choice? orang utan ada choice? ada ? ada? kucing ada choice takmo makan sadin nak makan dodol? ada ? ada?

tapi MANUSIA DAN DJINN ada choice samada nak PATUT or INGKAR...ni huge issue dalam aspek ciptaan manusia, sampai ari ni brgasak antara qadariah jabariah  seme tu samada manusia ada choice buat baik or jahat or tidak haa..tak abis bertekakkkk, dia mai sini kata bimbo??

astagfirullahalazimmm..istighfar ler bebanyak..kalo bodohhhhhhhh..sama sama belajaqqqqq...okkk?? freedom of choice, adam samuel lata GIVE ME LIBERTY OR GIMME DEATH..ko kasikkkkkkkkkkkkkkkkkk aku kebebasannnn atau ko kasik aku kematian !!

samada dia tu bebas or dia akan berperang sampai dia mati demi mahukan KEBEBASAN

bebas apa? bebas memilih laaa apaa lagi..tak ke quran dah ajar 1400 taun duluuu? takyah adam memekik cam tuh haa slogan2...quran dah ajar tiada paksaan dalam beragama , tapi dah degil

adam a.s dan hawa ADA KEBEBASAN untuk patuh or ingkar, tuhan dah larang, dah kasik tauuuuu JANGANNN HAMPIRI INI POKOKKK, kelak kau  akan rugi

adam tauuuuuuuuuuuuuuu..hawa tauuuuu...iblis pun tau ahaahahahahaha so iblis cucuk macam mana? haku takmo cite, bior korang tau apa aku salu sebut KAEDAH IBLIS haaaa... hint dia pi tenguk woyang DEVIL ADVOCATE aahahaahaha

abah ko bimbo, eeeeleh !!

Changa replied at 12-4-2016 12:02 AM
itu lah sister..
kalau budak sedari umur 4 tahun dah minat kaum sejenis....datang celah mana nya  ...

ko renung kata kata soang criminalogist nih, dia kata

soang penjenayah, memula dia buat jenayah dia benciiiii

kendian dia biasa dan suka

kendian dia jdi tegar dan tokleh kalo tak buat

contoh mudah kes shoplifting, bukan nak kata depa miskin misal wynona ryder tu..tapi kenapa dia buat?  maybe shoplifting pun art kut..sebab dia artis

ada grup oang kaya main golf, jalan2 fairway tu dia jumpa bola golf sapa ntah..dia amik masuk poket..kenapa??? dia kaya satu lori bola golf dia leh beli laaa..tapi kenapa buat keje cam tu gak..kenapa?

kenapa manusia PILIH satu amal or perbuatan or keje YANG MERUGIKAN, misal menghisap rokok, keeeeeeeeeeeeenapa senah?

naluri? takdir? teranggggggggggg jelas tuhan kata dalam quran demi masa manusia tu rugi kecuali yang beriman dan BERAMAL SOLEH or kebaikan

hisap rokok tu baik tak senah? kalo ikut kaedah iblis of kos baikk...macam mencuri baik gak..alasan? kalo takdok pencuri takdak polis so tadak jawatan awam so tadak sapa nak undi BN aaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahaha, sapa nak kasik keje kat yang kilang rokok ? kawan aku abang dia menejer kilang rokok haaa

so kalo tutup sapa nak kasik makan? aaaaaaaaa..lupa teruih sapa sebenar kasik manusia makan aaaaaaaaahahahaha, ni ler kaedah iblisss kalo nak tau

kita ni sebenonya tuju silap...patut kita tanya bab ADAT MANUSIA, sebab amal yang kerap di buat tanpa ANALISA PILIHAN BERSANDAR QURAN SUNNAH akan membentuk adat custom budaya hidup manusia masarakat tu seme dan satu masa akan susah di buang, bunuh anak mati anak tak per tapi ADAT jangan

so mende cam lbgt ni sekarang kalo tak di pantau baik2 satu masa zaman cucu senah cicit senah mende ni dah jadi GLAMOROUS CUSTOMS IN MALAYSIA abis laaaa..tunggu bala Allah swt je laaa kut haaa...salah sapa? salah yang masa ada hari ini ler...hidup ikut nafsu, tertipu dengan iblis haaa mende buruk di katakan emulajadi !!!

sedangkan SETIAP SEMULAJADI PASTI TIDAK SIA SIA SEBAB SETIAP SEMULAJADI ITU ADALAH CIPTAAN ALLAH SWT dan dia tak jadika sesuatu itu sia sia !!!

sapa dok kata gay lesbo itu semulajadi paham paham je laa..makna dia telah fitnah yang cipta dia dan apa hukum...piiiiii tanya ostad kamu okkkk? ingattt idup ni kan lama sangatt aaaaaaaa okk kasik ko umur 100 taun ler tade hal lepas tu apa?? abis gitu yer? semulajadi cam tu ke? ahahahahahahha

terbaikla ulasan aji..
apa2x pun moga yg tersesat jalan diberi hidayah hendaknya..

mengaku takde agama tp motip pakai songkok?