CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: razzmat

najis kuching

err.aku tak kisah bab datang tu. cuma bab melepas kat area rumput.tu yang berbulu sikit.so nak cari solution agar tak melepas kat area laman rumah

apa kata buat satu "tempat pelepasan kucing-kucing tu" kira macam tandas mini khas buat kucing yg bertandang kat situ..   sorry..melawak je

Balas #6 ushioz\ catat

Senang jer..ko bela anjing..gerenti kucing tu tak dtg dah rumah ko....

Balas #6 ushioz\ catat

Rumput rumah tuan rumah ada pasir ke? Selalunya kucing suka buat toilet tempat tanah berpasir atau ada sikit-sikt pasir. Jarang kucing lepas atas rumput mcm tu je sebab dia akan cuba kuis tanah nak tutup bahan buangannya tu.

Tuan rumah check thread ni ye:

http://mforum2.cari.com.my/viewt ... &extra=page%3D1

banyak tips kat situ. Bawah thread ni je

haa. kucing2 ni tatau la pe peelnya. selamba je melepas. bukan spesis kampung punya kot. dah campur2. kalau kucing kampung bijak sikit. berak tempat berpasir pastu kambus. yang ni jenis berak merata pastu biar je.

Follow Us
Originally posted by xsmlxl at 20-4-2009 22:43

aku simbah dgn air.. tapi depa tetap datang  bila mereka lupa tragedi di simbah air..org kata letak soflan.. jiran cina aku lak buh minyak tanah..

lps tu aku petik kan api.... baru la best....

citer pasal ni.. aku pun risau gak ...aku bela 6 ekor kucing. rumah sebelah aku bela 2 ekor kucing. petang-petang or time aku cuti memang aku lepaskan kucing..so yang ber6 ini main sama-sama dengan yang berdua nih. semua kucing ni suka main kat rumah bujang (sebelah rumah gak) sebab rumput panjang..setakat ni aku takde la terhidu bau-bau taik kucing yang dibawa angin..(maknenye takde yg berak merata kat rumah org)

hari tu ada la cakap kat budak2 bujang nih (lelaki)..sorry la kalau kucing2 akak main kat sini..tapi dia takde berakkan?..sekali budak bujang tu cakap..ada kak..selalu melekat kat tayar keta... ishkk..terkedu aku jap. sebab dari pemerhatian aku kucing aku akan balik berak kat rumah dalam litter box dia...cuma kucing jiran yg berdua nih pernah terserempak ngan aku tengah meneran kat laman aku..dan disaksikan oleh tuan die. tuan dia boleh gelak aje..

mesti budak-budak bujang tu bengang kat aku kan ...

Reply #13 kenari7117's post

ala... kesian nye...
ckp la kat budak bujang tu...
yg berak kat rumah dier tu kucing tak g skola...
kucing kenari g skola... tinggi lagi...

Originally posted by nidzrain at 22-4-2009 18:36
ala... kesian nye...
ckp la kat budak bujang tu...
yg berak kat rumah dier tu kucing tak g skola...
kucing kenari g skola... tinggi lagi...

nidz...tapi sekarang dah jadi lain...kucing aku yang dah remaja tu (2 dara 4 romeo) semua dah melepas kat luar rumah..ada 4 tempat yang aku spotted..depan rumah aku (No 7), depan rumah jiran sebelah(No 5) depan rumah no 4, depan rumah no 11...tempat-tempat lain aku tak pasti.. sekarang aku tengah frust giler...penat aku trained diaorg ni...tapi kalau aku kurung dalam rumah pandai lak cari litter box diaorg...

petang-petang terpaksela aku ambik cangkul kecik buang harta karun depa dalam longkang...risau gak..mesti jiran-jiran marah ..dah la kawasan tu aku je paling banyak bela kucing...

aku ingat nak beli spray "Get Off My Garden" dan spray kat jamban-jamban yg biase dia pergi tu...ada sesapa pernah try spray ni tak...berkesan tak?

Originally posted by kenari7117 at 11-6-2009 09:30

aku ingat nak beli spray "Get Off My Garden" dan spray kat jamban-jamban yg biase dia pergi tu...ada sesapa pernah try spray ni tak...berkesan tak?...

boocik pernah guna ni dulu.
tapi ada kucing berkesan bila guna ni, ada yg tak jalan :geram: ...
apa2 pun, u cuba dulu...

[ Last edited by  boocik04 at 11-6-2009 12:56 ]

Selagi ada bau yg kucing boleh sense, diaorg akan tetap gi situ.

Reply #489 kenari7117's post

dah pernah try...mmg dia tak berak kat spot situ, tapi dia pg carik spot lain yg berdekatan pulak..

rasenye kebanyakan benda ni tak berkesan.... penah cube gak, tapi budak2 bulu tak makan saman la.... bau2 tu takes time nak hilang. pada kite dah bersih dan takde bau, pada diorang still ada bau lagi.....

ada anak kucing kt umah, my hubby jumpa... pandainyer dier klu nk berak, dier berak kt tandas...

dah beli dog/cat repellent yang kristal jelly kaler hijau... kemarin dah tabur kat tempat yang spotted ada harta karun.

balik semalam cam takde..tapi tak tau la sebab sekarang ni depa kena kurung..kalau keluar pun time aku balik keje kul 6.30 masuk balik time makan kul 8.30 atau 9.00mlm..pastu kena kurung balik sampai la petang besoknye...

Camner Nak Train Kucing Aku Ni

Aku dah naik bengong ngan kucing aku sekor tu. .aku baru je bela dia dalam masa 4 bulan, aku amik dia dari kecik lagi. masalhnya adalah dia ni susah sangat nak berak atau kencing kat tempat yang disediakan.. dia suka berak kat ruang tamu umah.. geram tul aku

macam2 cara aku dah buat..

1) aku kurung dia dalam bilik air selama seminggu, still dia x berak kat bilik air.. dia sanggup tahan kencing ngan berak sampai laa aku keluarkan dia.. kesian plak tengok dia tahan berak dia tu
2) aku kurung dia dalam sangkar, pun sama gak sanggup dia tahan, sampai aku keluarkan dia baru dia nak berak ngan kencing
3) aku dah belikan pasir. pastu aku amik taik dia letak atas pasir tu supaya dia tau la mana nak buang, pun masih tak berjaya jugak..

aku dah buntu dah nak buat cara apa.. pening kepala aku.. aku taknak lepaskan dia kat luar sebab nanti dia berak rumah jiran2 so aku tak suka laa kan orang komplain, tapi tu laa .. aku ngan hb dah letih dah setiap kali balik umah mesti nak kena cuci umah...

kucing2 aku yang lain pandai je berak dalam bilik air,, dia sekor je tak pandai2.. korang ada tak caranya..

aku penah baca pasal ni dulu tp x igt kt mana...
dia ckp o amek ledi ko patahkan lidi tu ikut panjang ekor dia...
means ko letak lidi tu kt ekor dia dari tutt smpi la hujung ekot the patahkan..
pastu ko letak lidi tu dlm toilet bowl...

x tau la btol x...sbb xde kucing nk praktis kan...

lebih kurang cam kucing aku... tp kucing aku dh besar... mase kecik die pandai nak berak katne... baik punye train aku bagi... tp makin besar makin mengong... alzheimer agaknye... berak merate rate dlam umah... last2 buang...

sila buang hehehehe