CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Highflyer19

[Tempatan] 8.3 juta lelaki, wanita bujang selesa hidup sendirian

i olls simpati dgn yg kene ghosted...apa2 pun know ur worth...move in....you all akan perfect di sisi right person

sangbara2020 replied at 28-8-2023 02:08 PM
ada psgn ni mmg menyusahkan
jenuh nk jaga hati

bila kahwin ni dpt pahala

nak dapat pahala bukan free

sebelum nak dapat pahala dlm rumahtangga kena hadap mcm mcm ujian dulu

kalo tak sanggup, memang tak dpt la pahala yg dijanjikan

cuma ujian dalam berkahwin ni, kalo besar ujian tu besar la pahala yg boleh dapat

kalo kecik ujian tu, kecik la pahala yg dpt

my fren banker ambil early retirement...duit kepok2...x kawen..ada kucing sekor...jadi part time UT Consultant..pastu join Travel Agency jadi Tour Leader...round the world FOC dpt allowance lagi..

capiloton replied at 3-5-2023 05:52 PM
betul la ni... samaaaa
aku tahu apa kelemahan aku,
antara nya aku tak suka dengar mulot org pompu ...

setuju mana ada lelaki suka kena bebel. tp pengalaman aku kalau time ada mmg bengang kena bebel tp time xde sehari....rindu lak bebelan tu. hahaha. setiap org x sma tp normalnya manusia takut sunyi. sbb tu Nabi Adam minta Hawa dijadikan. sbb tu  manusia takut dipulaukn. pdgn aku je lah.
nikmati hidup je bro x kira solo atau double atau triple atau quadrant.

I antara yg kawen lambat. Umur 30 baru kawen. Sbb i dari broken family. Tp betullah kawen ni lagi stress dari bujang. Maybe sbb anak i jarak rapat kot. So girls take your time. Choose your men wisely. And paling penting jangan takut untuk tinggal hubungan yg toxic.

itik_magic replied at 1-10-2023 08:22 AM
setuju mana ada lelaki suka kena bebel. tp pengalaman aku kalau time ada mmg bengang kena bebel tp ...

Setuju sis, just nikmati je hidup & bersyukur dengan apa yg kita. And yang penting, jangan compare hidup kita dgn hidup orang sebab dugaan setiap orang berbeza.

Follow Us
I dah 3 tahun x d husband...pernah rs teringin nk berkawan tp bila start berkawan malas plak i nak berkomitment, nak balas2 msg la nk bertanya khabar, lg selesa layan movie je klu bosan. So enjoy je la ditakdirkan x d pasangan,  berteman  anak2 je la

Biar bujang asalkan xmenyusahkan org, yg byk yg menyusahkan bujang ni org yg dh berkahwin.. Sibuk duk kenen² kan org, kalau kenen org yg semenggah sikit perangai xpe gak ni x.. Mcm nak mgenakan org pun ada juga lepastu sibuk cerca si bujang bila xjadi pdhal dh kantoi perangai xelok org yg dikenalkan tu

cmf_premierleag replied at 30-8-2023 11:06 AM
Biarlah depa choose nk hidup single pun
Dah itu depa rasa selesa
Yg sibuk nk dictate life org lain d ...

Yg lelaki bujang plk tak.berani nak gamble, bayar  hantaran puluh2 k dah tu  tak sampai setahun  dah rimas...tak boleh toleret dgn peel bini, mertua semua tu.Ujung ujung cerai, hangus je saving masa muda.
Tu yg adek aku fobia sgt...dah dua tiga kali serius nak kawen tapi akhir nya tarek diri.Puncanya bila dah lama kenal,  mula lah nampak kekurangan masing masing...dan hilang konfiden nak teruskan..

Iolls pon dah standby nak mereput je nie

Skrg ni org couple je tp tak kawen.. nak berpisah pun senang..

Edited by antikorok at 24-12-2023 05:13 AM

Ku idamkan cinta ini
Tapi ku tidak tahu
Bagaimana hendak ku buktikan
Ku idamkan saat ini
Berdoa kan kembali
Agar tuhan bukakan semula
Hati ini...

Pada zaman era modenisasi yang penuh pancaroba ini, masih adakah lagi insan yang sudi menerima segala kekurangan kita seadanya untuk menjadi teman sehidup sehati sejiwa hingga akhir hayat?

Ntahle aku tgk lelaki zaman skrang ni kemain lagi kecam perempuan. Mcm skrang tgh viral pengacara tv3 tak reti siang ikan tu. Kesian plak aku tgk dia kena kecam, yang lelaki-lelaki ni kemain la kutuk perempuan macam-macam. Tu pun major turn off jugak tu utk perempuan

honam replied at 1-10-2023 10:32 AM
bila kahwin ni dpt pahala

nak dapat pahala bukan free

Kena bezakan jugak antara ujian dan kebodohan. Contohla, kononnye diuji dapat laki kaki pukul. Kekadang aku rasa sebenarnya masa bercinta pun perempuan boleh nampak red flag pada bf diorg, tapi sebab sayang atau maybe takut kena kutuk andartu, dia terima jelah. Dh kawen kena tibai terus cop ni suma ujian.

Unless la kalau lepas kawen laki tu berubah. Lepas kawen dah senang tetiba laki hisap ganja pulak sebab dh berduit. Dan nak keluar dari ujian tu ade je option, bercerai. Nabi Muhammad saw pun pernah je bercerai so aku tak paham kenapa masih ada yang nak pertahankan perkahwinan tu. Laki lepas kawen dpt kanser ke, accident sampai lumpuh ke, tu baru btul ujian. Kalau dr sebelum laki ko dah mcm tu, tu kebodohan namanye

akusukaq replied at 2-10-2023 12:45 PM
Yg lelaki bujang plk tak.berani nak gamble, bayar  hantaran puluh2 k dah tu  tak sampai setahun  d ...

Memang dalam buku takdir qada dan qadar memang tak ditakdirkan untuk jadi laki bini

Aku ni dah Tua tapi lambat Lagi.. sebab adik badek lain semua dah bekeluarga. Parents aku pulak Jenis Manja kat aku. Semua request aku yg buat.. Nenek sakit pun aku uruskan. Family aku pun Pencinta haiwan.. banyak bela kucing, even bela anjing untuk jaga kebun. So Alhamdulillah aku very occupied and contented. Takde terfikir pun nak start family sendiri.. anak2 buah aku pun Ramai manje dgn aku. mungkin ini sudah takdir yg tertulis and bagi aku life aku sudah sempurna.. so buat apa aku nak keluar dari comfort zone just bcos aku nak berlaki.

apa2 pun rujuk balik jadual di bawah:

andartu junior28-34 tahunmasih belum mandul
andartu senior 35-39 tahunkadar kemandulan yg tinggi dan peratusan meningkat berkadar langsung dgn umur
andartu forever40 tahun ke atasconfirm mandul dan menopause malah mati putik!

sape2 nak buat kajian tambahan, jgn lupa cite pengkaji asal (ifanonline, 2010), Oxford University

shi_jewel replied at 3-5-2023 11:43 AM
ex bos i sebelum ni, dua2x pempuan... dua2x bujang. kaya dan berpangkat tinggi dan tunggu nak pencen ...

Ex bos aku cainis thn 1990an umo 50an zaman keje swasta dua2 bujang pompuan taw keta rmh beso2 ckp omputeh manjang tp suka belanja staf mkn2 besar. Pastu masa keje gomen 2020 ex bos pompuan melayu umo 50an pon bujang keta rmh beso2 suka gak belanja staf mkn2

kakikuDibibirmu replied at 24-12-2023 05:18 PM
apa2 pun rujuk balik jadual di bawah:

Makan pil hormon boleh ke lawan jadual itu

sekngucing replied at 4-5-2023 02:45 PM
tulang2 berserakan tak apa...aku redha
cuma tak mau sudahkan manusia lain kebumikan aku
biarlah ja ...

Tulang² berserakan dilahap jin pula..