CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: magentaonyx

{Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni [Vol. 5] Sedih? Hepi? Terkilan? Luahkan

Close [Copy link]
Thing that make me to finish my work early is because of that tv series. Not bad how the series inspire me.

Tengah sedap typing... tibe tibe typo.. Lepastu kau ctrl+a backspace. What.The.qwe SGFDFGDFGdesefsdfdsgdsfggdfikfsvnxc,vmz.d,mosdf

Bila anak2 dara sendiri dah pandai mekap n anak2 teruna plak sibuk nak jaga muka.  Yep, heart breakers on the loose.  Ibu kena pantau lebih ni.  

“Aku berlindung dengan kalimat-kalimat Allah yang sempurna dari kejahatan makhluk yang diciptakanNya.”

“Dengan nama Allah yang dengan namaNya, tidak ada suatupun yg dapat memberikan kemudaratan di bumi mahupun di langit, Dia-lah Yang Maha Mendengar lagi Maha Mengetahui.”

U know what? Im gonna be just me.. im coming back to my eternal lover, Allah. U are just an episode of His script. Im waiting for his next. In the meanwhile, im gonna be bz returning my heart to Him.

I know im wrong. I know i have done wrong to you. I know i have done wrong with u. I know u feel guilty. I feel it too but i hide it. U feel guilty and u run away.

Im vowing to myself i will give u all the time u need. I will give u the distance u want. If its good to you im all good. U are one of the best things that happen to me. I never believe i found someone like u. I know u are devastated for what we are going through. I know u have been thinking about us and our future. I know it hurts. I know im hurting u.

I am really2 sorry if i cant understand what u feel.  I know i am selfish. I really2 want to make u happy. Hope He will take care of u, heals your soul and show u guidance. If His guidance to you is separating us, so be it.

I remember what u said- nothing that He does and permit to happened, happened for no reason. Im going to believe what He said.

U know what? I think u are just a coward. U start with a series of lie. Yes u confess early but it doesnt make u honest. Suddenly u are running away. It just prove that u are a coward.

U are afraid of facing the thruth. That u lied. U are afraid of facing your consequences. That u run away. I sympathize u because u are a coward.

Pity u. What are ur excuses? Like im going to believe in u again? Start with a lie and end it with a run. Thanks for teaching me something - a coward is always a coward.

Rumah bakal riuh-rendah semula.  J the bubbly one balik bercuti  this Friday, Insya Allah.

Follow Us
Edited by ninnakarinna at 29-10-2018 01:06 PM

Sebenarnya ko da banyak kali buat mcm ni. Ko da biasa. Sebab tu ko rasa ko akan lepas. Ko rasa ko takkan kantoi. So ko tipu silap org la ni. Apa rasa skrg? Sakit kan bila jatuh? Disebabkan ko lambung tinggi sangat so ko jatuh lg sakit la der. Nasib baik aku ilek2 je waktu ko tiup2 brag ko tu kat aku. Tak de sampai aku melayang pun. So aku jatuh memang la sakit. Tp ok la. Sebab x tinggi sgt. Lagipun aku ada cushion org2 yg syg aku keliling aku. Takde hal la. Ni semua buat bahan gelak aku je nanti ni. Ko jgn yakin sgt ko bleh move on. Aku layan ko mcm mana ko pun tau. Sbb aku x blakon n hipokrit mcm ko. So ko memang akan terasa la kehilangan aku. Sapa suruh kantoi jd pengecut kan. Dah kantoi nak justify panjang lebar plak. Masa aku tanya elok2 banyak kali ko sibuk dgn penipuan2 ko tu. Dah la.

Aku tgh buang masa betul ni tulis pasal ko. Pk pasal ko. Aku memang la terkejut benda ni. Pasal aku x biasa. Tp ok la aku boleh handle sbb aku dah hati2 dr awal. U got nothing from me la. I think that is one of the reason u retreat. Dont mention about dosa la here. U retreat because u know u cant screw with me. Kan? Haha. I told u not to play around. I told u that this is not a game.

See..

U know what it is?

Its a war.
A war u cant win.

pagi tadi call customer service hq..lepas duk tekan no sana sini last2 boleh cakap dengan officer dia la..duk sembang bla2 dia suh tunggu nak cek akaun sambil dia bagi dengar music..tetiba dengar dia cakap, sorry miss, thanx for waiting..can i ask for the staff account number?

pastu meols tanya la what do you mean staff account number..dia cakap, as per my checking, you hold a staff account, we cannot check staff account..then meols jawab la, yes im a staff..lepas tuuuuu terus dia converse english ngan meolsss yang tadi awal2 elok kemain bahasa melayu hang (dia mamat cina )..ooo dah tau haku staff hang terus tukaq bahasa no nak gelak pon ada..pastu meols sempat komplen sepatah dua kata jugak..nasib baik dia baik je layan meols tapi tak ingat la nama dia..jin yun ke sapa bahasa melayu sedap kemain

Cepatlah masa berjalan. Cepatlah baiki hati ni. Cepatlah dapat lupakan. Cepatlah boleh move on. Lantaklah ko nak fikir apa. Lantaklah ko nak judge apa. Cepatlah hati ni move on. Dah2 la tu. Dah sudah. Jgn dikenang lagi. Takde apa pun jadi. Takde apa pun rugi. Allah sayang ko. Dia tunjuk awal2. Dia tarik ko keluar drp situ. U are not stuck there. Be grateful. It couldve been worse. Tahniah sbb bertahan. Lagi sikit je nak kalah. Thank u for being rational and not letting emotion takes over your mind. Apa ko buat semua technically love not lust. So be proud. U are fast moving forward. Congratulations. Be realistic. He is nothing. Takde bg effect apa pun to ur life. Bg la dia laluan. Kesian la kan dia. Singgah skjap dlm hidup. Dah dia pengecut. What to do. Dia tak honest. Tak face the truth. Nak buat mcm mana lg? He is not man enough kan. Lari dari masalah. Follow the flow bila tak mampu trus lari. Alahai kesiannya. Senyap terus habis jatuh maruah nak sorok muka. Oh mai. Kesiannya.

Alhamdulillah ko kuat. Bagusla ko move on. Takde apa pun sebenarnya. Ko yg exaggerate. Dia yg sakit teruk. Ko takde apa pun sebenarnya. Ko ilek2 je. Memang nampak ko gelabah. Tp siapa yg sebenarnya lebih gelabah skrg. Gelabah sgt sampai terkedu weh. Nak marah ko? Marah la. Ko ok je. Nak facing up the truth pun boleh la. Takde benda yg aku nak lari.nampak sgt ko takut. Org tak takut takkan lari weh.

Lari la jauh mana ko nak pegi. U can run but u cannot hide. The truth will find u.make i feel guilty for not telling the truth. Kesian kan. Dah jd mcm ni. Maruah pun hilang. Kawan pun hilang. Kalau honest dr awal kan senang. Alah. Ruginya hidup mcm tu. Sampai bila nak belakon tu. Script sama ulang byk kali x bosan ke. It shows how lonely u are. Sampai kena reka cerita sampai mcm tu skali. Apa motif tu? Banyak sgt masa terluang ke? Apa yg ko cari sebenarnya? Ko ni lost la. Aku doa ko jumpa apa yg ko cari. Biar tenang hati ko yg kosong tu.

kenapa asyik menang je.bila nak kalah ni?

semalam dah menang.hari ni takkan nak menang lagi.

lagi pun saya tak reti sangat main boling.pergilah main.enjoyyy.saya nak jaga mak saya.

semoga berjaya .

padahal semput..kbye

sejak aku tak pergi wedding kawan aku tu terus dia tak reply wasap aku and buat dang je kat fb komen aku tak reply. salah aku ke lahanat? dah memang aku ada hal tak dapat pegi, kalau dekat takpe jugak, ni kt ulu banat sana. aku bukan sengaja okay taknak pegi.
so kalau kau nak teruskan sentap, bleh gi mampos iya! aku dh penat nak layan perangai kau yg mcm budak2.

HUHUUUUUUUUUW

Pengecut la ko. Lembik. Takde inisiatif. U are not bold enough. Sebab tu ko takde pencapaian hidup. Bisnes ko pun baru mula kan? Dan aku x nampak pun tanda2 kejayaan kat situ. In few months time rasanya bungkus. Sorry la. Bukan aku underestimate ko tp effort ko takde. Ko isi masa lapang je kot. Ko memang insecure. Ko nak buat mcm ko ni seorang eksklusif la kan? Tp sebenarnya ko jeles je dgn org lain yg mampu buat lebih dr ko. So konon ko buat yg rare dari org lain. Hmm..aku rasa aku da spt baca view ko ni.

Kalau ko pengecut sampai nak face diri ko yg sebenar pun x berani, what else can u be? Kenapa perlu brag pasal itu ini tentang diri ko? Upkan diri ko utk tutup kekurangan diri ko kan? Itu menunjukkan ko memang insecure with ur self. Ko ckp org slalu banding2 kan ko dgn org lain kan? Aku rasa bukan org yg bandingkan. Tp ko sendiri yg banding2kan diri sendiri dgn org lain. Sebab tu ko reka identiti ko mcm mana yg ko bayangkan. Ilusi je semua tu. Ko ada masalah keyakinan diri sampai kau perlu berlakon dgn org. Omg. Kesiannya tak letih ke? Sebab tu ko sunyi. Sebab ko x connect pun dgn diri ko sendiri. Mcm mana ko nak connect dgn org lain? U just follow the flow kan? Ko canggung nak buat keputusan sendiri kan? Sebab tu bila ada few drastic changes dlm hidup ko, buat ko x selesa ko akan lari. Lari takkan selesaikan masalah weh. Ko lari2 sampai bila hidup mcm tu? Face the truth la. Jgn sandar pd takdir je. Build ur own identity. Kenapa nak tiru org?

Tu la. Hidup asik nak brag utk impress kan org. Siapa yg ko nak tipu sebenarnya? Org ke diri sendiri? Jgn jadi people pleasers la. Jgn hipokrit. Blakon2 ni tak bawa ke mana. Watak yg ko bawa terlalu besar utk ko. Skrg da x mampu handle kan?

Sepatutnya bila dah x mampu handle, open up. Bukan justify ur action dgn menipu lg. Menipu lagi dan lg. Bila kantoi dah malu terus senyap dan lari. Nanti cycle tu akan ulang lg. Persoalannya bila nak habis?

Ko boleh tuduh aku mcm2 la dgn cerita2 rekaan ko akan dtg. Lantak ko la. Aku da x kisah. Cerita la version apa ko nak crita pasal aku kat org. Aku x terkejut kalau ko reka cipta crita2 yg nak upkan diri ko. Sebab ko buat mcm tu kat aku.

Aku dgr je crita2 ko psl org lain dan aku x judge pun sbb aku x kenal diorang siapa. Tp kalau ko nak cerita buruk pasal aku kat org lain utk justify tindakan pengecut ko tu, so be it. Aku x kisah. Itu je modal yg ko ada kan? Cerita2 rekaan dan brag2 ko tu utk impresskan org. Kalaj ko bahagia buat mcm tu suka hati la. Tp aku nak bgtau ko. Lebih byk ko buat camtu kat org, pecaya la hidup ko akan lebih sunyi. Sbb org takkan kekal dlm hidup ko bila diorang kenal siapa ko sebenarnya. Ya. Ko akan kenal dgn ramai org dgn cara mcm tu. Aku x nafikan kenalan ko memang ramai. people come and go. But who stays?

Org akan stay dlm hidup ko kalau ko JUJUR. Ko tak perlu belagak hebat. Ko perlu jujur je.

Ok la.aku jujur dgn diri aku sendiri. Memang Allah bg rasa syg dan rindu dalam hati aku ni pada kau. Ini la ujian aku. Walaupun aku tau ko penipu dan x jujur. Lps tu ko pengecut dan tak berani nak face up apa yg ko tipu tu. Lps tu ko lari dari masalah without clearing the air. Memang la ko pengecut dan selfish biar aku tergantung2 mcm ni. Kita sama2 dah dewasa. Tolong la jgn jd mcm budak2. Kot patutnya stand up to yourself. Bgtau kat aku dpn muka aku ko nak mcm mana. Takkan la aku nak pukul ko walaupun ko memang salah. Kalau ko terus terang aku akan terima apa adanya. Jodoh pertemuan ni semua keja Allah. Tp bila kau da tabur janji mcm2 lps tu blah je mcm tu. Aku memang rasa tertipu. Itu satu aspek la. Tp kau? Kau akan tenang ke buat mcm ni? Minta maaf pun takde. Hadoi. Teruk betul la. Aku tak pernah paksa ko suka aku. Aku dah offer awal2 lg if u are not staying then go! Tp ko yg pilih utk stay. Aku dah bgtau awal2 this is not a game. Aku dah bgtau awal2. The ride is going to be tough. Ko yg nak stay. Ko yg nak! Aku offer byk kali for u to leavr if u are not confortable tp ko teruskan jugak.

Next time pls la. Dont start things that u cant finish. Bodoh la mcm ni. Bodoh tau x keadaannya skrg.

Ko buat benda ni jd awkward. Semua sebab ko menipu, berlakon dan tak jujur. Lain kali ukur la kemampuan sendiri. Benda2 high risk kalau tak berani jgn mula!

Aku maafkan ko dunia akhirat aku maafkan ko. Ko takde dosa dgn aku dah. Aku pun minta maaf sbb aku pun ada salah dgn ko. Cuma aku terkilan kenapa akhirnya mcm ni. Jadi atau x jadi benda yg kita plan tu letak tepi dulu tp jgn la sampai mcm ni. Takde ending. Tergantung sepi. Eh. Mcm lagu plak. Adoi.

Aku syg kat ko. kalau x jd apa yg kita plan pun aku suka je nak jd kwn ko. Aku x suka senyap mcm ni. Macam bermusuh plak. Takkan la takde sekelumit pun ko rasa syg pada apa yg kita pernah kongsi dulu. Walaupun ko tipu aku tp bukan bermakna aku akan marah ko sampai bila2. Kenapa lari? Kenapa diamkan diri. Aku ni jahat sangat ke sampai nak berdendam dgn ko? Minta maaf la weh. Lps tu move on la gelak2 balik. Jgn la awkward mcm ni. Aku x kisah plan kita x jadi tp aku x nak hilang kawan. Tolonglah. Aku hormat je keputusan ko. Dari awal memang aku tak pernah paksa apa2.

Edited by Genkidesuka at 30-10-2018 09:51 PM

Ada satu folder sudah masuk itu external hard disk.  N mesti geleng kepala.  J, sila jgn pengsan.  

Edited:  Sambungan....

Ada benda tu... masa aku bersemangat nk beli, dia tk sampai Msia lg.  Ni dah ada, tk rasa nk beli pulak.  Tp elok juga tu.  Alhamdulillah.  Guna je lah apa yg ada.  Jgn membazir.

Lepas jwb quiz:-  Aku bukan A*my.  Tp aku observant.  Suka ambil foto kan.  Sekian.  Terima kasih.  

Dah la tu. Tidolah. Jgn fikir lg. Jgn ganggu org. Jgn selfish. 3 bulan je. X lama pun. 29 jan 2019. Kalau umur panjang jumpa lg. InsyaAllah

Lega jugak la da nangis dgn dia. Walaupun x bgtau apa2, dia tak desak apa2 pun dr aku. Omg. Baiknya dia. Husnuzhon sgt! Kalau aku mesti aku dah desak tanya mcm2 n kalau dia x nak jwb mst aku akan tuduh dia mcm2 plak.hihihi.

Aku minta maaf tau khianati ko. Aku tau ni motif balas dendam pd apa yg ko pernah buat dulu. Aku ckp kat mulut aku da maafkan ko tp aku masih lg cari benda yg boleh buat aku balas dendam pada ko.huhuhu. jahat kan aku? Aku rasa aku x layak utk ko. Satu dunia menilai yg ko yg x layak utk aku. Tp dr segi kesetiaan, aku yg sebenarnya x layak utk ko. Hati ko mulia brapa kali dah aku khianat ko tetap ko maafkan. Huhuhu thank u Allah kirim dia yg byk buat aku buka mata utk x selfish dan kena banyak give and take. Patut la mak aku suka dia.

layan lagu zaman sekolah sambil buat keje