CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: majohan

[TVB] The Greatness Of A Hero - Airing Jun 22 -- NTV7 11 pm

Semalam sedih ler.... yun yee dihukum bunuh hanya nak yan kit keluar dr tempt persembunyiaan...sgt kejam...kekdg nak kata lak maharani nih jenis tak rasional langsung...hanya dgn sekeping kertas & dakwaan longgar terus nak dihukum... patut ia keluar kenyataan wat siasatn bukn terus dihukum... apa jd ngan yin tak tuh...sanggup bapa bunuh ank sendiri...

Reply 461# sellie003

bukan yuen yee tp cho yuet.... yin tak akan kembali semula  ke rumah buruk di mana yan-kit dan dan anak dia dok tunggu kedtgan dia.... yin tak sorokkan surat emak dia kat situ.... jadi dia nak dtg ambik surat itu... dan dia bersetuju bekerjasama dgn yan kit untuk membongkar segala kejahatan ayah dia... mula2 ingat keluarga yan kit bwk mayat cho yuet ke istana tp dlm keranda itu ada yin tak.... yuen yee hny tahu yan-kit x bersalah bila maharani beritahu slps kematian cho yuet....
kejam giler ayah dia sanggup tuduh anak dia tikam ting yuk....

Rate

1

Reply  sellie003

bukan yuen yee tp cho yuet.... yin tak akan kembali semula  ke rumah buru ...
ctaisyah Post at 4-8-2011 09:29

Hihi...silap lak...kekdg keliru nama nak dekat2 jek... so leps bapa dia tuduh tuh... apa jd...adakah yin tak akn serhkn surat mak dia kepd maharani... tp pelik gak abis surat semalam yg si ngai tuh bakor apanya? adakh yin tak beri surat pelesu kat bapknya... kiranya yin tak tak caya sepenuhnya bapok ayam tuh...tp mcm bodoh ler si bapa wat tuduhan melulu kata lak ank dia pi tikm ting yuk...walhal kenapa tak ckp ank dia yg tikam sebelum tu... mula putar cerita...abis yg pasal surat subahat tuh yg dia reka camna nak cover balik tuduhan...harap2 yan kit bijak wat statment perangkp balik auta ngai ngan leung tuh... kalau maharani percaya... bodoh piang gak ler maharani nih...

Rate

1

Reply 463# sellie003

slps cho yuet mati-putera ngai still  mahu laksanakan hukuman pancung ke atas mak yan kit dgn ching luen  shingga yan kit muncul... tp yuen yee minta maharani lepaskan keluarga yan kit slps mdgr  maharani dan bertny dgn pembantu maharani ttg kehilangan yin tak dan surat bini putera ngai...  yuen yee ada gi jumpa dgn mak yan kit dgn ching luen slps dibebaskan tp masa ini ching luen dah x percaya dgn yuen yee sbb langsung x  beri ptolongan.....
surat palsu  sbb surat sebenarnya akan diberikan kpd maharani slps yin tak keluar dr keranda itu.. .. kedatangan yan kit ke istana dgn keranda -putera ngai akan wat  tuduhan habisan ke atas yan kit ttg nak wat pemberontakan itu....dan yan kit sbnrnya dah berjaya tangkap pembunuh ting yuk dan pembunuh ada wat tulis pengakuan yg putera ngai upah...(sblm itu maharani masih percaya ttg putera ngai x akan memberontak)
krn spt  biasa putera ngai akan berdolak dalih sehingga keranda dibuka keluar anak dia... dan anak dia bongkar segala kejahatan ayah dia wlpn ayah dia masih cuba menafikan :@. pengikut2 putera ngai dah x  boleh buat apa2 lagi....

Rate

1

Reply  sellie003

slps cho yuet mati-putera ngai still  mahu laksanakan hukuman pancung ke atas ...
ctaisyah Post at 4-8-2011 10:47

Oo...tuh dah sampai klimaksnya... makin suspen lak...sian ngan yin tak terpaksa tuduh bapa sendiri...mesti sedih part dia wat pengakuan ttg kejahtn bapanya... rasanya lagi berapa episod nak habis CT? Aku perasn iklan drama born rich tuh tp tak persn tarikh tyg sbb masa iklan aku dok pejam mata jap...huhu...

Reply 465# sellie003

hari isnin minggu dpn  last episode..... kalau tgk born rich kat ntv7  kena byk bersabar sbb episode pjg dan hny 3 episode seminggu ... lebih2 bulan raya nanti agak sukar nak tgk tv.....

Follow Us
Reply  sellie003

hari isnin minggu dpn  last episode.....  kalau tgk born rich kat nt ...
ctaisyah Post at 4-8-2011 10:58

Tulah pasal... mmg lobang2 nengok drama nih..haru... best tak drama nih CT? kalau best nak gak aku beli aje terus... ramai pelakon hebat kat drama tuh...gallen lo...lama x nampk dia berlakon...sekian lamanya...

mknanya bini yan kit 2 mmg mati la?? igtkn ptera ngai saja ja kta nk bunuh..

mknanya bini yan kit 2 mmg mati la?? igtkn ptera ngai saja ja kta nk bunuh..
wonto Post at 7-8-2011 21:27

Putera ngai tuh pun nak balas dendam... segala rancgn dia asyik gagal jek...so masa tulh dia balas dendam kat yan kit ngan korbankn famili...kira nak yan kit terima padahnya nyer ler... tp sian keluarga malang tuh... ada saja ancaman...cho yuet tuh dah berapa kali terselmt dr maut... akhirnya mati gak...Mlm nih last episod....

sedih betul ep aritu

nenek ckp biar dia yg mati dulu pasal umur dah tua, nak kasi yg muda hidup lama sikit

cheng luen plak ckp biar dia mati dulu pasal ting yuk dah mati,  dia mmg dah x reti hidup tanpa ting yuk

cho yuet mesti rasa dia sebenar nye bukan ahli keluarga Dik,  cuma Dik Yan Kit baik hati simpan dia sorg pompuan yg dah dirogol sebagai bini,  so dia x sampai hati kasi Ching luen dan nenek mati dulu

sedih betul ep aritu

nenek ckp biar dia yg mati dulu pasal umur dah tua, nak kasi yg muda hidup l ...
majohan Post at 8-8-2011 16:52

Tulah sian cho yuet...lepas satu, satu menimpa dia sedangkn sebelum ni sentiasa diancam maut saja... tp kali ni dia mati gak...sebelum mati tuh dia sempat bacakn sajak...sedihnya...

sedih betul tgk bini yan kit dipancung
tapi aku tak faham apa yg buat yuan yee insaf dan ingin bantu keluarga dik yan kit ?
ada siapa2 tahu tak apa yg maharani ckp dgn yuan yee
laju sangat aku tak sempat baca sub

sedih betul tgk bini yan kit dipancung
tapi aku tak faham apa yg buat yuan yee insaf dan ingin  ...
zjen Post at 10-8-2011 14:53

Oo... yg pasal salah faham yuen yee konon yan kit yg bgtau atuk & ayh dia pengkhianat ke? Sebenarnya maharani tuh kata kes tuh langsung yan kit tak terlibat sama sekali malah tak tahu menahu sebb masa tuh maharani ada tugasan kat yan kit pergi luar negeri utk urusan negara...masa tuh yuen yee mcm terkejut & teringt balik yg putera ngai rupanya wat fitnah mereka-reka kata yan kit yg kununnya hantar surat kat maharani ttg pengkhianat atuk & ayh yuen yee...walhal sebenarnya maharani mmg dah tau niat mendiang atuk & ayah yuen yee nak khianat kerajaan utk rebut takhta...begitulah kisahnya....

Post Last Edit by sayangie at 10-8-2011 16:01
Info yang sangat menarik tentang Turki.... hmmm...tulah memula pelik gak napa tiba2 turki nak serang ...
sellie003 Post at 4-8-2011 08:41

minta maaf
sikit info yg salah
org Turki sepatutnye omputih
tembok besar China sepatut nye nak menghalang serangan omputih 2000 tahun dulu
masa tu ada sejenis omputih yg diberi nama 'bangsa Xiongnu' oleh org China
tak pasan ke sekarang utara negeri China masih negara omputih,  iaitu Russia

bangsa xiongnu ni mungkin dah pupus
tapi masih ada ukiran batu di muzium negeri China ttg rupa bentuk bangsa xiongnu
mmg omputh
selepas xiongnu jatuh, muncul pulak omputih bernama Turki
mungkin ada lagi yg lain aku tak tahu

sebelum tembok besar bina
omputih senang je menunggang kuda masuk ke China rompak, bunuh, rogol
tak perlu sepasukan tentera besar
asalkan 7-8 org samseng pun dah cukup ambil parang dan panah menunggang kuda masuk China

manakala ada lagi sejenis puak spesis mata sepet kat utara
mongolia, manchuria, jepun, korea   .... semua adalah spesis berasal dr sepet
tapi spesis sepet dan omputih dedua dah beribu2 tahun kacukan kat utara
jadi wlpon warna kulit lain,  sifat suka menyerang tu sama
dulu menyerang dgn perang
skang menyerang dgn pasaran bisnes

minta maaf
sikit info yg salah
org Turki sepatutnye omputih
tembok besar China sepat ...
sayangie Post at 10-8-2011 15:36

Thanks...info yg agak menarik gak tuh.... macam2 kan manusia nih.... kerna ketamakan dunia sanggup buat apa je...

Oo... yg pasal salah faham yuen yee konon yan kit yg bgtau atuk & ayh dia pengkhianat ke? Sebe ...
sellie003 Post at 10-8-2011 15:09

mekasih sellie   berbaroi betul ada internet
dulu layan drama bahasa lain selalu miss sub

mekasih sellie   berbaroi betul ada internet  
dulu layan drama bahasa  ...
zjen Post at 10-8-2011 15:45

Kekadg sub dia laju sgt...aku baca point penting jek... tp mmg yuen yee terkejut gak ler masa maharani kata yan kit takda kena mengena...tp sian cara tak yin mati tuh...sadis jek... pasagn kiut yg tak dpt bersama akhirnya sian yuen yee....

Post Last Edit by sayangie at 10-8-2011 16:42
Thanks...info yg agak menarik gak tuh.... macam2 kan manusia nih.... kerna ketamakan dunia san ...
sellie003 Post at 10-8-2011 15:41

dulu aku peminat setia rancangan 'Martha Stewart'  yg main kat NTV7
dia ckp tembok besar China nak menghalang serangan dr org Mongolia

pandai betul omputih putar belit cerita
sepatutnye bangsa Mongolia masih belum muncul lagi semasa tembok besar China dibina
hampir 1000 tahun selepas tembok dibina,
baru ada kaum berasal dr spesis sepet yg gelar mereka sebagai Mongolia
tembok adalah bina utk menghalang omputih yg ckp bahasa xiongnu
dimana masa tu xiongnu sgt kuat kat utara China

Territory of the Xiongnu (green) (c. 250 BC).

org xiongnu

dia ckp tembok besar  ...
sayangie Post at 10-8-2011 16:34

Wah, kemain ko yang gigih tepek info menarik nih... tp gambar yg bawh sekali tuh aku tak nmpk ler...mcm kena blok jek dr pandgn mataku ini...

dia ckp tembok besar  ...
sayangie Post at 10-8-2011 16:34

o, rancangan Martha Stewart dulu aku kekadang layan juga, tapi aku tak semua ikut, pasal dia main lewat malam,  aku kekadang rasa heran pula nape omputih tak penah tgk penyapu,  Martha saja2 introduce cara nak pakai penyapu pulak  aku rasa dia tu ada pihak yg bayar supaya dia introduce restoren dan produk mereka, tak suka makanan yg dia masak, rata2 berlemak tinggi,  kek yg dorang buat suka krim yg tebal2