CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

Dia budak lagi; takut dan larilah sebab tak de lesen. Kita pun pernah jadi budak dulu dan  ...
assaffah Post at 27-4-2010 13:12

Agreed with u assaffah..tu yg kita nak pertikaikan sbb kalau semudah inila polis melepaskan tembakan smpi melayang nyawa..berapa ramaila lg yg akan jd mangsa..polis kan dah terlatih utk handle benda2 dlm semua situasi..byk benda yg boleh dipertikaikan dan tak perlu smpi tembak tepat blkg kepala..dah tembak tayar cukupla dah tentu kereta tu akan berhenti juga..masa tu pintasla kereta tu dr depan.Konon kereta tu mengundur nak langgar polis then baru polis lepaskan tembakan mmg tak logik sbb arwah dah rebah semasa kereta masih berjalan dan rakan dia yg memaut stering smpi kereta terbabas masuk ke parit.Kalau semasa dia mengundur polis tembak,sure kereta terbabas kalau nak masuk ke parit pun sure ikut buntut kereta(ikut logik la)..tp kereta tu terjunam ke parit dr bonet depan.

x de nk buat demo/protes ke...nie klu terjd kt kaum bukan melayu sure kena tubuh suruhanjaya khas, campur tangan politik....

2. sejak biler arwah PANDAI bawak keter? (surely dah berpuluh kali belajor kereta dan dier guna kereta siapa utk belajor?)
niceghost2005 Post at 27-4-2010 15:36

mungkin kat rumah dia ada car simulator utk belajar keta??
wallahualam

korang ada anak lelaki remaja x?
tau x boys ni (some of them la) bkn dgr sume ckp parents

ada pa ...
kawahapi Post at 27-4-2010 15:37

just because anak kau tak mendgr kata..
jgn assume anak org lain pun sundal tak dgr kata dan takde disiplin dlm hidup///
acuan lain2 noks...
pandai2 la didik anak sejak dari kecil...bukan susah pun jadi exemplary utk anak2 kecuali diri kita sendiri pun tak betul :re:

kalu senah ada adik dan senah larang adik dia bawak keta takde lesen.. kalu adik dia buat gak me ...
kuntau Post at 27-4-2010 15:38

doa kan begitu sajer la utk dia....
kurang sikit pemandu bangsat katanye...

Agreed with u assaffah..tu yg kita nak pertikaikan sbb kalau semudah inila polis melepaska ...
serafina Post at 27-4-2010 15:40

You should see the whole scenario...

1. Malam/gelap
2. memandu laju/cara merbahaya/mencurigakan - kereta
3. 2 oghang
4. tidak berhenti pabila di arah - selalunya penjenayah ataupun oghang yg membuat kesalahan akan bertindak sedemikian

Fakta:
1. dgn keadaan gelap/malam - sukar utk memastikan tahap keselamatan/ketepatan
2. memandu cara merbahaya - meningkatkan lagi SANGKA BURUK pihak PULIH
3. 2 oghang - penjenayah biasa bergerak di dalam kumpulan
4. tidak berhenti kereta - hanya yang bersalah akan berbuat sedemikian
5. dgn kadar jenayah yang semakin meningkat, Pihak PULIH mesti bertindak cepat dan tangkas

LESSON LEARNED:
1. jangan membenarkan oghang tanpa lesen memandu kenderaan anda
2. pastikan anak2 anda berada di rumah di malam hari
3. pastikan kunci kereta berada di dalam kawalan sendiri
4. jangan bertindak sehingga menimbulkan KECURIGAAN terhadap Pihak PULIH

Follow Us
Post Last Edit by Selma_Jeskova at 27-4-2010 12:34

pernah dgr perkataan disiplin tak noks?? ...
Selma_Jeskova Post at 27-4-2010 12:32

Apsal ko tak pegi duduk negara omputeh je jd org puteh tak sakai,convert terus lg bagus jd yahudi ke..menyemak je kat malaysia ni asek mengutuk bangsa sendiri..aku taula maki hamun sumpah seranah dlm forum ni ibarat mind therapy atau makanan jiwa utk engkau..kalau tak, jiwa ko kosong terus gersang mcm org kebulor tak mkn sebln bila tak dpt menyumpah seranah..ko ni lahir2 terus kena buang tepi tong sampah ke yg sampai takde hati perut ngan perasaan ni..whatever,aku dah tak kesah ngan minah bimbo tak ketahuan jantina ni..

korang ada anak lelaki remaja x?
tau x boys ni (some of them la) bkn dgr sume ckp parents

ada pa ...
kawahapi Post at 27-4-2010 15:37

ader...form 4
alhamdulillah setakat ni mendengar kata mummy n papanye

didikan, perhatian, kasih sayang tu penting la
n lagi satu nasihat...sgt 2 berguna utk anak2 remaja baru nak naik ni
pergaulan dgn rakan sebaya pun kita harus pantau..dgn siape dia berkawan..simpan no. telefon kawan2 rapat dia
jgn ikut sgt kata anak2....ni anak baru derjah 3 dah bawak motor weng sana sini, x pakai helmet
terpenyek bawah lori nak salahkan siape..salahkan jalanraya ker..

Inikan pulak pepagi buta bawak keta, tarak lesen
memasing tido mati ka..smpai tak sedor pintu gate dibuka, enjin keta dihidupkan

aku  pun ada ,aku guna  untuk potong buluh.   terlupa nak simpan balik
voiletiris Post at 27-4-2010 15:22

aku pun ada....pisau rambo .....
tajam woi.......bukan buat apa...
masa korban dan aqiqah senang....
masa kenduri kendara pun senang...
masa pegi kebun, tracking.....
masa mancing ......wokey...dah ready !

Reply 437# niceghost2005

aku rasakan, maybe diorg bukan x dengar bunyi enjin keta.. maybe dengar tapi blur2, ingat keta orang lain, ingatkan mimpi ker.. lagi satu, blaja memandu keta ni xda lah susah sangat.. 2-3 hari study dah boleh bawa keta jalan2 gi sana sini.. maybe budak tu blaja memandu ngan kawan2 dier kot? sesaja terpikir mengenai ni tapi memang x patut kuar malam, nak enjoy pun x payahlah sampai nak buat menda yang bukan2

aku pun ada....pisau rambo .....
tajam woi.......bukan buat apa...
masa korban dan aqiqah sena ...
tongkatwaran75 Post at 27-4-2010 15:54

aku pung bawak juga kayu golf, pisau.. aku tau memang salah.. tapi aku tak kisah kena duduk lokap pasal natang tu.. yang penting kalu kena serang dengan penyangak aku ada senjata untuk pertahanan.. itu lebih penting mate.. nyawa..

hmmm...kasar2 bahasa masing2..
budak tu dah meninggal..tak adil bagi dia utk org2 yang menghukum dia berdasarkan laporan2 media sbb dia tak ble nak bela diri dia.
media ble putar belitkan cerita utk kepentingan pihak tertentu.
kita yg hidup ni patut amik kejadian ni sebagai teladan bkn wat assumption berdasarkan cerita yg belum tentu pasti.
baik kita sedekahkan al-fatihah buat arwah n doakan agar kebenaran akan terbukti tak kira la bdk tu betul ke, polis yg betul ke.

polis tetap polis...

Post Last Edit by advark at 27-4-2010 16:19

tu dia perangai polis mesia ni cik.... main tembak je....sdikit2 tembak....sdikit tembak....
ceritanya akan lain (berbeda) seandainya yg ditembak mati tersebut TKI/warga negara indonesia...

maka wajar la polis indo dtng ke kl untuk menyiasat kes penembakan 3 TKI yg kemalrin2 terjadi dimesia kerana banyak keganjilan...???

apa shj keganjilan tersebut :
1.ada saksi mata iaitu teman2 dari ke 3 mangsa yg ditembak, depa2 ni saksi terakhir yg melihat ke 3 mangsa dijemput oleh polis mesia dari flat para TKI.
2. menurut teman2nya yg ada di flat ke 3 temannya yg ditembak tu  orang yg baik sgt dan tak bisa  bawa kereta (do not drive) , .... (yg ini relatif..)
3. alasan polis mesia menembak ke 3 mangsa TKI adalah kerana depa2 ini meyerang polis mesia atau membahayakan jiwa polis tersebut, tetapi yg anehnya ke 3 TKI yg menyerang dengan senjata campuran iaitu 1 pistol dan 2 parang ni di tembak mati semuanya....knapa tak tembak yg memegang pistol shj..!!??kerna pistol digunakan untuk menyerang objek jarak jauh sedangkan parang digunakan untuk menyerang ketika objeknya/sasarannya mampu dijangkau parang (dekat).
4. dan banyak lagi alibi yg perlu disiasat seperti
    - dari mana kereta, senjata pistol dan parang yg digunakan ke 3 TKI... (yg ini relatif)... tetapi bisa juga polis mesia berbuat curang iaitu meletakan pistol/parang di dekat suspek yg telah mati...
    - setelah di jemput polis mesia dan disiasat polis mesia dimana dan kemana ke 3 TKI..??

pertanyannya bagaimana kelanjutan dari polis2 yg menembak mati ke 3 TKI ini, apakah ditukarkan ke ‘desk duty’ juga  sambil menunggu siasatan akhir atau tidak ...???jawabannya pesimis la...mesia akan menutup aib seperti ini..!!

tu dia perangai polis mesia ni cik.... main tembak je....sdikit2 tembak....sdikit tembak....
cerita ...
advark Post at 27-4-2010 16:12

apa la ko nak menyibuk kat sini. Masuk2 je dah provoke... kalau org indons yg kena memang org msia gelak guling2 kot. Tak payah polis msia, org awam yg tembak pun memang dia org tak kesian... kalau ko belek kat sini memang ada dah thread tuh

Pada akulah, walaupun kekadang certain actions by police aku tak suka, tapi aku tak salahkan polis dalam hal nie.  Budak tu dah le tak de lesen, lepas gesel ngan keta, lari pecut, lepas tu dengan moto, then roadblock, then dengan MPV polis.. kalau aku jadi polis pun memang aku ligan cukup2, manalah tahu dalam keta tu indon baru balik merompak.  Bila tak dapat tangkap perompak, salahkan polis.  Macam mana polis tu nak tahu dalam keta budak umur 15 tahun, nak belok rumah sendiri...aku memang salahkan arwah ngan mak bapak dia dalam kes nie..

Reply 455# zach2008 ini bukan provokasi cik...tetapi untuk mencari keadilan bagi saudara2 gw yg sedang merantau di mesia, mereka jg manusia cik...jgn asal main tembak je...setiap polis di dunia ini sudah di bekali aturan/prosedur penggunaan senjata api dari melumpuhkan suspek samapai memusnahkan suspek....??entah la.. seringnya penembakan samapai mati terhadap orang indonesia oleh polis mesia apakah kerna alasan betol2 kes kejahatan semata atau kerana kebencian terhadap negara indonesia (orang indonesia)...!!

[quote]Pada akulah, walaupun kekadang certain actions by police aku tak suka, tapi aku tak salahkan polis d ...
sallycity Post at 27-4-2010 16:27 [/quote

stuju wehh....mak bapak patut tau anak kuar malam wat pe...korang pikir ek...budak baik2 ni...kalu kul 11 je dah dok bawah tiak mak...tido...
kira x boleh salahkan polis je.....aku slalu gak kuar umah kul 4 pg..serempak ngan polis..senyum je...sbb x wat salah...

macam  mana budak umur 15 tahun merayau2 waktu2 macam tuh? mak ayah dia tak monitor anak sendiri ke?  Salah bercampur...salah tempat...salah masa....

peluru tu tersasar kot?
shazuyi Post at 26-4-2010 22:54

atau polis sajeh sasarkan????