CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Kelipkertas

Gila p*rn – Kisah jin huru-harakan hidup aku (Angkut la saka tu...)

anish911 replied at 12-12-2015 08:51 PM
TT.. org cakap...ujian yg Allah bagi kita ni..sesuai dengan kemampuan kita.. aku tau dan aku doakan  ...

time kasih @anish911

betul... bila aku toleh lihat semula ke belakang, aku pun xtau cemana aku lalui masa tu. Apapun, alhamdulillah. Harap bermanfaat ntuk sesiapa yang memerlukan..

doubleA replied at 12-12-2015 10:23 PM
Tq. Kiranya dah habis la kisah ko ye,maksud aku apa yg ko nak kongsi kat sini. Aku rasa ralat juga ...

Berubat lagi? Tunggu la aku dapat hidayah... hehe

Sebenarnya ni last month aku kat opis, so aku harap dapat tumpukan perhatian ngan keje aku. Kalau gi berubat ni memang nak kene cuti...serabut kepala aku takleh nak buat mende lain...

btw thanks sudi folo

Edited by Kelipkertas at 14-12-2015 09:07 AM
keroro90 replied at 12-12-2015 11:08 PM
Nak tumpang tanya... Ada sesiapa tak boleh bagitau apa beza pendamping dengan saka/jin?

Pada aku, takde beza pun. Budaya Melayu yang beza2kan nama tu ikut 'peranan' semasing. Tapi xtau la, harap ada otai yang sudi jawab. Aku cam ternampak @evilcooler kat thread sebelah

MissVixen replied at 13-12-2015 01:07 AM
Assalamualaikum kk.
Kenapa perawat semua tak mampu pisahkan jin tersebut dari kk? Selain ds, kk tak ...

Waalaikumsalam @MissVixen

Sebenarnya memang perawat tak mampu pisahkan. Allah yang mampu. Mungkin usaha aku tak cukup kuat, belum bertemu asbab yang tepat, makanya Allah pun tak izin la aku sembuh.

Aku baru tau rupanya dunia perubatan Islam ni boleh tahan 'meriah' jugak. Memang ramai perawat selain kat DS. Tapi belum terbukak hati lagi nak cuba yang lain.

Terima kasih doakan aku. All the best to u 2....

Kelipkertas replied at 13-12-2015 08:27 AM
Pada aku, takde beza pun. Budaya Melayu yang beza2kan nama tu ikut 'peranan' semasing. Tapi xtau l ...

aku pun lbh kurang mcm ko jgk TT. tapi kau kuat dari aku lah. Aku dah mcm org tak betul dah hujung tahun lepas, berbulan gak baru balik kg. Tu pun dah mcm mayat hidup. bila p berubat dia kata bkn jin bkn syaitan, benda baik. Aku hidup mcm penjenayah, rasa ada org perhati je 24 jam.

keroro90 replied at 13-12-2015 10:29 AM
aku pun lbh kurang mcm ko jgk TT. tapi kau kuat dari aku lah. Aku dah mcm org tak betul dah hujung ...

Ko berubat tak? Aku doakan ko pulih ya,dan hidup lebih baik lepas ni,inshaAllah. Jgn putus asa,ikhtiar ya

Follow Us
Alaa dik sayang..dah abeh ke citenya..?

Janganlah cakap lenyap selamanya..sedei akak tau

Lepas dah setel sumenya..kalau ada story lain..x semestinya kisah dgn perawat..jgn lupe share tawu..
Kami pasti merindui titipan tulisan mu, KK..

Ahkak tak jadi pi johor arini..due to some reasons..tapi esok.
so bule laa lepak sini jap..

doubleA replied at 13-12-2015 04:24 PM
Ko berubat tak? Aku doakan ko pulih ya,dan hidup lebih baik lepas ni,inshaAllah. Jgn putus asa,ikh ...

Aku p berubat waktu balik cuti baru2 ni. Dia kata nasib aku tahan sikit waktu aku sakit tu, kalau tak mesti aku dah gila. Aku study jauh so skrg ni kena tahan je la. Lah ni aku rasa someone asyik perhati aku, bila tutup mata nampak muka org, dngr mcm2..

keroro90 replied at 13-12-2015 08:19 PM
Aku p berubat waktu balik cuti baru2 ni. Dia kata nasib aku tahan sikit waktu aku sakit tu, kalau  ...

Alaaaa sian ko. Elakkan duduk sorang2 la ek,duduk dgn member atau bersosial dgn kawan2 ke,berteman.

Sory kk,tumpang sembang sini pulak.

laa kk, habih daa ke.. ekceli tak habih lagi kan.. sebab mende tu masih ada dalam diri ko kan..

aku nasihatkan ko cubalah pm syumaimah, kot dia boleh rekemenkan ko perawat yg buang jin dia tu..

yerlaa, aku baca kisah2 dia pun, dia tak ikhtiar dengan seorang perawat jerk..

ko mesti usaha tau.. mesti kuat semangat untuk buang mende tu.. ok.. aku sentiasa doakan ko..

Edited by Kelipkertas at 14-12-2015 09:19 AM
MissVixen replied at 13-12-2015 01:07 AM
Assalamualaikum kk.
Kenapa perawat semua tak mampu pisahkan jin tersebut dari kk? Selain ds, kk tak ...

Eh lupa nak jawab ko tanya pasal nampak rupa dia kan?

Memang tak pernah nampak. Kalau nampak, xtau la aku masih hidup lagi ke tak. Aku bukan tahan nak tengok benda buruk2 ni... huhu...

Tapi, aku banyak kali mimpi ada lelaki sayangkan aku. Sejak remaja lagi. Nak kata mainan tido, aku bukan suka ngan laki pun dulu. Then yang last aku mimpi berada dalam majlis akad nikah. Aku dikahwinkan dengan ntah sape. Dalam realiti pun tak pernah nampak. Laki tu toleh senyum kat aku. Pakai serban dan jubah putih.

Ada orang kata mimpi kawen dengan org tak kenal ni maknanya ajal dah dekat... atau kahwin dengan makhluk halus. Kalau yang pertama tu bukan, maknanya yang kedua ke?

Aku takmo la kawen ngan makhluk halussss...... hwaaaaaa

Edited by Kelipkertas at 14-12-2015 09:50 AM
keroro90 replied at 13-12-2015 10:29 AM
aku pun lbh kurang mcm ko jgk TT. tapi kau kuat dari aku lah. Aku dah mcm org tak betul dah hujung ...

Aku takde pilihan selain jadi kuat. Takleh nak harap family aku yang bawak gi berubat...

Seriously benda ni nak buat kita gila. Aku pun bila kena attack tu, rasa macam dunia dah berakhir, aku dah takde masa depan. Nak buat apa lepas berenti kerja ni pun aku takleh plan... Rasa cam nak duduk melepek je tadah cawan tepi jalan. Time ni kalau tak cecepat switch kepala, memang hanyut la.

Ko kena kuat ya. Amalkan zikir2 yang perawat ajar kau. Kalau dia bisik kau buat bebenda tak elok, counter balik ngan logic. Contohnya kalau rasa malas nak mandi sampi dah busuk pun takmo mandi, kau cakap ngan diri sniri orang Islam tu pembersih. Ko muslim so kau kene mandi untuk bersih. Camtu jugak kalau ko tak selera makan ke, malas nak gi belajar ke...

Yang penting waktu zikir ke tidak, bebanyak ingat Allah dalam hati. Ingat je someday kau akan jumpa Dia, hari yang hanya ada kau dan Tuhan... so semua ujian kat dunia ni akan rasa kecik.

Moga Allah mudahkan kau. Dia takkan bagi kalau ko tak mampu. Good luck!

Clover_Hill replied at 13-12-2015 08:14 PM
Alaa dik sayang..dah abeh ke citenya..?

Janganlah cakap lenyap selamanya..sedei akak tau

Manade lenyap selamanya la kak. Aku dah rasa macam roh pulak haha..

Sebenarnya aku ada banyak jugak terserempak kejadian2 seram ni. Cuma maleh nak tulih je. Tengok la nanti aku tepek kat thread ko ker.

Aku tertinggal citer pasal Yun. Ada sesuatu jadi kat dia lepas teman aku berubat. Nanti la amlam ke aku apdet eh..

doubleA replied at 13-12-2015 08:43 PM
Alaaaa sian ko. Elakkan duduk sorang2 la ek,duduk dgn member atau bersosial dgn kawan2 ke,berteman ...

Sembang la. Jom kita buat support grup kat sinih... support grup lawan hantu

bunga_lestari replied at 14-12-2015 08:50 AM
laa kk, habih daa ke.. ekceli tak habih lagi kan.. sebab mende tu masih ada dalam diri ko kan..

a ...

Tima kasih bunga doakan aku. InsyaAllah kalau datang balik kekuatan tu aku akan sambung berubat. Ikut ati maleh dah nak berubat. Nak doa je Allah jodohkan aku ngan sorang perawat... biar suami aku yang gaduh ngan mende tu. Hahaa..

nampak benor tak ikhlasnya nak kawen....

zapatero replied at 11-12-2015 03:23 PM
"Aku tau ramai forumer dalam ni baik2 dan caring2"

Hehehehe.....ai pon seorang jejaka yg caring t ...

nii sesi promot diri ke cane ni?

rupenye dia belum lagi keluar dr badan TT..
rasanya nih jin yang syg kat TT sampai xmau lepaskan TT..
pash doakan sgt jin nih boleh tinggalkan TT dan biarkan TT hidup seperti manusia lain..

Kelipkertas replied at 14-12-2015 09:16 AM
Eh lupa nak jawab ko tanya pasal nampak rupa dia kan?

Memang tak pernah nampak. Kalau nampak, x ...

kk .....
aku pun... dlm tahun ni... siap bangun tu memang rasa bahagia sangat, then esok aku nak tido, memang aku kasi space kosong kat sebelah rasa macam betul2 dah nikah... Allah.. kalau betul ajal yang sampai. aku terima.. tapi kalau kata aku dah terkawen dengan dia.. nauzubillah... 2 kali mimpi gitu. tp tak berterusan. lain hari. kali ke3, mimpi dia dtg bagi tahu dia syg kat aku sgt masa hari yg kebetulan aku dpt tahu ada 2 lelaki suka aku. mlm tu aku mimpi dia dtg kat aku bawa jalan2 naik keta dgn bahasa badan nya bagi tahu, dia syg sgt kat aku, walau ramai yg nak dia tp dia nak aku juga.. aduh

abis dh baca...
berkuntum duk sni baca pengalaman tt
aku rs tt nie comel molek org nya...tambahan amalan pun leh tahan gak..
sbb tu mendelah tu suka kat tt..
my 10cent

hest replied at 14-12-2015 10:11 AM
nii sesi promot diri ke cane ni?

Hihi~ tau takper.... silakan2 sesiapa nak menyambung silaturahim