CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

'Tak Tunggang Agama, Sandal Mesra Muslim Tak Menyalahi Syariat' - Ustazah Asma

emera replied at 11-4-2021 11:21 AM
Jangan ouii. Ustazah tu suci murni hampir pada maksum. Tak boleh ditegur sbb dia ustazah walaupun  ...

Insyaa Allah faham.

Kalaulah kita yg diberikan sedikit pengetahuan Agama, ditegah dari mengkritik golongan Agamawan, dalam isu-isu semasa, jadilah kita golongan jumud. Bahkan Nabi saw yg confirm maksum pun, bermesyuarat dgn sahabat dalam isu-isu semasa dan afa mengambil pendapat sahabat. Contohnya strategy perang.

Golongan Syiah, lahir dari pengikut yg jumud. Golongan Agamawan Ayatollah semua betul, maksum tak boleh dikritik.

Kita orang awam pun sangat menghormati ulamak yg ikhlas berjihad dgn ilmunya. Tapi kalau sampai membesarkan JahZouk sebagai content, kentut faraj sebagai content.. minta maaf banyak2.. I have to reject this kind of ustazah..

hihahiha replied at 11-4-2021 11:48 AM
Then it’s the agamawan punya job utk pasti kan org2 yg diorang bergaul ni mempunyai niat yg baik. ...

dik. kalo nak tau kenapa org forum benci lopak dan xsuka ustazah sokong dia, baca atau tanya la. yg kau karang pjg2 gini wat semak jer lahhhhh bila org tu dikecam, mesti la ada sebab nya. tu pon nak kena bgtau ke?

selam ni, selipar yg di pakai dgn harga murah elok jer di pakai muslimah berstokin, tiber jer . Tu lar, as an 'ustazah' masyhurkan ilmu tuhan bukan bekap perbuatan artis

Kesiannya ustazah...semoga ustazah terus sabar. Allah maha mengetahui

sharlenetexas replied at 10-4-2021 12:27 AM
Masa aida jebat hari tu laju je ustazah kecam. Astaghfirullah!

pasal aida jebat dia kecam apa? Sori tk ikut psl AJ.

Hati aku ni da hitam ke sbab aku xsuka bila setad setajah jnis nk limelight cm retis contoh cm wali karomah calon penerima anugerah nobel keamanan pesbok ni Pahlawan Waka2 tu

Follow Us
SayaSayangMama replied at 11-4-2021 12:37 AM
Rasanya sgt melampau sgt sgt sgt dah sampai ustazah pun kena. Mcm ni kita nk sambut ramadhan. Nk g ...

iols setuju.... bnyk sgt ke pahala korg nk kutuk over sgt mcm la kesalahan dia tu mansyirikan agama ke, mempermainkan agama ke... bandingkn dgn ayda jebat yg terang2 apa dia buat seksi tu benda Allah larang kot... pastu buat video muzik pulak. kalau bkn org agama nk tegur sapa lg nk tegur... mujur kita blm sampai mcm indonesia comolot dlm movie jgn sampai sini pun dh buat.

KBW2 replied at 11-4-2021 11:37 AM
Eh boleh plak tahu sebut hak nak tanggung dosa sendiri ke hapa, dah tu haritu kenapa kemain kau se ...

Okay lah Kalau you terasa dgn komen I then I think my job here is done. You tanggung you punya dosa and I’ll do mine. Memaki hamun mencaci hina org itu perbuatan dosa. Dalil byk dlm Al Quran and hadis tak perlu sy ulas. Bukan benda rahsia semua benda ni. So you check diri you sendiri, Aku dtg forum cari ni Aku dapat apa? Kalau i tgk komen you, I dh tahu you dpt apa based on what I can see. So lu pikir la sendiri.

MentariSenja replied at 10-4-2021 11:04 PM
Haha yg 'tetiba dapat hidayah' tu yg pening sekali. Dia punya confident tu huhhhh kalah dr maza ga ...

jadi kat ko ke? bertabah la ye

yg aku ni jadi kat pak sedara aku, tetiba jadi orang surau (siap ajk bagai), kesian anak dia sorang tu tgh2 kenduri, azan pun tak habis lagi dah kena sergah "pi solat!!!", kawan tu umur dah nak 40 dah hah, malu hoiiii!

eh lari topik sowwwwwwwy tapi tu la pe'el kebanyakan orang2 baru dapat hidayah kat malaysia ni.. dgn kes sejadah melekat di dahi la bagai

Edited by MentariSenja at 11-4-2021 05:59 PM
xein replied at 11-4-2021 03:01 PM
jadi kat ko ke? bertabah la ye

yg aku ni jadi kat pak sedara aku, tetiba jadi orang surau ...

Ya dlm kalangan family members, saudara mara, kenalan pun ada jer .......plg tak menahan, kawan uni laki aku. Dulu dia byk dpt contract  masa zaman bn....bila dah kaya, tiba2 'dpt hidayah' lalu join 'parti syurga'. Mulalah start hantar video merepek. Dia punya perubahan tu memang extreme, dia jerlah yg betul...dia jerlah yg islamik. Laki aku tunjuk whatsapp2 yg dia hantar kat kawan2, huhhh kemain dia bash org.... mentang2 dah jadi  'ustaz segera'

hihahiha replied at 11-4-2021 02:55 PM
Okay lah Kalau you terasa dgn komen I then I think my job here is done. You tanggung you punya dos ...

Amboi-amboi you just cant stop lecturing people on dosa and pahala, can you? Tak terasa apa pun, ni ruang umum beri pendapat, tak setuju boleh argue and so forth. Cuma kita takdaklah masa nak timbang tara dosa, paham-paham sendirilah dah besar panjang kesan dan akibat daripada kata-kata sendiri. Yang aku tak paham masuk bodgos lepastu menunjuk bagus, mungkin boleh tanya juga pada diri sendiri: Apa aku dapat menunjuk bagus dengan acik-acik porom dalam bodgos ni?
Jangan ingat kau bagus sangat dalam benang lepas pun ko mengata acik porumer bodoh, bodoh takleh diajar katanya. Bukanlah acik porom kessah pun, biasalah dalam porom laser melaser, tapi since kau kesah sangat adablah, dosa pahalalah, apsal kau sendiri tak amal apa yang kau duk lecture tak habes-habes di bodgos ni?

emera replied at 10-4-2021 07:21 AM
Si lopak gelenyar mcm nak rogol laki di depan orang, ko tak nak pulak tegur?

Kannn..aku tgk pn segan...

bro_kr replied at 11-4-2021 12:02 PM
Insyaa Allah faham.

Kalaulah kita yg diberikan sedikit pengetahuan Agama, ditegah dari mengkri ...

Chatolic church dulu jadi institusi agama yg 'korup' sebab tak boleh ditegur lah.....

hihahiha replied at 11-4-2021 11:22 AM
First of all thank you lah sbb ingat kt i cz I ni nobody pun utk org lain ingat2. Second, I sugges ...

Pny la pnjg bebel psl sini tempat kutip dosa etc..
Last2 ckp hak u masuk sini since u yg tanggung ur own dosa pahala.
Eh. I xtau la forummers lain kan tp i pun slama masuk sini tanggung sendri jg tau.

Mrh nau ppl xpuas hati ape jahlop/UAH buat/voiced out.
Abistu yg u duk buat ni ape? Bkn xpuas hati dgn forummers yg just voice out their thoughts jg ke?

Mcm broken record duk suruh org xpyh kesah antara Allah dgn jah/UAH, pentu yg u kesah sgt dosa pahala org lain dlm forum ni dah nape?

U said u xtau niat UAH, pastu u tau ke niat org lain ni? Niat i?

Sendri ckp in circles tp suruh org g amik language/comprehension class bagai.

Udah2 la. Forum je pun. Adat la ada lembut kasar, stuju xstuju, tua muda, alim macamalim...

hihahiha replied at 11-4-2021 11:22 AM
First of all thank you lah sbb ingat kt i cz I ni nobody pun utk org lain ingat2. Second, I sugges ...

Ececeh....nak suruh timoh improve reading comprehension konon. Betul ape yg timoh cakap tu. Acik yg berbelit2 acah neutral. Acik nak bela sesiapa pun, go ahead but bear in mind ya, bukan semua orang boleh senang2 dimanipulasi atau terpengaruh dgn penunggang ugama.  Faham???

KBW2 replied at 11-4-2021 03:21 PM
Amboi-amboi you just cant stop lecturing people on dosa and pahala, can you? Tak terasa apa pun, n ...

Oooo kira acik hihihohoo ni bersalin kulit lah ya. Tiba2 jadi setajah. Karatz acik lopa kah beliyau innih?

hihahiha replied at 11-4-2021 11:33 AM
I suggest you yg kena improve reading comprehension sbb apa yg i bgth tak kena lgsg with what you  ...

To me kena amek tahu sbb jah ni boleh bagi pengaruh x elok kpd ummah yg dok adore die.. boleh rosakkan bdk bdk muslimah yg adore die .

Contohnya sebelum dgn imej turban die, tetiba ramai fans die pompuan islam malaysia nak berturban .  

Apa die buat boleh confusekan muslimah yg x tau ape ape dan cpt teruja..

modus operandi “dajjal” di akhir zaman pon tidak dijalankan secara nyata tapi berselindung di balik bnyak lapisan dan salah satunya “islamic wannabe” tambah tambah ghairah nak portray “islamic image” thru social media tanpa segan silu dgn posing posing yg non shariah compliance..

I sendiri akan ajar anak anak and kaum kerabat yg baru nak membesar jgn mudah terpengaruh ngn org org mcm ni..

miss_perfect replied at 10-4-2021 12:52 AM
Aku... in general memang tak berapa suka dgn ustazah2 ni ... even masa sekolah pun. Ustazah sekolah  ...

I pun pernah kena kat sekolah menengah dulu. Masa tu kakak I salah sorang cikgu sekolah tu. Setajah tu pegi menyampai kat kakak I, dia cakap I ni jahat, suka kawan dgn sorg budak perempuan tak pakai tudung. Pastu I selalu tolong kawan I yg tak bertudung ni mengaji Quran, sebab kawan I ni mmg tak pandai. So I tolong la dia, tulis dalam rumi supaya dia boleh buat la hafazan. Tapi setajah pi cakap kat kakak I, I ni jahat. Celaka betul setajah muka pucat.

Dadooooo replied at 11-4-2021 04:21 PM
To me kena amek tahu sbb jah ni boleh bagi pengaruh x elok kpd ummah yg dok adore die.. boleh rosa ...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Ustazah mmg cari pasal dgn netizen...ni musim org kecam semua benda or org yg berkaitan jah..