CariDotMy

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: maxim

Kami bukan pengganas! - Hijjaz

wadiunong posted on 20-7-2014 12:53 AM
Sekurang2nya hijjaz buat sumthing utk agama. Ko? Cinta sgt dunia sampai takut & paranoid dgn agama ...

mana ko tau aku cinta sgt dgn dunia.ko kenal aku ke

dia nak defend kata dia bukan terroris tapi pakaian dia  dah melambangkan sesuatu.klip video pun dah sesuatu.kita boleh cakap macam2 tapi generally apa interpretasi non muslim yang kurang mesra alam ngan islam kalau tgk bende2 camni.nanti tak pasal2 orang luar kata orang islam malaysia terrorist.banyak lagi cara yang lebih murni untuk interpret konsep jihad tu.nape mesti create  bende yang provokin'

ana_w_houb posted on 20-7-2014 03:51 AM

dia nak defend kata dia bukan terroris tapi ...

Ko tahu ke al qasam tu apa? Kenapa dorang wujud?

cascutes posted on 20-7-2014 04:16 AM
Ko tahu ke al qasam tu apa? Kenapa dorang wujud?

aku tahu.hijjaz x perlu nak buat video camni untuk educate ppl ttg alqassam...cukup satu video clip ringkas tribute,sedikit montage alqassam dah cukup

x bleh blah dia cakap dia bukan nak potray imej terrorist,takat pakai baju paintball.the world is not buying this hujah....bende2 camni boleh jadi provokin dan controversial....boleh disalah tafsir oleh org yg x faham islam...

ana_w_houb posted on 20-7-2014 03:51 AM

dia nak defend kata dia bukan terroris tapi ...

Anak2 sedara aku pon ramai yg pakai seluar corak askar ni sebagai pakaian seharian, agak2 kalo keluar kt tv ko nak kata budak2 ni pakai pakaian provoking jugak ker? Tp yelah mgkn ko akan kata depe tu hijjaz dan buat lagu/video clip al qassam dan ramai view di utube.. Btw just thinking bukan non Muslim yg xsuka Islam ni mmg suka mencari salah dlm Islam ke? Why bother them so much..haihhh..

ana_w_houb posted on 20-7-2014 05:28 AM
aku tahu.hijjaz x perlu nak buat video camni untuk educate ppl ttg alqassam...cukup satu video cli ...

Ok je klu hijjaz wat video mcm ni bg aku... Kita kene tunjukan isu gaza ni satu isu besar.. Bukan isu yg bunyik byk tp xde action.. Mungkin cara begini bg sesetengah org nampak mcm ganas... Melibatkan senjata n perang semua..
tp itulah yg rakyat palestin tanggung.. Ada satu kumpulan yg sanggup angkat senjata bg pihak mereka..tak perlu risau sebab selama ini apa saja tindakan ISLAM pasti diputar belit oleh masyarakat dunia... Akan dilabel sbg penganas... #prayforgaza.

ana_w_houb posted on 20-7-2014 05:28 AM
aku tahu.hijjaz x perlu nak buat video camni untuk educate ppl ttg alqassam...cukup satu video cli ...

Penting sgt ke nk jaga hati bukan islam terutama musuh2 islam? Yg non muslim ada jaga hati org islam selama ni? Sbb terlampau jaga hati bukn islam la agama kita dihina & dipijak2. Sedih tgk org islam mcm ko paranoid atas saudara sendiri & tak reti nj bezakn antara pengganas & pejuang agama. Nampaknya USA dh bjaya brainwash ko anggap sedara islam sbg pengganas.  Sigh!

Follow Us
Skurang-kurangnya lagu ni bg harapan, kekuatan kpd pendengar bkan setakat Malaysia je.
Hijjaz kumpulan nasyid, kita nak expect apa lg kalau bkan lagu dr diorang.
drpd dok condemn lagu2 mcm ni, lbh baik kita condemn lagu2 lain yg video klipnya ntah apa2, lagha je lbh.

pertai posted on 20-7-2014 06:56 AM
Anak2 sedara aku pon ramai yg pakai seluar corak askar ni sebagai pakaian seharian, agak2 kalo kel ...

x relevan la nak level anak sedara kau dgn hijjaz yang public figure camni

pastu anak sedara kau keluar rumah siap agah2 senjata bagai ke......

hek eleh, hijjaz baru nyanyi nasyid nak bagi semangat kt pejuang Islam, org dah melatah...musuh Islam duk sembelih umat Islam takde pulak nak bising...

wadiunong posted on 20-7-2014 07:34 AM
Penting sgt ke nk jaga hati bukan islam terutama musuh2 islam? Yg non muslim ada jaga hati org isl ...

agreed..kenapa sibuk nak jaga hati non-muslim terutama yg sering anggap Islam ni agama terroris..kita buat baik macam mana pun kalau anggapan dorang terhadap agama Islam ni negatif,memang dipandangnya kita ni jijik sokmo..drpda kita sibuk nak ambik kisah perasaan dorang,lagi baik kita fikirkan apa perasaan saudara seagama kita yg bergadai nyawa mempertahankan tanah mereka.. tapi bantuan tak dapat sampai ke sana..keadaan yg dorang lalui tu semua..baik kita tumpukan pada yg lebih utama..ini sibuk nak jaga perasaan sampai agama kita diperlekehkan..bodohnya kita kalau terus nak buat begitu..

sepatutnya,kalau ada yg berbuat kebaikan..kita pi la sokong,ni dihentam saja..jangan la kita harap sangat pada penerimaan manusia, kita dgn dorang tu sama saja..makhluk yg lemah dan tak berkuasa. yg patut kita fikir penerimaan Allah swt..

Rate

1

cmf_blanco posted on 20-7-2014 11:03 AM
agreed..kenapa sibuk nak jaga hati non-muslim terutama yg sering anggap Islam ni agama terroris. ...

Inila maksud aku tadi, dlm porem ni xguna nak panjangkan pendapat sgt.macam2 jenis org ader. Bg cnth terdekat dikata kita nak samakan level dgn retis pulak..
Sebagai org Islam yg xpernah ke medan perang sokong lagu jihad pon xbuleh gamaknyer...

Bodonye la yg anggap lagu ni sebagai sokong keganasan.. Eh yg Jepun bom2 Malaysia zaman toknek dulu kala Islamkah? Zaman Parameswara dulu penjajah datang bersilih ganti aka pengganas tu Islamkah?? Derang tu la pengganas sebenar.. Minda tu bukak skit..

Lion11 posted on 20-7-2014 01:41 PM
Bodonye la yg anggap lagu ni sebagai sokong keganasan.. Eh yg Jepun bom2 Malaysia zaman toknek dulu  ...

bukan lagu ni sokong keganasan....kita bercakap soal klip video dia yang agak controversial...walau kita nak spread semangat jihad sekalipun sepatutnya takyah video2 yang mcm ni....nak cerita al qassam cukup video dgn message dgn montage al qassam

12
Return to list New