CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: the_killer

[Tempatan] Pemberi Sedekah juga akan dikenakan hukuman

Ok jugak..banteras sendiket mintak sedekah

rakyat malaysia berhati mulia.....deme tahu menilai....yang mana kaca..yang mana permata.....yang perlu dibantu....segelintir je yang mengambil kesempatan sebenarnya....

gaara_X posted on 2-7-2014 09:59 AM
rakyat malaysia berhati mulia.....deme tahu menilai....yang mana kaca..yang mana permata.....yang pe ...

org nak bagi sedekah pon disaman
...bukti regim gst semakin mengganas

Langkah agak drastik tetapi mungkin berkesan untuk mengurangkan bilangan peminta sedekah
Langkah itu akan dilaksana di beberapa tempat tumpuan bagi mengurangkan budaya meminta sedekah yang mencemar imej ibu negara.

FanTasyCreaTioN posted on 2-7-2014 09:43 AM
Terimakasih untuk info ni..

ramai ja cepat rasa kesian bila nengok2 macam ni kan ..

betul ni...kalau kita tak tahu mungkin kita ingat kaki dia betul2 teruk..tapi smua tu lakonan...pada yg nak sedekah2 tu lebih baik cari anak2 yatim....tak perlu pergi hingga ke tempat rumah2 kebajikan jika kita susah nak ke cana..cukuplah sekadar sedekah pada anak2 kenalan/jiran/ sedara yang telah menjadi anak yatim....

mane badan badan zakat nih....kutipan berjuta2...pegawai smua dok kemam duit kah....

Follow Us
Maybe ini jalan terbaik sebabnya selagi ada yang masih memberi ...pengemis lagi makin tak malu dan makin ramai.

Di Puchong simpang masuk ke Puchong Perdana pun sempat lagi mengemis...adoyai!

memang pengemis nieyh patut dihapuskan, menyemak je kat mane2.. dah la bukan orang malaysia pon... ritu kawan i dtg dari australia, i bawak la lepak mkan, sorang pengemis nieyh tak abes2 sampai melutut kat kawan i mintak derma, memang memalukan....

mari kita ramai ramai minta sedekah pastu wang kita yang dapat kita beri pada pusat zakat .. nanti bolehlah bina koperasi zakat @ koperasi zakat bhd ...

afie_m posted on 2-7-2014 10:23 AM
betul ni...kalau kita tak tahu mungkin kita ingat kaki dia betul2 teruk..tapi smua tu lakonan...pa ...

setuju tentang ni

cukuplah sekadar sedekah pada anak2 kenalan/jiran/ sedara
tak perlu pergi hingga ke tempat rumah2 kebajikan jika kita susah nak ke cana

antara kita nak ambik tau ke tak je kan

walaupun betul ayat :

terpulang lah pada orang tu nak menipu ke apa .. tu antara dia dengan Tuhan dia
tapi kena ingat gak..
perbuatan kita kadang makin menggalakan kan penipuan ini
dan..
perbuatan kita seolah2 makin menolong sindiket yang menggunakan kanak2 untuk mintak sedekah

cmf_conan posted on 2-7-2014 08:28 AM
Korg pernah tak didatangi pemintak sedekah siap tunjuk surat sepital bgtau kutip derma utk si polan  ...

pernah.. time tu aku budak2 lagik.. kat jalan tar.. tak nampak cam mintak sedekah pon... bawak surat ckp anak pakcik nak bedah operate mata.. duit tak cukup... pas pada tu aku gi la tunggu bas nak balik.. pastu nampak pakcik tu dtg tup2 tahan teksi... celaka.. aku yg dia mintak duit nih pon berjam tunggu bas sbb nak save... tak ku halal duit 5 hinggit ku sampai bila2

aku dah lama tak bg duit kat peminta sedekah sejak aku ternampak peminta sedekah yg aku kasi duit RM10 leh pakai kete pesona siap pakai sport rims 17"......lepas dr hari tu aku org mintak sedekah je tak kira berserban ke....berkopiah ke....baju comot ke aku keraskan hati tak kasi langsung......nak minta tolong tu hah mintak kat pusat zakat ke....baitumal ke.....kat pusat zakat tu berjuta2 duit dia org ada.....tk kan nak simpan jadi pekasam kot....tiap2 tahun announce kutipan zakat naik Last edited by sidewinder on 2-7-2014 12:50 PM

bawak surat doktor tu menipu aja.. takyahla percaya
ada yg tunjuk kt aku, mnta sedekah psl anak nk operate, siap tunjuk gmba anak, surat doktor
pstu aku jawab,

"Bawak doktor sekali ke sini, baru aku bagi sedekah"

peminta sedekah "&@&#^$$&&$>.."

cmf_rambutan posted on 2-7-2014 12:27 PM
pernah.. time tu aku budak2 lagik.. kat jalan tar.. tak nampak cam mintak sedekah pon... bawak sur ...

aku ty aku pernah kena dlm jarak masa setahun ke dua thn.. tunjuk benda yg sama..
aku mmg rasa org yg sama.. surat dah lunyai..
berani die soh tepon sepital tanya sbb die tau org takkan tepon punye..

100% setuju. Pengemis patut dihukum sebat.

elokla mcm tu.....

nak bersedekah pi jela rumah2 org miskin...ibu tunggal ka....

meya posted on 2-7-2014 10:43 AM
Maybe ini jalan terbaik sebabnya selagi ada yang masih memberi ...pengemis lagi makin tak malu dan m ...

budaya rakyat kita yg pemurah la penyebab ramai pengemis kt malaysia ni...yg warga asing toksah ckp la punya ramai. kesian sgt kt budak2 yg dipaksa jd pengemis. byk la plak kanak2 jd mangsa sindiket..

aks_berhad posted on 2-7-2014 01:21 PM
budaya rakyat kita yg pemurah la penyebab ramai pengemis kt malaysia ni...yg warga asing toksah ck ...

Kita ni kadang pemurah pada silap cara dan silap orang.  Sebenarnya ramaaaai org kita sendiri hidup susah tau... lebih-lebih lagi zaman peniaga letak harga ikut sukahati.

Perhati keliling kita tengok-tengok...orang susah takkan mengaku dia susah..kita kena jangan segan hulur apa yang boleh.

urang pemurah memang mudah kena kencing

Kita akan ambil satu kaedah di mana yang pemberi kita akan saman dan penerima pula akan kita 'angkut' kerana kebanyakan peminta sedekah ini adalah orang asing..

pengaliran duit ke luar negara kekdahnye...