CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

“Mungkin Ada Orang Yang Dah Lupa Kejadian Itu, Tapi Saya Masih Ingat Setiap Babak-Babak Yang Terjadi” - Mamat Sepah

ugh sakit mata

Rogue98 replied at 10-8-2024 01:37 AM
Baca aritu dia bebas...isteri kena tukar branch..tu jer...tak tau maklumat apa yg diaorang sebarka ...

bukan kes zayn.

wife dia share gambar lawatan pengarah logistik  pdrm shah alam kat balai dia kerja.

Bau-bau hasad kuat sangat ni. Jep balas sepatah jer, korang punya broken tu mcm budak 16 tahun putus cinta. Stage tu korang punya tp sebab persona korang jijik, tu sebab persona jep bergegar.

Yg sorang tu poyo je..haha...aku tgk rupa setara aje sgn shahmira tapi betul la...mana mana pon dia nak watak utama.je..org lain tempelan tapi ramai la pentaksub dia kat porom ni...haha

Edited by jiwakacau06 at 10-8-2024 09:23 AM
Nurul8001 replied at 10-8-2024 07:28 AM
Kalau semak, tak payah la masuk mengomen.  saya suka kisah ni, nak tau juga, jawapan balas ex ...

itu la...mst ada sisi buruk jep jgk...
shuib tu yg semua kutuk buruk la keji la...ada sesi baik jgk...shuk sahar ada mention nama shuib sllu tolong dia msa dia down dulu...masa podcast dulu...
bkn dlm dol poscast...
mamat tu lg la...sentiasa kenang kwn2 sepah dlm sketsa pentas dia...masa pair dgn amir....xingt rancangan apa...menang 10ribu..

https://youtu.be/XVo1RyuT1d8?si=xarHou-y6Sc6dnTQ

Edited by Aneem at 10-8-2024 09:30 AM
eyansss replied at 9-8-2024 08:55 PM
benda simple, ko tau relationship antara korang bertiga dah tak cantik, so takyah dah imbau2 kenanga ...

Tp tu je la modal nak upkan nama dia yg sendu dan rating podcast samira batak. Skrg ramai yg backup deme memandangkan si tapan pun sejenis yg cold shoulder. Mmg harus la netijen melahar tapan berbanding deme dua ni yg kononnya sahabat sejati sampai mati.
Kalau tak sebab cerita2 lama diorg, org tak tau pun kewujudan podcast tu. Menjadi la kiranya marketing tu.

Follow Us
MisXoXo replied at 9-8-2024 10:37 PM
Kdg aku rasa jeb yg serba xkena..dia xleh org over shadow dia.rahim tu kekal sbb dia ikuttt ja kataa ...

Masa line asal sepah baru2 menang raja lawak pon, dierg masuk paper ahad muka depan... sepatutnya bertiga tapi mamat takde. Sardin je jep kondem psl disiplin mamat. Siap cakap salah sorg dari kami bertiga ada masalah disiplin... dah puas kami bla bla bla... terang2 masa tu yg ada dia ngan mira. So mamat la yg dikata tu. Tak lama pasfu mamat keluar dari sepah dan ada isu psl nama group tu sendiri maka terbina la sepahtu.

Pakya pon masa dlm MLM ade je kecik ati ngan jep tu. Tah aku dah lama rasa jep ni tak klako mane. Lawak dia mesti nak up diri pastu rendahkan org.

Pape pon tetige deme ni aku tak suka. Tu je

neo_5050 replied at 10-8-2024 08:07 AM
bukan kes zayn.

wife dia share gambar lawatan pengarah logistik  pdrm shah alam kat balai dia ker ...

Laa..tu jer ke..kemain kena tahan

nyampah sungguh ngan sampah2 ni

Edited by Rogue98 at 10-8-2024 10:40 AM

Aku baca mamat ni bukan kena kick out. Asal nama Sepah diaorang bertiga..masa tu famous. Pastu si mamat ni buat hal sebab angau bercinta..adalah masalah disiplin ..mungkin tak dtg rehearsel ke show ke...dah bagi nasihat pun tak dengar so last2 jep n shuib terpaksa keluarkan Mamat tapi tak boleh sbb sama2 tubuhkan Sepah so dia pun ada hak ke atas nama tu...so akhirnye Jep n Shuib tubuhkan Sepahtu.
Bila aku baca balik statement2 lama diaorang nampak lah jep lebih transparent...Mamat ni byk keluar statement yg good2 jer ..mcm aku dah maaf kan kau..puji Jep...tapi kutuk belakang...
Shuib pulak aku notice dia dah start jauhkan diri dari Jep sejak kes addykana n cuci duit tu. Jep ada kata masa kes tu.." aku dah pesan jangan tamak..."
So mayb Shuib terasa hati..
Sekian...

Kalau semak, tak payah la masuk mengomen.  saya suka kisah ni, nak tau juga, jawapan balas ex ...

hi sissss
i setuju dengan u

Baik zaman sepah...kemudian sepahtu, mmg diorg ada vibe tak best.

Tapi tu lah...pemuja diorang raaamaiiii....ramaiii sangat sampai satu ketika nabil yg sedari awal kuasai lawak solo, leh kalah dengan si soeb yg melawak sensorg time minggu seram tuh...padahal, bawah tapak kaki sangat 'lawak' dia time tuh.

Rogue98 replied at 10-8-2024 10:39 AM
Aku baca mamat ni bukan kena kick out. Asal nama Sepah diaorang bertiga..masa tu famous. Pastu si ma ...

betul2.  you summarized kan apa yang saya nak ckp.  thanks!  so far mmg jep takde keluarkan apa2 yang mengaibkan kawan2 diluar lakonan dia. dan dia so far pun takde kutuk kenkawan belakang2 (sbb kalau ada mmg sah2 lah reporter dah hebahkan kasi bakar lagi).  Apa yang kita tgk dlm program dorang tu semua dah scripted sama ada awal2 atau last minute....and the all knew it!

aku ni bukanlah peminat jep, tapi sbb aku menyampahkan si soeb sebab buat biz scam, dah lah scam, buat minuman manis , itu menggalakkan peningkatan penyakit buah pinggang dan diabetes, dia juga culas menjaga kebajikan pekerja yang punya tanggungan anakbini makbapak di rumah dgn tidak membayar gaji utk beberapa bulan dan tidak mencarum kwsp walaupun di pay slip ditulis telah dipotong......it's big NO for me...aku anti sgt2 org mcm tu....

let bygones be bygones

Jep salah percaturan. Bila jep keluar statement, view podcast 2 ketul siamang Tunggal ni naik. Patut jep diam je dari awal. Lantakkan je. Now semua. Org tau siamang scammer tu ada podcast. Mencik!!

Aku rasa semak bukan sebab apa.. sebab tiap2 satu statement je bukak benang baru.. pening aku nak follow.. humban je la semua kat satu benang je.. gitu lah..

jalfa replied at 10-8-2024 08:49 AM
Yg sorang tu poyo je..haha...aku tgk rupa setara aje sgn shahmira tapi betul la...mana mana pon di ...

Hmm, seburuk2 muka mira, dia kawin anak dara, sehensem2 muka selipar, dia kahwin bekas org.

Bukanla saya nak rendahkan janda,tinggikan anak dara, anak dara yg kahwin jadi isteri org pun, satu masa nanti mungkin jadi janda pulak.

Tapi, ni bod gossip, Fattzura pun ada yg tak suka, apatah lagi mereka bertiga

oggy replied at 10-8-2024 01:19 PM
Aku rasa semak bukan sebab apa.. sebab tiap2 satu statement je bukak benang baru.. pening aku nak  ...

Kalau takde benang baru dibukak, lama2 sendu la forem cari. Artis sekarang pun, mungkin takde buat perangai sangat, jadi, takde benang kisah demer

Jadi, layan je la, kisah selipar, mira n mamat (saya takde nickname untuk dia.awak ada idea?)

Aneem replied at 10-8-2024 09:27 AM
Tp tu je la modal nak upkan nama dia yg sendu dan rating podcast samira batak. Skrg ramai yg backu ...

ni la contoh budak kelas belakang yang masih pegang low mentality...  bangang betul...  nauzubillah...  jangan la life aku cross with them...