CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: JoyahMengayah

[Tempatan] Rakyat lebih gemar melancong di luar negara, lokasi pelancongan Malaysia di takuk lama tiada keunikan?

ardent91 replied at 25-11-2023 06:16 PM
aku dah wujud waktu jaman2 MAS ade wat flight London ke Langkawi tu.. tp tu x bermaksud yg ramai fo ...

Aku pernah pergi climbing crater kat hujung Surabaya, kawah api biru, masa aku sampai ramai jer foreigners camping kat bawah kaki gunung tu, ada black people,caucasian, japanese pun ada.
So mungkin bagi ko tourist tu maksudnye yang datang satu group satu bas ramai2 kot.
Padahal aku tengok ramai jer foreigners pergi tempat2 ada raw attraction macam tu.

Bali still winning as an exotic place, ada banyak attraction raw cultures,boleh party,boleh minum, and still affordable. No deny.

zjen replied at 25-11-2023 07:38 PM
sekali lagi iols kepo .... kalu nak sgt negara Islam,  toksa la jeles pasal duniawi termasuk bidang  ...

Pasal coldplay tu sampai harini aku duk tengok org posting bitter.. tunggang agama lah, holier than thou lah

Wey, tengok concert je kot.. bukan berzina tepi jalan

Aku rasa tahun depan makin ramai lah org malaysia bercuti ke china. China pun antara negara dgn kos percutian yg murah. Akh pun plan nak repeat ke Xian utk makan2 n guangzhou utk shoping.

slavehunter replied at 25-11-2023 07:53 PM
Aku pernah pergi climbing crater kat hujung Surabaya, kawah api biru, masa aku sampai ramai jer fo ...

definisi "ramai tourist" bagi aku adalah mcm ko step your foot kat phuket airport jer teros ko dikelilingi tourists2 foreigner especially yg blondie dan mata kebiru2an...

"ada tourists" dan "ramai tourists" adalah 2 perkara yg berbeda

zjen replied at 25-11-2023 07:38 PM
sekali lagi iols kepo .... kalu nak sgt negara Islam,  toksa la jeles pasal duniawi termasuk bidang  ...

actually beach2 holiday destinations kat Egypt like Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam sgat fofuler di kalangan Eropean travelers yg dtg bercuti as family... so dorg xderla looking for fun and wild entertainment memanjang... ramai jer non-muslim tourists yg dtg bercuti as family so dorg looking for family-oriented destinations

ardent91 replied at 25-11-2023 08:42 PM
definisi "ramai tourist" bagi aku adalah mcm ko step your foot kat phuket airport jer teros ko dik ...

Oooo macam tu....
Yes agree,Tourist dan Traveller pun ada beza.

Follow Us
Aii sebagai rakyat Malaysia yg sukakan pantai aii xkan p pantai yg crowded mcm kat langkawi batu feringhi pangkor sana tuu..tuhari masa depavali aii p mandi pantai dekat sigari pantai remis sana..aman2 ja mandi & bekhemah xdak org. Puas hati..toilet bersih..air deras.. toilet free..org yg guns toilet pun jenis manusia yg tau menghargai..lepas habis mandi biasa cuci pasir2 pantai tu sendiri..sebab air free & deras kan..toilet bersih&luas.pantai cantik elok

Langkawi ja kot kosong. Tp cuba cek cameron tu ha. Bila masa tak sesak kan. Samalah mcm sabah, kundasang, pulau sipadan. Perlis pun la ni dh jadi destinasi OOTD BBNU. Melaka jgn habaq la smpi orang sana suruh jgn pi sana time cuti.

Sepatutnye kita kena kira jugak bilangan pelancong asing yg mai masuk malaysia. Baru adil

green~tea replied at 25-11-2023 07:55 PM
Pasal coldplay tu sampai harini aku duk tengok org posting bitter.. tunggang agama lah, holier tha ...

yg paling buat iols risau kalu someday PAS jadi gomen,  adakah Amerika akan serang weols cam dulu kat Afganistan dan Iraq,  Yahudi konpem simpan dendam kat weols seem asik memihak Palestin,  Israil bom masjid weols bina kat Palestin dah beri petanda

masa tu siapa nak hantar tentera dan senjata bantuan utk weols ....  toksa harapkan negara Arab,  pasal deols nak jual minyak kat Yahudi dan Amerika ...  dgn China pon weols bukan mesra sangat pasal Uyghur  ... Rusia nak sibuk dgn Ukraine,  lagipon jauh dan weols pon bukan close sgt dengan Rusia

we are alone ....  heharap masa tu boleh cam citer 'Lord Of The Ring'   ... org bunian 'elf'  akan datang bantu

Ramai prefer yang kos lagi murah.

drivethru replied at 25-11-2023 08:36 PM
Aku rasa tahun depan makin ramai lah org malaysia bercuti ke china. China pun antara negara dgn kos  ...

Japan pun tengah murah gila2 skang ni..... berbaloi2 ke sana skang

Edited by green~tea at 25-11-2023 09:47 PM
zjen replied at 25-11-2023 09:24 PM
yg paling buat iols risau kalu someday PAS jadi gomen,  adakah Amerika akan serang weols cam dulu k ...

Pas ramai sangat lebai yang tak pandai.. tak pandai jaga hubungan negara luar pun iya... tak pandai berdiplomasi.. yang aku berkenan sorang je, mb ganu yang skang tu.. yes yang tu pandai... others ke laut.. mcm khairudin dulu.. ya Allah mengucap panjang aku dia avoid all meeting dgn negara yg cakap english... dia hanya nak berdiplomasi dengan negara2 yang cakap arab...

deme taknak pegang parlimen pun sbnrnya.. deme lebih pandang kerusi negeri sbb boleh songlap lg banyak and less head ache mentadbir

slavehunter replied at 25-11-2023 07:53 PM
Aku pernah pergi climbing crater kat hujung Surabaya, kawah api biru, masa aku sampai ramai jer fo ...

Bali tu kalo main taram redah je mmg berterbangan lah kopak poket.. sbb some places mcm tourist trap, especially seminyak area.. aku pernah terkena dinner kat tepi pantai seminyak... makan 2 org seafood bodoh2 je RM700...

Kalo ubud, nusa dua dll ok je lagi kot... murah dan cantik

Kalo ada supir yang kita dah biasa & percaya tu better stick to that one je....  jimat banyak bila kita dah baik2 dan kenal dia and safe as well.....

green~tea replied at 25-11-2023 09:44 PM
Japan pun tengah murah gila2 skang ni..... berbaloi2 ke sana skang

Flight ke europe pun tgh murah dgn saudi airlines.
Japan sejak jr pass dah naik sekali ganda, mcm dah x minat ke sana. Saya pernah ke japan 2x setahun semata mata rindu nak naik shikansen. Pernah buat trip dari fukuoka ke sapporo dgn jr pass. Berbaloi sangat masa tu.

Aku rasa dan aku mendoa kan cameron highland bakalan jadi seperti langkawi. Kurang pelancong. Peniaga sana asyik nak.menipu jer bab harga makanan. Tulis lain, kira lain.
Dah lah sana dengan jem nye lagi. Kalau bukan musim hujan, jangan harap lah nak sejuk waktu siang.

Dari kaca mata sendiri.. langkawi ni tempat percutian yg aku akan pergi bila aku dah lupa macamana rupa dia.. yakni mungkin 10-20 tahun sekali sebab memang takde elemen pull yang bagi reason kenapa nak pergi selalu atau lebih kerap… atau at least kalau tak pergi pun, dia bagi flashes of something yang aku miss kat langkawi.

green~tea replied at 25-11-2023 09:51 PM
Bali tu kalo main taram redah je mmg berterbangan lah kopak poket.. sbb some places mcm tourist tr ...

Seminyak i pernah duduk tapi makan2 kat hotel jer dan cafe around, seafood2 ikan bakar tu makan kat Jimbaran jer la masih boleh dapat around 700 Rupiah bukan rm700. Nusa Dua ni dia macam private street skit, beach dia pun setiap hotel boleh access masing2 punya back side. Cuma banyak seaweed skit. Tapi makanan halal tak banyak kat street depan hotel tu. Nusa dua ok juga sebab nak lari kejab pergi Kuta pun 30 mins jer.  Ubud lebih kepada lagi privacy villa kalau taknak crowded ni semua.  Masa first trip memang guna supir la sampai semua activities kayak, atv,gunung ,semua dalam itenary, tapi bila dah second third time semua ni i suruh concierge call Blue bird taxi saja lah.

rikiruj replied at 25-11-2023 10:16 PM
Dari kaca mata sendiri.. langkawi ni tempat percutian yg aku akan pergi bila aku dah lupa macamana r ...

I kalau nak pergi Langkawi balik is sebab i nak makan kat cafe Red Tomato. I tak sure ada lagi ker tak cafe tu, the food, salad,pizza was nice.

annehuda replied at 25-11-2023 09:01 PM
Langkawi ja kot kosong. Tp cuba cek cameron tu ha. Bila masa tak sesak kan. Samalah mcm sabah, kunda ...

actually Cameron Highlands, PD sumer tu crowded time weekend and school/public holidays jer.. hampir sumer tempat kat malaysia lagu ni.. penuh bile cuti awam/sekolah/weekend.. bukan all-year round sibuk except tempat2 cam KLCC, Petaling Street, Batu Caves tu yer, mmg tiap hari ramai tourists...

zjen replied at 25-11-2023 09:24 PM
yg paling buat iols risau kalu someday PAS jadi gomen,  adakah Amerika akan serang weols cam dulu k ...

xpe kita ada teolowong terahsie dibina alien berteknolgi tinggi serta piramid kuno yg memancarkan sinaran pasport kegemilangan sbg weapom of mass destructiones. Amerika xkan berani lagi2 dgn bani kentut-Ra yg satu2nya memiliki trait kuat mengamok yg sgt dahsyiat