CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Adik Maut Ditikam Kakak- Ibu Dedah Kronologi Kejadian Sebenar, Bukan Sebab Gaduh Rebut Kerusi!

mahalnya replied at 26-10-2022 02:38 PM
Puncanya adik x hormat kakak..dlm 7 org adik aku..xda sorg pun yg berani kurang ajar dgn aku..ibubap ...

Khennn, kemain hari tu ckp adik beradik ni mmg rapat, saling sayang menyayang.
Tp kt forum dh speku mcm2 ble tahu si kakak tu anak angkat, gaduh mulut mmbwa smpai dlm rumah. Sekali betul

mahalnya replied at 26-10-2022 02:38 PM
Puncanya adik x hormat kakak..dlm 7 org adik aku..xda sorg pun yg berani kurang ajar dgn aku..ibubap ...

Betul ni.. yg tua sayang yg muda, yg muda hormat yg tua, barulah hidup aman damai..

CiliPadiSedap replied at 26-10-2022 01:41 PM
dengar tips kaka:

kalau tengah marah jangan pegang besi kayu atau apa saja. duduk sorang2 dalam hut ...

lawak la monyet tu....
tbh ..zaman skolah ejek mengejek ni mmg sangat sensitif...dlm klas aku ada sorang
..harap bapak je cikgu..anak bodoh..dah lah pendek kemetot..mmg blh bwk kemurungan....ejek nama bapak..ejek fizikal org....

noor2 replied at 26-10-2022 01:25 PM
Benda dah berlalu....redha....semua punca salah sendiri...untuk mak...salahkan diri sb awal2 x ajar  ...

Betul Noor. Tunjuk kat anak yg baling2 brg ejek2 semua ni benda buruk. Jgn buat. Iye anak2 mmg akan begaduh takdenya baik sepanjang deyols membesaq bawah tiak kite, tapi jgn biasakan begaduh baling barang
Anak2 acik begaduh setakat hempas pintu bilik deyols je. Tu pun sekarang dah tak gaduh sbb abangnye dah matang sket tak usik2 adik2 dah

Logik akal Kalo adik x provok aka X huansang mulut tu X Kan tiba2 kakak p baling pisau mcm acara lontar peluru...pengalaman jd kakak adik2 mulut mmg mcm celaka,bukan nk dgr nasihat kita..dia je yg terpaling hebat,terpaling segala nye..jd sebagai pengajaran meh la Kita didik anak2 Kita yg kecik jgn nk huansang mulut tu..

aku pun deep down mintak lah bdk ni diringankan hukumannya
rasa kesian plak
nk ckp lebih2 pasal arwah, kita pun tak kenal dia
tapi bab mulut ni mmg blh binasa badan
mcm family kenalan..adik2 mmg tak hormat abg
mmg ckp lepas je..
sampai aku rasa satu ari nanti ada kang kena baling dgn something

Follow Us
i rasa kakak ni org yg baik2. 99% komen dari netizen kebanyakkn doakan yg baik2 utk adk ni. ni ujian awk dik. Alhmdullilah syukur adik ni dibicara dibwh akta kanak2 lg. kes ni bukan hukuman utk awk dik tp pembelajaran. awk ada masa depan lg dik. semoga urusan awk dipermudahkan & diberi kekuatan.

mulut budak ni pun kuang hajar ngan kakak..

zulfahmimaidin replied at 26-10-2022 02:42 PM
kesimpulannya anak awak 0% agama

sorry to say la, kalo dalam islam kita kena terima qada dan qadar, kematian adik tu yg dibaling pisau hanyalah asbab, tapi yg sebenarnya dah dicatatkan bila dia meninggal, bagaimana dan cara dia meninggal, tak kan awal dan lewat sesaat pun.

mulut tu kaut sgt provok..cara berckp ngan kakak pn mcm tu

Edited by Sheila1987 at 26-10-2022 03:52 PM
immaryjane replied at 26-10-2022 02:49 PM
Pasal interview ni ke yg lawyer asiah tu cakap sampai nye hati mak dia pilih kasih. Tk ade teman kt  ...

Tapi kalau tengok interview tu. Nampak mcm mak dia lebih backup si kakak.

Susulan posting saya yang telah viral ini, saya dihubungi oleh ibu kandung kepada mangsa dan suspek. Barulah saya faham perkara sebenar.

Wartawan 999 TV3 pergi ke rumah mereka bersama sepasukan pihak polis. Sudah tentu ibu tersebut kena buka pintu dan jemput masuk.

Pada masa itu ibu tersebut belum ada peguam. Justeru dia belum dapat nasihat perundangan sewajarnya. Dia tak tahu bahawa dia tak obliged pun untuk jawab soalan wartawan.

Temubual berlangsung agak panjang. Macam-macam yang ibu tersebut katakan sepanjang temubual. Tapi tidak disiarkan oleh TV3.

---------------

"niat saya adalah utk menghentikan org ramai dr terus mengecam kakak.. rupa2 nya byk yg saya cakap tidak disiarkan

sedih puan

saya syg anak2 saya tanpa berbelah bahagi

saya cuba nk hentikam kecaman org terhadap kakak thats y saya kuat utk menjawab pertanyaan media

tapi tak sangka jadi begini ????"

---------------

Berkenaan siaran rancangan 999 di TV3 semalam, saya boleh katakan, wartawan TV3 sangat tidak beretika.

Menangguk di air keruh, edit content yang sensasi sahaja, demi mengejar rating tinggi.

---------------

"saya syg anak saya puan.. saya ke sana ke mari utk dapatkan lawyer utk dia.. bergolok bergadai

demi Allah niat saya kuat utk bercakap depan media adalah kerana saya nak org hentikan kecaman terhadap kakak ????"

Cdt : Asiah Abd Jalil

Somehow kalau jagong nak bg pengampunan, ni la yang layak dapat dari jibby penyamun tu.

a5h91 replied at 26-10-2022 03:17 PM
i rasa kakak ni org yg baik2. 99% komen dari netizen kebanyakkn doakan yg baik2 utk adk ni. ni ujian ...

Bawah kanak2 ke? Tgk youtube macam 304 tanpa niat. Tu pon mengaku tak bersalah. Kiranya family support lah kakak ni. Kena pasang peguam.

Kalau family tak support mesti kakak dah mengaku bersalah.

Acikgomen replied at 26-10-2022 02:58 PM
Betul Noor. Tunjuk kat anak yg baling2 brg ejek2 semua ni benda buruk. Jgn buat. Iye anak2 mmg aka ...

Anak2 i kalau gaduh depa meluahkan kat dinding rumah...cth ayat...mother fucker siap mention nama yang dimarah...asshole..siap dgn gambar sekali diconteng...tapi budak2 ni start umur belasan depa x gaduh dah....bawah 12 tahun ya...

Sheila1987 replied at 26-10-2022 03:51 PM
Tapi kalau tengok interview tu. Nampak mcm mak dia lebih backup si kakak.

Susulan posting saya ya ...

By any chance klu ada dpt tau psl nak buat tabung kutip duit utk urusan peguam si kakak tolong war2 pd kami ye

pooh~key replied at 26-10-2022 01:50 PM
Deep down dalam hati akak memang mengharapkan si kakak ni terlepas hukuman sister. Tak tahu kenapa t ...

Samalah... harap si kakak ni terlepas. Dia sendiri tak sangka balingan tu betul² kat si adik sampai terbunuh.

Sedihnya lahai kat family ni.

printercomel replied at 26-10-2022 03:51 PM
Somehow kalau jagong nak bg pengampunan, ni la yang layak dapat dari jibby penyamun tu.

setuju sangat

ezacbee replied at 26-10-2022 06:02 AM
Mulut arwah pun boleh tahan. Manalah akak tu tak hangin. Dah abis sabar dia tu.

Aiol dah hagak walau kat thread awal ada porumer bilang aruah sangat baik bla bla bla baik bla bla bla ikut kata jiran2 dia.

Orang mulut baik takkan ditikam dek.

noor2 replied at 26-10-2022 04:00 PM
Anak2 i kalau gaduh depa meluahkan kat dinding rumah...cth ayat...mother fucker siap mention nama  ...

Hahahhaah tu gaduh makan modal makbapak nak kena cat dinding pulak
Tapi lega kann bila depa besaq

noor2 replied at 26-10-2022 04:00 PM
Anak2 i kalau gaduh depa meluahkan kat dinding rumah...cth ayat...mother fucker siap mention nama  ...

Dulu2 kalau gaduh conteng atas angin kt bantal. Nk conteng betul nt kena mrah . Lepastu conteng kt gmbr. Conteng sikit je. Lepas perasaan