CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bawang-putih

USAHAWAN E-PENDIDIKAN SCORE A

Saya sibuk sekarang, tak ada masa sangat nak jenguk Cari ni. Nanti hujung minggu saya cuba luangkan  ...
Catalyst Post at 19-8-2010 22:09

eeemmm...terpulang la pada catalyst.....saya hanya boleh bantu pada mereka2 yg nakkan bantuan saya saje....kalau u strict pada u punyer tanggapan....terpulang.....

Walaupun isu ni dari tahun lepas pada muka2 baru yg baru join score a nie....reason yg sama jugak saya dapat update dari kenshido.....harap maklum.

p/s::baru balik dari uitm shah alam.....ader jelajah motivasi peperiksaan antara GPMS-SCORE A....bersama Y.A.Bhg.Datin Paduka Seri Rosmah Mansor.....HEBAT!!!!!

Post Last Edit by bawang-putih at 20-8-2010 22:52

Berita BAIK!!!! Kepada rakan yg belum lagi tahu....penambahbaikan telah dilakukan oleh pihak sykt bagi ciri unik kita eDICTIONARY.....

KINI...pelajar yg mengikuti program Score A boleh menikmati translasi perkataan yg tidak difahami di dalam Bahasa Melayu,Bahasa Inggeris & Bahasa Cina.

Yup....pelajar boleh memilih bahasa yg mrk mudah faham. kalau dulu...hanya bahsa Melayu & Bahasa Cina yg disediakan dan semuanya dilambakkan dalam satu page...kini...ianya lebih teratur, kemas & mantap...

so ...ENJOY the FEATURES....

border=0 />

Post Last Edit by bawang-putih at 20-8-2010 22:53

border=0 />

Salam Ukhwah pada semua teman-teman....

Terima kasih yg tidak terhingga saya ucapkan kerana sehingga hari ini...PENYERTAAN SUPERB di talian hayat SCORE A PROGRAMME.

Ramai yg bertanya kepada saya apakah mekanisme yg disarankan agar anak dapat memaksimumkan penghayatan/pembelajaran/sesi ulangkaji mereka di dalam Score A Programme....

Ermmmm...baiklah teman-teman...pada ibubapa yg belum tahu lagi...di sini saya sertakan tips-tips agar pembelajaran/latihtubi anak kita semua berkesan...

Jan-April:

* Sarankan anak kita kepada modul eTOPIC.
* mulakan dengan eNOTES kemudian di sambung dengan eTOPIC
* Anak boleh memilih secara bebas set soalan dr 1-3 (set 1: Mudah, set 2: Sederhana & set 3: Susah)
* Terdapat 15 soalan setiap set dan soalan ini tidak berubah. ( kalau diulang semula pun..itulah
jugak yg ditanyanyer oleh sistem)
* ???? Mengapa macam tu....Ini disebabkan secara teorinya...Score A Programme mengajar anak
kita..kalau soalan tanya soalan ni...haaaa...macam nilah lah jawabnya...
* Disarankan anak tidak melompat topik tetapi seiring dengan apa yg dipelajarinya di sekolah.
* Kenapa pula macam tu...? Kerana...Score A Programme percaya..kalau anak tidak faham topik/bab
yg dulu..pastinya agak sukar anak nak faham topik yg seterusnya.....ermmmm...teman2...so
macam mana...make sense..?

Mai-Jun:

* Tukar angin. Kali ni..beralih pula ke eASESSMENT.
* Modul yg bercorak game...
* Galakkan anak pecahkan ranking diri sendiri....
* Markah lulus 80% tau...indirectly..anak diajar untuk aim "A"

Julai:

* Tukar mood lagi....kali ni eTRIAL EXAM
* Membuat latihan percubaan dari 64 sekolah bistari....Pasti HEBAT!!!
* Statistik kami menunjukkan 40% corak soalan adalah mirip soalan peperiksaan sebenar...
* Wow...Oleh yg demikian ..jangan abaikan modul ini yer..

Ogos:

* Barulah anak kita buat ciri TERHANGAT...ePAST YEAR EXAM.
* Mulakan dari soalan tahun terkini dan kebelakang (contoh: 2009,2008....etc...)

Opsss...jangan lupa aktifkan pemantauan sms yer...so anytime..any where..pastinya teman2 dapat memantau anak anda dgn gaya moden, ringkas serta tepat!

Alahai...masih kurang jelas...no problem....call me...

Baru nak enrol...takper...takper...masih belum terlambat...ikut sahaja seperti arahan di bawah :

* pilih shj pakej idaman hati..boleh lihat pakej di http://karyapintar.blogspot.com/

* Buat bayaran mengikut harga pakej yang anda pilih ke:

No. Akaun cimb : 05030662233523
Nama Pemegang Akaun: fazliwati abdullah

* SMS bukti pembayaran (Tarikh, Masa, Amaun) kepada saya Cik. Faz di 017-2856179

* Emailkan saya butiran diri yg diperlukan utk pendaftaran seperti di bwh & emailkan ke
pajelypunyer@gmail.com

Butiran Ibu bapa (Score A):
1 Nama
2 No.KP
3 Nama Pasangan
4 Status Perkahwinan
5 Tarikh Lahir
6 Alamat Penuh
7 Tel.HP
8 Email
9 ID Ibu Bapa

Butiran ANAK
1 Nama
2 School Level
3 Umur
4 Nama Sekolah
5 ID Anak

Butiran ANAK 2
1 Nama
2 School Level
3 Umur
4 Nama Sekolah
5 ID Anak

* Proses pengaktifan portal hanya mengambil masa 10-15 min shj....MUDAHKAN.....

berita terkini.....slot i-teacher dalam score a program telah pun habis dikemaskini....dapatkan segera slot i-teacher yg penuh.......

utk dapatkan yg penuh....anda perlu upgrade portal2 yg sedia ader yer......utk upgrade boleh segera hubungi saya utk saya bantu anda......

kepada anak2 yg sedang menjalani UPSR.....SELAMAT MAJU JAYA SAYA UCAPKAN.....

kepada anak2 PMR & SPM.....bersedialah anda utk exam yg bakal ditempuhi ini....

sedikit tips###......utk masa sekarang buatlh latihan e-trial exam dan past year exam....anda pasti score a....insyaallah....

BAGUS....SEMAKIN BAGUS BERSAMA PROGRAM SCORE A....

HEBAT tak HEBAT Score A Programme...sykt semakin kukuh...masih banyak lg ruang & peluang utk kita maju...AYUH..Jom teman2...Ambil initiatif utk memajukan anak bangsa melalui pendidikan disamping berjihad memangkinkan pendapatan umat Islam...Score A HEBAT!!!

ANDA BUAT...ANDA DAPAT!..

aktiviti score a-----update terkini....

border=0 />

border=0 />

border=0 />

Salam Ukhwah Teman-Teman yg Saya Kasihi...

Ingin saya berkongsi cerita dgn anda agar sama-sama kita renungkan....

Lebih kurang pukul 1.30pm hari ni..selepas habisnya MELODI/TV3...saya mendapat panggilan telefon dr seorg sahabat rapat yg gembiranya bercerita pada saya bahawa hari ini..2 Mei 2010 maka genaplah 10thn beliau berkhidmat dgn pangkat sebagai seorang SENIOR dgn pendapatan sekitar RM3000/sebulan. Insyallah..dlm nada bangga...beliau akan mendapat imbuhan xtra bulan ini sekitar RM 500-700 sebagai tanda terima kasih pihak sykt kepada beliau kerana menjadi seorg pekerja yg setia....

Kemudian...(ermmm...part ini yg BEST....!...) saya mula bertanya kpd beliau....

Saya: " Masa ko memula masuk kerja dulu...berapa ek gaji ko 10 thn yg lepas?"
Kawan: ' Masa tu gaji aku baru RM 1800 ajer..

Saya: 'Ermmm maknanya selama 10thn ni...gaji ko hanya naik RM1200 aje?"
Kawan: " Eh...yer ker..?!!! ( Dia plak tanya kita..aiya)"

Saya: " Yelah..cuba ko congak balik..RM3000-RM1800= RM1200 kan... kemudian RM1200/10 thn=RM120 setahun ajer kenaikkan gaji ko. Itu setahun..maknanya..setiap bulan gaji ko naik RM10 ajer...but sykt malu nk bg ko RM10 tu..dia kumpul-kumpul cukupkan setahun ...baru bagi ko RM 120 terus..Nampak byk sikit. Itu nasib baik ko tunggu setahun lagi...kalau ko berenti keja tak cukup setahun..ermmm kiranya...hanguslah...kenaikan gaji ko RM10/sebulan yg selama ini ko kumpul..kan..."
Kawan: " Aiya..RM10 ajer nilai kenaikan gaji aku...patutlah aku selalu rasa macam UNDERPAID AJER....."

Cuba muhasabah diri kita sendiri....tak kiralah berapa pun gaji anda sekarang ini..Cuba wat congak macam di atas...PATUTLAH semua yg makan gaji..selalu rasa diri mereka UNDERPAID...tak kiralah level aper pun jawatan mereka...dan tak kiralah sama ada anda seorg yg terover rajin bekerja ker...yg so-so ajer ker..atau kategori ular ker...semua org rasa UNDERPAID.Dengan segala barang harga naik (hanya air hujan ajer yg turun)...cukupkah sekadar apa yg anda dapat setiap bulan? ermmm...rata-rata tak cukupkan..tak kiralah yg tinggal di bandar besar...pekan kecil atau kampung..

Itu blom lagi cerita kena tikam dari belakang dengan member atau bos sendiri...kena marah...terpaksa pendam perasaan tak puas hati....PERGI KERJA MATAHARI BLOM TERBIT...TERSEKAT DLM TRAFIK JAM....BALIK TERSEKAT LAGI DLM TRAFIK JAM...MATAHARI DAH PUN TENGGELAM.. makan nasi bungkus ajer sbb tak sempat nak masakk...Masa dgn keluarga dan anak-anak SGGGTTTTT limited...Badan dah rasa penat...tulang dah rasa reput....nak tgk tv pun kdg-kdg tak larat

Ermmmmm BERBALOI ker semua tu...Cukup bulan dapat gaji...tp..transfer sana..transfer sini...aik...duit nak makan sendiri pun tak cukup..APATAH LAGI NAK MENYIMPAN..Selama mana lagi kita nak bertahan? Apa akan jadi jika tiba-tiba ANDA jatuh sakit? Atau terpaksa cuti lamer sebab masalah keluarga? Bolehkah kerja/jawatan anda sekarang dapat anda pertahankan? Boleh kah pihak syarikat bertolak ansur dgn masalah peribadi anda ini? Masa sihat memamglah bos dan pihak sykt sayang...Esok-esok...bila dah sakit nanti...sama ker kasih sayang mereka pada diri ANDA???

So nak wat camner yek..Haaaaa... Itu sebab kena wat Biz Score A ..krn kita nak all out pun 3-6 bulan jer (kalau benar-benar follow the system)..krn pulangannyer SGT HEBAT! YG DAH NAMPAK SCORE RM...PULUN BETUL-BETUL....AKTIFKAN SEMULA PLAN B ANDA....ANDA PASTI AKAN BERSYUKUR DAN BERTERIMA KASIH PADA DIRI SENDIRI KRN TELAH PUN MENGAMBIL PELUANG INI.........TAKKAN KITA SELAMANYA NAK HIDUP DALAM KESEMPITAN KAN....!

Ingin info lanjut ..sila hubungi saya...bagaimana ANAK2 SCORE A..SAYA SCORE RM....5 ANGKA TIAP-TIAP BULAN !!!!!SEKARANG..$$$$ ADA....MASA...PUN ADA..Alhamdulillah..!!!

p/s: Tak rugi pun call saya..apa salahnyer..manalah tau..MUNGKINKAH INI YG ANDA SEMUA CARI SELAMA INI...HIDUP DALAM I.S.A ( Ikut Suka Aku)

ikhlas...faz www.karyapintar.blogspot.com

Follow Us
RENTETAN MAJLIS MALAM MENGGAPAI BINTANG DI HOTEL PALACE OF THE GOLDEN HORSES...05/06/10

Inilah mlm yg paling manis pencapaian bawang di dalam biz score a....

DI PERKARANGAN HOTEL...
border=0 />

BERSAMA LEADER NORMAH..SEMASA MAJLIS RAPTAI

border=0 />

BERGAMBAR KENANGAN DIMAJLIS RAPTAI...
border=0 />

border=0 />

KETIKA MAJLIS SEDANG BERLANGSUNG....TEMA "WHITE SENSATION"
border=0 />

DAN AKHIRNYER.....BONUS KEPADA USAHA KU YG BERBALOI2....
border=0 />

Sempena  Bulan Bahasa Kebangsaan, SCORE A PROGRAM telah memperkenalkan E-KAMUS....

Ianya adalah carian maksud perkataan yg seperti kiter tengok @ cari didalam kamu dewan bahasa dan pustaka. Roadshow disetiap negeri sedang berlangsung...

mulakan penerokaan anda dengan score a portal anda hari ini....

hubungi saya jika ada sebarang pertanyaan...

ikhlas ...faz@bawang-putih

benda nier betul2 leh buat duit ke..nak buat part time boleh ke..modal yer berapa..

benda nier betul2 leh buat duit ke..nak buat part time boleh ke..modal yer berapa..
perantauKL Post at 13-10-2010 11:15

salam perantaukl

terima kasih kerana reply my post nie....YUP...mmg boleh wat duit even sebagai part time...ramai dikalangan group saya yg masih lagi bekerja...disamping tu wat score a nie...leh tambah pendapatan lagi....dan gambar saya dapat anugerah tu adalah buktinyer....kami ader kursus....yuran hanya rm70 sahaja....hari sabtu nie...nak g tak....kat bandar tasik selatan jer....belakang HQ TEKUN....MY NO 017-2856179

Post Last Edit by bawang-putih at 18-10-2010 17:25

Seperti yg dijanjikan...saya tontonkan sahabat semua bagaimana mudahnya Score A Programme membantu pelajar memahami perkataan yg tidak difahami ...dah takde lagilah isu buku kamus ilang, perkataan x jumpa dan memeningkan ibubapa...Chec it Out ...

Minat? perlukan info TERKINI...call me 017-2856179 ...dah tau dah...mmg SUPERB...xyah puji saya lah...saya orng biasa-biasa ajer..PRODUK yg HEBAT....

Inilah portal rasmi Score A http://www.scorea.com.my/eng/index.cfm .
Alah...ni semua dah pernah tengok kan...jom next...

border=0 />

utk diruangan inilah student2 akan log in dan parents pun akan log in disini utk tgk report card anak2...Setelah pelajar daftar...minta pelajar iskan login ID & pswd...bestnyer Score A ni...kat maner2 pun boleh buat asal kan ader laptop/pc & internet (even di cyber cafe pun boleh - mak bapak leh control anak2 ngan penerimaan sms setiap kali anak2 buat latihan)...hanya perlu ingat login ID & paswd... so kalau nk bercuti tp xnak permata hati terlalu leka sampai x ingat pelajaran...login ajer..belajar ajer kejap...dah xde isu anak tertinggal buku (psssttt: kekdg anak2 mmg sengaja tinggalkan hehehehe...)

Pelajar diberi pilihan...nak buat output learning (latih tubi) ..klik Score A Examination Hall...kalau nk buat Input Learning( baca nota, kuiz ,memahami nota memlalui power point)..then...klik i_teacher

Utk kali ni..kita nk buat latih tubi...so kita klik Score A Examination Hall.

border=0 />

border=0 />

Pelajar pilihlah subject...dan perkara2 yg disenaraikan seperti di atas...mudahkan...ini bagus agar pelajar belajar fokus dan ikut arahan...jgn nak melulu & nk cepat ajer...(satu kesalahan & tabiat lazim anak2 sekrg...xtau apa yg nk dikejarkannya...)

Ambil cth anak/pelajar tak faham apa maksud PATCHES....so nak buat camner yer...? Senang ajer...DOUBLE CLICK perkataan yg kurang/tidak difahami..so sistem akan highlight perkataan tersebuat bg pihak pelajar...jeng...jeng....lepas tu...apa plak?...Klik next plzzzzz....tq..

border=0 />

border=0 />

Teng..teng...teng....sistem akan teruskan carian ke PRPM....so tak payah anak carry kamus DBP tebal2 & berat...hehehehe...ilmu dihujung jari....ermmm senang anak2 sekarang...

Kalau dulu saya diberi peluanag mcm ni...dah tentu vocab saya SUPERB skrg ni....

Boleh klik tab sebelah juga....HEBAT!!!!

border=0 />

Nak cari perkataan, peribahasa dll secara langsung...boleh ajer...klik ajer PRPM...cuma kita kena faham juga yer..pihak DBP juga sedang melakukan penambahbaikan dari masa ke semasa...

Kamus dan Istilah - Pusat Rujukan Persuratan Melayu @ DBP:
Kami sedang berusaha untuk meningkatkan perkhidmatan Carian PRPM@DBP Malaysia ini. Komen, pandangan, kritikan dan cadangan tuan/puan sangat kami hargai. ...
prpm.dbp.gov.my/Search.aspx?k=kamus

border=0 />

border=0 />

alhamdulillah dah dipamerkan.....

kawe tak paham,
sepatutnya beli satu kedai dah bleh dlm Score A ni,,,

tp kenapa perlu ada org beli sampai 3 kedai, 7 kedai atau 14 kedai,,,
semata2 nak cepat dpt komisen tinggi,,,
bukan kah sistem ni sistem yg boleh di manupulate???

kawe tak paham,
sepatutnya beli satu kedai dah bleh dlm Score A ni,,,

tp kenapa perlu ada org be ...
Adieputra Post at 19-10-2010 13:43

sebab tak paham leh datang kursus...hanya rm70 jer pilih sabtu atau ahad.....ada berani??