CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Kelipkertas

Gila p*rn – Kisah jin huru-harakan hidup aku (Angkut la saka tu...)

Kelipkertas replied at 10-12-2015 10:33 PM
Eh.... ada makna gak kak. Malam Jumaat aku dating ngan abg kahfi

Hamboiiiiiiii...dating tak hajakkkk...nak gak share pahala...

mujer_in_espejo replied at 10-12-2015 11:04 PM
Rajinnya ko tt.. amalan surah, bacaan smua ni..teringat la kwn ex-usrah aku dulu. Rajin amal benda ...

takde rajinnye cik MIE -panjang la nama ko-   aku buat mana mampu je. kengkadang bolos gak... kalau takde org nak support ko ngaji... apa kata ko pulak support orang? automatik ko akan jadi kuat nanti.

Allah aturkan tu cantik benar... sebab ilmu agama bleh masuk dalam semua bidang. so takde hal pun sebenarnya kalau ambik bidang agama. even aku keje kat publishing skarang pun buat bacaan agama. alhamdulillah.

aku mengopi kat sini.. http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=927842&extra=page%3D1   jom ar skali

baru khatam baca dari siang tadi.... semoga akak terus tabah ye, mari sama2 kita berdoa~~

Kelipkertas replied at 10-12-2015 10:21 PM
Diari treatment aku bersambung...

weekdays. jumpa ust Leman.

Kampung bodoh..kihkihihiihi..
saka malas aku tu gelak, kk...

Pasal rukhyah tu kan, kk..tiap kali kalau aku pasang kat hp ke or kt dlm kereta, dan2 jerk kepala jadi berat..mengantuk ya hamat.
Rasa macam jahil sngt plak..asal dengar ayat2 Allah mata jadik lalok.

Kenapa ah?
Banyak sangat kot setan dok bertenggek bertunggu bertangga kat situ kot

Kelipkertas replied at 10-12-2015 11:34 PM
takde rajinnye cik MIE -panjang la nama ko-   aku buat mana mampu je. kengkadang bolos gak... ka ...

Panggil aku mujer je. Mujer tu maksudnya perempuan. Espejo tu cermin. 'Prmpuan dlm cermin' dlm bhasa sepanyol. Wah gitu aku explen skali ya.. haha. Sbb rmi forumer konfius nk pgil aku apa. K la. :-p

Duduk gombak, umur 29, single, rasa macam ada gangguan...

Kenapa aku mcm kenal je ko ni...

Follow Us
epis replied at 10-12-2015 11:37 PM
baru khatam baca dari siang tadi.... semoga akak terus tabah ye, mari sama2 kita berdoa~~

tima kasih @epis
doakan aku yer

mujer_in_espejo replied at 10-12-2015 11:54 PM
Panggil aku mujer je. Mujer tu maksudnya perempuan. Espejo tu cermin. 'Prmpuan dlm cermin' dlm bha ...

ooo mujer. dulu ada tajuk drama ni kan.. sezaman dengan La Usur Padora La, tah apa lagi...
jangan lupa ngaji k!

alestorm replied at 10-12-2015 11:57 PM
Duduk gombak, umur 29, single, rasa macam ada gangguan...

Kenapa aku mcm kenal je ko ni...

Hai @alestorm kita memang kenal la. hari2 aku bergayut kat tingkap umah ko. heeeheeeeheeeee....

Clover_Hill replied at 10-12-2015 11:39 PM
Kampung bodoh..kihkihihiihi..
saka malas aku tu gelak, kk...

pesen aku plak kalau dengar mp3 ruqyah takde pape. baca sniri takde pape. kalo directly dengar perawat baca baca baru aku sakit. tu pun bukan sume perawat.

setau aku, tu reaksi yang takbest bila dengar ruqyah. ko taknak cuba cek ke kak? tah2 dah ramai ikut ko balik tu... mat saleh ada... pak arab ada...
mintak simpang la, jangan ada kan. tapi mana tau...

Citer pasal angau dan mood swing.

Sepanjang aku berubat dan jumpa ramai perawat ni, manjang aku angau kat diorang. Hahaha. Korang jangan ingat aku gatal plak. Sebenarnya itu pun antara gangguan yang 'dia' timbulkan supaya aku berenti berubat.

Style aku dari zaman sekolah, bila start teringat2 kat sorang laki yang aku suka, automatik aku akan avoid dia. Lelama perasaan angau tu bertukar jadi geli dan benci. Camtu la yang 'dia' cuba lagakan antara aku ngan perawat. Eda pun cakap dia berenti berubat sebab asyik teringat2 kat perawat. Paham la aku maksud dia. Setiap masa teringat. Kat opis, kat umah, dalam kete, dalam solat... Huh azab sungguh nak jernihkan kepala otak. Bila dah mula tawar, aku gi jumpa ust lagi, jadi balik. Tapi dah caner, takkan tak gi berubat plak kan.

Apa yang aku bleh buat... ngaji ke, sambil baca tafsir quran. Baca laju2 tak jalan. Nanti mulut jer baca tapi kepala ke lain. So baca slow2 sambil tadabbur. Pastu hujung2 minggu gi la rayap memana tempat yang aku suka. Tengok view cantik2 bagi kepala 'bersih'. Masa tu tetiap minggu aku naik Broga nak kasi lapang. Kalau tak sempat hujung minggu nak bejalan, weekdays tu aku round memana masjid cantik gi iktikaf. Selalunya Masjid Wilayah la jadi port. Huh lawa situ. Lepak dari subuh sampai dhuha tengok matahari terbit, sambil angin pagi membelai2 pipi, rasa damai lagi syahdu jer...
korang try la. masyukkk

Tapi belakang citer, hati aku dah takleh ditenangkan lagi. Qiam ke, iktikaf ke, hiking sume dah tak jalan. Perangai aku pun jadi pelik2... Tak memasal nak mendengus dan mengepal penumbuk cam waktu kena ruqyah. Kalau tengah duduk atas kerusi, pantang tengok orang berdiri kat depan aku rasa nak tendang. Mula nak marah2 dan buruk sangka kat orang. Apa ni....

Aku rasa hilang arah. Ingat makin berubat makin lega, tapi asal makin serabut kepala? Ya, masalah2 fizikal yang aku sebut sebelum ni memang hilang. Lupa dan disorganize, sembuh. alhamdulillah. Sakit lutut yang aku rasa sejak remaja pun hilang, alhamdulillah. Tapi dalam kepala ni rasa macam ada simpulan yang makin kusut, kusut, kusuttttttttttt..... tak tau cemana lagi nak buat.

Masa tu rasa nak menangis sangat. Tapi aku telan jer sebak dan hiba. Aku selalu fikir, bila aku rasa aku dah cukup kuat, sbenarnya aku la yang paling lemah. Cam Eda sakit2 badan pun datang opis. Aku takkan serabut kepala dah tak datang. Datang jugak la. Tapi xtau apa aku buat.

Ada sekali aku ngadu kat Yun betapa serabutnya kepala. Aku cuba act as normal as possible tapi kat dalam ni dah rasa cam nak gila. Waktu tu kalau Yun tak dapat jampi aku pun sekurang2nya cakap dia simpati ke apa, aku akan rasa okey. Tapi Yun pulak cam salah2kan aku. Anggap aku takleh terima hakikat yang aku sakit... blablabla...
Adoih....

Lelama aku sedar yang aku takleh ngadu ngan sesapa pun. Hendaknya yang sama2 bizi cam aku dalam opis ni. Mana lagi nak pikir keje. Mana lagi nak pikir kos sara hidup naik. Mana lagi nak pikir kawan sakit... Takpe la aku paham tu.

Telan... telan. Jangan nangeh.

Masuk part yang paling pahit dalam chapter rawatan aku. Last baca ngan ust Ikhwan.

Sebenarnya aku dah rasa takmo berubat lagi. Rasa nak cuti dulu ke seminggu dua. Tapi dalam masa yang sama nak teruskan. Aku pun dah xtau mana satu betul. Pegi je la. Lagipun haritu ust Ikhwan suh bawak orang tua aku. Memang tak la aku nak bawak ayah kan. Sudahnya aku datang bawak parang ngan baju kebal ayah nak mintak ust baca2 apa yang patut. Bawak dalam beg laptop takmo orang takut lak tengok aku bawak parang karat.

Ust pesan, benda2 ni mesti diguna. Jangan simpan je buat pekasam tu yang benda2 bertenggek. Parang tu buat la menebas ke... yang baju bleh buat lap kaki. Er... buat lap kaki ke? Nampak dek ayah kang selamat kaki aku kene tebas.

Pastu ust nak baca kat aku. Memula aku ngelak sebab takut jadi cam sebelum ni...ngamuk2 sampai luka. Tapi, eh... kalau taknak dibaca watpe datang sini?

Tengok kerisauan aku, ust pun gi letak parang kat luar. Gelas kaca memang takde. Beg aku pun ust jenguk tengok ada pape yang bahaya tak. Takde. Ust mintak tengok luka haritu. Aku tunjuk la. Kecik je, dah baik pun. Mujarab sungguh jampi surah al-Masad tu. Sejak ust Halim sembur sampai ke sudah luka tu terus kering tak berdarah lagi.

Pastu sesi ruqyah dimulakan.
Adoih memang takleh blah dengar ust Ikhwan ni baca.   Aku dah tutup telinga sambil mendengus2. Tapi masih bleh tahan lagi so aku tak tumbuk-tendang dia. Ust cakap ngan 'dia' suh keluar apa sumer 'dia' buat derk je. Last2 ust yang keluar dari bilik tu.

Aku dok sorang2 atas kusi. Meramas2 jari menahan kemarahan. Mata menatap lurus tak tau pandang apa. Kosong.

Tetiba ust Ikhwan masuk ngan Ust Halim. Diorang tak terus datang kat aku. Tapi pergi kat sudut bilik sambil cakap2 tah apa. Masa tu mendadak aku rasa ketakutan cam diorang nak bahayakan aku. Tetiba bangun nak keluar. Aku pun tak tau nak gi mana, nak buat apa. Tau2 dah bangun je berdesup ke pintu. Tapi ust Ikhwan sempat tangkap tangan aku. Depan2 pintu tu dia ngan ust Halim dudukkan aku. Pastu tah bila masa datang lagi yang ramai2.

Masa tu aku dah terperuk dalam bilik kaca. Nampak dan dengar segala yang berlaku tapi apa pun takleh buat.

Dorg baca kat aku reramai. 'Dia' dah merepek2 sambil terlungkup.

Dia: Mana parang?! Bak sini parang! Bak sini kaca! Aku nak bunuh dia... aku bunuh dia...

Tangan cakar2 karpet. Aku sedar ust Halim angkat tangan kanan aku jauhkan dari karpet supaya kuku tak luka. Ust Ikhwan tekan lagi bawah telinga aku. Minggu lepas dia tekan punyalah sakit sampai melecet terkopek kulit situ. Haduiii... Kalini ust tekan, 'dia' buat cool jer padahal aku sakit cam nak pengsan.

Dia: Aku tak sakit. Dia yang sakit. Minggu lepas kau buat dia sampai lebam.

Apakah??? Bleh plak dia berlagak kat situ. Pastu ust lepaskan kepala aku.

Akhirnya berlaku jugak benda yang paling aku tak suka. Diorang baringkan aku.

Ape la sibuk sangat nak baring2kan orang ni? Geram aku. Dah la takde sorang ustazah pun kat situ. Memang tak paham apa motifnya.

Masa tu aku dan 'dia' sama2 ngamuk. Sama2 maki ust. Pertama kali aku sokong 'dia' dan tak tahan apa 'dia' nak buat.

'Dia' pejam mata rapat2. Paling muka ke kiri. Maki2 ust Ikhwan yang himpap tangan aku ngan lutut. Entah 'dia' ke, aku yang maki xtau la. Sakit sangat sebab tangan aku tengah mengepal. Aku dengar ust suruh bukak mata aku. Nasib baik takde sesapa yang buat. Kalo tak, mau koyak kelopak mata.

Jangan cakap la rupa aku camne. Tudung sume dah serabai, terselak. Pastu aku rasa ada ust tarik tudung tutup dada. Ngan skirt licin aku pun cam nak terlondeh. Sib baik tergerak nak pakai suar panjang kat dalam. Terlepas gak la 'dia' terajang leher ust yang duduk kat hujung kaki. Huh takut aku kalau ust tu meninggal.

Muka, tudung aku dah bau air liur dah kene sembur2. Bila dorg sentuh perut, tetiba tah mana datang kekuatan aku bangun. Duduk tekup muka kat lutut.

Ust tah sape: Keluar. Kenapa kau nak duduk kat dia ni?

Dia: Sukati la aku nak duduk sini. Sebok la korang ni. Biar la aku duk sini...

Ust: Kenapa susah sangat nak keluar ni? Kau nak apa ngan dia? Ha? Cakap kau nak apa.

Dia: Aku suka! Aku nak jaga dia!

Ust: Oo.. suka.

Suka. Tapi nak bunuh aku?

Rasa cam dah xtau apa nak buat kot, diorang biarkan aku sejuk. Semua keluar.

-----------

Sedih sangat. Asal dorg baringkan aku? Abis nampak aurat. Sakitnya hati. Dah tak rasa sakit letih badan. Sakit hati ni lagi ngilu menikam2. Sebab sedih tu aku jadi cepat sedar dan comeback. Sandar kat dinding tahan badan longlai cam nak baring.

Pastu masuk sorang ustazah yang aku tak pernah jumpa. Ustazah Amy. Dia baca2 kat aku sambil kuis-cucuk sana-sini. Aku tepis merayu2 mintak dia berenti baca. Aku dah penat. Dah takde tenaga lagi nak tahan 'dia' ngamuk.

Ustazah yang bajet kool ni pun keluar balik. Cakap ngan ust, aku ni emosi jer ni.....

Dah la aku aku tengah flat. Rasa cam kene hempap ngan Highland Towers plak bila dengar ustazah Amy cakap camtu.

SA

KIT

NYA

hati......

Ya Allah, tak cukup ke aku tengah sedih ni, datang lagi sorang simbah cuka kat luka aku?

Rate

1

Kelipkertas replied at 10-12-2015 07:53 PM
ko pun ada ke @budakbaik10? Buat la apa yang patut ye... jangan biar hidup anda diselubungi

... ...

majoriti org melayu kita ada kan mende saka maka nii...huhu

bila baca kisah KK, saya pulak terasa macam kena p berubat..... ada beberapa persamaan ciri2 gangguan dgn KK .... saya pernah dengar yg DS sekarang ada x betul pengubatnya, lebih berorientasikan $ katanya... tu yang mcm berbelah bahagi... setakat pasang ayat ruqyah tu selalu, tapi mcm KK juga, x da reaksi apa pun

haniryan replied at 11-12-2015 09:00 AM
bila baca kisah KK, saya pulak terasa macam kena p berubat..... ada beberapa persamaan ciri2 ganggua ...

sama lah...saya pon rasa mcm haniryan ckp tu..
baca kisah kelipkertas rasa mcm nak pi berubat jgak tp mende2 ni biasanya melibatkn mak ayah kita skali kan...

salam tt....

Best bace cite awk ni...sbb sye pon mengalami bende yang sama..tapi saya pernah berubat sekali je dekat DS sbb x serasi..bl berubat makin teruk bende tu mengamuk dan mengganggu kehidupan harian...

So berubat kat tmpt lain alhamdulillah lebih ok...bende ni mmg ikotkn perlu berubat selalu...tapi berubat sakit n sye pk smp bl nk berubat mcm ni sbb sye pon nk hidup normal...sekarang sye serahkn semua dekat Allah...sbb mls nk pk dh...hahahahahaha...bukan xnk usaha...tpi sye yakin Allah lebih tau...tpi usaha untuk jauhkn bende tu dari diri sndr kne ade sentiasa dan berterusan...

Solat kne awal waktu...ngaji perlu kerap...bersosial...doa..doa..doa...yakin Allah akan tolong...bende2 camni jng layan sngt...klu layan blh mkn diri...kite kne selalu ceria..jng biase kn bersendiri...sbb klu kite bersendiri dia lagi suka...

Sye doakn TT di berikan kekuatan oleh Allah  

TT..

Pash doakan sgt TT kuat hadapi semua nih..
Mmg TT orang yang cekal dan kuat sgt..
Sbb masih lagi boleh berlawan ngan diri sendiri..

Kalau TT rasa sedih..
TT pm la pash..
Kalau TT rasa nak bercerita..

Tp mengadu ngan Allah la yang paling baik..
DIA yang aturkan semua nih..
Be Strong SIS

Kelipkertas replied at 10-12-2015 07:50 PM
rempit2 tu ko ade lesen tak @amyza?

Alhamdulillah gi baca sekali tu je Iyad dah okey. Cuma anga ...

Hihi,xde lesen tp blasah gak lah nanti kenyit mata kt abam polis mintak jgn saman.

TT nk pegi berubat pakai seluar panjang,pakai baju inner ttight in dlm seluar.klu baju terangkat time ngamuk ada lg inner kt dlm tu.

Kelipkertas replied at 11-12-2015 07:49 AM
Akhirnya berlaku jugak benda yang paling aku tak suka. Diorang baringkan aku.

Ape la sibuk sangat ...

aku sama2 rasa frust bila perawat cakap ko emosi lebih..
huhu....
macam orang declare kita ni ada masalah jiwa dan seek the wrong treatment
aduhai..mungkin perawat ni kena berhemah sikit bila berbincang sama dorang
janganla sampai pesakit dengar...downla orang yang tengah desperate..
bagi aku, kalau kita sihat walafiat atau setakat berlakon...takdenya sampai berkali2 berubat