CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] AMBOI-AMBOIII:Penjawat Awam Ditangkap Sarap & Beli Belah Waktu Kerja!

hakak tgk best jah keje private...blh work from home lg...tp bkn semua la...klu gov blh work from home bestnyeee...

bawa bekal dari rumah
tak pun beli on d way nak p koje

makan dalam bilik j
kalau bilik bau nasi leka
sembur pewangi

(bos aku pesan..aku ikut j)

GhostWalking replied at 17-2-2015 10:24 AM
kan chuols.kredit to them lah.rasa depa GLC dah kan skang

eh kwsp yg kat jln gasing pon tiptop... keje efisyen, urusan pon sgt cepat! satu pujian utk kwsp...

apa beza baca forum dan baca surat kabar ketika bekerja?

due2 tu kire ngular ke?

Awal 90an aku kerja syarikat swasta rehat sejam saja time lunch, minum petang pulak  rehat 15 minit..
dapat kerja kerajaan  mula mula kerja  macam  kejutan budaya bekerja dengan puak puak ni  masuk pukul 8 pagi kerja kejap aja .pukul 9 lebih dah bersiap siap nak pi minum..kalau kita tengah kerja  kena perli , minum sembang sembang dekat dekat pukul 11 baru masuk. (staff staff yang kopiah putih pun sama ), rehat tengahari tido dalam office pasal perut kenyang lagi. petang pukul 3 keluar minum sampai pukul 4..lepas tu telepon kita suruh punch card.. kalau kerja swasta letih bekerja kalau kerja kerajaan letih berehat.

Orange1 replied at 16-2-2015 05:23 AM
Marilah pindah sini kita cikcur lol

Havvannggg kau tanakk dik horen oiii... Die lg sibuk nk balik Yindia dier tiew... Euwwww, Bedahh meraooonggg

Follow Us
Tepuk dada tanya kehendak masing2.. Nak jadi manusia yg bagaimana...

keje private dia.. asalkan keje siap... tp nak ngular keluar x leh la....

tp yg aku geram.. staf lelaki ni oleh pulak kl time solat... sejam abes... siap tazkirah lgi.... deyy... berpada2 la.. org dah bg solat,,,, ruang solat bagai.... gunakanla sebaik2nya..... pastu boleh pulak time off isap rokok.... alahaiiii

kita yg pompuan ni.. kl solat kl boleh ngam2 je... sebab x nak bazorkan waktu...

geramm je aku

PanjangCool replied at 17-2-2015 10:49 AM
Bukan xboleh mencekik
Kan ade masa dia.
Masa rehat.

actually waktu rehat bagi penjawat awam adalah dari pukul 1.00 tengahari hingga 2.00 petang sahaja. Jadi makan pagi tu adalah atas budi bicara immediate supervisor atau ketua jabatan masing2...

susah2 Khusrin keluar memo utk staf SUK dilarang makan pagi di kafe...dan memo bagi pekedai dilarang jual beli dgn staf SUk dalam waktu kerja..

cm_matjawasp replied at 17-2-2015 01:44 PM
Awal 90an aku kerja syarikat swasta rehat sejam saja time lunch, minum petang pulak  rehat 15 minit. ...

Berapa jam jerk yg tinggal untuk buat keja?

nagapompuan replied at 16-2-2015 07:05 PM
Abeh tu jika gaji2 bese bese, dop payah buat keje ke? Tunggu gaji puluh ribu baru buat keje? Aper  ...

maksud aku tahap strictness sesuatu kerja....mana ada aku sebut tak payah buat kerja pun...

suci suci murni  belaka pekerja private kat dalam ni ye....bakal ahli sorga lah tu..

semalam aku pergi Jabatan Pendidikan Negeri Selangor..di Shah Alam..seksyen 4..aku ambil cuti dan ada urusan di situ..(jgn tuduh aku ngulat ek)

situasi di cafeteria kat situ..aku yg sambil makan sambil baca wassap..sambil balas wassap..sambil tgk fb..sambil makan pelan2 menikmati hidangan , aku makan lebih cepat dari orang2 kat situ yg sambil makan bersembang beramai-ramai..aku dah habis makan dah bangun utk keluar, diorang masih bersembang lagi..geng yang muda cepat sikit habis makannya..geng makcik dan pakcik memang lambat giler masuk ofis balik.....itu kejadian dalam pukul 8.30am..

lagi satu MUET dah nak mula ke?? berlambak bungkusan bertanda MUET kat luar pejabat diorang...main letak gitu2 je..aku rembat baru tau..

Abam senyum sinis jah tgk orang2 yg x puas at i dgn tindakan khusrin nih.kalau dah buat salah lagi nak tgk benang yg dah kuyup.

Org pejabat tanah dinusajaya..Sama 2x5.. ada pak cina tu naik bus..uruskan tanah kat johor..
Dia dah pindah penang..dtg semata uruskan tanah.orgny xda..sibuk melahap.Tunggu punya tunggu lambat.
Pakcik tu siap cakap kali ni 2 kali kena.yg sebelum tu lagi lambat.Smpai lambat pakcik tu,nak balik penang semula.so aku tumpangkan pg stesen bus.

Bukan cakap swasta bagus..tp syarikat suami aku lambat masuk,keluar lebih masa..terus suruh balik,kira amik cuti.nak keluar xda urusan penting xboleh.
Masuk lambat potong gaji.knp xnak nilai je bonus,kenaikan gaji dr kpi pkerja kerajaan?? Alasan takut nnti bos bias lah?? Takut org mengampu lah..Alasan bodoh..bis pkerja swasta cth laki aku lah..xde ke bos yg bias??xda ke kaki mengampu??sarankan pekerja yg didapati mengular lebih 3x dlm setahun.xpayah bonus.bg setahun berubah.xubah gak..buang terus.menyemak je pekerja mcmni.kita yg nak berurusan pun leceh

abas8888 replied at 18-2-2015 08:11 AM
maksud aku tahap strictness sesuatu kerja....mana ada aku sebut tak payah buat kerja pun...

Gitewww. Pada haku, kepimpinan melalui teladan. Strict ke idak, semua patut sama, across the board. Jika strict utk gaji puluh ribuan, strict jua utk peon dan tukang jaga konter...asasnya keikhlasan dan kejujuran terhadap tugasan dan tanggungjawab. Kalau keje asyik pikir nak ngulor jah, baik balik kampung tanam ubikayu.

propa lah khusrin ni...ko pergilah tutup kafe tu terus..tindakan yg tak matang..buka kafe tapi takleh makan kat kafe..tell me what do you expect when you open a cafeteria???buat kerja kat dalam tu??? buka kaunter pertanyaan dan aduan??..buat mesyuarat kat situ??

abas8888 replied at 16-2-2015 09:37 AM
kalau taknak kasi makan dan shopping, ye tutup aje kedai tu...jadi salah siapa wujudnya kedai2 kat s ...

SUK negeri Selangor nie dia cover both negeri dan persekutuan ker? Atau negeri jah?

Muntz replied at 18-2-2015 09:36 AM
SUK negeri Selangor nie dia cover both negeri dan persekutuan ker? Atau negeri jah?

negeri je kot..

aku melihat tindakan ini sebagai membina persepsi tiada keperluan penambahan perjawatan kakitangan kerajaan..itu je..ada ke patut dah bertahun dia kerja di SUK, baru harini nak buat spotcheck??? masa kat MAIS/JAIS dulu2 tak nampak apa2 langsung ke? poddah chait...

abas8888 replied at 18-2-2015 09:43 AM
negeri je kot..

aku melihat tindakan ini sebagai membina persepsi tiada keperluan penambahan pe ...

Kdg2 hanya nak promosi diri utk tunjukkan diri dpt membuat perubahan.