CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

Since miker ghapat dgn keluarga arwah, sila siasat siapa empunya kereta yang di pandu nya?
Dia  ...
niceghost2005 Post at 27-4-2010 12:59

Dia budak lagi; takut dan larilah sebab tak de lesen. Kita pun pernah jadi budak dulu dan satu hari nanti mungkin ko akan ada anak remaja sebaya itu. Itu memang perangai bebudak tambah pulak ayah dah tiada (anak yatim).

Salah dia hanya tak de lesen dan lari bila dikejar polis; itu bukan kesalahan yg dibenarkan undang2 utk polis melepaskan tembakan ke kepala. Kalau pun umur dia lebih 18 tahun pun masih satu kesalahan bagi polis melepaskan tembakan lainlah kalau budak tu ada keluarkan pistol walaupun pistol mainan. Dlm keadaan itu barulah boleh dikatakan mengancam nyawa.

Polis pun sebenarnya dah dilatih tentang hal ini. Mungkin dia lupa atau tertidur masa latihan polis dulu kot.

Post Last Edit by melia_star at 27-4-2010 12:35

pd aku mudah sajer......pemandu kereta lari dr se ...
melia_star Post at 27-4-2010 12:31

dalam situasi yang cik cakap tu, boleh pikir secara common sense la.....CONTOH : polis dah dibagi task, untuk tangkap penjenayah A dalam sekatan jalan raya, so....kalo sipolan ni langgar sekatan then ape yg kita expect???? mencurigakan bukan??? polis terus la kejar dan suruh berhenti, bila x nak berhenti polis akan amik tindakan la, contoh tembak tayar.....untuk stop kan kete tadi secara paksa....so disini dah ada amaran.....jadi jgn wat conclusion awal....

lkick~untuk UTK, they r trained to kill the target...

aku cadang nak makan nasi ayam pak mal belakang caltex sek 11 tu hari ni tapi tak sanggup...
ngenang budak 15 tahun kena tembak polis kat kawasan tuh yg practically terletak belakang balai...

walau apapun kesalahan budak tuh dia tak patut mati di tangan polis...

ok katala aku jadi polis. tengah2 ronda memalam buta ada mamat naik moto nampak aku, pastu trus pecu ...
GhostRecon Post at 27-4-2010 13:00

Kalau dalam kes motor kawan ko tu kalau dia cuba melawan setelah polis beri amaran maka polis tu boleh tembak ke kaki kalau perlu.

macam pelaq jek ayat darai jadian tu sket2 melayu islam bangsat..kunun dia tu bagus ler sangat...ptuiii...

bg aku polis tokleh tembak budahk ni,,tak pasal2 satu nyawa melayang..walaupon budak ni penjenayah,, ...
dunham_bush Post at 27-4-2010 13:04

Betul. Tugas polis menangkap penjenayah dan membawa kemuka pengadilan dan bukan membunuh orang yg disyakki penjenayah. Membunuh hanya apabila nyawa mereka terancam.

Follow Us
bang nice....bende2 tu cuma kesalahan sampingan dia.....kan dah diposting kt depan, kete t ...
melia_star Post at 27-4-2010 13:09

Kesalahan yang KECIL seperti TIADA LESEN memandu bley membawak padah!

Kemungkinan arwah ingin melarikan diri dari kena tangkap memandu TANPA LESEN.
Tindakkan memecut kereta dgn laju mendatangkan SYAK kpd Pihak PULIH yang di tugaskan menjaga KEAMANAN/KETENTERAMAN AWAN/MENCEGAH JENAYAH sementara komer tidur nyenyak.

Moral of the Story
- kalau sayangkan anak/adik, sekiranya deme tiada lesen. JANGAN kasi kereta/mutu.
- suatu penyesalan yg amat sangat kpd kakak si mati ini. Nangis air mata darah sekali pung, tidak dapat kembalikan adik yg disayangi.

esok terkena kat kita sendiri..baru paham....mulut kena hati2 dalam berkata2...hidup ni ada kala naik..ada kala turun.....

Keadaan kereta dipandu Aminulrashid yang mati ditembak di  Shah Alam.

SIGNATURE ......................................................................................
Aku Moderator yang gila makan kredit

kalau korang ada pistol..
then ada orang bawak keta nak langgar korang tengah malam buta.....
apa yang korang buat...?

Aku rasa tak leh disamakan penunggang moto dengan pemandu kereta.. Kawan aku seorang anggota polis pernah menahan sebuah kereta atas kesalahan lalulintas.. Dia dengan selamba pegi kat tingkap sebelah driver konon nak mintak lesen.,.. tiba tiba driver turunkan cermin dan lepaskan tembakkan. Nasib baik kena kat lengan.. Kita tak tahu siapa ada dalam kereta. samseng ka budak ka.. . kalu motor nampak dari luar kan..

ermmm beberape kes... kat tmpt aku sebelum sebelum nih...

polis... 'jangan lariii....'
bebudak... 'lari wehhh... nanti kene tangkap...' reramai berteromber masuk celah celah umah orang...
kes... main meriam buluh... berterabur karbaid... beskal yg tertinggal kene campak dlm parit....

polis.... 'jangan larii...'
bebudak... 'lari wehhh.... nanti kene tangkap.... ' reramai lari celah celah umah orang
kes... nak tangkap budak isap ganja..
kat situ ade beberape org tokan ganja... walaubagaimanepon yg lari tu budak sekolah dan tak tau ape-ape... yg kene tangkap... semua kene soal siasat... 1 van penuh ke lokap...

polis... 'jgn lari....'
bebudak... 'lari weiii... nanti kene tangkap....' reramai kayuh beskal masuk dlm kebun...
kes.. polis nampak sekumpulan budak ronda reramai nek beskal kol 2 pagi mase bulan pose...

polis... 'jgn lari....'
budak... pecut moto nak cube lari... tapi kene tahan gak.... yer ler mane leh celen cup ngan moto polis... kol 3 pagi....
cube lari sebab takde lesen....

polis.... 'jgn lari....'
bebudak... 'lari wei lari...'  reramai lari... ade yg tercebor dlm parit...'
kes... polis rust umah kosong jadik tempat bebudak lepak... situ ade parang tukul besi... gergaji perlbagai.... semua kene tangkap.. pastu lepas.... kene warning jerk... siot...

polii..... 'sile berhentikan kereta anda...' siap bukak seren....
bebudak.... pecut lagi kete pastu kat jln mati... dah tokleh lari... polis bagi arahan kuo kete.. tangan nek atas... pastu soh nyarap... polis cek.. rerupenye budak tu takde lesen...
last-last lepas gitu jerk....

ermmm nih kes kes yg kengkawan aku hadapi dlm 10-15 tahun lepas.... sib bek tak kene tembak...
mungkin sebab mase tu... kat kawasan aku tu takde kes rompak bersenjata kot... tu pesal polis tak tembak....
skang nih dah banyak kes penyamun yg berparang....

tapi ade satu kes kawan aku.... ade jumpe dadah kat port dia lepak... ntah camner tetibe jerk ade... sib bek urine lepas.. dan dia tak isap dadah...

dedulu time aku suke ukor jalan pepagi... kalo kene tahan polis... aku/kengkawan  yg akan kuorkan sendiri semua barang dlm poket.... siap kuo kan kantung sekali... kiteorang tak bagi polis sesukati sekuk poket kiteorang...

walau apa pun keadaan atau explanation yg bakal diberikan,budak ni tak wajar di tembak...tp kan..aku rase,,polis ingat org yg bawak keter ni org alif ya nun dal ya alif kot,,sbb kerete iswara cmni,,selalu nye diorg yg beli,,,ntahlah,,kesian aku tgk budak ni,,kalau die tak salah,,,memang teruk polis2 ni,,,padahal budak ni kene tembak kat kawasan perumahan je,,panggil 3 4 bijik kerete peronda,,sekat jalan keluar ,,,dah bleh tangkap dah,,ape pemikiran polis ni,,,,nak menembak tu agak2 lah,,yg menembak tu,,mesti menyesal tak sudah kan,,,sesal seumur hidup ni,,sudah pasti,,,aku ingat lah kan,,tahun lepas ade kes polis langgar budak kembar naik motor kat kedah,,dua dua mati,,polistu tengah kejar penjenayah,,,terlanggar budak ni...polis ni kene tindakan aku rase,,,

walau apapun kesalahan budak tuh dia tak patut mati di tangan polis...

petola Post at 27-4-2010 13:14

Ayat kontot...penuh bermakna.......

aku setuju yang budak ni tak sepatutnya mati ditangan polis.. budak ni sepatutnya duduk di rumah ulangkaji pelajaran atau bersama keluarga.

Stop mentioning bout his father laa..ayah dia dah meninggal dunia masa arwah ni umur 9 thn..n ka ...
serafina Post at 27-4-2010 12:22

serafina,
awk kata awk close relative kan, so mesti kwn yg penumpang kereta tu story detail from the beginning till the end kan how was it happened....
why not u tell us the true story instead of u just talk about "arwah kena tembak semasa kereta sedang dipandu dan rebah di pangkuan sahabatnya"..
kita x tau apa yg jadi sebelum2 tu.....
perasaan ingin nk tau kita smua kt cni terlalu tggi la serafina....
pleasee..share it...
i am not blaming arwah, but just wanna know da trivia...

ermmm beberape kes... kat tmpt aku sebelum sebelum nih...

polis... 'jangan lariii....'
bebudak.. ...
muor76 Post at 27-4-2010 13:40

gigihnya ko ekspresi sume situasi tuh !!!!!

aku budak2 dulu penah kena kejar polis sebab  takder lesen.. di plaza tol gurun.. mmg sah sah polis tuh tunjuk pistol suh berenti... tapi takut punya pasal aku tak berenti... aku pecut moto dgn kawan aku... polis preman tuh pon kejar.. aku selinap masuk dalam kawasan kg cina.. menyorok belakang reban ayam cina sampai 2 jam lepas kena kejar tuh.. baru aku balik rumah...

ceritanya.. budak2 mmg takut kalau kena kejar polis.. mesti menggelabah biawak walaupon kesalahan trafik kecik jer... kompaun pon baru 150 jer..

kesian budak tu, salahkan polis x pandai guna strategi, salahkan budak tu sebab lari.. aik, sepa yang salah ni? kang tayar dan peluru plak disalahkan.. jadi x payah hukum sesiapa, abis citer orang cakap... masing2 nak jaga nama baik sendiri

aku setuju yang budak ni tak sepatutnya mati ditangan polis.. budak ni sepatutnya duduk di rumah ula ...
tebabo Post at 27-4-2010 01:57 PM

kenapa family budak ni tak ambil berat pasal dia? Bukankah tahun ni nak PMR?
    Nasi sudah menjadi bubur.... menangis keluar air marah darah pun dah tak berguna....