CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[SERAM BEST] [Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #551 The Apprentice [F] - Pg:23 15/5

doubleA replied at 27-1-2016 07:03 PM
JC hapdet malam ni kew?

cc : @leenaz

jap aku tgk jadual dia

Kereta Abang finally arrive sebab derang keluar dari petrol pam paling lambat.. 4 bijik kepale keluar dari tingkap sambil menjerit2 "APSAL??? APSAL!!! APSAL!!".. Kitorang balas balik "LUBANG!! LUBANG!!!"... Dibalasnye balik "HAH!! APSAL!! APSAL!!".. Baru je nak jerit balik "LUUUU..."

yg ni buat aku sawan gelak kat opis....hahahahaha

warghkahkahkahkah!!!!!!!

hahahahahaha......bole plak lagu in team ko nak gune kat air....adoiyai.....cramp perut aku gelak....si apis plak baling dgn botol2 kat muke peddy...nasib tak arwah budak tu.....adoiyai.....aku dok mengimejin keadaan tepi highway dgn budak2 bujang berlari2 hysteria......hahahahaha

aku rasa free

cc : @JokesCop  

sehari ku rasa bagaikan setahun we want more, we want more bulih hilangkan stress meolss  =))

ciskek.leleh replied at 30-1-2016 12:43 PM
sehari ku rasa bagaikan setahun  we want more, we want more  bulih hilangkan stress meolss   ...

Sorry la guys, xtau kenape last week company aku busy sgt, nak menaip pun xsempat.

Thanks for waiting, aku belanje korang ferrari sebijik, sebut je nama aku kat mana2 dealer kete ok. Selagi stok masih ada. Battery not included.

Follow Us
JokesCop replied at 30-1-2016 03:55 PM
Sorry la guys, xtau kenape last week company aku busy sgt, nak menaip pun xsempat.

Thanks for w ...

boleh tahan la kau punya ferrari tu, kot pasar malam juai aku beli da its ok, take ur time.

mane hapdet ni jc...

we want more...

we want more...

uish, ko jangan... laki org tu. lgpun dia pernah tuju lagu kt hantu

cik.amy replied at 1-2-2016 03:08 PM
uish, ko jangan... laki org tu. lgpun dia pernah tuju lagu kt hantu

Dia tuju lagu nasyid wei, nasyid! Tak ke ko bangga walaupun rasa nak debik je muka hahahah

bila JC nak hapdet

wehh JC
penat tau lando turap jalan depan rumah ko ni

Adoyaiii cramp perut aku baca benang JC ni

leenaz replied at 2-2-2016 01:36 AM
wehh JC
penat tau lando turap jalan depan rumah ko ni

itu rupanya kerja ko

adeh la, ingat nak update malam ni, x sempat plak.. Sorry ye kawan2 tomorrow aku try update lagi.. Separuh tulis dah cerita..

T_T

JokesCop replied at 3-2-2016 05:19 AM
adeh la, ingat nak update malam ni, x sempat plak.. Sorry ye kawan2 tomorrow aku try update lagi.. S ...

Kau memang kejam JC.. Tau tak penantian itu satu penyiksaan

janji today tau JC!!!
bel dlm coti2 pun ingat kau tau!

bukan apa..takut jc x balik umah....setahun kang br update balik

leenaz replied at 4-2-2016 03:39 PM
bukan apa..takut jc x balik umah....setahun kang br update balik

hahaha setahun teringat mean girl, bersabar pulak aku tunggu setahun, tak sangka

ok, sila teruskan keje ko, setahun naya tuh

TITLE: GROW UP 2!! [7]
TEMPAT: Varsity Life, P.D
LAIN2: Benda ni aku kutip masa hidup aku di University dah nak sampai ke penghujung..

[QUICK RECAP]
Previously on GROW UP 2!!.. Peddy start meracau dalam kete.. Kitorang balik rumah naik tin sardin..

[Asada Ryuutaro]

Perjalanan ke rumah yg sesak menyesakkan bertambah syahdu dengan penampakan seketul kete Abang di tepi jalan dgn lampu, pintu, tingkap dan enjin terbukak.. And penampakan Abang gagal dilihat berada di dalam kereta.. Dalam kepale otak aku, ape jenis bala pulak yg menimpa kami..

Kereta kami dan Ajim berhenti di tepi jalan.. Abang dah tercungap2 mcm nak kojol menjamu rumput ditepi jalan, tangan Abang layu mengapai2 udara sambil ditujukan ke arah kami..

Abang: (suara lemah) Tolonggg!! Tolongg!! Aku kene heart attack!! Tolonggg..

Aku yg 100% rimas, terus naik ke 150% rimas bila Abang yg xhabis2 cuba menyusahkan trip kitorang kali ni dari sesi biawak sampai sesi berlagak myocardial infarction (read: heart attack) terkemut2 atas jalan.. Aku sepak semua manusia yg himpit aku dalam kete and terus keluar..

JC: Abang!!! Ape benda dah jadik dengan ko Abang??
Abang: JC!! Tolong, mata aku dah kabur, aku kene heart attack!!
JC: Abang!! Boleh x ko stop menyu...

Pemikiran aku stop had tu, kalau sekarang aku balik rumah, sah-sah aku kene mengadap puaka dalam badan Peddy dan puaka diluar badan Peddy yg bernama Ajim.. so aku play along dgn abang setaraf Shaheizy Sam lakonan aku malam tu yer kawan2..

JC: (suara ala2 Shaheizy Sam) Ya Allah Abang!! Ape dah jadik dengan ko? Ni betul ni heart attack..

Apis and Anton keluar kete di ikuti lain2 manusia.. Masing2 rapat ke arah kitorang.. Pemikiran startegist perang era 3 kerajaan aku laju berjalan..

JC: (suara ala2 Shaheizy Sam) Jangan rapat!! Jangan rapat!! Nanti Abang boleh collapse kat sini jugak!! Dia dah nak kene stroke ni!!
Apis: Mane ko tau JC ? Apsal suara ko mcm Shaheizy Sam ?
JC: (masih menghayati watak) Apisssss, Apissss.. jangan tanya Apisssssss!! Aku tengok Iryu Team Medical Dragon, name condition ni severe heart palpitations, tanda2 dah ada kat Abang, dia kene bypass or Batista secepat mungkin.. Apisss, Apisss~~

Dengar term medical dari aku, terus derang back off.. Bukan susah nak kencing budak univeristy rupenye.. Mwahahahahahaha!!! Lepas minion-minion ni dah berjaye diconvince kan, next step, strike the iron while it still hot..

JC: (still in character) Anton!! Start kete Abang!! Kite ke hospital!! Bad, Tolong aku angkat Abang masuk dalam kete..

Abang yg masih menghidap panic attack terus mengeluarkan tanda2 muka pucat dan berpeluh2.. Semua plan in place, masa budak2 tengah confuse and aku dah kat dalam kete.. Terus aku jerit..

JC: (anugerah pelakon lelaki popular, here I come) Anton!! Step on the gas!! Hospital!!!

Berdesup kete Anton ke hospital meninggalkan yg lain2 terpinga2 di tepi jalan.. Disebabkan ke-awesome-an diri ku yg bertaraf Pelakon Lelaki Popular, 10 minit jugak la budak2 university tu termangu2 lepas tgk LIVE action drama di tepi jalan, kagum dgn emergency management by your's truly..

Lepas aku lempang Abang sekuat hati 3-4 kali dalam kete, terus dia ok and x mengigil2 lagi.. Aku terus mengarahkan Anton ke mamak berdekatan untuk menunggu Apis or sape call bila sesi perubatan dah habis..

Aku yg terkenal dgn malas nak mengadap LIVE aktiviti paranomal dan sakti, lagilah malas kalau antara ahli yg terlibat dalam siri ni adalah Ajim.. Bukan ape, aktiviti berubat tu kalau Ajim yg handle, dia x jadik misteri, paranormal dan sakti, dia jadik Royal London Circus show..

Plus, tindakan aku yg cekap dan pantas mengelak situasi ini mendapat pujian bergelombang oleh Anton, Bad dan Abang malam tu.. So, win-win la kan

[Witch Doctor]

Dekat 1 jam jugak la kitorang lepak mamak sendu yg x habis2 mop lantai bawah kaki kitorang, kitorang duduk atas jalan tar occay, ape jadah mop jalan tar? Nak suruh kitorang blah la tu, mcm aku tatau tektik derang, aku buat xpeduli, baik kene marah dengan mamak dari mengadap benda xberfaedah kat rumah.. Tiba2 phone aku bunyik..

Apis: JC!! Ko kat mane?
JC: Apis, aku dekat mamak sekian2 (note: aku mention nama mamak yg aku lepak, aku lupe ape name mamak ni, 2 minggu jugak aku cuba ingat, x ingat jugak, that's why cite ni tertangguh)
Apis: Occay, jap lagi aku datang..

Around 2 kali lagi mamak mop bawah kaki kemudian (read: dalam 10 minit), Apis sampai and park kete betul2 sebelah meja kitorang.. Dia bukak tingkap kete, terus dia cakap..

Apis: Wei, Abang dah settle ke ?
Anton: Dah, bukan takat bypass, peacemaker dia pun dah tukar baru dah..
Apis: Owhh!! Bagus yer doktor dan teknologi perubatan di Malaysia ini, cekap, pantas, cermat dan.. KEPALE HOTAK KORANG!! Nak tipu agak-agak la.. Dah, jom ikut aku..
JC: Mwahahahaha!! Dah habis ke Ajim ubatkan Peddy ?
Apis: Belom, nanti aku story on the way.. Naik je lah kete..

Dengar perkataan belom, Abang terus join mop mamak sama-sama berada dibawah meja makan (read: sembunyik).. Aku dgn Anton yg malas nak terlibat dengan drama yg bakal berlaku kat kedai mamak terus naik kete Apis and meluncur laju meninggal Bad dan mamak yg cuba menarik Abang keluar dari bawah meja.. Aku ride shotgun and Anton kat belakang.. Anton perasan, dekat belakang kete ada beberapa jenis bunga, daun and air mineral botol beli dekat 7eleven..

Anton: Apis, ape benda barang2 ni ?
Apis: Tue lah aku nak cerita nie..

/* story Apis */

Sampai kat rumah, lepas bukak pintu and masukkan Peddy yg suhu badan mcm battery-phone-samsung-bile-bukak-data-plan (read: panas) ke dalam rumah.. Ajim terus start mukadimah silat slow motion sambil terkumat kamit and sekali2 memandang Peddy yg tengah baring.. Kalaulah org yg xtau konteks ape yg tgh terjadi, mesti orang ingat Peddy pengsan kene kuntau dengan Ajim..  

Bunga silat Ajim ni mmg cun sebab dia mmg ahli silat, kalau sekali tgk mmg mcm ilmu perubatan dari pakar ternama, sekali je la, 2 kali tgk dia jadik lain macam sikit, aku yg dah lebih 2 kali tgk, Royal London je lah comment aku.. Lepas berbunga2, Ajim rapat dgn Peddy, dicuitnye pipi Peddy..

TG Ajim: (menjerit) Harryarkkkk!!!

Ajim melompat ke belakang, dijengket2 ke depan ke belakang memperkemas bunga silat, dia kembali dekat dgn Peddy and kali ni cuit lengan plak.. Haryakkkk!!! Lompat ke belakang lagi.. Haiwan jenis ape perawatan kali ni, susah Apis nak agak.. Peddy xbergerak.. Lepas agak 5 batang rokok habis (read: dalam 30 minit) kedepan kebelakang cuit mencuit, Peddy still terbaring..

Apis: Ajim, aku rasa Peddy dah ok dah kut.. Mcm tgh tido je..
TG Ajim: Sussshhh, ni banyak ni malapetaka dalam badan Peddy ni.. Dia nak uji aku ni!!

Ajim sambung bersilat.. Di jerit ke arah Peddy..

TG Ajim: Sape KAUUUU!!! KELUAR KO DARI BADAN KAWAN AKU!!

Dengar je Ajim menjerit, Peddy terus duduk sambil anak mata hitam dia ternaik ke atas.. Kepala melilau ke kiri and ke kanan mcm cuba mencarik sesuatu.. Memang x jumpa lah Peddy oii, dah anak mata kat belakang kelopak mate ko melilau 360 darjah dan 23 ratus juta kali pun x jumpe ape2 punye!!

TG Ajim: Kurang Ajor ini setan!! Ni x boleh jadik ni Apis, ko pegi carik barang2 yg aku list kan..

Laju Ajim tulis barang2 kat phone dia and SMS ke Apis.. Apis terus belek phone dia and mengangguk2.. X sempat Apis nak keluar, Peddy start bangun sambil nyanyi (note: yes, Peddy literally nyanyi ye kawan2) lagu mcm lagu tradisional masyarakat Cina.. Pitching suara Peddy yg mcm pompuan membuatkan populasi penghuni homestay Anton dari plus/minus 7 orang, turun jadik 3 orang dalam jangka masa x sampai 10 saat.. 3 orang yg masih sudi berada di dalam rumah tu x lain dan x bukan adalah Peddy, TG Ajim dan penghuni dalam badan Peddy..

Ajim dengan sepenuh tenaga terus rempuh dada Peddy untuk menjatuhkan dia balik.. Mooo Moooo - Peddy terbaring, xsempat dia nak menyayi habis.. Ajim mula berkumat-kamit balik.. Peddy bangun je, Ajim tolak.. Berulang2, x kasik chance Peddy buat apa2..

/* pre-mature ending Story Apis */

Apis break emergency..

Apis: Dah sampai..

[Slank]

bg music: background piano playing.. deng deng deng deng din deng
man singing: pernah berfikir tuk pergi... dan terlintas tinggalkan kau sendiriiiiii~~~

JC: Woi!!! Apsal lagu slank dah keluar ni??!! Kite kat mane ni Apis ?
Anton: Huh? Apsal ko bawak kitorang kat sini ni??!! Omaigod, Peddy, no!!

Apis berhenti kereta betul2 depan papan tanda hijau, Tanah Perkuburan Islam Telok Kemang..

man singing: sempat ingin sudahi sampaiiiii di siniiiiii~~~~ coba lari dari kenyataan tapi ... ku tak bisaaaaaa jauhhhhh~~~ jauhhh~~~

Air mata mula nak bergenang kat kelopak mata, berkali2 aku tumbuk dashboard kete nak mengembalikan ke macho-an diri.. Anton xberjaya menaham sebak terus menarik2 rambut sendiri, beberapa kali dia hantukkan kepala kat tingkap..

man singing with high pitch: KU TAK BISAAAAAAAAAAA!!! JAUHHHH!!! JAUHHHH!!! DARI MUUUUUUUUU!!!!!
bg musix: guitar solo~~~

Anton: FAK!! FAK!!! Demyu Peddy!! Too Soon!! Too SOOONNN!! Hidup ini adalah sementara, akhirat jualah kekal selamanya.. Peddy~~
JC: (tumbuk2 dashboard) Arwah baik orangnye.. Tu lah ko Anton, mengelak lagi, kan kita dah x jumpa Peddy dah!! Peddy~~

Apis matikan enjin and tutup lampu..

Apis: (berbisik) Woi!!! Diamlah!! Ajim suruh kutip tanah kubur, dia nak ubatkan Peddy..

bg musix: scretchhh~~ dus dus dus (read: musin pre-matured ending)

Aku and Anton terus stone.. Beberapa orang ahli band Slank berserta pemain gitar solo terus berlari ke dalam pantai Port Dickson meninggalkan kitorang (read: suasana hiba terus hilang)..

JC: Apis, aku rase kalau nak ambik tanah kubur ko kene mintak kebenaran dulu lah.. Mane boleh mcm ni..

Apis terus keluarkan handphone dia and baca SMS Ajim..

Apis: Atok, nenek, cucu mintak tanah kubur sikit yer.. Sekian, Terima Kasih~~ Yang Benar, Apis, wakil Tok Guru Ajim..

Ekceli ayat dia bukan mcm tu, tapi lebih kuranglah yer kawan2..

JC: Apis, aku rase ko kene mintak kebenaran penjaga kubur lah, bukan dgn mahkluk ghaib..
Apis: Gile ko, jangan harap dia nak kasik ? Dah jom..

Ler, jom ke mane plak, tanah berlambak2 kat tepi jalan, bawak je lah balik, bukan Ajim tau pun.. Disebabkan kitorang nak mengelakkan guard, Apis tutup lampu kereta and park di kawasan yg kurang pencahayaan, Apis terus turun kete.. Anton standby dalam kete and aku ditugaskan cover line kalau2 ada kete datang.. Dalam kepala otak aku, kalau ade kete datang masa ni in which dah nak masuk subuh, jangan harap aku sound Apis, aku terus suruh Anton blah je.. Nasib kitorang mcm mana agak baik masa tu, jangankan kete, ikan patin mengeletik2 kat jalan raya pun gagal membuat penampilan khas..

5 minit kemudian, Apis datang balik kat kete bawak seemput tanah merah yg dia letak kat dalam kain..

JC: Mcm mana ko ambik ni Apis ?
Apis: Aku jolok pakai kayu, ambik sikit2.. Dah jom2!!

Amaran: Kepada budak2 baik, jauhilah dari perbuatan jahat dan tak bertamadun seperti ini. Bukan sahaja menyesatkan, tapi mungkin boleh membuatkan anda dipancung oleh penduduk setempat.

Masa kitorang nak blah dari tapi jalan tanah perkuburan tu, kitorang dengar mcm bunyik benda cakar2 pintu kereta, dalam kepala otak aku cuba menenangkan perasaan cakap itu adalah kucing.. Kucing lepak tepi kubur pukul 3-4 pagi normal agaknye.. Namun, lepas kete dah jalan dalam 5 minit jugaklah "kucing" tu dok cakar2 pintu kereta kitorang.. Perjalanan balik kami sepi akibat cakaran halus tersebut.. Dalam hati aku menyumpah2 Apis dan Tok Guru Ajim, kalaulah aku kene sampuk on the way balik ke homestay, memang tanah perkuburan islam telok kemang tempat persemadian mereka berdua..

Sementara nak tunggu sampai rumah..

TU BI KON TI NUW~~

[Aftermath]
Next episode.. Budak baik jangan ambik tanah kubur ye!! Budak baik tinggalkan comment kat bawah cerita ni.. Mwahahahaha~~~ Night Out!!