CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Sebab Itu Anak Dara Aku Sentiasa Pakai Seluar, Juna Ada Obsesi Dengan Jasa

faraway1 replied at 20-9-2018 12:58 AM
even bff buat you camtu.

masa me bagitau my Japanese bff  susu kurang  dia siap masakkan bubur  ...

sepatutnya camtu la fara...  hahaha...  ni aku pulak kena sound cenggitu sekali...  tertusuk dihati tau bila orang kata kita tak ikhlas...  last2, kawan yang tak rapat langsung yang come to the rescue...  siap bagi memacam resipi lagi...  pastu share petua untuk kurangkan jaundice anak...

eyansss replied at 20-9-2018 01:01 AM
gigih aku gugel...  dia dilahirkan untuk jadi marrow donor pada kakak dia... filem pun ada...  nan ...

Aah,filem pn ada tp jln citer slow ya amat n aku rasa bosan. Prefer novel. Mmg best novel tu.

solarlunar replied at 17-9-2018 10:37 PM
Weh. Kokping baca thread nie tau.

Posting sheolls ala menjawab kpd persoalan forumer

Mmg dr dulu dia baca
Smpai skrg pun lpas kna silent treatment ada je aksi sarkas dia buat kat anak baru acah2 nk suh org bukak thread
Tapi xde yg melayan pun hahaaahh

Thread ni pun harap wartawan cari yg bukak kot
Alang2 ada sama2lah kita kecam serba sedikit kegilaan pingkok ni

eyansss replied at 19-9-2018 11:32 PM
menyesal sebab terpengaruh dengan desakan diorang supaya hanya bf baby...  pastu tertekan bila dio ...

ooo ok paham...
mmg rs mnyesal lah gitu, ptut baby baru beranak berat makin naik, ni berat turun..

pasai apa kena kuar masuk ward smpai 6bln tu?
sebab jaundice tu ke atau ada sebab lain?

eyansss replied at 20-9-2018 12:08 AM
dah lama move on cuma rasa panas hati tu tertimbul jua kalo ada orang cuba salahkan ibu yang cuba  ...

x paham dgn org yg bangga diri terlebih kalau dia ada susu banyak..

LiveYourLife replied at 20-9-2018 12:36 AM
Ye ke? Sedihnya. I feel u. Masa dlm pantang pun mmg stressful kalau dgr kata org. Mmg ada yg berpe ...

Susu ibu akan lambatkn sikit kuning turun, tapi takde lah lama sgt.. mgkn dlm seminggu dua jer. Tu sbb kalau baby ade kuning, ibu tak bole mkn jamu dulu. Ade makanan pun kene elak.
Kadang baby yg ade kuning ni, ade yg kuat tdo. Jd parent kene kejutkn baby kasi susu every 2 hrs gitu. Ni actually ape yg aku tau pasal anak2 aku semua kene kuning. Tak kisah ape susu pun, janji baby minum susu.

Follow Us
b_n_c replied at 20-9-2018 05:45 AM

Tu sbb aku unfollow fb breastfeeding muslimah ke ape tu.. too many show offs...

eyansss replied at 20-9-2018 12:38 AM
aku pun sama cam ko...  takleh nak lupa walau dah memaafkan...  but in this case, aku taktau la na ...

Tu sbb aku takde bff.. sape yg aku senang ajak bual, tu lah aku anggap kawan or kenalan. Dulu ade lah bff. Tapi sejak dia berubah(hidup makin senang), kata2 dia pun ade lah hurts my feelings.. jd f$&@ off lah.. serik aku ngan konsep bff ni. Ade jgk kawan aku yg tiap kali post fb leh smpi paling sikit 100 likes, tu pun biler susah yg tolong dia mak dan bpk dia jer. See, sometimes yg ko anggap kawan tu yg buat ko merana. Yg tak rapat tu jgk yg mgkn tolong biler susah.

eyansss replied at 20-9-2018 12:43 AM
anak sulung aku anak angkat/ susuan...  after 4 years aku dapat anak sulung aku, akhirnya aku dapa ...

Mystery solved.. haha!! Alhamdulillah, dpt ko experience. Berkat jaga anak sulung ko tu agknye. Bole lah try for next baby kan? Hehe

fealefea replied at 14-9-2018 06:39 PM
selfishnya fynn. Nape u pilih baby girl utk galas tanggungjawab bela Juna bila ko takde nanti. Perna ...

aikk adik beradik susuan mane leh kawinnn...

eyansss replied at 20-9-2018 01:03 AM
sepatutnya camtu la fara...  hahaha...  ni aku pulak kena sound cenggitu sekali...  tertusuk dihat ...

Sebab tu masa anak iols masuk ward sebab jaundice iols tak update kat fb pun. Malas dengar mulut2 busuk bercakap

clarizsa replied at 20-9-2018 01:13 AM
Mmg dr dulu dia baca
Smpai skrg pun lpas kna silent treatment ada je aksi sarkas dia buat kat ana ...

Mmg skrg wartawan cari je gigih nk bkk thread kokping. Forumer lain mmg koserrr dah ngn kokping. Ritu pn ada yg bkk sbb nk tau laki dia sakit ape je

eyansss replied at 19-9-2018 11:32 PM
menyesal sebab terpengaruh dengan desakan diorang supaya hanya bf baby...  pastu tertekan bila dio ...

Wah i faham sgt perasaan tu. kesian u time tu terpengaruh dgn kata-kata negatif. Tp kite time tu mmg dlm keadaan yg sgt vulnerable, kata-kata nasihat yg baik mmg sangat membantu time tu. apa yg nurse tu ckp mesti terus menusuk qalbu kan, dia pun faham dah selalu handle kot kes mcm ni

gummygummy replied at 19-9-2018 05:09 PM
panjang lebar kalao nak cte sal spin ni,

tapi orang yang paling sesuai nak cerita pasal autism ni ...

btol2... ZZ xde la mcm kokspinn ni kan..
dok cter jaja anak dia tu n share tips mcm pakar sgt kan..

ZZ lagi la kental.. handle anak2 dia bila ngamok tu kan..

b_n_c replied at 20-9-2018 05:43 AM
ooo ok paham...
mmg rs mnyesal lah gitu, ptut baby baru beranak berat makin naik, ni berat turun. ...

prolong jaundice sampai 3 bulan pastu disebabkan berat drop banyak on the first 5 days tu buat badan anak aku jadi haywire... doc check ada deficiency that can lead to another issue... lagipun berat badan anak aku lepas drop tu jadi susah nak naik balik... jadinya dia mudah lemah n mudah demam...  banyak la lagi menda jadi...  sebab tu menyesal aku tak hilang sampai skang...

b_n_c replied at 20-9-2018 05:45 AM

bangga tu satu hal... siap perlekeh ibu2 kurang susu atau takde susu tu satu hal lagi... as if di syurga tertinggi habuan ko kalo ada susu melimpahruah... diorang lupa Allah tak judge manusia hanya semata2 kejayaan fullbf anak dengan susu banyak...

Nana_Man replied at 20-9-2018 07:25 AM
Tu sbb aku takde bff.. sape yg aku senang ajak bual, tu lah aku anggap kawan or kenalan. Dulu ade  ...

aku setuju dengan kata2 ko... kadang2 yang unexpected tu la yang tolong kita bila kita susah...

Nana_Man replied at 20-9-2018 07:27 AM
Mystery solved.. haha!! Alhamdulillah, dpt ko experience. Berkat jaga anak sulung ko tu agknye. Bo ...

hehehe... mesti sebelum ni ayat aku buat orang confuse ek...
alhamdulillah... aku rasa berkat doa anak sulung aku... sebab dia ada tanya kenapa orang lain ada adik tapi dia takde... aku suruh dia doa kat Allah... bersungguh2 dia suruh aku ajar dia doa... tetiap malam dia suruh ajar... dalam dua tiga bulan cenggitu lebih kuranh aku dapat news aku pregnant... sampai skang kalo teringat dia berdoa sungguh2, mesti meleleh airmata aku...

barfi replied at 20-9-2018 11:21 AM
Sebab tu masa anak iols masuk ward sebab jaundice iols tak update kat fb pun. Malas dengar mulut2  ...

kan... dioranh ni kalau bercakap tak fikir si ibu tu dah la tengah runsinh anak kena jaundice... mana nak fikir anak2 lain (kalau masa tu dah ada anak2 lain)...

pitera replied at 20-9-2018 11:38 AM
Wah i faham sgt perasaan tu. kesian u time tu terpengaruh dgn kata-kata negatif. Tp kite time tu m ...

sangat tertusuk sampai aku terduduk tau masa tu... bagusnya nurse tu sebab siap duduk kejap ngan aku untuk tenangkan aku... pastu dia bagi aku duduk sebelah anak kejap walaupun masa tu bukan masa melawat... pastu petang n malam tu masa tunggu keputusan darah, dia dok jenguk aku kat luar just to make sure aku ok... bila dia tengok suami n keluarga aku dah sampai, baru la dia tak jenguk...