CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tatod

Polis Sahkan Terima Dua Laporan Berhubung Keguguran Nurul Shuhada

cmf_jy77 replied at 12-5-2023 08:58 AM
Aku penah experience 2 kali missed miscarriage. both at 6 and 8 weeks of pregnancy, bila check takde ...

Ntah la..aku tgk ramai je kwn2 aku yg ad mslh rumah tangga. Tp xde la bising2 di public. Plg2 pun mereka buat status mohon doa rakan2. Ad je kwn aku yg kena penderaan dgn bekas laki. Tp yela..mungkin mereka bkn artis. Ni byk sgt berbalas statement. Sbb tu org kata, bykkan berdiam diri.
Kita tgk cm dayah..xyh ckp byk, tau2 setel. Ble byk sgt bising2 ni, mula la org lain akan mencari salah kita. Tu aku hrp..shu tonedown dulu. Biar je hapis melalak sorg2. Mmg berat ujian dia. Tp diam x bermakna kita kalah. Tgk ps..dh stat senyap kan

bedahmenjuyah replied at 11-5-2023 09:05 PM
Sejadah jgn lupa. Depa laki bini ni weng ke? Sekufi nampaknya.

tu la.. mcm x ok sbnrya dua2 tu.. tp sure doktor pn nanti check btl gugur ataw digugurkn..
kesian ank2 tu.. esok2 nk beso google berbagai kisah mak pak nya...

likilu replied at 11-5-2023 06:44 PM
Dari dulu i tunggu cerita amberbheard Malaysia hehe

Walopun retis retis ni dr dulu byk je geng ge ...

Rasanya org bukan tengok dia suci, cuma ramai yg faham n support sbb dia da buat yg terbaik utk slamatkan rumah tangga dia. 4 tahun bukan tempoh singkat to fight and simpan kedap2 masalah rumah tangga. cuma she had enough and kaw2 dia bagi ke solident..cuma tula org nampak dia vocal, tricky n bingit lately ni maybe sbb dia xle simpan dah..ditambah mertua pula side dia, sbb biasanya buruk2 mana pun anak sendiri jugak tetap AAAAA so tanpa was2 la nurtizen ni amek side PS. beza dgn shelup2 ni dia try hard nk attention n move dia nmpak bodo belaka.

elnor_81 replied at 12-5-2023 09:06 AM
Ntah la..aku tgk ramai je kwn2 aku yg ad mslh rumah tangga. Tp xde la bising2 di public. Plg2 pun  ...

Agree. mcm acik3 porumers ckpla, time dia kena curang n kena debik dia da menang da dihati nertizen cuma tula ckp byk sgt, nmpak bingit n try hard gila. boleh je nak cantikkan diri tapi tengokla kena ke idok dgn muka style segala..jual plak biskut level t20 mcm x pijak kt bumi kann...tu yg kena bashhhhh tuu..

Ntah la..aku tgk ramai je kwn2 aku yg ad mslh rumah tangga. Tp xde la bising2 di public. Plg2 pun  ...

aku rasa bini tersakiti yg bnyk bunyi kat socmed ni nak perhatian

samada org supoort, puji or kecam pun...tetap dapat perhatian.
Macam shu, mungkin dia rasa puas bila luahkan rasa, biar lah kena kutuk sbb artis terkenal mcm Tok Ti pun orang kutuk

mcm PS tu aku rasa dia dah penat bising ,biar lwyer saja handle atau lawyer nasihat dia suruh duk dendiam , jgn susahkan kerja mereka

atau pun PS bz kerja

sebulan dua lagi harap harap shu pun begitulah. Please cari kerja tetap, skrg dah tak peknen kan?

Anggap jela semua org berbeza tahap dan kemampuan dia
Memandangkam kes ni dr awal dah dapat pendedahan mesti la ramai yg terus tertanya2 kalau netizen tak tanya wartawan yg tanya.
Seingat aku masa mula2 dia nk g failkan kes cerai dia tu dia buat senyap2. Sepatutnya dia kata nak gi masa besday dia tp dia pi lebih awal.
Benda dah terdedah dah takleh pun patah balik, hadap jelaa.
Tak adil la nk compare dgn org lain punya perjalanan hidup sedangkan cap jari pun berbeza ini kan plak masalah hidup. Aku tak gemar gak dia byk berckp tp menda ni dah takleh nak tutup2 dah satu Malaysia dah tau kita ni tgk je la dan amik pengajaran kat situ.

Follow Us
benda cerai berai ni elok settle dendiam...
xyah nak up to public sangat...
esp bila da melibatkan mahkamah...
tah la...ni iols la..sbb masa aku cerai pun senyap jer...
org / kawan2 ahli keluarga igt aku ok n bahagia..
hakikatnya berperang dengan perasaan...
i mmg tak agree org jenis melalak kat socmed....dari kes ps lagi i rasa nonsense sgt apa yg dia buat, regardless any of her alasan....

diff people have diff opinion in this...but this is just me...just settle everything amicably...contoh, misz nina...tup2 cerai...tup2 noh tunang...haha

tipah89 replied at 12-5-2023 11:12 AM
Rasanya org bukan tengok dia suci, cuma ramai yg faham n support sbb dia da buat yg terbaik utk sl ...

Nampak dia pertahankan apa lepas tahu dah kena cerai berkali kali tapi taknak berpisah dan masih hogging parents in law dan rumah agam?

Geleng paler baca tulisan masing2... asik cakap orang bodoh la hapa la... takde empati langsung... negatif betul korang ni...

Kes dah setel.. boleh dak sesapa pm tepi dekpiz screenshot conversation deme berdua pasai anak syurga ni

Lagi 1 kalau bising sgt kita rasa lama..mcm dayah tahu2 dah habis kes. Mcm ps, nak cerai tetap tak cerai cerai macam lamaaaa sgt.

Cth dulu keknis asek post mengandung..lama betul pregnant nya mcm dah setahun..tup2 skrg lansung senyap..rindu pulak hahahaha

VespaSilbe replied at 12-5-2023 01:10 PM
Kes dah setel.. boleh dak sesapa pm tepi dekpiz screenshot conversation deme berdua pasai anak syurg ...

Berani ke dekpiz nak bagi pun..kang tereveal benda2 yg menunjukkan dia hantu

pocongkiutss replied at 12-5-2023 03:39 PM
Berani ke dekpiz nak bagi pun..kang tereveal benda2 yg menunjukkan dia hantu

Kan pulak.. lagi panjang spekuan forumer.. harap loyer  tunjukkan jalan la sebab dia dah lafaz cerai kut wassap.. mengaku je ada niat
Kesian mak ayah nak ngadap.. dia kena p cari kerja tu nanti ex merempan tak dapat nafkah anak

lepas baca dr tered sebelah masuk tered ni kelako sei komen acik2 forum. yakin bebeno melahar org. baca page 1 jela komen dah mcm pesakit mental

Satu masalah shu ni x boleh terima nasihat/cdgn org. Bila org tegur cookies t20, dia sombong ckp ada degree in bisnes. Tak lg cerita nk bljr obersi. Interview atau apa2 yg up kt ig nmpk mcm merapu. Lama2 org menyampah.
Cuma, x boleh nafi apiz mmg plg bersalah. Rengsa jg aku tuduh bini gugur kndungan...walhal x cakne pn emosi dn mental bini ms mengandung.
Wanita bese2 ni kena contohi dayah...jgn ikut retis. Dayah tu bukti wanita kuat bangkit utk anak, walapn punca dianiaya tu berbeza.

fair_iza replied at 12-5-2023 08:09 PM
Satu masalah shu ni x boleh terima nasihat/cdgn org. Bila org tegur cookies t20, dia sombong ckp ada ...

dayah tu bukan laki dia yg bat perangai & dera mental/fizikal. Ini laki buat perangai, dera emosi & fizikal plak.
Tang situ dah beza.

Soalan aku untuk semua acik forrum BG, kenapa kena compare & try to dictate A suruh follow B?
Sedangkan acik forum sendiri suruh raikan perbezaan pendapat?

Innrukia replied at 12-5-2023 08:18 PM
dayah tu bukan laki dia yg bat perangai & dera mental/fizikal. Ini laki buat perangai, dera emosi  ...

Shu yg ckp nak cari rezki utk anak2. Org simpati kat dia sbb laki dn fil x ambil peduli. Sbb tu ada yg menegur cara dia buat bisnes salah.
Kalau niat shu nk cari rezki atau bekerja utk anak2 ikutlah contoh yg betul. Sebab tu aku ckp dayah boleh dicontohi.
Ikut hati amarah tu binasa. Kesannya kpd anak2 sampai perlu jumpa psikitari.
Manusia hidup ats bumi ada amanah dn tanggungjwb. Bukan berkisar tentang kita shj.

fair_iza replied at 12-5-2023 09:05 PM
Shu yg ckp nak cari rezki utk anak2. Org simpati kat dia sbb laki dn fil x ambil peduli. Sbb tu ad ...

time emosi stabil boleh bagi statement mcm ni "apa yg dibumi bukan berkisar pd kita".bila kena dugaan, masing-masing fokus diri sendiri.
Cuba ingat balik bila hari pertama or bulan kita diduga dgn masalah or sakit...renungkan balik, adakah kita sesenang mcm jari menaip?

matjerk replied at 10-5-2023 08:45 AM
Jubah handbag... serba putih sama mcm Sarah

Hehe, apehal dia ni, semua nak tiru ps, laki je tak macam ps dapat apiz

xtinkerbellx replied at 10-5-2023 10:40 AM
Wehh scarynye shu. Serius la jubah pattern sama, bag sama pergi court macam PS. Psycho much

Shu pinjam jubah dan henbeg putih ps sarah kot... Sifu baik hati bagi pinjam sat kat mentee