CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

aku baca kt berita harian..katanya polis melepaskan 'beberapa das tembakan'. budak tu ade tembak ...
bayieng Post at 27-4-2010 11:13

Budak tu mana ada pistol nak tembak..
Tu la yang sekarang menjadi kes..
Kenapa polis tembak. Padahal diaorang dah di train dengan procedure2 menggunakan pistol.
Kalo tak takleh pegang pistol oo..

Alamak..
Keter polis paling koman pun wira tu, takkan tak dapat nak kejar keter iswara cabuk?
Kal ...
dee4ellese Post at 27-4-2010 11:15

kat statement celah mana yg mengatakan polis tembak bangsat itu point blank??

kalau nak tembak tayar suruh keta stop, kena tunggu di tembak dulu gak ke?

matilaaa iol ...
mala0n Post at 27-4-2010 11:11

abg polis kena tunggu di tembak penjenayah barang sedas dua baru boleh bertindak noks...
kalau org dtg rompak rumah depa pun polis kena tunggu depan rumah jah tunggu perompak tu tembak dulu baru boleh tangkap or lepaskan tembakan sebegitu??

Pada aku..
Kalo polis dah ikut segala procedure, then, yes, family arwah dah takleh nak kata apa lagi...
Kena redha dengan kematian anak mereka..
Tapi, kalo polis tak ikut procedure, itu dah zalim..
Zalim kena la ada pembelaan...

Selma_Jeskova Post at 27-4-2010 11:19

Ko tak baca dari awal ke?
Kalo kata nak tembak tayar, tapi leh terkena tepat kat belakang kepala..
tak point blank ke tu nokss..??

Selma_Jeskova Post at 27-4-2010 11:19

In the first place, kenapa terus nak tembak tayar??
Kat celah mana ada kata polis bagi tembakan amaran tetapi diaorang tak endahkan???

Follow Us
Statement Geen ni satu penghinaan kpd abe abe Polis tawww
Marah mereka...

:lol ...
RedDevils Post at 27-4-2010 11:13

kalau mat salleh mkn donut,puhlis mesia mkn roti canai.. sbb tuh la gumukkss

Budak tu mana ada pistol nak tembak..
Tu la yang sekarang menjadi kes..
Kenapa polis tembak. P ...
dee4ellese Post at 27-4-2010 11:18 AM

aku bc kt metro plak...mula2 polis tembek tayar kete..smp kete tu terbabas. penumpang kuar dan larik. so bila polis nk gi kt kete tu n check on driver. tiba2 kete tu mengundur...tu yg polis terkejut dan tembak. sbb alasannya polis tu pon dlm keadaan bahaya time tu. dorang pikir nk kena langgar kot.

tp keadaan mcm tu......boleh justify ke tindakan smp nk tembak byk kali ke arah driver kete tu???

Statement Geen ni satu penghinaan kpd abe abe Polis tawww
Marah mereka...

:lol ...
RedDevils Post at 27-4-2010 11:13

nape uols? tahan kereta ala2 menari makyong kew?

tunggu jer la siasatan tue berjalan...lepas nie lagi panas la kat parlimen tntng isu salah laku polis:@

Off topik sikit....haku nak tanya jika haku ditahan oleh polis, boleh ke haku kata NO kalu depa nak seluk poket haku ke nak tgok dlm beg haku ke......yelah mana tahu masa tu dlm tangan ada dadah ke ganja ke depa seluk2 sekali tuduh haku punya pulak..... Haku sendiri akan kuarkan sendiri brg2 dlm beg ngan poket utk depa tengok, boleh ke gitu?

Reply 50# pist0l

sokong~..memang selalu budak underage atau sapa2 yg x de lesen ni kalau jumpa polis konpem2 dah akan lari....Aku rasa polis kena carik member dia yg lari tu,baru tahu kisah sebenar..kalau polis nk tembak tayar..mcm mana lak leh kena blkg kepala?
kan ke larik jauh tu?ke polis tu pengko

Jgn menghukum just dengar berita sebelah pihak sahaja kalau kita tak de kat situasi mereka tu.... sekarang kan ramai penjenayah berbahaya kat negara kita ni jadi kadang kadang pihak berkuasa perlu mengambil tindakan drastik bila berhadapan dengan keadaan begini.... jenayah tak kira usia dah sekarnag ni..kebanyakan jenayah jalanan dilakukan oleh para remaja.... kalau diperhatikan rakyat kita lebih  mengasihani penjenayah yg terbunuh berbanding polis yang terbunuh akibat keganasan penjenayah....

aku rase arwah panik sbb kene kejar. dulu member aku panik bwk moto xbwk lesen kene kejar polis, siap accident masuk longkang. polis dah kluar acu submachinegun MP5...ni ayat yang aku ingat

polis: apsal lari!
member: sori encik saya lupa bawak lesen cik
polis: laaa......apsal awak lari..tengok dh accident sume

then polis tu tolong bwk g klinik kot haha.

aku xboleh nak komen pasal arwah sebab aku xtau ape yang betul2 tejadi. tapi pada aku polis pun ADA HAK untuk mempertahankan diri juga.

WOWW...!

aku folo thread ni dr awl smp cni mcm tgk citer CSI versi novel la...

VA VA VA...... ermmm..mmg CSI....
xdpt nk pastikan sapa btl, sapa slh.....

tp, klu btl polis tu betul, nape lak dia dikenakan tindakan, unless dia mmg buat salah...kan..?
soo CURIOUS.....
ltp xper la, et by gone be bygone jer la....bnda dh jadi pun...

klu polis tu salah, biar la dia jer yg hidup dalam kekesalan seumur hidup dengan kesalahan yg dia buat....
kalu arwah bdk tu yang bersalah, anggap je la dia telah menerima hukumannya...

kalu btl budak tu baik sesangat as claimed, anggap je la ALLAH S.W.T  sayangkan dia, sbb tu DIA ambik bdk tu cpt2 supaya bdk tu x terpengaruh ngan bnda2 jahat yg semakin berleluasa skrg ni.....biar dia mati dalam iman.... InsyaAllah...

aku rase arwah panik sbb kene kejar. dulu member aku panik bwk moto xbwk lesen kene kejar polis, sia ...
GhostRecon Post at 27-4-2010 12:07

polis : Apa larik?
mamat A : Encik kejar saya larik la

cis penyo buat lawak plak..haha

contoh tu aku bagi nak tunjuk korang bukan sume polis samseng keje nak tembak orang je. theres always two sides of the story. mungkin polis tu salah. mungkin arwah yang salah.

Kalau dah lebey dari 12 tengah malam, pakai jer puluru biasa.
Tak perlu nak tangkap deme idup i ...
niceghost2005 Post at 27-4-2010 10:55

Stop mentioning bout his father laa..ayah dia dah meninggal dunia masa arwah ni umur 9 thn..n kalau sape2 yg masih blur kata polis bertindak menembak dia sbb dia undur kereta nak langgar polis..please read this :kwn dia yg duduk sebelah dia masa kejadian tu dah buat police statement mengatakan arwah rebah kena tembak semasa kereta masih dipandu..member dia yg pulas stering lalu terbabas ke parit jln makyong tu..dan kwnnya tu tak lari tp sdg dlm perlindungan seseorg yg higher lev in shah alam..kwn dia bersedia utk memberi keterangan bila2 masa..it's juz that we do not know how the police will handle this case secara telus atau tidak.

aku rase arwah panik sbb kene kejar. dulu member aku panik bwk moto xbwk lesen kene kejar polis, sia ...
GhostRecon Post at 27-4-2010 12:07

betul la aku rase polis mmg akan main acu acu je snapang bile ko lari

ade satu  kali tu kan..aku tgh naik keta(bukan keta flinstone tau),skali tetiba polis bukak siren kejar satu kereta waja yg di-drive oleh satu mamat + gf die pakai tudung. Bile dah kena keja si waja ni pon agak laju la sket sbelom die benti tepi. Bile die benti  , polis terus serbu sambil mengacukan snapang yg ala ala michingan (tatau la mak model ape khen)..oh sgt gerak khas uolss

kesimpulan awal:

kita bukan saja boleh mati di tangan penjenayah tetapi juga mati di tangan polis...