CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {15} 62% boss penjawat awam adalah perempuan !

sekngucing posted on 1-5-2014 09:33 PM
ye, bab buat kerja pompuan lg bagus
tp masalah mula bila mula ramai staf pompuan dlm satu2 ofis t ...

Sangat benar, aku setuju ya amat.....

Ada satu ms dulu aku bermasalah dgn 3 org staffs pompuan di office... bkn masalah kerja dgn aku tp masalah antara mereka........ si A gaduh dgn si B, si C tersepit antara duanya........ apa2 si A perlu dr si B, si C yg jdk org tgh mintak..... bila si B cuti, si A tak nk cover keje si B &  si C jdk mangsa..... pening noks....

C.K posted on 1-5-2014 10:14 PM
Akak suka tengok akak2 sundal bergaduh hal2 personal dalam kain  walaupun jauh didasar hati ...

adakah mereka semua ini andartu?

teruskan keber hal2 celah kain masing2 dik...akak support kakak2 sundal saling londeh melondeh kain maisng2

Takde nya aku gegeh nak ikuti ko le bida, aku nak reply semua org yg quoted aku pun tak ada masa. Ni forumers yg ko pnh gaduh pm aku cerita, ex laki ko driver semua mana aku blh tahu klu takde org bagitahu. Ok bida, done no more reply ok!

Rate

1

Acong posted on 1-5-2014 10:11 PM
sebelum nie ada bukak thread jv hartanah gak.... buat lot kubur... jual kat chinaman

Aconggg ko ni memang tau, loyar buruk.

ifanonline posted on 1-5-2014 10:16 PM
adakah mereka semua ini andartu?

Akak pun tidak tahu dik apa status mereka masing2 Yang penting akak support jah akak2 sundal mahu berguling sambil berbogel di CI

bang ipan...kita org lama...mcm2 jenis drama udah kita nonton Bang ipan lupa kah?

Follow Us
C.K posted on 1-5-2014 10:20 PM
Akak pun tidak tahu dik apa status mereka masing2  Yang penting akak support jah akak2 su ...

...sampai sekarang masih ade krim tembam di jaja seantero porum...belum masuk kes cikgu andartu lagi...mcm2 la CK...

ifanonline posted on 1-5-2014 09:36 PM
dlm islam pun, mane ade kedudukan wanita lebih tinggi dari lelaki?

Mmg takde ipan tp kdg2 keadaan yg memaksa.......sbbnya dh ramai lelaki tak nk upgrade diri utk berada lebih tinggi dr kedudukan perempuan......... so ipan masih nk salahkan perempuan jugak? Tak fair la, ipan kena marahkan lelaki yg tak  nak upgrade diri sendiri tu ok......

Acong posted on 1-5-2014 10:15 PM
nape ko tak guna saja bilik boss?

Hoi aku staff biasa jah, bilik aku setakat ada meja dgn kabinet fail jah. Boss aku tu owner company tu bilik besar cantik siap dgn sofa bagai manakan layak utk aku, tp aku selalu g bilik dia sbb bilik aku sebelah bilik dia jah, ada sliding door antara bilik aku dgn bilik dia.

Orange1 posted on 1-5-2014 10:18 PM
Aconggg ko ni memang tau, loyar buruk.

kalau ko nak, aku offer ko buy 1 free 1.......

C.K posted on 1-5-2014 10:14 PM
Akak suka tengok akak2 sundal bergaduh hal2 personal dalam kain  walaupun jauh didasar hati ...

Amboii akak CK aku tak tahu nak gelak ke nak marah ni?

Innrukia posted on 1-5-2014 10:09 PM
Dr situ nmpk hang yg ada problem...sbb hang admit hang suka cari pasal dgn ex boss.
Kdg kita ...

Haaa mende lame...tu je satu satunya boss yg aku pernah cari psl..maybe it was the hormone did all the talks...aku x suka kene transfer bwh die sblm tu aku bwh another manager...manager tu dpt project lain die xleh bwk aku sbb xde skill needed for the position... tu aku moyan... mende aku buat pun mmg childish...big boss boleh plak lyn karenah aku time tu siap tlg pujuk bli coklat lg...

Aku rasa direct boss aku pn byk blaja people management dr situ..tu first position die jd manager...ok la tu aku dh bg pengalaman kt die camne nk handle pekerja yg emotional ; P bkn sbb boss gaji lg bsr ke x...aku rasa klu dh jd boss..kene berlapang dada sbb people look up to you..klu staff moyan boss join moyan..x bes la..boss boleh je hantar staff g training ngn hr pn kn klu rasa behavior staff tu ganggu kerja satu team...boss ade kuasa tu...cuma kene pandai handle ke x...

Eh tp aku ok je ngn boss tu skang..slalu je sembang ngn die..kekadang die msn aku tanya psl anak ok ke x...so aku rasa  ex boss aku tu jns xde.simpan dlm hati

Last edited by siputsedut on 1-5-2014 10:28 PM

Secara peribadi akak tidak suka cikki2 dlm forum ini bergaduh hal dlm kain masing2...namun pengalaman akak bersama forum cari udah melebihi 10 tahun ini telah membawa akak kepada satu analisis...dimana...dan apabila kaum2 cikki bergasak hal2 dalam kain....moderator...supermoderator...hatta admin sendiri pun ga mampu halang....inikan pula takat forumer biasa....so akak ambil keputusan....biarkan mereka bergaduh dan terus bahagi sokongan secara terbuka

Peterpan17 posted on 1-5-2014 10:10 PM
Aku pun selalu gak pernah tekak dgn boss omputeh tu yg aku cerita. Smp dia banting pintu. Tp esokn ...

Opismet uols pms kut..ala pompuan ni kjp je tu menjeruk rasa..lama2 die nampak la tu boss nk tlg die

Eh ko jgn tatau..laki pn ade majuk kene tego ngn boss...

bidacool posted on 1-5-2014 10:22 PM
Mmg takde ipan tp kdg2 keadaan yg memaksa.......sbbnya dh ramai lelaki tak nk upgrade diri utk ber ...

Yg ni aku kena sokong. So tolonglah mak bapa semua yg ada anak lelaki, jgnlah manjakan sgt anak smp seluar dalam pun tak reti nak basuh. Pdhal dah besar panjang. Anak lelaki kena didik mereka utk memimpin. Bila esok ayah takde, anak lelaki kena take over. Be a man bukan ikut cakap dan telunjuk bini menonong.

sebab tu rasululah kata, di neraka dlm 60-70% adalah kaum wanita
kaum wanita masih tak membebaskan diri sendiri dari matrix

Innrukia posted on 1-5-2014 10:09 PM
Dr situ nmpk hang yg ada problem...sbb hang admit hang suka cari pasal dgn ex boss.
Kdg kita ...

Ooo inn..dh phm nape ko tulis psl capable..bkn laaaa..capable tu aku tulis merujuk kps first pist..psl peratusan boss pompuan gomen meningkat..bagus lh..kaum wanita boleh gitu..

Bkn tuju psl aku ngn ex boss aku

C.K posted on 1-5-2014 10:31 PM
Secara peribadi akak tidak suka cikki2 dlm forum ini bergaduh hal dlm kain masing2...namun pengalama ...

Akak CK, Aku sokong sepenuhnya statement akak ni. Org pompuan klu gaduh jgn masuk campur. Nanti kami lelaki mampus kena jd lauk

Innrukia posted on 1-5-2014 09:49 PM
Environment keje aku ni, majority lelaki & aku jrg buang masa sembang kosong.
Lunch pun dgn geng  ...

Samada ko keje kilang atau construction industry kan? Aku pernah deal hal construction contract dgn sorang lady boss yg aku tau sorang forumer cari..... tp dia tak tau la aku forumer jugak ......dtg discuss bawak asst dia lelaki lg tua dr dia..... ok sgt, dia cakap staff dia support, staff dia cakap, aku tak faham lady boss explain balik bg faham....... aku tgk cool aje dia se cool posts dia dlm forum ni....

Orange1 posted on 1-5-2014 10:17 PM
Takde nya aku gegeh nak ikuti ko le bida, aku nak reply semua org yg quoted aku pun tak ada masa. Ni ...

Caca marba dh kisah hidup aku yg ko tau ya...... sampai aku rasa kalu aku baca, aku jadik tak kenal siapa aku sebenarnya...... ko sembang2 hal org jgn sampai terjah citer hal org lain...... nnt kena saman or kena meroyan mcm si sagoo tuh sudah la noks.... ingatkan last td tp bila ko post ni aku jdk confuse, apa payah nk jaja pic aku bagai, dah avatar tu ko rasa sapa? Hahahaha.... whatever letih aku layan org kt forum ni