CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Muntz

Sela senaraikan tempat makan yg menjual makanan mahal, servis sik bagus

Reply #299 SeparuhNafas's post

d' airiz cafe nyaman gilak....

mun Order lambat gilak datang nak.. aku suggest, better pergi ke dapur daknya terus..

tanggar.. adakah daknya duduk ajak atau tengah kelam kabut mOlah Order yang berteter teter...

mun daknya rilek ajak.. patut juak lah kita nak manas nak..

mun daknya tengah mOlah Order Orang lain juak.. patutnya kita cOnsider juak lah nak..

mun ndak kita sik tauk apa masalah di dapur daknya nak.. kita tauk ngerepak ajak..

mun maOk barang makan menar2 cepat datang, masak sindili di lumah lOOOO..

sekda backing sapa2 kayh.. peace

Reply #303 emOtsuXX's post

ehemm emot, cm da experience jak

kmk tok kira penyabar juak
1/2 jam nunggu masih ok.. lepak2 jak
mun dh dkt sejam nunggu.. senget juak rasa palak aihh
tambah2 gik mun lapa time ya..

ari ya tek aku makan kat taman kereta dengan family aku.. makan kat abc ya.. sidak sia nang pelik.. kekadang ok servis nya, kekadang hampeh.. tapi masakan sidak sedap..

memula datang tek, midin belacan n kari ambal.. sedap.. dan cepat datang ke meja..

tapi lepas ya, adala lebih setengah jam nunggu the next 4 orders..

dah abang ipar kamek tanyak ngan sidak sia, baruk sidak ngantar lemon chicken.. skali tek cerik, dah sejok!! mak bapak kamek dah bisin madah "ne nyaman makan barang makan sejok!"

abang ipar mek pun anta balit ngan sidak.. duhal tek ditandah lamak2 sia sikda orang nganta..

sik lamak pasya datang la ikan kukus, kamek pun tanyak ngan waitress ya "lu orang pegi ngael ka tadik?" mpuan ya pun "apa?" kamek jawap gik.. "sik, kamek tanyak tek, kitakorang gik ngael tek ka?" dengan muka menjus mpuan ya cau.. malas ku nak carik kelaie gik.. nasip nemu aku time keimanan membungkus hati.. cewah!

nak lain2 order ya datang sik lamak pas ya.. sidak abc ya nang ada abu2 kit sidak pekerja nya.. nak nama orang keja part time tok ada abu2 kit bah..

sigek gik kes, reya tek aku dinner ngan sugar daddy ku rah heliconia rah bintulu tok.. sedapp gilossss... malam ya aku tido mimpi aku raon2 ngan member gi shopping.. tapi aku mala singgah gi jamban sebab perut ku mala sakit!! bila ku bangun keesokan harinya, sebelum kol 8 aku dah bangun, sakit perut memulas!! berak aek! bukan ceret jak, aek! nang sah food poisoning.. p ku heran, makanan sidak sik terasa aneh, n sedap gik ada.. hahaha!! kali nak nyuruh food poisoning ya nyuruh barang makan sidak nyaman kali.. hahaha!! kira2 duak ari la suffer sakit perut ilang datang ya.. huhuhu

Reply #303 emOtsuXX's post

paham kamek perasaan kitak..

tapi kamek pernah merasa keja di keday makan..

sedaya upaya kamek orang menggumbirakan customer..

sebab customer merik duit ngan kita, bukan kita merik duit ngan customer..

kekadang ada wak orang nak terover cerewet tapi layan jak la..

mun kamek jadi customer, kamek tok sik cerewet sebab rasa macam menyusahkan sidak jak mun mintak tok, simok ya, mintak ya, simok tok...

tapi mun dah muka waiter/waitress ya macam kelentit kerin jak, bagus boh jak keja.. pungas lok muka ya biar segar, biar senyum, jangan masam muka..

kamek bencik na juak orang nak keja berhubung dengan customer main masam2 muka tok.. mintak puji kali..

dolok penah skali ada sorang waitress keja kat keday makan mekorang dianok mek segal nya tek masam muka, sik taukla apa masalahnya.. tapi miak tok nang ada gedik sikit.. bukan sikit jak, nang gedik pun.. tapi kamek sik kisah nya gedik, jangan jak molah muka taik time bekerja..

skali ku berus, pande ko masok jamban alu nangis.. pasya siap anta SMS dari jamban mintak maaf.. ya baruk sikit diamok, lom madak ku ngamok sampe datang tangan.. since ya sidak sik berani gik melawan kata kamek.. kamek tok sporting nang sporting, tapi nangga masa dan tempat juak. molah muka cam taik gia time keja, gine rezeki nak masok?

kelak komplen mun gaji lambat diberik pa semua.. keja lembap

Rate

1

Follow Us

Reply #306 adziah's post

ahahahaha.. jenaka ada jak.. nang macam ya lah Owhhh..

mun kita di tempat custOmer pun kita paham..

mun kita di tempat sidak bekerja pun kita paham...

anyway, kamek rasa bOleh suggest ngan kitak sOh makan di ahseng di tOp spOt ya hehehe

Reply #307 emOtsuXX's post

ah seng? nama keday ya ah seng ka or nama tokey nya?

Reply #308 adziah's post

nama kedey..  ujOng skali sebelOm ngagak tOilet

Reply #309 emOtsuXX's post

aie? bukan abc ka ujong skali?

Reply #310 adziah's post

ahahaha.. kOnpius juak kamek bila kitak nanyak kedak ya.. ahahaha.. cOba check.. tapi kamek tauk nya leret ya juak lah.. ujOng skali atau nO. 2 ujOng.. check jak..

kamek bOleh rekemen sOh kitak makan ikan merah masak kari asam.. perhhhhh.. malatOpppp

apa nama kedei makan baru depan sekolah pj ya owh? sebelum tok choice food sia...
ada sesapa dah try rah sia?

Reply #312 SeparuhNafas's post

dah bukak ka?

waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

lamak dah sik d kch!!

Reply #306 adziah's post

gney rupa k******t kerin ya azie?

Reply #306 adziah's post

kmk pun ada experience kerja d kedei makan....as u said nang bena2 bertungkus lumus nak gembirakan customer....walau ati sakit ntam daknya dilayan juak..... muka sik mok senyum tepaksa juak senyum.....

tp customer tok kengkadang cerewet nauzubillah... sbb ya kdg2 mun ada org kempang didajal nya customer ya... tp bukan kmk la...hehehe..

nang bena customer is always right tp consider la... piker la... apa pekdah kita jaik ngan org.. maok kita mun org jaik ngan kita kedak ya??

Originally posted by lamola at 6-11-2008 07:58 AM
gney rupa k******t kerin ya azie?

Reply #315 ladydolph's post

nang benar..

ada kedak orang ngkah benda macam2 jak, dimandrem orang ya..

tapi ya bukan cara kita la nak owh..

Reply #314 lamola's post

nikah lok kitak, pasya tangga dikpun.. hahahahhaha!!

Reply #317 adziah's post

yalah..... pasal pedajal org tok rasa sik cayak jak ada org sanggup molah mcm ya dek kerana sakit ati customer ya komplen mcm2....

dari sumber2 yg boleh dipercayai, hati2 mun complen brg mkan d hotel... cdak hotel ya nang akan tukar brg makan yg dibalitkan customer ya... but with "something extra"..... like urine, saliva, etc....

aku baruk balit kuching last raya...
dah 2thn x balit...
aku pegi carik kedai makan AFTER 12 kat satok cya... dah diganti baru nama kata orang..

memandangkan AFTER 12 tutup aku pegi kedai baru sebelahnya...
sik ingat apa namanya...
kedai ala2 tomyam giya...

diberiknya menu... suma menu utk "COUPLE"... sikpat pilih cgek2..
nang laa aku datang ngan couple tapi aku sikmoklah beli order couple kelak makan sama jenis..
sik best laaa mun makan sama jenis... sik dapat taste lain2 kelak...
apa punya kedai laaa... ya nama kedai sik lamak bukak ya kelak tutup nya... eksen jak lebih...
terus aku keluar pegi kedai lain...