CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pinkyjuliet83

KIsah umah aku: xnak percaya tapi kena percaya jugak

kekkeladi replied at 13-5-2016 01:42 PM
Nk citer gak psl toilet alamanda ni.
Berlaku kat toilet bwh tepi tangga. Masa ni aku bru kawen. L ...

eh? maksud kau? masa kau basuh tangan tu kau bukak cincin tanpa sedar? macam di pukau?

cilake betul sapa punya keje tu

hest replied at 13-5-2016 03:03 PM
eh? maksud kau? masa kau basuh tangan tu kau bukak cincin tanpa sedar? macam di pukau?

cilake b ...

Gtu la gamak nya.. aku pun xtau nk ckp camna..itu aje yg aku ingat..

Apa pun aku sedih gile wehh..ms tu baru kawen duk pk tu petanda buruk nk jd kt pkahwinan aku je.. tp dah 5taun blalu, aku aman2 aje..

Bila ingat2 balik rasa nya mmg kes pukau..  {rz
Aku ada satu lg citer psal pukau kat alamanda ni..cite ni house mate aku aku punya officemate yg kena. kata 10k lesap..
Cite nya diorg ni g jenjalan kat alamanda..tipikal bebudak opis gomen d ms lapang lah. Entah camna diorg jumpa sorang bdk pompuan ni. Org sabah. Bdk nya ala2 warak n lemah lembut sopan santun org nya.. ms jenjalan tu si mangsa ni nk g cucuk duit kat atm. So bdk sabah ni ikut skali. Semua nya bejalan lancar mcm xda apa yg blaku. Diorg blik umah n bdk sbh ni ikut skali blik umah sewa diorg. Dh jd geng. Mcm 3taun kenal dah.
Sampai la satu hari tu tiba2 mangsa ni tersedar yg duit dlm akaun dia xda. Dh la bru je dpt loan. Tgok2 je dh ziro akaun nya. Trus report polis d buat. Mintak tgok blik cctv atm. Apa yg mengejutkan duit tu mmg dia sdri yg kuarkan bersama2 bdk sabah yg warakdok itu..
Keadaan dh kecoh. Diorg trus blik umh kenkonon nk ajar bdk tu cukup2. Tp dh terlambat sbb balik2 je umah bdk tu dah lesap besama2 laptop, brg2 n duit penghuni umh tu.. skali lg report polis dbuat. Rupa2 nya ini bukan lah kes pertama yg melibatkan bdk pompuan ni.. dia mmg jd buruan polis. Akhir nya dpt tangkap jgk tp aku xtau camna ending dia..
Kisah ni mmg betul jd kt kwn bdk umah aku..tp mgkin apa yg aku citer ni x tepat la... sape2 yg tau pasal ni,sila la komen.. benda blaku zaman bujang aku lg..6,7taun lps kot.. heheh

kekkeladi replied at 13-5-2016 01:42 PM

Alamakkk.. Apsal mcm angker je alamanda ni??  

tinggalkn jejak kat sini siap2...

TT lama x update

mmm.... xda lg rupanya

Follow Us
mana TT ni..lupakah citer lom abis

Ipo replied at 19-4-2016 05:05 AM
precint 11 banyak sungguh kisah angker
adik saya rumah teres..precint 11 jugak..
angker jugak.ruma ...

Weekend haritu sedara yg tinggal kt presint 11 tiba tiba masuk dlm group whatsap family kitorang..

"ida (anak dia) nampak 4 budak selalu duk main depan tempat dia selalu solat"

Kitorang pakat tekejut...
Dia kate anak dia jadi taknak solat kat kawasan tu sbb duk nampak aje....
Dia kate budak budak tu pakai jubah putih takde nampak muka...tapi tak kacau....just belegar....

Sebelum tu anak dia ni bangun pegi bilik ai dlm pkul 3/4 pagi...pastu bsoknya dia tanye mak dia apa yg mak dia bebel masa dia bangun tido tu.dia tak paham...Mak dia pon bangun sekali
Mak dia cakap mak dia mana ade bangun...tido mati tak sedar pon.

kekkeladi replied at 13-5-2016 05:42 AM

Ini buat i tegelak  

kekkeladi replied at 13-5-2016 08:45 AM
Gtu la gamak nya.. aku pun xtau nk ckp camna..itu aje yg aku ingat..

Apa pun aku sedih gile weh ...

Tiba tiba teringat satu kes masa aku kat kl sentral. Masa tu kat kawasan atm maybank yg bahagian belakang tu... Sorang budak perempuan warak,  datang mendekati dan cakap secara lajunya depan2 aku... Cakap dari sabah... Tapi aku memang kalu ade org mntak tlg dan bcakap laju ni aku tak pandang muka... Sambil baca zikir apa patut aku cakap takde duit. Dia kira cubaan nakmmeminta duit dari aku...

Memang sopan warak je orgnyaa.... Tp dlm hati memang xsedap rasenye nk tlg dia..

Sori lama x update....  bz cikit... Byk keje luar xsmpt nak update.

silampumeja replied at 17-5-2016 12:51 PM
Weekend haritu sedara yg tinggal kt presint 11 tiba tiba masuk dlm group whatsap family kitorang.. ...

ni kat area teres eh? sbb kwn aku prnh kena kt area surau tu.

jap eh... tengah mengarang...

karang sampai ending ye..

pinkyjuliet83 replied at 18-5-2016 09:39 AM
jap eh... tengah mengarang...

okeng tt..

pinkyjuliet83 replied at 18-5-2016 01:38 AM
ni kat area teres eh? sbb kwn aku prnh kena kt area surau tu.

Ha ah teres kat ade kdai mamak segala tu... Anak dia siap nampak ada lembaga datang nak langgar kereta masa diorang nak keluar rumah... Anak org lain area tu pon nampak jugak  

fuhh...tamat setakat ini dan sabar tunggu update tt

where are u tt? semalam anak sedara tu nampak pulak lembaga dlm rumah dia...kalini dah betanduk pulak.... ayahnya dah baca apa yang patut dan renjis2 kat dalam rumah.... diorang kate benda tu dah panas la tu kene air ayat alquran

Edited by pinkyjuliet83 at 19-5-2016 03:43 PM

Sambungan

Lepas kejadian malam tu , mmg ayh aku xbg stay umah tu lg dah. AKu pon rse cmtu gak. xnak amik risiko. Bagi aku ni pon dh teruk kalo aku stay lg ntah pe pulak yg jadi kn.  2 minggu lepas tu aku amik cuti utk angkut brg2 besar. Aku cuti hari keje sbb xde org kn semua g keje... he3 senang cikit... xde la org sibuk nk bertanye. Aku ni jenis yg xske org sibuk2 ni. Tapi aku ni bkn la jenis xbergaul ngan org.. hahahha.. cuma kureng cikit...

Ok.. Pada hari kejadian aku, Siti ngan kazen aku grak dlu. Smapi awal. Dee, jijie n ayh aku smpi lmbt. jijie de bwk 2 org kwn dia utk tolong aku angkat brg hari. Aku, Siti n kazen aku xnaek trus sbb ktorg xbrani nak naek. Aku sememangnye xselesa ngan umah tu. Disbbkn aku cal dee dia ckp lmbt lg, Nak xnak akukna  naek jugak. Lagipon mmg aku xde kemas langsung. cuma aku de bwk balik kotak je tgl kt umah tu. Tawakkal je. Bce pape yg ptt. Aku risaukn siti je sebnrnye. Mase naek tu xde pape. MAsuk umah ok je. xde perubahan suhu lagi. he3.. Pintu umah mmg aku biar kn je, xtutup. biar terbukak luas, tingkap n sliding door pon aku bukak. Aku masuk bilik kemas kt bilik sbb katil sume nak angkut bawk balik. Kirenye aku angkut yg besar2 la mcm peti ais, mesin basuh katil almari.... Sofa je xde.

Mase ngemas tu, cuaca xde la panas sgt xdela mendung. Tapiiii.. pintu depan tu asyik tertutup je. Aku ni la yg rajin g buke balik pintu. Heran jugak. Sebab aku dh sendal dgn door stoper tu. Kuat sangat angin tu kn. Pastu aku smbg ngemas kt bilik. Mse ni ayh adk, aku dh smpi. Tapi keluar masuk umah. tetibe pintu sepan tu tertutup kuat. Pastu aku dgr siti jerit "SAbar la, aku nak kuar la ni. Jangan kacau aku nak kemas boleh." Aku rse benda tu punye keje main2 pintu. Nampak sangat sabar nk tgu aku kuar kan. So aku pon cepat2 kemas sementara ramai ade kn. tapi aku xangkut abes pon. Barang aku still de lg kt umah tu. HE3 Ayah aku pon xbagi lma2 situ. siap je angkut brg2 besar, trus ayh aku ajk balik. Aku cakp la "tapi kakak belom abes kemas lg" "xyah la, nnt kakak dtg la kemas lps keje, dh lewat petang, Jom la balik" Aku rse ayah aku nmpk pon rse sumthing kot. tu yg dia paksa balik tu. dah turun semua lepak kt bwh jap mkn eskrem. Aku yg dduk situ pon xtau de org jual eskrem mesia kt situ si jijie n d'geng jmpe pulak umah org jual eskrem. Tetibe siti cakap dia tertinggal coklat masak kt ats, mesti la kna amik kn sbb bkn dlm peti ais lg dh nnt cair. Aku srh si Dee naek amik. Dia pon rela paksa naek ats. bile smpi kt bwh tu dia ckp mse nak kuar umah td dia nmpk kelibat tu kt ruang tgh depan bilik Siti tu. So, mmg dia punye keje la main2 pintu tu. Pastu balik umah ttu mcm biase, xde pape yg jadi dgn Siti. Alhamdullillah. Cuma, aku Dee n Siti mimpi pelik2 je. Dan sbb tu jugak la aku rse ayh aku paksa ktorg balik cepat.

silampumeja replied at 18-5-2016 05:03 PM
Ha ah teres kat ade kdai mamak segala tu... Anak dia siap nampak ada lembaga datang nak langgar ke ...

betol la... Sebab member aku stay situ. Dia cakap anak jiran dia berselfie gne fon dia tetibe terwefie bersama-sama cik pon. Pic tu pon jiran dia de send kt group wassap ahli surau kejiranan situ. Lepas tu de jugak la jiran2 kt area tu nmpak 2@3 cik pon berkeliaran kat area tu. Yang heran nye, mase tu xde la lewat sangat. Awal lg. Sebab Jiran kwn aku tu br balik surau, anak dia trus tunjuk pic tu. Lepas dari tu mmg xde la org nk kuar lg mlm2 kt area tu... . Kire dekat jugak la kt umah aku tu. Aku syak tu adik beradik yg ade kt umah aku tu la. ha3