CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

[Tempatan] {15} 62% boss penjawat awam adalah perempuan !

alinone78 posted on 1-5-2014 07:09 PM
@Acong pompuan tu?

pe dia? lu mau china dolls?

Innrukia posted on 1-5-2014 09:49 PM
Environment keje aku ni, majority lelaki & aku jrg buang masa sembang kosong.
Lunch pun dgn geng  ...

Jgn kata kat gomen, aku kerja swasta pun dah faham politik ofis klu ramai pompuan. Itu yg diawal post aku tulis, yg jd musuh pompuan adalah org pompuan sendiri klu ko faham maksud aku.

Orange1 posted on 1-5-2014 09:51 PM
Pompuan mmg byk politik takut aku. Dulu pnh bila aku start keja dgn satu co ni owner co aka boss a ...

yup!! diawal post aku ada tulis, musuh pompuan adalah pompuan sendiri. Lelaki klu gaduh dan tak puas hati, takat tu sajalah. meh kita lawan cara jantan. Esok kwn blk.

Dulu masa mula2 aku kerja bila kuar dr college, boss pompuan yg suka hempuk kepala kami dgn file klu dia mengamuk dan meroyan. 80% ofis tu lelaki psl kerja2 melibatkan kenderaan dr keta, van, buses. Aku pernah gaduh dgn kwn seofis. Budak lelaki cina. Kami bergaduh smp bergolek kat lantai bergasak. Aku lempar dia dgn telefon ofis. Bila dah abis terbuku di dada, kami gi kantin dan minum. Selesai

Semalam acting manager aku tanya...nk boss baru pompuan ke laki..laju je semua staff laki and pompuan jawab lakiiiiiii..so far x pernah dpt boss pompuan..so taktau la ape rasa duk bawah pompuan

Innrukia posted on 1-5-2014 09:50 PM
Kalo skrg mung keja ngan akk, every week makan domino & nandos dek

yg tu saya nak la.....tiap2 minggu bos belanjer

Peterpan17 posted on 1-5-2014 09:53 PM
Jgn kata kat gomen, aku kerja swasta pun dah faham politik ofis klu ramai pompuan. Itu yg diawal p ...

Yup.... lelaki pun ada gak bila tak puas ati, tp citer skit jer.
Yg pompuan sikit jer tak puas ati mau hari2 duk story.
Konsep forgive & forget tu susah skit nk apply kot.... ni bkn kutuk kaum sejenis, just admit the fact mmg ada pompuan camtu.

Tp GM aku (lelaki) nih jenis dendam even nmpk profesional. Bila ckp pun ada perli2 gak...Makan dlm la manager2 yg kna sound dgn dia.
Sapa2 yg dia tak suka mmg dia buat sampai brenti...sorg manager laki dh kena dh.....

Follow Us
Acong posted on 1-5-2014 09:53 PM
pe dia? lu mau china dolls?

Aku dah konpius tadi
Aku ingat ko pompuan
Tapi terbukti ko lelaki tulen
Auwwwwwww

Peterpan17 posted on 1-5-2014 09:56 PM
yup!! diawal post aku ada tulis, musuh pompuan adalah pompuan sendiri. Lelaki klu gaduh dan tak pu ...

Ye betul...dulu aku suka cari psl dgn ex boss aku..die laki..aku tgh pregnant so very emotional...tp die tenang je handle aku walaupon aku siap ngadu kt boss atas die...skang aku ade gk g lwt company lame sbb big boss selalu ajk plus kwn2 still baik..boss yg aku cari psl tu rilek je sembang ngn aku mcm xde pape laki jarang jns simpan..biasa suka lps kt situ

Anak_Nogori posted on 1-5-2014 09:26 PM
pasal tu yes...yg staff lelakinya..setiap 10 minit pi masuk jamban hisap rokok...last masa buat st ...

Office saya dlm jamban ada sign no smoking...... so port merokok kt tangga... bkn tangga dpn pintu office, kt tangga bawah tu ok.... sy pernah interview satu mamat tu saya ty dia merokok ke tidak.... dia jawab ya. Saya bg tau, kalau jawapan awak tak sy nk bg gaji lebih sikit dr expected salary awak..... hihihi ..... satu lg risk, staff perempuan ni jarang ada salah laku berbanding staff lelaki...

ade juga jenis boss laki cam bapok...tapi very rare...unless laki tu benar2 bapok, nyah atau pondan

Tp bagus la..nampaknya kaum wanita pn.dh buktikan depa capable

Innrukia posted on 1-5-2014 10:00 PM
Yup.... lelaki pun ada gak bila tak puas ati, tp citer skit jer.
Yg pompuan sikit jer tak puas at ...

Ada gak lelaki yg begitu tetapi pompuan klu berkomplot mcm aku cerita td, lbh mengerikan. Klu tak, masakan ada pepatah Hell hath no fury than a women's scorned

Orange1 posted on 1-5-2014 09:30 PM
Amboi bida, pandainya ko berlakon ko tak perasan ko tujukan pd aku, ko ni mmg jenis suka ckp tipu  ...

Wow fitnah apakah ini? Bawak blk jantan ke rumah? Ko maksudkan post aku psl kegunaan lelaki yg aku kenali minta tolong repair paip, tukar bulb lampu, potong rumput kt halaman ms gardener aku cuti.... itukan maksudnya? Thanks noks sbb gigih mengikuti posts aku selama ini.....and I think im done with u...

siputsedut posted on 1-5-2014 10:03 PM
Ye betul...dulu aku suka cari psl dgn ex boss aku..die laki..aku tgh pregnant so very emotional... ...

Dr situ nmpk hang yg ada problem...sbb hang admit hang suka cari pasal dgn ex boss.
Kdg kita pekerja ni tak nmpk problem tu dr kita, tp kita kutuk boss yg takleh terima kita.

Kita nk boss accept 'kekurangan' kita sbb dia boss, tp kenapa kita tak boleh accept 'kekurangan" boss sbb kita ni pekerja?
Adakah sbb dia boss gaji dia lebih besar dr kita, maka kita boleh sesuka ati buat perangai & blame boss?
Kalau boss tak terima sikap kita tu maka boss tu sorang yg tak capable?
Dlm keadaan tak sedar kita attack 'kekurangan' boss utk tutup 'kelemahan' kita....

siputsedut posted on 1-5-2014 10:03 PM
Ye betul...dulu aku suka cari psl dgn ex boss aku..die laki..aku tgh pregnant so very emotional... ...

Aku pun selalu gak pernah tekak dgn boss omputeh tu yg aku cerita. Smp dia banting pintu. Tp esoknya kami dah berbaik2 balik.  Hal kerja, abis kat ofis je. Bila kuar ofis kita org blh duduk semeja & sembang cerita lain.

Org lelaki ni sempoi, kami ni tak mau kusutkan otak dgn benda2 remeh temeh. Tak puas ati, meh kita lawan. Kalah menang bukan isunya. Ada pula budak pompuan dlm ofis aku tu ditegur dgn boss omputeh psl satu kerja. Boleh budak pompuan tu menjeruk rasa tak puas ati. Aku ckp, dia tegur ko pun dgn baik bukan tegur terpekik lolong mcm betina sawan assistant dia. Kena terimalah kritikan. Budak tu nangislah pula. Cet!! malas aku nak layan org emo ni.

Orange1 posted on 1-5-2014 07:10 PM
Acong hanya pembukak thread psl rega hartanah.

sebelum nie ada bukak thread jv hartanah gak.... buat lot kubur... jual kat chinaman

Peterpan17 posted on 1-5-2014 09:56 PM
yup!! diawal post aku ada tulis, musuh pompuan adalah pompuan sendiri. Lelaki klu gaduh dan tak pu ...

Senangkan sesama lelaki, tak puas hati sekejap je. Sstengah pompuan ni sesama pompuan mmg sungguh jeles n busuk hati. Aku dah lalui mcm2 dlm bidang pekerjaan ni, ko bayangkan dua tempat kerja aku masuk staffs pompuan terus tak suka aku. Bukannya pnh kenal n begaduh pun sebelum tu. Dah le baru sedih sgt, sampai aku cakap dgn dorg sbb nak tanya apa ntah ada yg buat derk je kat aku langsung tak pandang muka aku, padahal aku baru start keja, masa tu sedih sgt nape org buat mcm tu kat aku? Yg stayback semata2 utk ceroboh bilik aku pun ada sbb dulu tu bilik dia, boss tukar dia bilik lain lps aku dtg, siap bukak pc deleted keja aku, masa tu aku takbuh password kat pc, nampak jahat tak perangai pompuan? Dorg punya dengki sampai nak report ke jawi suruh tangkap aku konon aku lesbian boleh??? Hanya sbb tak pnh nampak bf aku. Heran betul salah aku ke klu boss puji keja aku baik dgn aku yg dengki sampai thp langit ketujuh tu yg tak blh tahan. Tp semua tu buat aku lebih memahami org lain taknak dengki dgn og.

Akak suka tengok akak2 sundal bergaduh hal2 personal dalam kain walaupun jauh didasar hati akak..akak tidak menyukainya...namun apabila akak2 sundal bergasak...apa dan siapa sahaja boleh menghalangnya bukan? Akak sudah lama dgn forum cari...akak sudah lali melehat akak2 sundal bergasak hal2 peribadi masing2 bermula dari zaman akak masih diuniversitas...zaman darsita..yipun...nicole...kak bai...babybueno...lina...geenie...oshin honey...truly...anya...carold...noor2...kini masuk orange dan bidacool memeriahkan senarai yakni dengan mencipta sejarah masing2

Namun akak maish igt jua...ciknet ada jua bergasak hal2 peribadi...cuma sgt jarang lah...

Orange1 posted on 1-5-2014 10:13 PM
Senangkan sesama lelaki, tak puas hati sekejap je. Sstengah pompuan ni sesama pompuan mmg sungguh  ...

Pompuan2 begini sebenarnya insecure. Betullah mcm artikel yg ditempek diawal thread. Kenapa durang sikap begini?? Insecurity dgn the other woman.

Terus membuatkan aku nak tengok movie The Other Woman

Orange1 posted on 1-5-2014 10:13 PM
Senangkan sesama lelaki, tak puas hati sekejap je. Sstengah pompuan ni sesama pompuan mmg sungguh  ...

nape ko tak guna saja bilik boss?