CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kerek_lager

Padang & Bukit Tinggi, Sumatera Barat, Indonesia [Part II]

Close [Copy link]
adik x tau lak..sbb eta panggil sume unni atau uda jer..kalau adik ckap "bara" je la..hahaha
eta125z Post at 27-2-2011 21:10

Eta kene mcm uncle tak bolehlah nak ber unni atau ber uda sbb diorang semua lebih muda dari uncle jg kene lah bara ka dik....hahahaaa...

eta, kat ataih tu saya ada citer berapa sewa motornya...

best merempit ke maninjau..rasa2 mcm cantik viewnya, kitaorang stop..
memang relaxlah...kat maninjau pulak, maybe dah rezeki kitaorang dapat berakit di tasik untuk ke sangkar2 ikan tu...cuak gilerlah sebab tak reti berenang tapi bila dah sampai ke sangkar ikan tu terus lupa takut, tergedik bergambar kat situ..hehehee~derang offer utk lepak sampai malam sebab nak ajak tangkap lobster kat tasik tu tapi sayangnya takde rezeki...next time I'Allah kalo ke sana bolehlah try aktiviti yang ada kat maninjau...

memang bestla pengalaman kali ini...

Haaaa....jumpa bee kat sini....waaa ni anak yg keberapa nih... rasa2nyer tak de kut pantan ...
dannyl Post at 27-2-2011 12:22

kalo kire ni anak ke 3...tapi tak sure lagi sbb arituh gi scan baru 6 minggu...tu la...kalo kire bln 7 nanti b nak gi...smpt kot ...
uncle ke mane taun nih?
amik tket lagi ke ader sale skrg nih

kalo kire ni anak ke 3...tapi tak sure lagi sbb arituh gi scan baru 6 minggu...tu la...kalo kire b ...
beebiees Post at 27-2-2011 22:17

B, planning uncle tahun ni...Pdg Bkt Tinggi/Bandung(kali ke 2)/Bali (Kali ke 3) dan dalam negeri Langkawi Pdg Besar/Bkt Merah/CH/K Trengganu Pulau Perhentian... B pulakk cam ne...

Reply 280# eta125z

jalan lupe try makan seafood kat depan hotel dahlia.. (kalo x kisah makan kat tepi2 jalan)..  
makanan mmg superb.. kiteorang makan sampai dah x lart nk masuk lagi..  harga Rp200K.. tp, mmg berbaloi2..  
sebab penuh meja tu ngn makanan.. try jugak jus buah derang.. mmg pueh ati sesangt.. terasa mcam makan buah..
lagi satu. murtabak derang pun sedap.. try jgn x try..

p/s: Alhamdulillah.. kiteorang mmg enjoy kat sane.. tmpt mmg best.. insyallah.. next time mmg nk pegi lagi..
kalo nk contact kat Maninjau.. tasyha boleh bg..PM me untuk butiran lanjut.. hehhhe

Pika gi brp malam...tu lah memula uncle nak tidor di Padang jer sbb esoknyer awal pg dah n ...
dannyl Post at 27-2-2011 20:32

saya pi 3 hari 2 malam... touch down kat airport sana kul 8.pagi...oleh kerana saya pi kojap bonar.... so saya ingat nak stay 2 malam kat bukit tinggi... kalo 2 malam agak2 berapa ye uncle? uncle 3 malam kan...

Follow Us
Reply 285# tasyha3

aku rindu betul dgn maninjau..adoilah hai napelah kejap sangat kat sana..kalo idak blh kita belajar tangkap lobster...huhuhu

Post Last Edit by dannyl at 28-2-2011 10:45
saya pi 3 hari 2 malam... touch down kat airport sana kul 8.pagi...oleh kerana saya pi koj ...
pikacun Post at 28-2-2011 09:10

Pika uncle ambil TA so paling murah untuk 4H3M rm395 full board...so uncle rasa kalau 3H2M lebih kurang rm295 jer kut... Pika melancung dalam negeri pun tak dapat harga nih...heheheee

Reply  tasyha3

aku rindu betul dgn maninjau..adoilah hai napelah kejap sangat kat sana..kalo ida ...
melur_30 Post at 28-2-2011 10:31

Hishhh melur nih...ckp mcm tu buatkan uncle rasa dah tak sabar2 nak ke sana,,,sib baik pilih tidur kat maninjau...heheheee

Reply 289# dannyl

saje nak racun uncle ne
maninjau mmg best uncle..nanti saya tempek gambar2 terbaru di sana ye, nak racun uncle lbh2 sikit

Reply  dannyl

saje nak racun uncle ne  
maninjau mmg best uncle..nanti saya tempek gambar2 te ...
melur_30 Post at 28-2-2011 10:50

Aduyai....racun2... melur uncle ada 5 ari lg nak terbang....tolong tepek gambar tu cepat2 sikit....nak ambil mood dulu...hahahaaa

Reply 291# dannyl

uih dah dkat dah ne..hahaha
mlm nelah saya tempek ye...semuanya ada dlm pc kat rumah

Reply  dannyl

uih dah dkat dah ne..hahaha
mlm nelah saya tempek ye...semuanya ada dlm pc kat ru ...
melur_30 Post at 28-2-2011 11:02

Ooooohhhhhh.... penantian ni mmg satu penyiksaan...uncle akan tunggu dgn penuh debaran....hahahahaa

tak usahkan uncle yang lagi beberapa hari je nak pergi dah terasa debarannya... saya yang berzaman lagi nak pergi pun dah teruja bebenor dah!  

berapa lama ambil masa penerbangan dari lcct ke padang?

Reply 294# pikacun

1jam 10 min aje pika...sat sgt2

Uncle Dannyl balik.. saya pi.. selisih bahu kita.  Uncle minta tak untuk lihat persembahan kebudayaan.. saya tanya Amie (Raun Sumatra) katanya kalau nak, kena tambah RM20.
Kira murahlah tu RM398, dapat nginap di Maninjau. Saya tak menginap di maninjau.  4hari 3 malam tu,  menginap di BT. Dia quote RM380.

tak usahkan uncle yang lagi beberapa hari je nak pergi dah terasa debarannya... saya yang berzaman l ...
pikacun Post at 28-2-2011 12:33

Hahahaa pika sabarin nyer lama lagi tu....heheheee tak pe cam uncle aritu bulan lpn dah booking dpt tiket rm24.00 return bulan mac ni baru leh gi... pika psl pm tu jap lagi uncle jwp ek...

Post Last Edit by dannyl at 28-2-2011 22:44
Uncle Dannyl balik.. saya pi.. selisih bahu kita.  Uncle minta tak untuk lihat persembahan kebudayaa ...
norim Post at 28-2-2011 18:46

Oooo kita berselisih la tu norim....norim gi 9hb Mac ke... Masa booking tu uncle tak pulak bertanyakan hal persembahan kebudayaan...kat mana ada tu norim...kira2 raunsumatra ni murah sikit dari yg lain kan sbb uncle pernah minta keumala qoute perkara yg sama dia letak rm445..

Tak.. saya pi minggu depannya. Saya ada minta dgn Amie, utk persembhan kebudayaan tu. Tak tahu pulak kat mana. Yg pasti di Bukit Tinggi. Saya pernah guna raun sumatra. Pemandu pelancongnya ok sangat.
Dia jaga kebajikan kita terutama waktu solat. Dia berusaha sungguh  elak guna jalan yg bahaya ( masa saya pi banyak jalan runtuh)  menepati masa dan jaga kami sebab kami pi berdua (perempuan). Siap park tepi jalan, dan tunggu saya ambik gambar. Pinjamkan carger hp kat rumah makcik jual buku di rumah Hamka. Masa tu hp kong. Caj kejap utk ambik gambar kat situ.
Masa nak balik KL, siap tunggu kami naik kapal terbang, baru dia beredar.

Tak.. saya pi minggu depannya. Saya ada minta dgn Amie, utk persembhan kebudayaan tu. Tak tahu pulak ...
norim Post at 28-2-2011 23:14

Kalau gitu bagus banget pak supir...siapa namanyer norim boleh uncle request kat amie...