CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake

Kursus Ilmu Ikhwan Ahir Zaman *mesti baca*(darul arqam makam al kazab)

Originally posted by billionaire at 10-4-2007 11:12 AM

puan, cakap puan menunujukkan ketakburan dan keegoan puan yang sangat tinggi. puan asyik keluarkan apa yang puan tulis dalam PM kepada saya utk tatapan umum tanpa malu2. sekarang saya akan jawa ...

aku dah PM, mula2 nak bagi buku supaya senang kamu dpt detail info pasal soalan kamu tu,  tapi kamu buat2 cam tk der org nak jawab, masih lagik htr posting kat sini tanya MANA JAWAPANnYA...

bila aku jwb dlm thread nih, kamu  marah kat aku lak....kata aku buka RAHSIA PM aku utk tatapan umum....kau tk faham2 ker maksud aku htr PM utk beri INFO BAGI JAWAPAN secara DETAIL kat kau tu....i

malangnya, kau pura2 dlm thread nih macam tk der org layan soalan kau....tanya lagi MANA JAWPANNYA....

tadi  aku PM kali kedua kat kau, siap bg emel aku lg, supaya kau htr soalan tu terus pada aku....itupun kau masih mengomel lg kata aku macam2...apa sebenrnya yg kau mahu, bill?.....

kau mahu INFO dan PENJELASN atau hanya mahu main wayang dlm thread ni??

[ Last edited by  rainbows at 10-4-2007 11:45 AM ]

Reply #370 billionaire's post

anda mengandaikan bahawa saya tidak suka kepada org yg tak sehaluan. sebenarnya menunjukkan persepsi anda sendiri.

seperti yg selalu diterangkan, perkara yg bukan menjadi pokok akidah, kenapa perlu saya memaksa org lain mengikut pandangan saya. dan tidak pernah mereka2 yg mengikuti Abuya memaksa anda mengikut apa yg menjadi pegangan mereka. cuma apa yg diinginkan adalah terimalah pendapat org lain yg tidak sehaluan dengan anda. bukan terus menyesatkan.

Originally posted by rainbows at 10-4-2007 11:35 AM

aku dah PM, mula2 nak bagi buku supaya senang kamu dpt detail info pasal soalan kamu tu,  tapi kamu buat2 cam tk der org nak jawab, masih lagik htr posting kat sini tanya MANA JAWAPANnYA...

bila aku jwb dlm thread nih, kamu  marah kat aku lak....kata aku buka RAHSIA PM aku utk tatapan umum....kau tk faham2 ker maksud aku htr PM utk beri INFO BAGI JAWAPAN secara DETAIL kat kau tu....i

malangnya, kau pura2 dlm thread nih macam tk der org layan soalan kau....tanya lagi MANA JAWPANNYA....

tadi  aku PM kali kedua kat kau, siap bg emel aku lg, supaya kau htr soalan tu terus pada aku....itupun kau masih mengomel lg kata aku macam2...apa sebenrnya yg kau mahu, bill?.....

kau mahu INFO dan PENJELASN atau hanya mahu main wayang dlm thread ni??

kak puan,
dari dulu lagi, soalan tu sedikitpun tak sentuh pasal puan, tapi puan seperti biasa terpanggil untuk jawab lalu silakanlah. Saya tak ikat sebarang perjanjian dengan puan utk tak bertanya, tapi kerana dek gerangan geng2 rufaqa' yang begitu galak di forum buatkan saya bertanyakan satu dua soalan tersebut kepada mereka di mana telahs aya khususkan kepada Mawar dan Zairol. Tapi Puan pulak fikir nak ikat saya dengan offer tu, tu satu salah faham yang besar. beginilah, puan kalau tak mau jawab, puan bagi jelah buku tu kat kawan2 puan di sini, biar mereka jawab. Persoalan saya dengan puan akan saya soal di email dan sama sekali bukan persoalan tentang Syuaib. Tapi kalau puan masih nak menyibuk jugak nak join di sini, baik puan teruskan paste jawapan puan dan tak perlu membebel lagi.
Khusus utk puan, Tunggu saja email...

Reply #372 kelat's post

ya, sebab itulah minta utk anda paparkan di sini utk betulkan salah faham. dengan itu anda dapat membantu puak anda...

Reply #326 billionaire's post

Tentang Shuib bin Soleh.
Hadis tu betul.Nama Pemuda Bani Tamim yang disebut oleh hadis adalah Shuib bin Soleh, hal ini disebut oleh Abuya dalam kuliah-kuliahnya,bukan sekali,tapi banyak kali,

aku akan sambung lagi........

Originally posted by rainbows at 10-4-2007 10:22 AM

semuga Tuhan mengampuni kamu sniper.....dan engkau kembali bertaubat...

1. Kau sudah menfitnah org rufaqa menambah nama Abuya dlm syahadah, sedangkan demi Allah dan RasulNya, tidak pernah org rufaqa mengucap selain daripada perkataan Tiada Tuhan Melainkan Allah dan Muhammad itu Rasulullah SAW.

mana?
maka kerana ini, aku doakan semuga Tuhan mengembalikan tuduhan ini ke atas diri kamu kerana telah membuat tuduhan kafir secara tidak langsung kepada sesama islam...Ameen...aku mendoakan utk semua saudara seislam aku yg teraniaya kerana kau fitnah kau itu...sedarlah doa2 org yg dizalimi itu Tuhan makbulkan...

bila masa? kau kene ingat tatie, mmg doa org terinaya makbul. kanak2 yg teraniaya, kene rogol, kene liwat, kene dera..mak bapak yg diputuskan kasih sayang, suami yg isterinya nusyuz, isteri yg suaminya mendera dari belakang, suami yg isterinya kene goda, peniaga yg berhutang sana sini, anak yg kene buang keluarga, pelajar yg tak sempat abis mengaji, ibu bapa yg kepercayaan mereka di khianati. mereka ini sumer DOANYA MAKBUL. jgn  lupa.

jika engkau sanggup menuduh bahwa org rufaqa bersyahadah sesat maka fitnah2 engkau yg lain itu hanyalah cabang2 kepada fitnah kau yg utama itu, maka tidak guna aku menunjukkan bukti kerana aku sedar, manusia seperti kau ini sudah tidak perlu dilayan lagi....secantik manapun bukti, tetapi hati dan akal kau sudah buta....

fitnah mana tatie..

sebutkan satu persatu..mana yg fitnah..tunjuk kat sumer org..

kau bercakap tentang akal, kau ada guna tak, asaari dah kata dia dan keluarga dia pon tak amalkan aurat muhammadiyyah, yg kau menggelupur buat apa?pada org tuh, tak bau syurga derhaka pada suami tau. asaari bukan boleh bg syafaat.

[ Last edited by  snipersnake at 19-4-2007 04:59 PM ]

Follow Us
Originally posted by snipersnake at 11-4-2007 09:22 AM

mana?

bila masa? kau kene ingat tatie, mmg doa org terinaya makbul. kanak2 yg teraniaya, kene rogol, kene liwat, kene dera..mak bapak yg diputuskan kasih sayang, suami yg isterinya nusyuz, i ...

ek eleh...

doa org2 rufaqa terutama keluarga si aruah yg teraniaya dgn fitnah ko yg tk sudah2 ko tabur di sini...ko tak ingat ke?

Keh keh...diri sendiri tersgt putar belit tk sdh2 menuduh si aruah dikebumikan dgn tongkat padahal dh terang2 dinafikan oleh kami.

Dh spesies ular, tk kan sedar diri tu pembelit....

Baguih org2 rufaqa tk jwb soalan taraf otak lembu ko tu, sbb hanya org berotak taraf lembu je akan jwb. Yg ko plak perasan org2 rufaqa pengecut tk berani nk jwb....

Originally posted by Guys at 11-4-2007 12:25 PM

ek eleh...

doa org2 rufaqa terutama keluarga si aruah yg teraniaya dgn fitnah ko yg tk sudah2 ko tabur di sini...ko tak ingat ke?

Keh keh...diri sendiri tersgt putar belit tk sdh2 menuduh si aruah dikebumikan dgn tongkat padahal dh terang2 dinafikan oleh kami.

Dh spesies ular, tk kan sedar diri tu pembelit....

mana penafian tersebut? MANA..kau kuat menipu la guys, cam asaari gak.

Baguih org2 rufaqa tk jwb soalan taraf otak lembu ko tu, sbb hanya org berotak taraf lembu je akan jwb. Yg ko plak perasan org2 rufaqa pengecut tk berani nk jwb....

bak kata pepatah ara, as sukud alamatur redho. mmg takut, baru aku, nak lawan yahudi kunun..nak lawan forummer pon kene pakai multinick.

Originally posted by snipersnake at 11-4-2007 12:32 PM

mana penafian tersebut? MANA..kau kuat menipu la guys, cam asaari gak.

Menipu?... Yesss...kan do dh sahkn spesies pembelit ular ko tuh...sbb semua forumner di sini pun tau mana penafian tu.

bak kata pepatah ara, as sukud alamatur redho. mmg takut, baru aku, nak lawan yahudi kunun..nak lawan forummer pon ...

Ye ker? Yg ko tk berani sahut cabaran aku agar ko buat press conference mcm si zabidi dn perkenalkan diri ko yg sebnrnya pada tatie dulu, ko tk ingat ka? Kecut ko yer...terus ko tk mo layan aku dgn kata aku ni bkn rufaqa..bkn klik rufaqa utk ko layan...ha ha ha...

Mengata dulang paku serpih...

Originally posted by Guys at 11-4-2007 12:41 PM

Ye ker? Yg ko tk berani sahut cabaran aku agar ko buat press conference mcm si zabidi dn perkenalkan diri ko yg sebnrnya pada tatie dulu, ko tk ingat ka? Kecut ko yer...terus ko tk mo layan aku dgn kata aku ni bkn rufaqa..bkn klik rufaqa utk ko layan...ha ha ha...

Mengata dulang paku serpih...

la, aku nak bukti yg budak rupakok menafikan arwah uwais ditanam dgn tongkat power..JGN NAK KONAR.
Press conference? buat apa aku nak buat? bila masa pulak kau cabar aku nih? kalo ada pon, nak buat apa? sebab

1. aku tak pernah join rupakok

2. aku tak pernah amalkan aurat muhammadiyyah

3. aku tak pernah minum air basuh tangan asaari

4. aku tak pernah/tak hingin nak amik power

5. aku tak pernah bg satu sen pon pada rupakok(derma)

nak kenalkan diri pada tatie, tuh kan dia ada tuh..si persadamaya/rainbows/dealovaku  buat apa aku nak kenalkan diri pada koang..(aku ingat lagik dulu dia gak kutuk org multinick, last2 dia pon sama, Allah nak tunjuk tuh)
koang sapa?

kalo syariat ngan syariah pon tak kenal, buang masa aku jer. jawab dulu soalan aku. jgn konar2 dah.

Originally posted by Guys at 11-4-2007 12:53 PM

Aiiii...soalan mudah pun ko tak berani nk pilih...

dah tukang bagik soalan tak bagik jawapan yg betul, nak jawab camner..takperla, apa la yg aku dpt expect dari org yg tak belajar elok2.

jawab soalan aku guys..

mana rupakok nafikan arwah uwais ditanam ngan tongkat penggaru belakang..mana?

Originally posted by snipersnake at 11-4-2007 12:53 PM

la, aku nak bukti yg budak rupakok menafikan arwah uwais ditanam dgn tongkat power..JGN NAK KONAR.
Press conference? buat apa aku nak buat? bila masa pulak kau cabar aku nih? kalo ada pon, nak buat apa? sebab

1. aku tak pernah join rupakok

2. aku tak pernah amalkan aurat muhammadiyyah

3. aku tak pernah minum air basuh tangan asaari

4. aku tak pernah/tak hingin nak amik power

5. aku tak pernah bg satu sen pon pada rupakok(derma)

nak kenalkan diri pada tatie, tuh kan dia ada tuh..si persadamaya/rainbows/dealovaku  buat apa aku nak kenalkan diri pada koang..(aku ingat lagik dulu dia gak kutuk org multinick, last2 dia pon sama, Allah nak tunjuk tuh)
koang sapa?

kalo syariat ngan syariah pon tak kenal, buang masa aku jer. jawab dulu soalan aku. jgn konar2 dah.

Aikk sundri konar baring, bleh plak yer...nk mintak bukti kononnnn....

Haa...tu la, ko dh byk sgt tulis menda2 merapu & fitnah sampai tk ingat pun dh apa yg ko tulih kt CI dulu tu, bila ko kononnya cuba dedahkan identiti tatie. Aku cabar ko buat press dulu tu sbb kononnya ko serba tau nk dedahkan itu ini psl rufaqa...hingga kan ko tunjuk terer yg ko tahu sapa tatie sebnrnya. Ngalahkan si zabidi lagik..

Ckp angkuh berdegar2...alih2 kecut putar belit...

Tp terpulang kat ko nk ingat ke idok, maleh aku nk carik balik, nk paste kat sini komen pengecut ko kt CI dulu tu. Dan ko tentunya spt biasa akan kata aku penipu...tp aku tk heran dgn ko sbb org yg kaki putar belit dan penipu mcm ko mmg kepala otak penuh prasangka yg org lain pun kuat menipu mcm ko.

Kalo dosa memfitnah yg lebih besar dr membunuh pun ko dh tk kenal dan tk heran, apala sgt dosa putar belit & menipu pd ko...aku pun rasa buang masa layan ko... dh pilih salah satu soalan a b c aku tuh dulu, mana yg plg padan dgn ko atau pun setdk2nya pilih kesemua sekali.

Originally posted by snipersnake at 11-4-2007 12:55 PM

dah tukang bagik soalan tak bagik jawapan yg betul, nak jawab camner..takperla, apa la yg aku dpt expect dari org yg tak belajar elok2.

jawab soalan aku guys..

mana rupakok nafikan arwa ...

....bila ko msh tk nampak penafian si akasyah meskipun dia dh paste balik penafian dia tu...

Aku pun mula rasa....apa la yg aku dpt expect dr org yg hanya suka menyiasat hal2 lembu. Kalo tk terpalit najis lembu tu, bau tahi lembu tu tetap melekat jugak kat ko.....sbb tu la ko tk kan nampak sampai bila2 pun jwban penafian tu.

Wokeh...bye he he he

Originally posted by Guys at 11-4-2007 01:20 PM

....bila ko msh tk nampak penafian si akasyah meskipun dia dh paste balik penafian dia tu...

Aku pun mula rasa....apa la yg aku dpt expect dr org yg hanya suka menyiasat hal2 lembu. Kalo tk terpalit najis lembu tu, bau tahi lembu tu tetap melekat jugak kat ko.....sbb tu la ko tk kan nampak sampai bila2 pun jwban penafian tu.

Wokeh...bye he he he

mana.tunjuk la kat aku mana? kan kat handal, mana? mustahil kau tak nak kantulkan aku..mana?

sorry la guys, setakat lawak2 tahi lembu nih, lawak time ghapar baba jadik tpm. lawak basi. org yg sebatch ngan aku dulu pon yg terlibat ngan lawak2 tahi lembu nih, ada yg meninggal dah.

kesimpulannya, kau tak dapat berikan walaupon SATU bukti aku memfitnah.  

ini anak murid sohibussssssssszaman? kalo camni gelap la masa depan kita.

Reply #390 snipersnake's post

dia ni mesti jenis sakit hati, kena uji sikit dah tak tahan ni ... tu yang sakit hati semcam je ... rehda le ujian Tuhan tu ... moga2 pemhapusan dosa ....

Originally posted by snipersnake at 11-4-2007 01:57 PM

mana.tunjuk la kat aku mana? kan kat handal, mana? mustahil kau tak nak kantulkan aku..mana?

sorry la guys, setakat lawak2 tahi lembu nih, lawak time ghapar baba jadik tpm. lawak basi. o ...

Tk yah aku kantoikn ko....dr jwban2 ko sedari awal lagik , mmg ko dh kantoi dh... tu yg konar baring sbb nk cover kekantoian ko tuh...

...si akasyah tu molek2 suruh ko mintak tolong yg arif eja satu persatu penafian dia tu, tp ternyata otak ko jauh dr mampu ndak memahaminya sbb sibuk tanya mana penafian dr rufaqa...alahai....tu yg aku rasa lawak lembu tu amat bertepatan utk org yg punyai otak mcm ko...

Lagik satu, makin ko konar baring kat sini, makin menyerlahkan kecetekan akal ko...tk dpt eden nk nolongnya dh.

Aku perasan bila ko kantoi kt sini, ko meroyan ke CI & ke blog rufaqa sesat tu, nk mintak sokongan & melpskn kegeraman ko...dr sudut psikologi, itu jelas menunjukkn yg ko mmg desperate sgt dh, sbb sah2 ko mmg kantoi memanjang kat sini.

Sdgkn org2 rufaqa idok ler meroyan sampai cengitu biarpun mrk jwb jugak fitnah ko. Tp mrk lbh bijak tk mo layan ko bila ko dh sampai tahap mcm lawak lembu aku tuh...lbh2 lg nk ikut terjerat dgn kebodohan dgn melayan forumner2 yg meroyan mcm ko di CI tu. Ko seret depa tu sema utk sama2 kutuk rufaqa sbnrnya semata2 utk tutup rasa kantoi ko tu.
Org kalo tk kantoi tk meroyan tk tentu hala mcm tuh....hingga terdesak nk seret semua org agar sama2 dgn ko.

Tp tu la, mcm aku kata seblm ni, ko mmg tk kn sedar punya. Ko akn tetap teruskn kekantoian ko...

Samalh keadaannya bila seseorg tu dh mula menipu,dia terpaksa utk terus menipu utk menutup penipuan2nya yg seblm itu. Jadik ko nih terpaksala meneruskn lakonan kantoi ko utk terus menutup kekantoian ko seblm2  nih...samada ko sedor ke idok.

[ Last edited by  Guys at 11-4-2007 04:57 PM ]

aku kadang2 main game metal gear solid tu ... tapi susah benor nak mainnya ... sbb main yg first vrsion puya ... tapi memang smpoi gak game tu, tapi bila shipersnake mati kawan dia jerit snake

Reply #392 Guys's post

guys, ko ni melampo la, bisa jugak ko, kalah snake tuh. entah-entah dah nyawa ikan dia, tahniah guys takziah snake  !

aku baca macam masalah susah jawab soalan je...

aku cadangkan : (cth)

si sniper soal : benarkah si uwais ditanam ngan tongkat...
si guys jawab: XXXXXX

ha kan senang,... tak payah bersusah2 straight to the point je... mcm kita jawab soalan spm.

Reply #395 elbecks's post

tapi kalau dah soal tu ... sekian2 dia citer, siap ada penerangan yg menafikan perkara camtu takkan tak boleh nak paham ... jawapan tidak la ...   

tu la cakap, macam mana la pemahaman nak bagi kalau tak paham2 ... haru la cam ni , habis semua kena tuduh sesat nanti ...