CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Hamyhaireen

...Tunjukkan Khutub Khana anda....

my very own in the bed room...

the level i love most... languages

Rate

1

Originally posted by RedAlert at 15-8-2006 09:32 PM

Debu kat buku ke? Kalo rajin belek buku mesti debu tak berani nak hinggap :nana::nana:

Gunakan buluayam atau apa2 duster. Sesekali baru lap dengan kain lembab.:nerd::nerd:

cocklea..

tak baik kata taliban 'celaka'...
taliban ada lah menifestasi  dan lahir sebagai reaksi kekejaman dan korupsi rejim pemerintah2 terdahulu dari raja2 yg korup kepada rejim sekular yg korup kepada pemerintahan komunis yang korup kepada berbagai2 factions regim pasca komunis yg korup... taliban ingin mengembalikan pemerintahan cara islam yg suci kepada afghanistan..malang nya amerika dan manusia2 sekular lain mengecat nya sebagai repressive, jenis pemerintahan zaman batu etc etc...dan akhir nya menumbangkan taliban...

taliban banyak cacat nya macam juga pemerintahan2 lain tapi kita tak patut mengatakan mereka 'celaka' kerana mereka sebenar nya inginkan untuk memertabatkan islam...

ish ish... sori la luar topik library...by the way saya salute semua yg tunjuk library mereka di sini...nampak nya banyak juga yg ada mini librari di rumah...

Reply #283 Greenbottle3's post

dalam buku kite runner, author tu menggambarkan pemerintahan taliban kejam dan tak berperikemanusiaan..

dear periwinkle and others...

we should not be unduly influenced by books especially FICTION....memang benar kita boleh appreciate cerita dan style penulisan sesuatu buku tetapi tidak semesti nya cerita itu mengisahkan fakta yg benar...

saya bagi contoh...salman rushdie... saya amat meminati buku2 penulisan nya kerana penulisan nya bermutu tinggi dari segi pengolahan karektor, cerita dan gaya bercerita...tapi saya amat membenci nya kerana dia menghina islam dalam buku nya satanic verses... saya ada buku ini dan telah baca buku ini dan amat meminati buku ini dari segi apa yg saya sebut tadi tapi saya tidak terpengaruh dengan pandangan dia terhadap islam...

satu contoh lagi... penulis arab/mesir yang memenangi nobel prize yg baru meninggal dunia pada 30 August 2006 menulis buku "children of gebelawi" yang memperli dan sinis terhadap Nabi Muhammad...saya telah baca buku ini dan saya amat marah terhadap nya kerana menulis buku ini...tapi saya berpandangan dia adalah penulis yg sangat berkualiti dari segi2 lain yg saya sebut di atas...(saudari boleh baca pasal perasaan saya terhadap naguib mahfouz dalam posting dalam blog saya ...link di bawah)...

satu perkara lagi;

walaupun kita sepatut nya menilai sesuatu buku atas buku itu sendiri dan bukan kaitkan dengan peribadi penulis...tetapi kadang2 sejarah dan peribadi penulis banyak mempengaruhi penulisan nya...

berbalik contoh salman rushdie...

dia ni berasal dari keluarga upper middle class dari India...ayah dia hantar dia belajar di england sejak kecil lagi...waktu high school dia dah mula murtad...dalam satu interview dia dengan bangga menyatakan dia suatu hari makan ham (daging baabi) dan terfikir..nah tak dak pun kena panah petir..tak apa2 pun?...begitu lah attitude dia terhadap islam sejak kecil lagi....malah dalam buku pertama dia 'midnight children' yg bagi saya sangat berkualiti (dan pemenang booker prize) dah ada titik2 menghina islam...dalam satu episod satu karektor tu tak mau lagi sembahyang bila satu ketika dia sembahyang di padang dan hidung nya berdarah tertusuk rumput tajam waktu sujud...

satu contoh lagi...buku monica ali "brick lane" yg terkenal dan salah satu booker nominee beberapa tahun lepas telah menyentuh sensitiviti kaum bangladesh yg tinggal di brick lane london buat golongan ni marah ..dah la tulis buku menghina penduduk2 brick lane...nak buat shooting filem tu pula di sini...tak ada sensitiviti langsung...

berbalik pada 'kite runner' oleh khaled hosseini...
saya tak tau pasal buku ini atau penulis ini... tapi saya google cari maklumat dan dari maklumat  wikepedia tak heran lah dia ni begitu menghina taliban...

keluarga nya lari dari afghanistan waktu era sebelum komunis ( by the way , era ini yg paling korup di afghanistan sehinggakan orang afghanistan yg begitu kuat ugama pun sanggup memilih komunisme)...dan tinggal di USA...so tak heran lah penulis ni hentam taliban dan buku ini di 'sukai' oleh orang2 barat...

tapi setahu saya buku ni tak memenangi apa2 hadiah literary yg terkenal pun....

http://booked1.blogspot.com/

Rate

1

Reply #285 Greenbottle3's post

agree with you, memang kita shouldn't be influence by fiction.. sebab biasanya apa yang ditulis reflect personal opinion penulis tu sendiri, based on personal experience atau observationnya... lebih-lebih lagi untuk first novel macam khalid hosseini ni..  one thing yang untungnya jadi penulis - sebab, under kategori fiction boleh buat macam-macam 'statement' tanpa buat research pun, just guna opinion, berbeza macam academician, terpaksa buat research dan kena ada evidence sebelum boleh buat satu-satu statement..

jadi pembaca kena la pandai menilai sebelum menerima apa yang cuba disampaikan penulis tu..

by the way, greenbottle, i've visited & bookmarked your blog.. nice..

Rate

1

Follow Us
Originally posted by cocklea at 4-7-2006 12:43 PM
Me humble collection. Sorilah bersepah2 sikit. Abis baca, baling. Tak menghargai literature betul aku nih. nantilah, ada free time beli case baru & susun balik buku2 nih:

http://planet.time. ...

syoknye tgk ur collection..by any chance..would u like to sell any of ur agatha christie or enid blyton's collections? or any other books? just curious...

tq

Errrr...hom tak de koleksi buku yg bnyk...yg ni jerk...

Rate

1

Reply #287 emeira's post

biasanya collectors' of Enid n Agatha jarang nak berpisah dgn collection diorang...

next_door This user has been deleted
nak jugak tunjuk my home library...tapi tak reti nak paste kat sini lah...

Originally posted by next_door at 22-9-2006 04:03 PM
nak jugak tunjuk my home library...tapi tak reti nak paste kat sini lah...

senang je....
save gambar kat mana2 (cthnya photobucket)
then copy file name (url name)
click  icon image (dekat page post reply) tag then paste....taaadaaa...siap...

eh paham ke ni...I bukannya pandai sangat nak terangkan...kalau x faham nanti tanyalah lagi ye

Rate

1

Originally posted by seribulan at 20-9-2006 09:14 PM
biasanya collectors' of Enid n Agatha jarang nak berpisah dgn collection diorang...

u're right seribulan...mekna takkan berpisah dgn collection mekna...tapiiii ..lepas raya tahun lepas my sister borrowed my whole set of Malory Towers and lost them:geram:...nak menangis rase......and i've yet to collect my Naughtiest Girl collection from a friend...:geram:

My Mini Library

Just nak share dengan semua koleksi buku2 mekna...ni tidak termasuk yg dah hantar kampung, yg kawan pinjam tak pulangkan ...maafla gambar kurang terang dan buku2 agak tak tersusun...

Rate

1

tertinggal satu

sorry..tertinggal pulak yg ni

Ada sikit perubaha since the last time..........

My workstation:

Oops gambar agak blur sikit!

Nipun ada blur sikit. Sorry ya....tangan tak boleh still!

Huchingson's nye tu ada yang belum rebound.

Prized possessions heheheh:

Bersambung....PC dah tenat.............:gantuk:

[ Last edited by  hamizao at 25-9-2006 11:35 PM ]

Rate

1

Sambungan kelmarin.......

Lagi koleksi klasik:

Couldn't find anymore Daphne du Maurier's these days. Had spent wonderful times reading her books from the borough library  during the hay days. I believe I read all of them .......whatever were on the shelves then.....

Part of the cookery section.....

Well, just to share with you some of my collection. Will post other sections later.

[ Last edited by  hamizao at 27-9-2006 11:42 PM ]

Rate

1

wah hebatnya koleksi....cemburunya..... tapi $ tak mengizinkanla....

Originally posted by hamizao at 27-9-2006 11:24 PM

omigod...
my mom pon byk beli yg nih...reader's digest punya set kan..
except ur titles is totally different from her (and she got like 5 or 6 of those)
kena suruh dia order lagik laa nih...

nak tunjuk mine pulak
nih yg dekat rumah dulu..skang dah pindah

my favorite comic book Feel 100% dengan buku2 classic (anne frank, from beirut yg lain tak nampak)

fav genre: autobiography and diary of unknown people

oscar wilde and some grammar books

antara buku baru abis baca time tuh, donna tart second book pon ada...tak sebest yg first

i'm a manic cheng ekin's dvd collector...saja nak letak sini

later2 kalo buku2 nih dah sampai rumah nih...
nak update new library pulak...
tgk pening nak carik new cabinet nih..

Rate

1

Originally posted by lady_nF at 29-9-2006 12:04 AM

omigod...
my mom pon byk beli yg nih...reader's digest punya set kan..
except ur titles is totally different from her (and she got like 5 or 6 of those)
kena suruh dia order lagik laa nih...

The books were free with the subscriptions. I have stopped my sub some years back ......just need to read what we already have...:ah: