CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

All About KPLI - DPLI : Pengalaman dan Tips

Reply #20 NagaVillage's post

upsi dh dpt dah borang...

masalahnya borang jawapan yg nak rejek atau terima tu tk p[at lagi...

seminggu 3 kali la. sehari sukan, sehari kelab, sehari unit uniform (kalu x salah la.. x berapa ingat dh)

Reply #112 cik_azie's post

ooooooooo....thanks.

Reply #22 adiela811's post

ade borang ke, kalo tk silap nk rejek or accept tuh tekan kt dlm website.. aku dh tekan kt situh je

aku kan, sedikit geram la.. aku dh ter accidently jumpe dua budak DPLI 2007 tau.. and bile aku tanya ade cuti ke time blaja..

ex student 1 (lelaki ) : dh tk ingt la (ler. die tgh buat praktikal time tu. cepat no lupenye )

ex student 2 (pompuan) : ada ... (smbil teragak2 and pikir lama2 ) phtu die ckp..  bile aku tanya bape lama , die ckp tk ingt..

Entah2 derang nih blaja bagai nak rak.. smpai cuti pon tak ingt.. huhu.. aku nak jwpan yg exact..

jwb la.. SEMINGGU ke.. 7 hri ke 9 hari ke..

Reply #20 NagaVillage's post

yang UPSi dah dpt official offer letter.

aku pya pun dah dpt dr kelmarin lg

Follow Us

Reply #22 adiela811's post

rasanya utk pengesahan accept/reject offer tu...kita blh confirm kat website upsi.klik je button tu

Originally posted by cik_azie at 11-12-2007 12:45 PM

start posting semua guru lepasan KPLI/UPSI/U akan dpt gaji standard. time azie dulu lebih kurang RM1653++ (gred DC41/T5 kalau x silap). skang dh naik kot sbb kenaikan 15% tuh kan. l ...

oo...camtu ye...selagi tak sah,still dlm skim DC ek

thanks 4 that info azie

ada x sape2 kat sini yg dah dapat surat DPLI dr UTM SKUDAI?aku xdpt lg la....

Reply #26 miszlala's post

huhu...kita tk pt kt upsi..kt utm

selepas keluar dari maktab dan mula posting kita akan dipanggil dengan panggilan Guru Sandaran Terlatih(GST)

kita akan diletakkan dalam gred DC 41 dengan tangga gaji p1t4/5 bergantung kepada kelulusan ijazah kita.. elaun Ittka sebanyak RM300 dan elaun cola akan diberi.. cuma elaun rumah sahaja tak diberi..  Tiada kenaikkan gaji.. gaji statik..

selepas konvo kita perlu isi borang SPP untuk ditemuduga.. jika lulus temuduga kita akan dilantik sebagai Pegawai Perkhidmatan Perguruan Siswazah..

Jika tak lulus kita akan diberi peluang untuk ditemuduga semula. tapi kita akan hilang senioriti.. sbb tarikh lantikan akan dianjak kehadapan...

jika tak lulus kali kedua.. kita akan dipangil temuduga di Putrajaya ... dan jika tak lulus juga..  pemantau akan datang memantau kita di sekolah..

dan selepas itu pemantau ini akan buat keputusan sama ada nak menamatkan perkhidmatan GST atau dilantik ke guru tetap. tapi tak pernah dengar lak ada gur yang sampai 3 kali tak lulus temuduga...

tp ada kawan aku sorang kena gi putrajaya temuduga.. nasib baik temuduga dia lulus juga kali ke-3.. tp dia banyak rugi.. sbb cth katakan aku dilantik bermula tahun 2005.. dia maybe dilantik bermula tarikh 2007.. so tarikh dia mula berkhidmat sebagai guru dikira bermula dari tahun 2007 dan aku lak 2005... tu sbg contoh..

tangga gaji bermula dengan gred DG 41 dan tangga gaji bagi ijazah kepujian P1T5.. ijazah kejuruteraan P1T6 dan ijazah akaun p1t10..

masa ni kita akan diberi semula tunggakan elaun rumah yang tidak diberi selama ni.. kenaikkan gaji akan berlaku setahun sekali dan jika lulus PTK plak.. kita leh langkah tangga gaji..

proses untuk bertukar dari status GST ke PPPS biasa mengambil masa antara 2-3 tahun..

deentaro *

sukan, unit beruniform, kelab kita akan isi borang. nak mintak apa.. tp katakan contoh kita mintak pengakap.. dan pengakap terlampau ramai yang mintak.. kebarangkalian kita akan diberi unit beruniform lain tinggi.. hehe

aku dulu gitu gak.. alih2 dpt St. John Ambulans.. tp jangan bimbang la.. tu sebagai asas je.. gi sekolah nanti kekadang kita tukar je unit beruniform...
cam skrg aku jadi guru pemimpin Kadet Remaja Sekolah..

puteriseri This user has been deleted
hi...pelah...kite pun tgh tunggu surat dr utm...

Reply #115 tuahayam's post

Untuk temuduga SPP tu biasanya soalan dier camner? boleh bagi tak topik2 yg diorang tanyer..

puteri,aku pun tunggu surat dr utm gak ni..nape blum dpt lg ek,aku risau tol..mana tau tetibe surat xde,aku dh resign ni...mmg nk pi sgt dpli ni!!

Reply #115 tuahayam's post

cikgu yg perihatin..TQ cikgu tuah & cikgi azie......

rasanya bley paham pe yg diterangkan oleh kedua2 cikgu sporting di atas.....

utk temuduga SPP.... ada yg kata sama je masa interview KPLI... takde soalan specific sgt..... nasib kita le kena soalan pe.... (btolkan klo silap..)

Originally posted by pelah at 11-12-2007 01:47 PM
yeke kalo xdpt surat pi je kt u yg kite dpt tu?..aku risau ni..aku mengharap sgt dpt dpli ni...aku dh resign waaa

pegi je klo dah time kita spttnya register..... diaorang ada rekod le...

Originally posted by ekong65 at 11-12-2007 04:17 PM
aku kan, sedikit geram la.. aku dh ter accidently jumpe dua budak DPLI 2007 tau.. and bile aku tanya ade cuti ke time blaja..

ex student 1 (lelaki ) : dh tk ingt la (ler. die tgh buat prakti ...

ttg OFFER LETTER.... mungkin ada yg dah terima.. dan mungkin yg blom.. klo dah ada nama masa online.. memang sah tempat tu ada.... just pegi walo tak sampai surat coz kekadang masalah teknikal atau problem posmen ke hape.... klo harap dok tunggu surat jg.. alamatnya ada yg akan di reject coz tak daftar.....

ttg cuti.... kawan naga bagi tau yg cuti kita follow sistem universiti.... ada cuti sem.....

Originally posted by adiela811 at 11-12-2007 02:55 PM
upsi dh dpt dah borang...

masalahnya borang jawapan yg nak rejek atau terima tu tk p[at lagi...

nih lagi satu hal.... borang penerimaan memang takde masa borang tu dihantar... penerimaan atau penolakan ada dalam website IPTA masing2..... adiela check semula website tu.. dan klik TERIMA seterusnya SAVE....

naga,kt UTM xde pun kena sahkan kat website?kena tunggu surat gak agaknya..

Originally posted by pelah at 11-12-2007 08:22 PM
naga,kt UTM xde pun kena sahkan kat website?kena tunggu surat gak agaknya..

tol ke?? setakat yg naga dgr.. smua ada.. x tau lak kat UTM... mayb gak kot... klo cam UIA & UUM sah ada....