CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: telracs

Hantu Sekolah Rendah

Zaien replied at 22-6-2016 06:23 AM
dh tamat abis baca!!! mmg seram cerita hantu kt sekolah rendah nih uhuhuh..
mengingatkan kejdian mi ...

Misteri juga ke? Jomlah share cerita kat sini....

doubleA replied at 20-6-2016 04:08 PM
Tan, ada benang best mps tag iols sekali. Free2 iols suka berkuntum kat mps neh

Wah....AA...terima kasih datang membaca di sini...

doubleA replied at 21-6-2016 12:08 AM
Tan, ada benang best mps tag iols sekali. Free2 iols suka berkuntum kat mps neh

iols skrg tgh folow benang seram hotel

mujur la tiap kali iols gi cekin kt hotel tk pnh kne ganguan lg

telracs replied at 23-6-2016 03:51 PM

sama2 kasih

iols porumer biasa bukan penyanyi kertu zamani slam tu tau, tumpang picca je buat avvy

ada cerita story la lagi, iols setia jadi pembaca di benang ni

intan_smsb replied at 23-6-2016 04:34 PM
iols skrg tgh folow benang seram hotel

mujur la tiap kali iols gi cekin kt hotel tk pnh k ...

banyak cite situ kan? situ iols malas baca lagi buat masa skg.
selalu hotel iols takda perasaan, tido lena je selalu

doubleA replied at 23-6-2016 04:56 PM
banyak cite situ kan? situ iols malas baca lagi buat masa skg.
selalu hotel iols takda perasaan, ...

iols plak klu da letih sangat jgn la dok kacau2 iols sbb iols rsa nk cekik balik je antu tu

Follow Us
telracs replied at 23-6-2016 03:51 PM

dah mcm citer yokai jepun dah...hantu tempatan,hantu dihantar, kerajaan jin...

hantu tempatan gaduh dengan hantu dihantar

Tamat merempit baca dr sahur

selesai baca...
lama dah akak tak menjenguk kat bod seram ni.

terima kasih tt kerana kisah benar yg seram ni...

Edited by telracs at 3-7-2016 12:39 AM

saya nak sambung cerita mimpi yang seolah2 nyata.

KISAH NENEK TUA - episod 1

Saya mula didatangi mimpi seorang nenek tua ni ketika usia saya 17 tahun. Waktu tu saya baru tamat peperiksaan spm.
Saya sekolah menengah berasrama penuh di Muar, Johor. Jadi, apabila tamat spm, teruslah ditinggalkan kehidupan di asrama tu.
Saya pulang ke pangkuan keluarga di Kg Parit Mesjid, Pontian, Johor.

Biasanya rumah lama, ada 2 bilik yg berhadapan dengan ruang tamu kan. Bilik pertama tu of kos lah bilik abah dan emak. Saya stay di bilik ke dua. Kedua-dua abang saya tidur di bilik ke tiga yang berhadapan dgn dapur.

Malam pertama saya tidur, saya bermimpi....tapi macam dalam keadaan separa sedar... saya memang sedang berbaring di atas katil yang sama.
Di dinding hujung katil saya ada jam... saya nampak waktu tu jam menunjukkan pukul 3.00.
Saya perasaan ada seseorang sedang duduk di bahagian bawah sebelah kanan katil saya.
Saya tak berani nak menoleh. Saya kerling dengan ekor mata.
Saya nampak ada seorang perempuan tua...tangannya terketar2. Rambutnya beruban dan dibiarkan mengurai kusut. Matanya memandang ke arah saya.

(sekadar gambar hiasan)

Saya rasa sangat takut. Saya pejamkan mata dan cuba membaca ayat2 alQur'an yang saya ingat.
Saya terasa jari2nya memegang tengkuk saya. Nafasnya terasa hangat di belakang telinga saya.
Saya cuba menjerit tapi suara saya tak keluar. Tangan nenek tu mencengkam leher saya sehingga saya rasa nak lemas.
Saya cuba jerit perkataan Allahuakbar berkali2. Saya rasa dah jerit kuat tapi suara saya macam tak keluar.
Saya cuba berkali2...saya perasan setiap kali saya sebut kalimah tu, cengkamannya berkurang.
Sehinggalah saya berjaya menjerit dgn kuat...saya tersedar dan terus terduduk.

Sedar je, saya dengar pintu bilik tertolak dengan kuat...dan nampak abah dan emak meluru masuk ke dalam bilik saya.
saya kerling jam depan saya... huh...memang sedang pukul 3.00 pagi.

Abah cakap, dorg dengar suara saya mcm mengerang2 kesakitan, dorg tolak pintu tapi macam berkunci.. (sebenarnya saya tak kunci pun bilik tu)..
Last2 dorg tendang pintu tu sampai terbuka. Masuk2 tu dorg nampak saya mmg tgh duduk tu laaa...

Saya berpeluh2 dan menggigil... soalan pertama saya... rumah ni ada hantu ke abah?

Abah kata... mana ada ... tak pernah ada apa2 pun sebelum ni.
Saya cerita pada abah dan emak tentang mimpi tadi... abah dan emak berpandangan sesama sendiri.

Abah cuma kata... siang tadi makcik timah (bukan nama sebenar)... ada datang dan dia bertanyakan tentang saya...
masa dia datang tu, saya masih on the way balik dari muar.

Saya tanya abah... siapa makcik timah tu...ni cerita abah:

Dulu makcik timah tu duduk menyewa di sebelah rumah. tapi sekarang dah pindah ke Kg Rimba Terjun (masih dalam daerah pontian gak la).
mak cik timah ni pandai mengubat orang. tapi dengan cara "menurun"... iaitu ada makhluk lain (jin la kot) yang masuk ke dalam badan dia time mengubat org tu... makhluk yang masuk dlm makcik timah tu... menyerupai seorang nenek tua. abah kata, jangan2 makhluk tu yang datang dalam mimpi saya tadi tu... tapi apa dia nak? persoalan yang belum terjawab...  nak tanya mak cik timah direct macam tak patut lak kan... seolah macam menuduh pulak...
sejak tu...abah pesan... sebelum tidur... ambil wudhu... mengaji sekurang2nya satu mukasurat...
saya tdo dengan qur'an tu sebelah bantal... takut punya pasal....
kunci jam pukul 2.45 pagi... bermulalah era saya mula mengamalkan solat tahajud...
(bagus juga gara2 peristiwa mimpi tu kan)

tapi nenek tu tetap akan datang mengganggu dalam mimpi kalau saya datang bulan...

...bersambung ye...

telracs replied at 1-7-2016 11:50 PM
saya nak sambung cerita mimpi yang seolah2 nyata.

KISAH NENEK TUA - episod 1

Misterinya nenek tua tu..
Rasanya dia nk turunkan ilmu dia kut
Atau nk kasi warning...agaknya la

Edited by telracs at 3-7-2016 12:41 AM
Ipo replied at 1-7-2016 08:40 PM
Misterinya nenek tua tu..
Rasanya dia nk turunkan ilmu dia kut
Atau nk kasi warning...agaknya l ...

nenek tu sebenarnya rupa dia sangat la scary... yg dalam gambar atas tu cantik je..

KISAH NENEK TUA - episod 2

Selama 6 bulan saya di rumah, begitulah yang berlaku. Setiap kali datang bulan saya akan di datangi oleh nenek tua tersebut.  
Maknanya dia akan hadir ketika saya dalam keadaan kotor. Abah kata, kalau macam tu, nenek tu bukanlah makhluk yang baik-baik.

Dan setiap kali bermimpi, esoknya saya mesti akan demam panas. Biasanya abah akan beri saya penawar asas buat sendiri.
Abah beri saya segelas air, abah suruh saya baca bismillah sempurna. selawat ke atas rasulullah sebanyak tujuk kali. baca surah al fatihah sekali.
Sebelum minum niat dgn penuh tawakkal, semoga Allah menjadikan air ini sebagai penawar dan mengeluarkan segala penyakit dalam badan.
Alhamdulillah, kita kena yakin.

Selama 6 bulan tu juga, tak ada sekali pun mak cik timah tu datang. Saya ada cakap dgn abah, jomlah kita g cari mak cik timah tu.
Abah kata, buat apa. Bukan kita tahu pun , kalau nenek tu memang nenek yang mak cik timah bela.
Perasaan memang kuat menyatakan dia punya. Tapi tak ada bukti. Tak baiklah pulak kan bersangka buruk.

Nenek tu datang dalam situasi yang pelbagai. Ada sekali tu, saya dalam keadaan baring terlentang. Muka saya menghadap atas.
Saya nampak nenek tu berpakaian serba hitam melekat kat siling. Ini.. kalau dia jatuh, mesti betul2 jatuh atas saya.
Punyalah takut, rasanya saya menjerit kuat waktu tu.

(sekadar gambar hiasan)

Macam biasa, abah dan emak mesti meluru masuk. Dalam keadaan takut tu, tangan saya tunjuk atas tapi muka saya tunduk ke bawah.
Abah bacakan ayat2 suci kat telinga saya. Saya memang tak dapat tdo dah sampai ke subuh.

Edited by telracs at 2-7-2016 11:59 PM
life_love replied at 22-6-2016 12:52 AM
x de citer baru ke TT..cam best lak

KISAH NENEK TUA - episod 3

Oleh sebab rasa takut ya amat... saya dah tak nak tdo dalam bilik tu... terasa2 mcm nenek tu tinggal dalam bilik tu je...
bulan ke-3 di rumah, saya tdo di ruang tamu... tv mesti buka, tak nak rasa sunyi...

satu malam tu... rasa macam terjaga dari tdo.. tapi tak boleh gerak dari tempat saya baring tu...
pandang keliling... sunyi sepi... tv dah tertutup... ntah sapa lah yang tutup...
ada cahaya bulan masuk dari celah2 kisi2 tingkap...
tetiba mata saya terpandang pada langsir bilik saya yang berikat satu di bahagian bawah...

apa yang saya nampak... langsir yang terikat tu.. adalah nenek tua tu yang macam tergantung kepala di bawah kaki di atas...
dia menyeringai dengan matanya tajam melihat saya... huwaaaaaaaa....

(sampai sekarang saya fobia tengok langsir yang terikat macam tu... terbayang2..)

macam biasa saya rasa saya menjerit sekuat hati... tapi suara saya tak keluar... sampailah saya terjaga bila abah gegarkan badan saya...

saya dah tak tahan... saya cakap dgn abah... bawalah saya pergi berubat... saya takut...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by telracs at 3-7-2016 12:43 AM
zameyla replied at 13-6-2016 01:51 AM
TT  ooo  TT, sambung crita mimpi plz...
Ujan2 nie malas nk buat keja....

KISAH NENEK TUA - episod 4

saya tengok abah macam tak de pun nak bawa saya pergi berubat... sedih...

peristiwa berulang lagi... kali ni pun saya tdo di ruang tamu.. sambil ditemani dua ekor kucing kesayangan saya...

tetiba saya berada di suatu pekan... malam... tapi pekan tu cuma diterangi cahaya pelita yang banyak...
orang agak ramai... macam ada pesta...
saya terpinga2... di manakah?

(sekadar gambar hiasan)

tetiba ada seorang lelaki tua... berkata pada saya...
"cucu, kalau nak balik nnt....... ikut simpang 4 depan tu, belok ke kanan... terus je nnt akan sampai ke rumah dengan selamat."

saya cepat2 berjalan menuju ke arah yang lelaki tu suruh... tapi... jalan tu gelap... saya tak nampak...
jadi, saya patah balik... saya nampak jalan sebelah kiri tu terang dengan pelita dipasang sepanjang jalan...
tapi... jalan tu sangat sunyi... saya rasa nak patah balik... bila toleh belakang, pekan tu dah tak ada... gelap gelita
jadi... saya terpaksa teruskan perjalanan... ke manalah saya nak pergi ni...

sepanjang jalan tu di sebelah kanan saya macam tasik... tetiba saya rasa ada seseorang mengekori saya...
saya toleh... huwaaaaaaa.... nenek tua tu!!!!

saya nak lari tapi tak dapat... nenek tu peluk saya dari belakang... saya rasa nak lemas...
saya jerit Allahuakbar... banyak kali... setiap kali saya jerit tu...tangan dia terungkai... tapi dia peluk lagi...
kuat sungguh tangan dia... saya betul2 rasa lemas... tak boleh bernafas...
terasa kuku nenek tu menjunam pada peha saya... sakit giler...
saya memang bertungkus lumus cuba sedaya upaya menyelamatkan diri...

akhirnya saya berjaya... menjerit dengan kuat kalimah Allahuakbar tu lalu terjaga dan terduduk...
ke dua- dua kucing saya... saya lihat bulu mereka meremang dan kedua-duanya sedang merenung saya macam nampak hantu...
macam ni (sekadar gambar contoh):

tersedar tu saya memang rasa sakit di peha kanan... saya tengok... ada satu bekas bulatan merah di peha saya...
pagi tu... bekas tu rasa gatal ya amat... saya garu2 sampai melecet...

macam ni lebih kurang bulatan merah tu (sekadar gambar contoh)

saya sapu ubat gatal yang beli kat farmasi... tak berkesan... seharian tu saya kesakitan.. kegatalan...

pr3ttytw33ty replied at 15-6-2016 04:37 AM
acik merah xde citer baru lg ke..

KISAH NENEK TUA - episod 5

Abah pun kesian la kot dengan saya... so... malam tu abah bawa saya g kulai...
di felda gugusan taib andak... tapi saya tak ingat pula felda mana satu...
cuma saya ingat, nama orang tu "Wak Mustari"

ok gak wak tu... kami masuk je, dia suruh buat perkara asas yang memang menjadi amalan kami sekeluarga..
iaitu istighfar dahulu...kemudian berselawat... dan diakhiri dengan surah al fatihah...
perkara asas ni saya sekeluarga memang amalkan kalau masuk ke mana2 rumah ke... kampung ke... bangunan ke... nak buat sesuatu ke..

pastu saya dengar abah bercerita kpd wak mustari tu... kisah mimpi saya diganggu nenek tua tu..

wak tu pejam mata... saya dengar dia baca ayat2 dari suratuljinn...kemudian, saya nampak tangan dia gerak2 mcm bercakap dengan seseorang....
ada dalam setengah jam juga....
wak buka mata... kemudian wak bercakap terus kepada saya... tanpa melalui abah...

cerita wak:

wak pergi jumpa nenek tu... wak kata nenek tu dibela oleh seseorang... (tapi wak tak sebut nama orang yg membela tu)...
wak kata... orang tu dah tak nak... jadi dia nak serahkan pada tuan baru... dia tak ada anak perempuan untuk diwariskan... jadi dia nak beri ke saya..
(ciz.... bedebah kau!... aku pulak yang kau pilih... )

tapi nenek tu tak dapat masuk ke dalam badan saya... sbb saya tak tinggal solat dan rajin mengaji () ...
jadi, dia nak masuk secara paksa...dan waktunya ketika saya sedang dalam keadaan tak suci....
nenek tu dah masukkan sebahagian dirinya malam semalam... melalui kuku yang dicengkamkan ke daging peha saya...

wak kata...tak de sapa boleh tolong saya... kecuali diri saya sendiri yang berusaha... dan minta bantuan Allah sepenuhnya...
tapi wak kata, wak dengan abah bantu juga... sokongan dari belakang...
wak kata malam ni tak payah balik... dan saya tak boleh tdo...oleh sebab saya sedang datang bulan, wak suruh saya zikir istighfar saja sepanjang malam...
wak dan abah mengaji... tapi saya tak ingatlah surah apa yang dorg baca...

masa tengah duduk berzikir tu... rasanya macam saya terlelap juga... tapi antara sedar dengan tidak...
sebab saya boleh dengar abah dan wak sedang mengaji...

saya nampak seorang mak cik sedang berjalan masuk ke dalam satu rumpun buluh...
kemudian saya nampak satu bayangan melayang masuk juga ke dalam rumpun buluh tu...dan bertukar menjadi ulat... macam bentuk isi kerang gitu...
ulat tu jatuh ke atas peha mak cik tu... kemudian mak cik tu tekan dan masukkan ulat tu ke dalam peha dia...

(sekadar gambar hiasan)

tetiba saya terasa semula... peha saya yang ada circle scar merah tu jadi gatal sangat2...
saya garu dengan kuat... saya tekan2... tetiba satu ulat terpelanting keluar... sama macam ulat yang masuk dalam peha mak cik tadi....
saya ambil ulat tu dan campak jejauh.... saya rasa badan saya bergegar....
saya buka mata... abah sedang menggoyang2kan badan saya...
dan saya dengar azan subuh sayup2 kedengaran...

wak beri saya minum air... selepas abah solat subuh, abah minta izin balik...
dalam kereta, abah suruh saya tdo je... berehat...
abah kata, wak cakap, saya dah berjaya menghalau nenek tu dari mengganggu hidup saya...
sempat saya tengok peha saya... kesan merah tu dah tak merah... dah mengecilt bulatannya... dan tak rasa gatal pun...
wallahu alam...

eh... ada sambungannya tau...

Lama sekali baru bule masuk mps..
Ada cerita best rupanya..Perghhh...terasa keseramannya!

Edited by telracs at 3-7-2016 07:34 AM
Clover1 replied at 3-7-2016 06:12 AM
Lama sekali baru bule masuk mps..
Ada cerita best rupanya..Perghhh...terasa keseramannya!

terima kasih kerana sudi membaca...
meh nak sambung cerita...

KISAH NENEK TUA - episod 6 (episod akhir)

Bertahun berlalu... kami semua dah menginjak dewasa...masing2 telah berumahtangga dan mempunyai keluarga sendiri.. abah pun dah meninggal dunia...

suatu hari, ada seorang kawan datang ke rumah kami untuk menghantar barang...
jadi, sekejap je la... sewaktu dia dah nak drive gerak balik, dia sempat tanya pada saya:

"siapa nenek tua yang berlegar2 keliling rumah awak tu...?"

itu je dia tanya... tapi soalan tu cukup membuatkan saya bimbang...
dan saya tak ada jawapan utntuk soalan tu...

sebelum kawan saya datang tu, saya rasa aman2 je... tapi selepas dia beritahu macam tu, saya selalu terasa2... mungkin perasaan saya je kot... wallahualam...

ada satu pagi... biasanya saya rajin buka pintu dapur sebelum azan subuh...
sebab nak beri kucing2 di luar makan ...kucing2 ni yang tak dibela... selalu je ada main di bahagaian belakang rumah saya...
masa buka pintu, saya ternampak kelibat bahagian belakang perempuan bongkok... rambutnya campur2 hitam dan beruban kusut panjang... baju putih lusuh...
cecepat saya tutup pintu semula...
lepas azan, saya jenguk pelan2 lalu tingkap dapur... tapi dah tak ada pulak...
itu ke nenek tua tu? saya pun tak pasti...

satu hari yang lain, saya sedang solat isya di bilik... kiblatnya kebetulan menghadap ke pintu...
masa saya duduk antara dua sujud, saya perasan kelibat seorang perempuan tua berjubah hitam duduk di hadapan pintu tu...
tapi sbb tgh solat saya abikan je...
saya sujud... dan bangun untuk berdiri rakaat akhir...masa tu dah tak ada pulak...
saya musykil... yang tu siapa pulak?

akhir sekali.... anak bongsu perempuan abang long saya yang berumur 5 tahun...
ada suatu hari tu, dia berdiri tegak di hadapan pintu bilik saya...matanya merenung ke dalam...
kami tanya, adik tengok apa...
dia tunjuk ke dalam... dia kata... ada nenek... tapi leher dia tersangkut kat kayu... tangan dia pun tersangkut kat kayu...
saya tarik dia ke ruang tamu... saya lukiskan satu gambar nenek macam kena pasung..
dia kata... haaa macam ni la..

(sekadar gambar hiasan)

sampai sekarang... saya masih dalam tanda tanya... apa sebenarnya semua tu... siapakah sebenarnya nenek tua tu? wallahualam...
tapi... as long as dia tak mengganggu saya, biar je la... dia pun makhluk Allah... yang menumpang kehidupan di bumi yang sementara ini...

tamat kisah nenek ni...
lepas ni saya cerita kisah anak saudara saya tu..yg boleh nampak tu...

telracs replied at 8-6-2016 01:31 PM
ok laaa.... cerita dah nak sampai penghujung...

AKTIVITI PEMBERSIHAN

Cikgu Mastura Aladdin Masro tu Cikgu saya...dia kawen dengan anak murid dia kan?? hehehe

telracs replied at 3-7-2016 03:31 PM
terima kasih kerana sudi membaca...
meh nak sambung cerita...

Kiranya nenek tua tu masih setia ada lagi la ye..? Huih...ngeri lak rasa

ALDRIN replied at 3-7-2016 07:51 AM
Cikgu Mastura Aladdin Masro tu Cikgu saya...dia kawen dengan anak murid dia kan?? hehehe

laaaa... ye ke... cikgu awak...

kawen dgn student dia tu dah lama ke baru?