CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

woo panasnya kat sini.. tak sangka jadi sampai gini... well... akan aku terus ikuti... nampak menarik

"ironiknya kaedah jin vs ruqyah, kaedah jin menang. "

fuuuhhhhhh statement panas dan bahaya...

hmmm ..panasnya umah nie..

tu la pasal.erm tabi kalu tak wujud prebalahan atau nama sedapnya diskusi banyak perkara yang kita tak tau...kita berbalah dalam conteks memantapkan iman n ihsan, huhu
may ALLAH bless all of us.amin

kalau tengok pada apa yang saya sebagai pemerhati ni faham, ialah kupia cuba nak memberitahu bahawa belagak ni ialah seorang yang tidak boleh dipercayai, sebab kalau ikut cerita dia, yang nak ajak buat seks ialah orang lain ( bukan belagak ), tapi kenapa nak kaitkan belagak dalam kes ni? seolah2 nak memburukkan belagak...
bila kupia kata yang maksudnya : belagak tak leh nak ajak patient tu buat seks sebab dia ada bini....betul tak?

quote: kenapa ibu tunggal belagak PASS pada guru dia? adakah kerana isteri belagak sentiasa ada disamping dia? wallahu'alam"

kupia cuba timbulkan benefit of the doubt kat sini bila keluarkan statement ni.

oooppps...saya tak kenal sapa belagak.....saya pemerhati je, saya cuma buat penilaian bila baca thread ni, itu sahaja. entah kenapa saya rasa nak komen pulak.

benda2 perubatan mcm ni, memang ada yang akan percaya dan akan ada yang takpercaya. masing2 ada alasan masing2 , tapi jangan lah sampai burukkan orang lain, sedangkan dalam cerita tu, bukan belagak yang buat salah...lembu punya susu sapi dapat nama...

Kalau anta nak burukkan Belagak sekalipun.. ana syorkan burukkan Belagak sahaja ..  tak payah libatkan atau burukkan org lain ... tok guru.. jiran .. dan kawan kawan nya... jadi unsur fitnah terus... Kaji dulu segala cerita.. sahihkan dulu dengan bertanya pada tuan badan .. Jangan dengar satu pihak.. dengar dua dua pihak ..

Tapi .. sepanjang ana menelaah thread ni..

Tak nampak plak keburukkan Belagak.. emm.. Kupiah, anta dah habis modal rasanya...

Tapi tak apa.. Buat Ikhwan Kupiah, 3 hari ana kasi anta buang itu jin dulu (berhempas pulas ke.. rukyah ke.. gunalah apa apa teknik sekalipun... anta nak suruh Ustaz Ismail Kamus pun not a  big deal... )

lepas 3 hari .. kita tgk hasilnya ..
Wassalam

Follow Us
Rasanya banyak dah menyentuh perkara2 yg tak sepatutnya sampai memfitmah. Sori, eja pun salah, memfitnah.

Apa kata kita minum dulu?

Eloknya sama2 bersemuka, pekena teh tarik ka, kopi ka.

Kalu semua sudi, biar saya belanja.

Rasanya banyak dah menyentuh perkara2 yg tak sepatutnya sampai memfitmah. Sori, eja pun salah, memfitnah.

Apa kata kita minum dulu?

Eloknya sama2 bersemuka, pekena teh tarik ka, kopi ka.

Kalu ...
tokki1 Post at 24-10-2009 21:24

tokk1 jom pekena teh ginseng dulu
hehe

Post Last Edit by kupia at 25-10-2009 00:41
Kalau anta nak burukkan Belagak sekalipun.. ana syorkan burukkan Belagak sahaja ..  tak payah libatkan atau burukkan org lain ... tok guru.. jiran .. dan kawan kawan nya... jadi unsur fitnah terus... Kaji dulu segala cerita.. sahihkan dulu dengan bertanya pada tuan badan .. Jangan dengar satu pihak.. dengar dua dua pihak ..

Tapi .. sepanjang ana menelaah thread ni..

Tak nampak plak keburukkan Belagak.. emm.. Kupiah, anta dah habis modal rasanya...

fooooh banyak belagak antar anak buah masuk forum cari... bertambah ahli ni.... anyway welcome onboard.

Tapi tak apa.. Buat Ikhwan Kupiah, 3 hari ana kasi anta buang itu jin dulu (berhempas pulas ke.. rukyah ke.. gunalah apa apa teknik sekalipun... anta nak suruh Ustaz Ismail Kamus pun not a  big deal... )

lepas 3 hari .. kita tgk hasilnya ..
Wassalam
Wonderpet_007 Post at 24-10-2009 20:50

Dah bagi aku 3 hari pulak suruh buang jin, jin mana pulak ni... jin baru sampai ke jin baru antar?....  

Nabi Muhammad saw dah banyak mengajar orang Islam macamana cara nak berdepan dengan jin ni, tak ada pun baginda ajar suruh scan tengok dari jauh jenis apa....

Aku tau banyak orang tak senang dengan kenyataan aku dalam ni sebab ramai yang tak baca apa yang belagak tulis dalam forum dia, orang tak baca macamana belagak menghina perawat Islam yang merawat menggunakan ayat-ayat Quran sebab tak ada tulisan tu dalam forum ni, orang tak baca macamana angkuh dan bongkaknya belagak dapat menguasai jin itu pasal orang sangka aku ni membuta tuli menghentam belagak...

jangan temberang dengan orang ramailah, jangan tipu bangsa sendiri kata boleh nampak semua jin tu, dah tu kata boleh kaut pulak tu sekali bebanyak jin gantung atas tiang dalam tasik mana? anak ayam pun pandai lari menyelamatkan

Aku tak ada banyak timelah kat sini... korang masih tak tau lagi kenapa aku membangkang belagak... agak-agak kalau aku copy paste tulisan belagak dalam blog dia tu aku hantar ke panel aqidah jakim apa jawapan depa agaknya? bukan nak ganggu lain benda nak tengok jawapan je... nanti kalau aku yang tulis tentulah korang tak boleh terima...

ingat lagi dulu ader satu sesi borak2 kat ym dengan sorang perawat islam ni...
anjuran board mystery & paranormal.....ustaz tu ckp yg bley nampak hantu ni sumer
kasyaf jek.....kasyaf ni pulak dier takkan citer aper yg dier nampak sebab takut
timbulkan fitnah org ramai..........fikir la sendiri ok.....

269# kupia

Kalau ko ada sluar jin tu ko buang jer laaa.....dalam masa 3 hari....

Makrifat yang sebenarnya luas pengertiannya lebih2 lagi ada orang melayu yang mengatakan hanya taraf wali2 sahaja yang boleh sampai ketaraf makrifat dan ilmu makrifat adalah ilmu songsang dan sebagainya. Dalam konteks Budi Suci Sejati, makrifat itu ialah menimbulkan suatu 'perkara' yang menjadi TUJUAN seseorang itu melakukan JURUSAN.

Di petik dari sini :
http://perihalbss.blogspot.com/2 ... 4-kemakrifatan.html

Aku musykil ttg nih...

Bahasa kasarnya, si romzi setelah memakrifatkan 'orang' itu tadi dihadapannya (jarak 'orang'/lembaga ciptaan itu diantara pen-jurus tidak akan hamba beritahu) (lagipula pembelajaran kini di 'standardkan', ahli2 lama mereka boleh makrifat sejauh yang mereka mahu kerana kefahaman yang mendalam perihal BSS).  maka dia perlu memakrifatkan pukulan-pukulan itu pada lembaga ciptaan itu tadi sperti berikut: (nama jurusan tetap tidak akan hamba paparkan cukuplah dengan nombor jurusan)

Aku juga musykil ttg ini...

Post Last Edit by rozaimy at 24-10-2009 08:32

"patient saya" utk maknanya awak rawat dia, lemah BM ke awak ni atau tersasul. kalau nak rujuk kita panggil 'patient' aje, tak perlu mengaku 'patient s ...
rozaimy Post at 24-10-2009 08:30

pegi rujuk kamus dulu apa makna "patient" ... rawat atau pesakit... cari sekali makana perkataan 'treatment'

269# kupia

Kalau ko ada sluar jin tu ko buang jer laaa.....dalam masa 3 hari....
rdzaccess Post at 25-10-2009 10:01

jangan risau tentang seluar baju, seluar tak boleh mudaratkan sesiapapun...
jangan takut dengan gertak jin dan jurus depa ni... ada cabaran secara terang-terangan dalam forum depa di sana selesaikan itu dulu...

salah satu trick dia akan menakut-nakutkan orang ramai kalau tidak nanti siapa yang nak berguru dengan depa nak merawat dengan depa.

Pesan nabi kalau agama diselewengkan orang - tak mampu lawan dengan tangan lawan dengan kata-kata, tak mampu kata-kata lawan dengan mata, serendah-rendah iman lawan dalam hati...

Apa dalil-dalil dalam  Islam menyuruh umat mengejar makrifat dan mengejar kasyaf?

makrifat dalam BSS dan nasrul haq tu majlis fatwa dan kupas dalam keputusan mereka nanti aku paste kat sini.

ingat lagi dulu ader satu sesi borak2 kat ym dengan sorang perawat islam ni...
anjuran board mystery & paranormal.....ustaz tu ckp yg bley nampak hantu ni sumer
kasyaf jek.....kasyaf ni pulak dier t ...
Nzikm Post at 25-10-2009 07:35

macam yang aku anjurkan aje

macam yang aku anjurkan aje
zacko_inc Post at 25-10-2009 14:28

haah.....!!! ko la org ittewww....!!! :pompom:

kupia... senang kata, mari kita berdebat di forum topix bertajuk 'budi suci sejati'.... hamba menunggu kamu mengeluarkan hujah2 kamu jika kamu berada di pihak kebenaran... jgn sempitkan permikiran kita, ilmu ALLAH itu luas....

atau boleh masuk ke website bsskomuniti untuk perdebatan yang lebih dalam...

tak habis2 panggil hamba orang tare'qat... walhal maksud tare'qat itu sendiri belum kamu halusi...

relax laa... takkan pegangan dan iman dah kuat dah mula panas kott... hamba tunggu kamu di sana... mulakan dengan hujah kamu yang dahulu itu bahawa BUDI SUCI SEJATI itu SESAT!!!!

susah ada umat Muhammad yang macam ini... sampaikan dia kata istilah kulit dan isi itu ialah istilah orang2 tare'qat...  nampak sgt hanya mendalami satu2 bidang iaitu syariat.. atau mungki fekah dan tauhid... tasawwuf pergi mana???

assalamualaikum...

kita jangan kata orang itu sesat orang ini sesat.. tengok balik diri kita... dah habis makam ke kita kaji??... dah sampai HAKIKAT dan MAKRIFAT ke kita??... dah begitu KASYAF ke kita??? Al-Quran dah habis kita renungi kerr??? hadis dah habis hafaz ke kita??? dah tinggi sangat ke MARTABAT kita dalam agama????

soalan2 itu yang perlu kita tanya diri kita dulu... jgn main terjah bang.. dosa tuhh sebab tuh ALLAH S.W.T tak beri kita nampak... kalau laa kita nampak... nescaya semua orang akan buat kebaikan aje... kerana itu juga kita tak tau bentuk NERAKA tu macam mana.. kalau kita tau tak sanggup kita nak hadapi hukuman yang pedih di sana tu...

kita jgn bercakap seolah-olah kita tau segalanya... ingat.. sangatlah bahaya... kamu suka menuduh atau meletakkan satu 'title' orang tare'qat kepada sesiapa yang kamu mahu... cakap sesuka hati.. macam ini ke pejuang agama??? macam ni kerr pejuang akhir zaman??? macam ni kerr pejuang imam mahadi???

bercakap atas dasar keilmuwan bukan atas dasar kehendak diri... hati kamu meluap2 lalu kamu pon melakukan hujah yang entah apa2... berfikiran waras lah brother... kita juga boleh berjumpa untuk sesi bermuzakarah... terpulang sama ada kamu nak bawa ustaz kamu yang mana satu pun bolehh....

ingat.. jgn sempitkan permikiran kita... jgn taksub pada hanya yang kamu ketahui sahaja... contoh orang yang mabuk agama macam itulahh... membenarkan sahaja apa yang dia ketahui.. tetapi menidakkan apa yang selain dia ketahui...

kamu tuhan ke kupia???? tentulah bukan kann... so, bermohon lagi pada NYA untuk diberikan petunjuknya yang NYATA!!!

Assalamualaikum~

Waalaikumsalam Edy,

Kamu ni kenapa? thread ni pasal darul saka, kamu ajak aku berdebat pulak pasal budi suci sejati.  Aku tak tau menau langsung pasal budi suci sejati ni, camana ko ajak aku berdebat benda yang aku langsung tak tau apa-apa, aku tak pernah masuk kedalamnya, aku tak pernah baca thread ko yang lagi satu tu, akau belum pernah baca lagi site yang lain2 tu.  Yang aku tau budi suci dan budi suci sejati ada dalam senarai yang jakim kata mengandungi unsur-unsur ajaran sesat, bukan aku yang kata pun.... aku tak boleh komen dan tak mau sebab aku tak tau pun apanya yang dikatakan sesat.

Aku dah baca blog darul saka itu pasal aku kata itu blog tareqat, belum pernah pun berhujah apa pun lagi sebab tulisan dalam blog tak ada kat sini nak hujahkan apa?   Kalau ada orang  bawak masuk sini tulisan dalam blog barulah boleh dihujahkan satu persatu.

Ko nampak tak selesa bila aku sebut istilah tareqat, aku maksudkan topik yang tuan rumah buka pasal darul saka,  satu tempat ko cerita pasal ilmu kulit, pasal hakikat pasal makrifat... tiga istilah ni bukan istilah dalam tareqat ke?

Banyak yang aku sebut dalam ni berkaitan dengan blog darul saka dengan satu forum harmoni yang namanya connecting people, tak pernah pun aku mengaitkan budi suci sejati.

Nak bincang pasal agama ini tak payah tunggu hafal quran hafal beribu ribu hadis, Nabi pesan siapa yang tau walau sepotong ayat pun kena bagi tau kat orang lain...

Cuba bagi tau aku aliran tareqat mana yang ko ikut... naqsyabandi? Ahmadiah? chitiyah? lain-lain?