CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: astina

SABIC / YANSAB offer at Yanbu, Arab Saudi

Originally posted by astina at 2-5-2008 03:09 PM
alhamdulillah.. aku slamat tiba kat yanbu, stelah menanti dr mula topic nih dibuka, skang tgh menetap kat danat hotel, ada wifi free, tu yg bleh update forum nih..
perjalanan dr mesia hingga ke  ...

Alhamdulillah..akhirnya kan...dari bulan nov 07 kita dok cete nak hijrah...ko da pun sampai...pasni kami plak...heheheheheh

Reply #260 astina's post

astina alhamdulillah la kau dah selamat sampai......
Nanti pos la gambar tu....

Reply #257 desperado's post

Yeke...ni wat semnagat nak gi interview nie..ko pergi sorang dulu ke?? tak bawak wife ke?? atau bawak next year start persekolahan..

Reply #260 astina's post

siut jer ko botak...main sebut2 nama aku tak minta surat kebenaran pun....alih2 wife ko bocor rahsia....so amacam yambu? hehehe ko jangan terkejut kalau kat sana ramai org blh ckp melayu, standard la tu west coast....kalau ko datang east coast pula oposite, ramai cakap urdu hahaha.....

aku balik msia esok malam, sampai kL dalam lusanya yahooo tak sabar aku nak cuti panjang
aku tak pasti secepat mana aku boleh follow engko pg yambu, tu semua depend kalau ada rezeki kalau tak ko tunggu setahun lagi la aku sampai tanah arab hehe

lagi satu peringatan untuk ko kat yambu tu botak , member pak arab aku advised so aku pun pass la advisednya kat ko. Dia kata "kalau engko ada terjatuh barang kat tanah/lantai, ko kena sepak barang tu sampai kat rumah ko, sebab kat Yambu ramai gay...." muahahaha ni dia ckp la aku tak tahu betul ke tak

maasalamah!

Reply #33 emyas1981's post

Saya akan join Sabic Jubail tak lama lagi.  On family status.  Ada chance dapat compound housing?  Kalau sewa kat luar lak berapa range sewa apartment ke villa ke di Jubail tu?
Flight pulak, airline mane, route mane paling bagus?
TQ

Reply #265 niduna's post

depend on which company..ada yang bagi compound ada yang bagi allowance.tapi kalu sabic ada compund sabic sendiri..maybe untuk post yang besar2 sebab rumah besar2 and still construction.maybe niduna post besar dapat la rumah besar sabic tu

rumah kat sini rate agak mahal..normally kalu yang biasa range 20k++...2bedroom...mostly rumah kat sini above 20k la..yearly..kalu nak yang selesa dalam 30k - 40 k pun ada.ini apartment..kalu villa ada gak..nih range mahal la..ada yg 50k,60k,70k,80k...

flight banyak..saudi airlines,qatar airways,etihad and emirates..kalau nak direct naik saudi airlines setiap khamis.direct klia-dammam...dari airport sejam untuk ke jubail...lain flight semua transit..

bila nak datang sini?bestnyer.. tambah lagi satu family..

[ Last edited by  emyas1981 at 3-5-2008 02:43 AM ]

Follow Us
suruh hasben gi interbiu kat mandarin hotel arini.
harap dapat.

[ Last edited by  gelangkristal at 3-5-2008 10:06 AM ]

hari nie dah lepas nak pegi interview saper yg pergi interview kat hayat tu kongsi la citer kat sini ekkk.

[quote]Originally posted by desperado at 2-5-2008 11:07 PM

.klako la ayat lu mamatt....lu balik terus ke Putatan ker???..ke lepak KL lu..
maii ar blanja gua kat sarbudin...

Reply #269 harehak's post

perghhh gile pangkat tul engkorang...lord of d jungle ada, lion king ada, conqueror pun ada juga? ni mesrti conquer pakai astina kuning hahahaha   aku juga yang best, newbie yeehaaa kamal! ko dah tender out blom?

Reply #266 emyas1981's post

insyaAllah gi sebelum 15 July sbb kalau dak visa expire.  Wrong timing kan?  Pi time panas!  Tuhari ingatkan Wisma kita lambat nak kasi surat kelakuan baik tu, rupanya pakai form baru 30 menet dah dapat sijel tu!  (dulu antara 1 ke 2 bulan)
Nanti ramai lagilah kerabat di sana, tengoklah jadual interview minggu ni di KL, Kuantan lah.
Sabic kasi option - compound atau sewa sendiri.  Hopefully dapat rumah besaq tu lah, sebab pangkat tak besaq [manager semua depa saja, kita pun tak mau:re: ].  Lagipun rumah2 sewa tu takdak facilities kan? gym ka, swimming pool ka......
Ada boleh refer blog-blog melayu jubail tak?
Sekolah anak ISG Jubail jelah kan?  Mahal giler!
Tak sabaq dah nak terbang nih.

Reply #266 emyas1981's post

kalau gaji dah dapat  20K and above..gaji lak dalam RM 20k> tinggal apanya untuk kita gi sana? sori banyak tanya

Reply #269 harehak's post

laki aku lum tender out lg laa..sabar laaa...hehehehhe..bersiap sedia jek lg nie...sampai mesia tak reti nak helo2 kitaorg ke...jangan lupe!

Reply #270 desperado's post

aki aku lum tender out lg laa..sabar laaa...hehehehhe..bersiap sedia jek lg nie...sampai mesia tak reti nak helo2 kitaorg ke...jangan lupe!

**salah reply la plak tadi** kakakakakaa

Reply #222 emyas1981's post

hasben kata tadi masa keje dia cabut kejap gi interbiu, dia minta pos manager tapi yg ada engineer je, ok lah katanya. depa suruh tunggu 1 week for result. saya lak yg berdebar.

Baru lepas inteview Sabic Kayan kat Hyatt pagi tadi, dapat offer 16k + 4k housing + 1k transport, family package (medical/school for four).  Untuk jawatan engineer (dia kata dah bagi senior grade).  Wa ngan 12 tahun experience rasa cam tak berbaloi pulak.  Bukan nak gi dekat ni.  Standard ke tu?? Sapa2 boleh kongsi offer yang lepas2x.  Convert ke RM tak sampai 2x basic sekarang.  Try nego tapi pak arab HR tu kata dah max bleh bagi.  Lepas tu pressure suruh decide tang tu gak.  Aku apa2 sign dululah, nak tak nak kediang cerita plak kot.  Dia kata kalau tolak pulak offer ni kena blacklist tak boleh apply lagi.  Betul ke??

Reply #276 mek71's post

hmmm camtulah tiap kali.
offer Sabic ni takkan kaw kaw menarik tapi tepok dada tanya selera masing-masing la ye - apa yang kita cari.  Kalau kerja la ni dah steady & satisfying, maka dengan offer tak sampai 2x tu takyah la kut.
Cuba juga surf cari sekolah di Jubail tu, tengok fees dia lak dan calculate la sendiri.  Tengok gak rate sewa rumah sana.  Ingat jugak EPF kita akan terenti.
Tapi on the other hand, sana takdak income tax + peluang kembara negeri orang esp utk exposure pelajaran anak-anak kecik kita +++
Banyakkan solat istikharah, tu yang lebih utama..... selamat consider.

Reply #276 mek71's post

rasanya kalu kat jubail nih rate tu lah.so far skrg ada dua company yg malaysian kerja..base on this company,ikut xperience lebih kurang tu ja pun gaji..ala,tu baru basic ..nnti dah datang sini gaji naik dan naik...engineer kat sini pun datang gaji 16k ++ la .cuma housing allow tu lain sikit..house allow banyak sikit compare to sabic..my husband nyer company banyak x-sabic and most of our benefit higher than sabic..itu yang agreement company la..

kalu nak gaji besar try ler kerja aromco...bleh la dapat gaji 40K ++..  kat dammam or khobar nun..gaji 60k pun ada monthly

kalau dah family pakage ok kot rasanya sebab sekolah di bayar,annual ticket,bonus dah 4 bulan  medical semua provided...so rasanya bila lumpsum tu banyak,its ok kot..

Reply #271 niduna's post

wah..july dah x pasas terik mana dah...dah turun sikit..time panas terik  may- end june..x pa la..nnti rasa la sejuk sampai ketulang kat sini..jubail beza sikit..memang sejuk gila..hehe...rumah besaq tu nampak sangat kot untuk orang besaq2..hehe..besaq sgt...kalu nak rumah ada facilities,tingal kat compound jer la...tapi compound sini mahal kot..60k ++...ada la semua facilities...ada malaysian sorg sewa compound..hehe...ramai malaysian kat aromco dahran khobar sana..sejam dari sini..kalu nk dok compound sana boleh gak,cuma kena berulang sejam..haha...

pasal skolah tu banyak international school...mahal sikit n baik, g british international school la...mahal pun company yang bayay...susah apanyer... skrg kitaorg semua tgh balik malaysia..haha..bulan 7 ok la..masing2 ada sini...

Reply #275 buahcinta's post

buahcinta,biasa sini post engineer la paling tinggi kot..x pernah la lagi jumpa manager kat sini..hehe..engineer kat sini pun dulu ada dari manager and ada yang big manager pun...nmpk cam downgrade,tapi diaorg tak kisah..janji pulus banyakkkk......