CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miftahuljamilah

Siapa di sini starseed?

damian_lee replied at 10-11-2016 01:34 PM
confuse plak adik (wahhh adik katanya) ...... tapi setakat ini itu jer yang meols perasan
kalau n ...

Btw @damian_lee tak perlu nak tulis skema sgt   saya ok je..cuma saya memang menulis begini..sebab saya sbg guru bm sebagai pendokong bahasa Melayu ..rasa menjadi tanggungjawab saya menulis secara ayat lengkap dan teratur..

damian_lee replied at 10-11-2016 03:02 PM
tapi nyawa kot ... xkan malaikat maut cabut nyawa semata2 kita berfikiran macam tu
my common sens ...

Amin..doa tu..awak simpan dlm minda nanti awak akan bersemangat untuk dpt sejuta

miftahuljamilah replied at 10-11-2016 03:04 PM
Btw @damian_lee tak perlu nak tulis skema sgt   saya ok je..cuma saya memang menulis begini..seb ...

meols pun memang macam ni kadang2? .... sampai kawan meols tegur ... sebab meols seperti manusia zaman batu yang xreti bahasa wechat sangat ..... hahahaha

kalau aku aku mmg suka tengok langit, bab nombor sama tu pun aku selalu nampak.  tapi aku jarang nampak benda2 ni, tapi mcm menarik thread ni aku kira nak try la kuiz tu hahahh

aku score 63  first cousin katanya

kirakekuri replied at 10-11-2016 04:09 PM
aku score 63  first cousin katanya

Ye ke..ok la tu..sekadar pengetahuan..kita terima dulu sesuatu ilmu..jika rasa tak perlu percaya abaikan..jika rasa ia ada kaitan..ada persamaan dengan diri anda..cuba ambil ini sebagai maklumat..dan kenalilah diri anda..

Follow Us
selama ini ingat aku manusia aneh.. rupanya ramai yang berperangai sama.. hehe.. makanya xde lah aneh sgt.. tq tt..

75 score. Ehhh

HazeLJoseph replied at 10-11-2016 07:54 PM
75 score. Ehhh

Huhu tahniah..  

LostStar replied at 10-11-2016 04:54 PM
selama ini ingat aku manusia aneh.. rupanya ramai yang berperangai sama.. hehe.. makanya xde lah ane ...

Saya pulak suka nak lain dari orang..suka sendirian..berfikir tentang alam..tentang manusia..melihat dengan secara mendalam..bukan scan..tapi menganalisa..kadang macam nampak dlm otak ni ada rak simpan memori..bila tengok komputer.."eh..macam tersimpan dlm memori gambaran icon folder2 ni". Saya suka fikir niat/ sesuatu hl akan dtg..pastu terjadi..benda tu dr kecil..esp kalau sakit..fikir je mesti dapat..angan2 pun kdg berlaku..pastu kerap jumpa orang yg mcm pernah kenal dan dekat dgn org tu..tp dia lansung tak kenal saya..saya juga dejavu..tp bukanla selalu..biasanya perkara begini saya ambil positif..sekurang2nya sy bertindak dgn betul stlh perasaan pernah alami tu dilakukan sekali lagi

AbgRancho replied at 8-11-2016 11:24 PM
1111 - bab tajalli

Yeahh..deep n deep....penyaksian n pembuktian tapi tu part of it.
Jgn masuk dlm sgt. Kene faham ada peneman tak diundang.

Tapak kene kuat.

Aku ada masalah kalau tgk jam je mesti

1.11
11.11

Kenapa eh

elblu replied at 12-11-2016 12:19 AM
Jgn masuk dlm sgt. Kene faham a ...

Sangat benar elblu

elblu replied at 12-11-2016 12:19 AM
Jgn masuk dlm sgt. Kene faham a ...

Siapa peneman tak diundang tu elblu? Pendamping ke?

kerap kali ternampak nombor yg sama..tapi dah lali..lantak la situ..tak nak fikir yg bukan2.. suka tengok langit waktu malam..klu bulan terang dan bintang berserakan lagilah aku suka..tapi score quiz tu aku dapat 47.. suka pada benda2 mistik..paranormal..tapi tak taksub lah..sbb aku percaya makhluk Allah bukan kita saja..

aku berpeluang mengenali seorang hamba Allah yg lain dari yg lain..aku dgn dia tak pernah berjumpa hanya mesej di hp saja..mcm mana aku kenal tak perlulah aku bgtau.. kun faya kun.. wlupun di waktu yg salah..semcm ada tarikan antara aku dgn dia..ciri2 beliau ada lah mcm star seed ni jgk..wlu tak semua.. sbbkan kelebihan itu dia sering difitnah..dan dipergunakan..hijabnya mmg terbuka luas..klu perawat boleh scan org dari jauh..tapi dia bila org mintak tengokkan sapa2 yg sakit..terus keluar mcm screen wayang depan mata psl org tu..takde istilah scan tu..

banyak yg aku tau dari dia tentang hal2 ghaib dan ilmu Allah.. dia tak ramai kawan..klu ada pun kawan2 yg bukan ke arah tak baik..dia lebih suka membaca..menyendiri..duniawi mmg dia dah tak fikir.. harta benda dia dibagi kat org..rumah ..kereta.. mmg orgnya agak pelik mula2 aku kenal..lama2 aku dah tau serba sedikit psl dia.. wlupun sebenarnya banyak rahsia dia tak bgtau aku..tak boleh bgtau katanya..bila aku cuba korek..dia ckp satu masa aku akan tau..manusia mmg suka nak tau lebih katanya..

skrg aku dah lost contact dgn dia..atas sbb2 tertentu..tapi aku still dpt rasa dia sentiasa ada dgn aku..perhatikan aku dari jauh.. mmg aneh.. semoga dia baik2 saja.. ada rezeki mungkin berjumpa dgn dia..

myakayina replied at 14-11-2016 01:02 PM
kerap kali ternampak nombor yg sama..tapi dah lali..lantak la situ..tak nak fikir yg bukan2.. suka t ...

Alhamdulillah..satu perkongsian cerita yg menarik..

miftahuljamilah replied at 14-11-2016 01:19 PM
Alhamdulillah..satu perkongsian cerita yg menarik..

klu ikutkan banyak perkara yg klu kita dengar mmg tak masuk akal dari citer dia..tapi ada benarnya..mmg susah org nak percaya.. tapi aku mcm tak percaya masa aku berubat dgn seorang ustaz, ustaz tu kata aku ni ada 'magnet' tarikan kepada benda2 halus mahupun kasar.. sama spt apa yg hamba Allah aku kenal tu bgtau sebelum ni..aku yg tak ambik port.. ustaz yg mengubat aku tu pun tak boleh nak concentrate mengubat org lain masa aku dtg ke tempat dia..dia asyik memerhatikan aku..aku tau ustaz tu ada 'ternampak' sesuatu tapi tak nak ckp apa dia.. sbb ustaz tu tau benda tu ciptaan Allah juga..

Sampai skrg aku dpt rasa 'magnet' tu.. klu aku pegi kedai takde org..tiba2 org ramai dtg kedai tu.. klu aku perhatikan org ..org tu seakan gelisah..padahal aku cuma tngok dia saja..tanpa berkata apa2.. mcm tu jgk klu bab makhluk halus..biasa aku akan nampak dan terasa dulu.. klu kedai tu ada pelaris aku akan tau..ustaz tu ckp magnet tu takkan hilang..cuma aku kena jaga amal dan zikir.. aku kesiankan hamba Allah tu je..hidupnya tak ganggu org..hanya tolong org yg benar2 perlu pertolongan bab sihir dan org yg mempersendakan kalimah Allah..tu mmg musuh dia yg nyata..

myakayina replied at 14-11-2016 02:05 PM
klu ikutkan banyak perkara yg klu kita dengar mmg tak masuk akal dari citer dia..tapi ada benarnya ...

terima kasih atas perkongsian cerita.. moga jadi iktibar kita bersama dalam hidup ini terlalu luas ilmu Allah..kita belum mampu menyelami lautan ilmuNya itu

Note: Thread has been banned by manager

myakayina replied at 14-11-2016 02:05 PM
klu ikutkan banyak perkara yg klu kita dengar mmg tak masuk akal dari citer dia..tapi ada benarnya ...

Unsur yang baik dan buruk senang masuk tapi bergantung juga pada kita..kalau kita c7ba tambah dekatkan diri dengan Allah insyaallah akn jadi baik..tapi kalau nk layan yang buruk sebab rasa rare dan nampak mcm boleh ada kelebihan..maka boleh merendahkan kita..bila dah camtu..kelebihan yg ada jd sia2.. byk juga starseed yg tertekan hidup jd hilang arah tuju..mungkin stress akan buat dia ambil dadah dan membuatkn dia terus terbuang dr masyarakat