CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: soulquarianz

Makanan "EKSOTIK" Sabah

Originally posted by fatin_ikmal at 31-3-2004 02:20 PM:

lawa tu kak, confirm akak ni cantik...kawan Fatin org dusun masa study kat UM dulu, lawa gila kak...kulit peerghhhh...putih kemerah2an. Cantik bah orang Sabah ni kan k ...

esp dusun sebelah ranau tu mmglah ramai yg cun2...ada juga yg iras2 siti nurhaliza tu fatin...kulit durang, jgn cakaplah...halus mulus putih melepak.  Bangsa2 lain di Sabah ni pun apa kurangnya..kan fatin kan...

Originally posted by atomenjery at 31/3/04 02:30 PM:

esp dusun sebelah ranau tu mmglah ramai yg cun2...ada juga yg iras2 siti nurhaliza tu fatin...kulit durang, jgn cakaplah...halus mulus putih melepak.  Bangsa2 lain di Sabah ni pun ...

ya...betul tu kak, apa pun yang pastinya "Setiap Ciptaan Allah Tu Cantik dan Indah".

Originally posted by fatin_ikmal at 31-3-2004 02:34 PM:

ya...betul tu kak, apa pun yang pastinya "Setiap Ciptaan Allah Tu Cantik dan Indah".

ya :setuju: ngan fatin ....setiap apapun jua ciptaanNya cantik dan indah...

Originally posted by atomenjery at 31/3/04 02:52 PM:

ya :setuju: ngan fatin ....setiap apapun jua ciptaanNya cantik dan indah...

inilah ni...tambah sayang dgn Kak Tom. Kak Tom habis keje kul bape ni???

Originally posted by fatin_ikmal at 31-3-2004 02:54 PM:

inilah ni...tambah sayang dgn Kak Tom. Kak Tom habis keje kul bape ni???

4.45pm fatin..

aku kat jerman bah..hubbyku orang sini...aku pernah beli cili dalam botol tapi tak sedap bah:sad:pedas pun tidak..aku tak berapa suka burger disini..sedap lagi burger kat kfc di malaysia..dan kuih kat bakery pun aku tak berapa suka..pernah aku tertengok kuih di bakery seperti yang ada jual kat tawau dan aku terus masuk beli dan waktu nak makan...sakitnya lidahkukerasnya kuih..kalau bab kuih disini,aku tak minat..manis,keras..tahun nih tak balik ler kat mesia...kalau aku balik,aku mesti singgah kat kk untuk 2 atau 3 hari dan terus terbang kat tawau

Follow Us
Originally posted by lieber at 31/3/04 04:37 PM:
aku kat jerman bah..hubbyku orang sini...aku pernah beli cili dalam botol tapi tak sedap bah:sad:pedas pun tidak..aku tak berapa suka burger disini..sedap lagi burger kat kfc di malaysia..dan kuih  ...

andu bah...syahdu jak baca posting ko ni... mau panggil kakak kah ni??
sedang duduk di Semenanjung ni jak pun windu giler betul sama kampung.. apa lagi kalau nun jauh di Jerman...... :ah::cry:

di sana ndak da KFC kah??? McD kah? Pizza kah....:hmm:

bah.. kalau balik sabah nanti... menapau jak banyak2 ladanya......:clap:

panggil aku kakaklah:ah:aku tak pernah jumpa kfc kat tempat aku nih..kalau mcd adalah..aku buat juga sambal belacan kat sinihubbyku pandai juga makan sambal:bgrin:..oh,ya,boleh tanya?ko dari sandakankah?mana tahu aku boleh tanya tanya tentang sandakan

Originally posted by lieber at 31-3-2004 19:20:
panggil aku kakaklah:ah:aku tak pernah jumpa kfc kat tempat aku nih..kalau mcd adalah..aku buat juga sambal belacan kat sinihubbyku pandai juga makan sambal:bgrin:..oh,ya,boleh tanya?ko dari sa ...

Hubby u tue mat salleh yer kak lieber?
Mmmm...begitulah nasib diperantauan kan....
Dah ada baby ke?
Hehehehe...mesti cute..
Oh ya....kalau balik tu belilah lada botol di sabah atu...
Ala yang bikin makan sup tu...Mmmm macam B juga kalau beli banyak
Sampaikan B boleh buat sambal belacan sama nasi goreng pakai lada botol sabah ni..Apax pun kita ni becakap saja...

Selamat berkenalan......
Mengkali B kena panggil kakak la kan...iya la lagi manis gitu..
Ok samekom kak Lieber....

hubby akak mat salleh..dia pandai makan sambal belacan...akak masak juga nasi ayam , hubby dan mertua akak suka makan:bgrin:mertua akak suka makan ayam masak asam manisakak tak berapa suka makan kentang..cuma hujung minggu baru akak masak kentang

akak belum punya anak:sad:entahlah mungkin belum rezeki

Originally posted by lieber at 1-4-2004 03:25:
hubby akak mat salleh..dia pandai makan sambal belacan...akak masak juga nasi ayam , hubby dan mertua akak suka makan:bgrin:mertua akak suka makan ayam masak asam manisakak tak berapa suka maka ...

Samalah kak...Bakal tunang B pun orang london...tapi campur cina sikit..
Dia ni kalau makan sambal belacan belari satu kampung....pedas katanya..
Tapi kalau masak asam pedas tahan pula dia...
InsyaAllah B4 kami kahwin B pegi sana melawat bakal mak mertua B..Kalau B pegi nanti bagi tahu akak...Mana tahu B melawat jerman sekali....Boleh juga jumpa akak..

Pasal rezeki tu...InsyaAllah la kak....Belum rezeki la tu...Puasx la berdua dulu...B doakan untuk akak supaya dikurnia kan baby cepat...InsyaAllah.

Originally posted by lieber at 31-3-2004 04:37 PM:
aku kat jerman bah..hubbyku orang sini...aku pernah beli cili dalam botol tapi tak sedap bah:sad:pedas pun tidak..aku tak berapa suka burger disini..sedap lagi burger kat kfc di malaysia..dan kuih  ...

cakap pasal cili @ lada nih...yg paling besh & pedas giler .lada lahad datu...yg siap dibotolkan dlm bekal botol sos maggi...cicah ngan ikan bakar...woooiiii....mentua limpas pun inda nampak...:lol

Originally posted by atomenjery at 1/4/04 09:37 AM:

cakap pasal cili @ lada nih...yg paling besh & pedas giler .lada lahad datu...yg siap dibotolkan dlm bekal botol sos maggi...cicah ngan ikan bakar...woooiiii....mentua limpas pu ...

betul tu kak Tom, Fatin ni kalau makan...mesti ada lada, kalau tak...tak lalu makan, rasa macam makanan tu tawar jak. Apalagi kalau sambal belacan atau lada campur kicap Cap Kipas udang dengan perahan limau. sampai family & kawan2 pun fed-up nasihatkan Fatin supaya control2 makan lada. Nak buat macamana kan kak, dah tak boleh tinggal dah. Ini pun siap kirim dgn family Fatin, 2 botol besar lada dari Sandakan, bila diorg datang sini awal Mei ni.

Originally posted by lieber at 1/4/04 03:25 AM:
hubby akak mat salleh..dia pandai makan sambal belacan...akak masak juga nasi ayam , hubby dan mertua akak suka makan:bgrin:mertua akak suka makan ayam masak asam manisakak tak berapa suka maka ...

Tak pe lah kak...belum ada rezeki lagi. InsyaAllah...adalah nanti tu, akak doalah banyak2. Fatin pun doakan akak agar dapat zuriat tak lama lagi...aminnnnnn!!!

Originally posted by fatin_ikmal at 1-4-2004 09:46 AM:

betul tu kak Tom, Fatin ni kalau makan...mesti ada lada, kalau tak...tak lalu makan, rasa macam makanan tu tawar jak. Apalagi kalau sambal belacan atau lada campur kic ...

jerawat inda naik ka fatin kalau makan banyak lada? kak tom biarpun dah tua2 nih kalau makan banyak sangat lada maunya macam berjerawat muka macam budak baru naik bujang...

Originally posted by atomenjery at 1/4/04 09:58 AM:

jerawat inda naik ka fatin kalau makan banyak lada? kak tom biarpun dah tua2 nih kalau makan banyak sangat lada maunya macam berjerawat muka macam budak baru naik bujang...

ndaklah kak...Fatin punya muka bukan jenis yang mudah naik jerawat, so Fatin ndak risau sangat. Tapi ada org cakap, kuat makan lada ni, boleh buatkan otak kita tajam...ntah betul ntah tidak....Tapi yang penting ladaaa mesti ada. Lagi satu Fatin ni suka sangat makan ikan masin...kalau ada ikan masin, masak apapun atau goreng macam tu jak ka...mesti berselera, specially terubuk masin...tulah kali baru2 ni Fatin migrain, pegi klinik jumpa doktor,doktor cakap Fatin ada tekanan darah tinggi, doktor tu check tekanan darah...dia terkejut, coz tekanan darah Fatin terlalu tinggi dari tekanan darah normal. Akak tau tak ubat utk merawat penyakit darah tinggi???

Originally posted by fatin_ikmal at 1-4-2004 10:07 AM:

ndaklah kak...Fatin punya muka bukan jenis yang mudah naik jerawat, so Fatin ndak risau sangat. Tapi ada org cakap, kuat makan lada ni, boleh buatkan otak kita tajam.. ...

alahai fatinku sayang...musuh ketat  darah tinggi tu mmglah makanan yg masin....ikan masin apa tah lagi...kena kurangkan tu.....sedap mmglah sedap...apalagi ikan masin yg bersalut lada ...ishhhh...lupa lak apa nama dia...kalau di sini banyak kat Kota Belud...

Originally posted by atomenjery at 1/4/04 10:14 AM:

alahai fatinku sayang...musuh ketat  darah tinggi tu mmglah makanan yg masin....ikan masin apa tah lagi...kena kurangkan tu.....sedap mmglah sedap...apalagi ikan masin yg bersalut ...

Tulah sebabnya kak, so...Fatin tengah berusaha lah ni, konon nak berpantanglah ni...tak nak makan ikan masin. Terliur la pulak pagi2 ni...dahlah Fatin tak breakfast lagi ni. Perut pun dah berkeroncong...kejap lagi berdangdut la ni!:lol

Originally posted by fatin_ikmal at 1-4-2004 10:17 AM:

Tulah sebabnya kak, so...Fatin tengah berusaha lah ni, konon nak berpantanglah ni...tak nak makan ikan masin. Terliur la pulak pagi2 ni...dahlah Fatin tak breakfast la ...

ok fatin...gi lah breakfast dulu...tapi jgn pula makan nasi lemak lauk bilis + ikan masin...

Originally posted by lieber at 31/3/04 07:20 PM:
panggil aku kakaklah:ah:aku tak pernah jumpa kfc kat tempat aku nih..kalau mcd adalah..aku buat juga sambal belacan kat sinihubbyku pandai juga makan sambal:bgrin:..oh,ya,boleh tanya?ko dari sa ...

ok kak... mcD pun jadilah.....

sia ni kak mmg asal dr Sandakan, tp kalau mau tanya brabish pasal Sandakan.. better kakak tanya si Enjin_Air, Grind atau Grunde... sbb dorang skrg ni mmg di Sandakan...

takut sia kalau salah menjawab.....:bgrin::bgrin: