CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

Berat tuduhan ni Kupia. Harap agar ko dah memastikan betul2 sumber maklumat tersebut.
maximus_01 Post at 23-10-2009 10:50

Assalamualaikum,

aku tolong jawapkan.

from kupia:
kes 1

seorang ibu tunggal berjumpa dengan belagak untuk mengadu kesusahan dan derita ditinggal suami... belagak kata sihir terlalu kuat dia tak sanggup rawat pass pada guru dia (gurunya tak tau siapa tidak diceritakan).  Mengikut pengakuan ibu tunggal guru belagak telah meminta ibu tunggal ini melakukan HUBUNGAN SEKS dengan dia sebagai satu cara untui disembuhkan...

Jawapan:
aku kenal ibu tunggal ni, aku yakin dia tak cerita tu semua, yg betul adalah cerita tok moh (bukan guru tak belagak).
Masa dia minta tolong, Tok Moh tu menumpang surau tok belagak, boleh reconfirm dgn ibu tunggal tu. So adat menjaga tetamu, bila dia datang dari Kuantan, dia akan handle semua kes, sebab itu adalah sumber pendapatan dia. Malah patient
ni ada dtg cuma tok belagak mengadu pasal cubaan Tok Moh tu. Aku sendiri kenal patient tu. Malah masa kat kantin,
Tok Belagak sendiri cerita kat aku depan patient tu. Aku kenal patient tu, sebab selalu call aku, last sekali dia call aku pasal kes penceraian dia (sebelum dia masuk pintu mahkamah).

dia sebenarnya bini nombor dua dan telah disihir isteri pertama, yg tak bestnya isteri pertama sihir dia dan keluarga. Lepas tu suami tu sibuk nak kahwin ke tiga. Dia janda sebelum kahwin dgn suami yg lari tu (suami tarak guna, simpan pun menyusahkan diri aje). Selepas cubaan dapat habuan seks tu, Tok Moh tu tak mai lagi dah surau tok belagak. Tok moh tu sebenarnya baru kematian isteri, tu yg kemaruk sikit.

kes 2:
kawan ini dengan suaminya telah berjumpa dengan  belagak untuk rawatan saka.
kata belagak saka yang dia nampak adalah berupa seekor lembu yang pakai loceng... katanya kawan ini pernah diberi susu lembu untuk diminum sebagai tanda terima saka... (kawan ini dengan suaminya ketawa terbahak dalam hati mendengar penerangan belagak, tak ada beza macam kepercayaan HINDU)...  belagak tidak merawat kawan ini tapi meninggalkan kawan ini dengan seorang gurunya (tidak dinyatakan siapa).  Kata kawan ini belagak telah meminta saka yang berupa seekor lembu yang memakai loceng ini untuk dijadikan sebagai khadam kepada belagak...  

agaknya kawan ini ada masalah gangguan sihir maka dia telah karasukkan di depan gurunya belagam (belagak tak ada di situ katanya).  Kata kawan ini dengan suaminya dalam dia kerasukkan guru belagak telah LARI meninggalkan dia dan suaminya.  Berhempas pulas suaminya berusaha memulihkan sendiri isterinya.

Jawapan:
aku pun kenal patient ni. Aku pernah cuba kaedah pemutus saka, saka lembu tu keluar seminit aje dan masuk balik.
Aku call, aku yakin dia tak yakin masa baca doa pemutus (lebih kurang kaedah alkrine). Keyakinan pada pemohonan direct kepada ALLAH dia tak berapa yakin. Aku tak boleh nak tolong.

Dia jumpa Tok Belagak, kebetulan Tok Moh ada, maka Tok Moh ambil kes ni. Lepas tu Patient call belagak pasal kes
susu ni, aku ada masa Tok Belagak terima call tu, dia melawak aje masa cakap kasi susu tu. Ye lah, tengah berubat dgn
Tok Moh, lepas tu call dia pasal tu. Aku ingat lagi, kalau patient tu nak terima saka tu, kena le kasi susu. Kalau tak nak patutnya dia boleh suruh Tok Moh tu buang aje, semudah ABC.

Kalau hang jumpa dia kupia, kata kat dia aku kirim salam. Dia kenal aku, dan tahu kisah sebenar.

Nota: Saka lembu tu pernah diberi susu oleh atuk dia punya atuk dulu masa kat india. Bukan patient tu, cuma kalau nak sambung khidmat saka tu patient kena kasi susu juga. Kalau tak nak suruh aje tok moh tu buang. Mesti miscommunication masa tu. Pasal tok Belagak boleh buang, cuma hormat tetamu.

aku sendiri kadang-kadang ada follow bomoh tu, pasal Tok Belagak pesan, kalau yg elok, ambil, yg tak elok tinggalkan.
tak semua ilmu tok moh tu syirik atau haram macam Ustaz-ustaz kata tak boleh jumpa tok moh. kita kena tengok dgn mata sendiri baru boleh jatuh hukum.

kupia kalau nak dengar cerita sebenarnya mai jumpa aku kat rawang, bawak kedua-dua patient tu. rahsia patient tak boleh cerita kat forum. Nak cerita kena patient ada depan dan depa izinkan.

Berat tuduhan ni Kupia. Harap agar ko dah memastikan betul2 sumber maklumat tersebut.
maximus_01 Post at 23-10-2009 10:50

Ok, rozaimi telah menjawab bagi pihak belagak....  first post!  I know he was informed and invited to clarify...

kenyataannya kedua-dua patient wujud dan kejadian rawatan benar-benar telah berlaku...  
Sebagai seorang wanita tentulah patient tidak dalam keadaan bersedia berbalah seterusnya...

orang dah baca cerita kedua-dua belah pihak, sendiri boleh minilai.

Saya tidak merawat dan saya bukan perawat, bukan masalah berebut pelanggan,  bukan masalah melarikan pelanggan dan saya tidak bermaksud cuba merosakkan periuk nasi sesiapa.  

Saya menentang belagak hasil dari tulisan dia sendiri tentang soal agama... banyak yang patut ditulis tetapi masa tidak mengizinkan... insyaallah jika ada kelapangn nanti

tiba2 pulak ada yang menyokong pendapat kau.. ke ko create sendiri nick baru lepas tuhh nak mengukuhkan pendapat sendiri... walaupun hamba berlainan cabang dgn si belagak tuhh, tapi hamba masih lagi menghormati nya sebagai seorang islam dan juga seorang perawat professional seperti juga hamba...

orang macam kamu suka melakukan tuduhan melulu itu kamu pernah fikir akan dosa yang kamu tanggung... bila perawat dikatakan sihir, dikatakan syirik, dikatakan bidaah...

lepas tuhh hentam semuanya orang tareqat...

kamu nihh betul2 mendalami agama kerr??? atau sekadar hanya tahu yang kulit2 sahaja tapi dah menghakimi orang lain....

dari forum yang satu lagi hingga di forum ini, kamu tak habis2 nak blame dan memperkecil-kecilkan orang lain especially para perawat dan kebatinan.... pergi kaji lagii bang... jgn nak tuduh2 sebarang... berdosa besar kita....

hamba menegur bukan kerana hamba pengikut belagak or something... si belagak dan hamba mempunyai dua teknik perubatan berbeza malah cabang perubatan yang berbeza... tapi teguran hamba adalah ikhlas... malah kita sendiri pernah bertelagah sebelum ini dalam satu forum...

jgn sempitkan pemikiran kita saudara.. dari dahulu hamba mengajak berdebat di bod keagamaan tapi kamu senyap... anyway, fikir dulu sebelum berkata-kata...

tiba2 pulak ada yang menyokong pendapat kau.. ke ko create sendiri nick baru lepas tuhh nak mengukuhkan pendapat sendiri... walaupun hamba berlainan cabang dgn si belagak tuhh, tapi hamba masih lagi menghormati nya sebagai seorang islam dan juga seorang perawat professional seperti juga hamba...

orang macam kamu suka melakukan tuduhan melulu itu kamu pernah fikir akan dosa yang kamu tanggung... bila perawat dikatakan sihir, dikatakan syirik, dikatakan bidaah...

lepas tuhh hentam semuanya orang tareqat...

kamu nihh betul2 mendalami agama kerr??? atau sekadar hanya tahu yang kulit2 sahaja tapi dah menghakimi orang lain....

dari forum yang satu lagi hingga di forum ini, kamu tak habis2 nak blame dan memperkecil-kecilkan orang lain especially para perawat dan kebatinan.... pergi kaji lagii bang... jgn nak tuduh2 sebarang... berdosa besar kita....

hamba menegur bukan kerana hamba pengikut belagak or something... si belagak dan hamba mempunyai dua teknik perubatan berbeza malah cabang perubatan yang berbeza... tapi teguran hamba adalah ikhlas... malah kita sendiri pernah bertelagah sebelum ini dalam satu forum...

jgn sempitkan pemikiran kita saudara.. dari dahulu hamba mengajak berdebat di bod keagamaan tapi kamu senyap... anyway, fikir dulu sebelum berkata-kata...
edy137 Post at 23-10-2009 14:34

Ada time sikit boleh layan ko kejap...

orang yang sama berlainan nick tak kan boleh scan dengan mudah?
aku pun tak tau siapa yang menyokong aku, hampir keseluruhan aku nampak menyokong tok belagak...

mintak disenaraikan tuduhan aku yang melulu tu dekat mana...

dalam islam ni tak ada istilah kulit istilah isi, istilah tu cuma ada dalam golongan orang2 tareqat...

aku ni sebenarnya tak suka pun berdebat dengan sesiapa, aku sukakan kebenaran je... mintak tolong bagi tau masa bila tuan jemput saya berdebat? dalam thread mana? tolong bagi linknya kalau tak mau paste kat sini? ini pertama kalai saya terbaca ada orang ajak aku berdebat tapi aku takut...

nk mintak alamat & no tepon tok belagak. ada yg penah call & jumpa dia so mesti la ada alamatnya kan? jumpa kt umah dia ke kt surau/masjid?

Dlm bertekak2 sempat lg wat pitnah kat org......

Nak tuduh org bior dengo atau lihat ngan mata kpala sundri.....

Bukan ikut kpala sundri tau.....

Follow Us
Post Last Edit by kupia at 23-10-2009 17:16

Benda tak nampak konon tunjuk handal kata nampak... camana nak buktikan?

cubalah cerita pada semua orang apa sebenarnya benda ilmu Isi tu, orang tak tau apa-apa boleh la kelentong...

Post Last Edit by rozaimy at 23-10-2009 18:15

Ok, rozaimi telah menjawab bagi pihak belagak....  first post!  I know he was informed and invited to clarify...

kenyataannya kedua-dua patient wujud dan kejadian rawatan benar-benar telah ber ...
kupia Post at 23-10-2009 14:14

kupia, cerita pasal patient lari adalah rahsia sepatutnya. Tetapi aku nak bongkar sedikit

nick dia adalah alif....... (nick dlm forum harmonisers), yg mula rawat adalah abg ramz dari www.rawatansihir.com.
Malangnya anak beliau telah diketuk utk menyeksa jin dalam badan anak tersebut. Habis bengkak badan-badan.
Utk pengesahan sila rujuk sendiri dgn patient atau dgn abg ramz. Lepas tu baru dia rujuk kepada aku dan Tok Belagak.
Guru tok belagak ada dua, seorang dah meninggal dunia arwah Haji Anuar (pengasas Silat Gayong Fatani), Tuan guru Harun Din pasti kenal sebab modul darul syifak ada diserahkan kepada Arwah Haji Anuar utk dinilai. Guru lain Tok Belagak adalah seorg guru yg buta duduk di negeri sembilan.

kupia, walaupun you tidak mengaku sebagai perawat, tetapi you ada belajar dari Darus Salam,
SEBAB,

jin dlm badan you sama dgn jin yg ada dlm badan Ustaz Ismail Kamus. (ini utk jawapan kepada soalan jinkepalabotak)
Memang ada orang kata jin dlm ustaz ismail kamus adalah tok syiekh, dan ada juga kata qadam dari amalan.
Jangan tertipu. Tuan Guru Harun Din yg lagi lama jadi perawat tak ada pun qadam. Mengarut semua tu.

Kupia, you mungkin kata  mana ada, aku fitnah kata you ada jin. Nak bukti senang aje. Itu pun kalau
you berani le, sila jumpa ustaz jahid utk pengesahan. Kepada edy (perawat bss), aku tahu yang you
dan otai-otai BSS tahu yg majoriti sapa yg belajar dari Ustaz Ismail Kamus pasti ada jin pendamping
dalam badan mereka. Boleh pergi website darus salam dan tengok.

Kepada Kupia, sebelum u berkata-kata tanpa ilmu, sila jumpa dahulu Ustaz Jahid.

Mengenai scan, Abg_ramz dari rawatansihir yg mengatakan telek. Betul tak Kupia? Jgn berdolak dalih.
Dan untuk pengetahuan you, isteri Abg_ramz boleh scan sebab dia pernah dirawat oleh otai BSS.
Satu masa kata TELEK, tetapi isteri sendiri dibenarkan scan, sebab itu di tahu sapa yg sihir patient tadi.
Abg_ramz mana berani jumpa saya, kerana saya tahu rahsia yg dia simpan ni (kebolehan isteri dia).

Saya cerita pasal abg_ramz, sebab cerita ini hanya diketahui oleh abg_ramz sahaja. Tetapi jangan risau,
kupia bukan abg_ramz.

Saya menggunakan nama betul sebagai nick kat forum.

Post Last Edit by kupia at 23-10-2009 17:16

Benda tak nampak konon tunjuk handal kata nampak... camana nak buktikan?

cubalah cerita pada semua orang apa sebenarnya benda ilmu Isi tu, orang tak  ...
kupia Post at 23-10-2009 17:13

itu pasal aku cakap, jgn percaya cakap aku, pergi jumpa ustaz jahid nak confirmkan.
tak kan takut kena pukul dgn ustaz jahid. kalau tak ada jin, tak sakit langsung.

Dlm bertekak2 sempat lg wat pitnah kat org......

Nak tuduh org bior dengo atau lihat ngan mata kpala sundri.....

Bukan ikut kpala sundri tau.....
mjla Post at 23-10-2009 17:07

tak ada fitnah, kedua-dua patient tu aku kenal.

heheh.. Kupiah dah melebarkan sayap...

Kupiah .. kenapa le semua pengalaman org .. apersal bukan pengalaman anta sendiri?...
apa kata anta cari pengalaman anta sendiri..??.. pergi jumpa belagak.. buang semua jin kat badan dulu.. senang cerita, anta jadi patient  (anta memang ada jin .. well.. )

ana bukan apa.. kalau dari mulut ke mulut ni.. kebanyakan nya fitnah yg banyak dari yang nyata .. {:1_116:}

Kupiah pun boleh jumpa Ustaz Jahid.. 100% ana jamin anta akan menjerit mengalahkan nenek tua dalam expose mistik tuh..   ana rasa Ustaz Ismail kamus pun bleh join jerit sama...

Kupiah ni... dari pengamatan ana .. mula2 anta attack Belagak dari segi teknik/ilmu rawatan yang digunakan ...

malangnya .. hujah anta terutamanya berkenaan doa Nabi Allah Sulaiman
[ Keterlaluan boleh menguasai jin mengalahkan kebolehan Nabi Allah Sulaiman adalah di luar batas ajaran Islam... . ] telah dijelaskan oleh belagak dalam blognya. Ringkasnya.... Nabi Allah Sulaiman melakukan nya secara ZAHIR . Perawat pula hanya mampu mengikat/menangkap secara BATIN.

Oleh kerana Serangan Ilmu/teknik rawat tidak berjaya.. diperluaskan pula dengan serangan peribadi... (tapi anta menyerang peribadi org lain, bukan peribadi belagak.. fitnah pula tok guru belagak... sedangkan Tok Guru Belagak Seorang Yang BUTA ) ana syorkan anta harus meminta maaf kepada tok guru belagak yang buta tersebut.

Nasihat ana, Belajar lah dulu, kaji lah dulu, fahami lah dulu, baru anta faham.

245# sicomel

Sicomel..

Email saja [email protected]
InsyaAllah akan dpt jawapan cepat. Jika perlu jumpa, Belagak sendiri akan kasi No Hp dan alamat.

Wassalam.

Post Last Edit by rozaimy at 23-10-2009 18:03
kupia, cerita pasal patient lari adalah rahsia sepatutnya. Tetapi aku nak bongkar sedikit

nick dia adalah alif....... (nick dlm forum harmonisers) ... kupia, cerita pasal patient lari adalah rahsia sepatutnya. Tetapi aku nak bongkar sedikit

nick dia adalah alif....... (nick dlm forum harmonisers), yg mula rawat adalah abg ramz dari www.rawatansihir.com.  Malangnya anak beliau telah diketuk utk menyeksa jin dalam badan anak tersebut. Habis bengkak badan-badan.  Utk pengesahan sila rujuk sendiri dgn patient atau dgn abg ramz. Lepas tu baru dia rujuk kepada aku dan Tok Belagak.  Guru tok belagak ada dua, seorang dah meninggal dunia arwah Haji Anuar (pengasas Silat Gayong Fatani), Tuan guru Harun Din pasti kenal sebab modul darul syirak ada diserahkan kepada Arwah Haji Anuar utk dinilai. Guru lain Tok Belagak adalah seorg guru yg buta duduk di negeri sembilan.

Oleh kerana cerita dari patient saya yang menurunkan dalam forum ini atas permintaan dia sendiri dan sudah ada yang mengatkan saya menabur fitnah, jadi saya bertanggung jawab sepenuhnya tentang cerita ini.  Sebarang urusan yang bakal timbul tujukan kepada saya bukan kepada patient.

kupia, walaupun you tidak mengaku sebagai perawat, tetapi you ada belajar dari Darus Salam, SEBAB,

jin dlm badan you sama dgn jin yg ada dlm badan Ustaz Ismail Kamus. (ini utk jawapan kepada soalan jinkepalabotak) Memang ada orang kata jin dlm ustaz ismail kamus adalah tok syiekh, dan ada juga kata qadam dari amalan. Jangan tertipu. Tuan Guru Harun Din yg lagi lama jadi perawat tak apa pun qadam. Mengarut semua tu.

Kupia, you mungkin kata  mana ada, aku fitnah kata you ada jin. Nak bukti senang aje. Itu pun kalau you berani le, sila jumpa ustaz jahid utk pengesahan. Kepada edy (perawat bss), aku tahu yang you dan otai-otai BSS tahu yg majoriti sapa yg belajar dari Ustaz Ismail Kamus pasti ada jin pendamping dalam badan mereka. Boleh pergi website darus salam dan tengok.

TIDAK BENAR sama sekali... itulah sebab terus terang saya katakan saya tidak percaya dengan apa yang dikatakan SCAN ini (saya tau ini adalah punca yang kebanyakan orang dalam forum ini tidak senang dan marah dengan saya).  Sebab apa saya tidak percaya, kita kena kembali kepada fakta dan dalil-dalil agama... akan dibincangkan kemudian jika ada waktu.  Memang sampai bila-bila saya tidak akan setuju dan tidak akan belajar dengan ustaz perawat yang mendakwa boleh menangkap jin masukkan dalam botol.  Ada baru-baru ini berita mengatakan perawat kanan dari Ust Ismail Kamus di gombak mengalami krisis rumahtangg, isterinya menuntut cerai di mahkamah, salah satu sebab kerana keluarga diganggu jin dirumah sendiri.  Menghairankan? Saya tidak pernah berguru dengan Darus Salam. Saya tidak nampak benda yang ghaib dalam bentuk apa pun, jika terdapat jin dalam badan saya Insyaallah saya mampu menguji sendiri kehadiran dia tanpa pandangan mata atau pandangan bathin.

Kepada Kupia, sebelum u berkata-kata tanpa ilmu, sila jumpa dahulu Ustaz Jahid.

terima kasih mungkin ada masa dapat berjumpa dengan ustaz ini dan mengenali kaedah rawatan yang dijalankan.

Mengenai scan, Abg_ramz dari rawatansihir yg mengatakan telek. Betul tak Kupia? Jgn berdolak dalih. Dan untuk pengetahuan you, isteri Abg_ramz boleh scan sebab dia pernah dirawat oleh otai BSS. Satu masa kata TELEK, tetapi isteri sendiri dibenarkan scan, sebab itu di tahu sapa yg sihir patient tadi. Abg_ramz mana berani jumpa saya, kerana saya tahu rahsia yg dia simpan ni (kebolehan isteri dia).

Saya cerita pasal abg_ramz, sebab cerita ini hanya diketahui oleh abg_ramz sahaja. Tetapi jangan risau, kupia bukan abg_ramz.

Saya menggunakan nama betul sebagai nick kat forum.
rozaimy Post at 23-10-2009 17:57

Tak ada apa yang perlu dirisaukan.  Saya tidak pernah kenal dengan Abg_ramz.  Satu waktu lama dahulu saya pernah menyertai forum harmonizer dia, tidak aktif (saya hanya aktif diforum cari) setakat itu sahaja, saya juga tidak pernah kenal isteri dia.  Saya meninggalkan forum itu kerana kaedah rawatan sama seperti yang kebanyakan pusat rawatan lain-lain bercampur aduk antara tradisi dengan agama, juga kerana dia mengenakan sejumlah bayaran kepada ahli-ahli forumnya.

Kenapa perlu saya berdolak dalik, Scan dengan telek tidak ada kena mengena, sekali ditegaskan saya langsung tidak percaya dengan apa yang boleh dijangkau dengan scan ini, ok itu pokoknya.  Pada saya scan ini adalah satu pembohongan.  Patut saya jelaskan di sini bahawa saya tahu pengamal scan ini sangat percaya dan sangat yakin apa yang dapat dijangkaunya.  Ini akan memerlukan persoalan yang lebih panjang lebar untuk maklum.

Terima kasih kerana sudi berbincang dan menerangkan kedudukkan.

heheh.. Kupiah dah melebarkan sayap...

Kupiah .. kenapa le semua pengalaman org .. apersal bukan pengalaman anta sendiri?... apa kata anta cari pengalaman anta sendiri..??.. pergi jumpa belagak..

Kupiah .. kenapa le semua pengalaman org .. apersal bukan pengalaman anta sendiri?... apa kata anta cari pengalaman anta sendiri..??.. pergi jumpa belagak.. buang semua jin kat badan dulu.. senang cerita, anta jadi patient  (anta memang ada jin .. well.. )

ana bukan apa.. kalau dari mulut ke mulut ni.. kebanyakan nya fitnah yg banyak dari yang nyata ..

Kupiah pun boleh jumpa Ustaz Jahid.. 100% ana jamin anta akan menjerit mengalahkan nenek tua dalam expose mistik tuh..   ana rasa Ustaz Ismail kamus pun bleh join jerit sama...

Kupiah ni... dari pengamatan ana .. mula2 anta attack Belagak dari segi teknik/ilmu rawatan yang digunakan ...

malangnya .. hujah anta terutamanya berkenaan doa Nabi Allah Sulaiman [ Keterlaluan boleh menguasai jin mengalahkan kebolehan Nabi Allah Sulaiman adalah di luar batas ajaran Islam... . ] telah dijelaskan oleh belagak dalam blognya. Ringkasnya.... Nabi Allah Sulaiman melakukan nya secara ZAHIR . Perawat pula hanya mampu mengikat/menangkap secara BATIN.

Oleh kerana Serangan Ilmu/teknik rawat tidak berjaya.. diperluaskan pula dengan serangan peribadi... (tapi anta menyerang peribadi org lain, bukan peribadi belagak.. fitnah pula tok guru belagak... sedangkan Tok Guru Belagak Seorang Yang BUTA ) ana syorkan anta harus meminta maaf kepada tok guru belagak yang buta tersebut.

Nasihat ana, Belajar lah dulu, kaji lah dulu, fahami lah dulu, baru anta faham.
Wonderpet_007 Post at 23-10-2009 18:33

Maaf, ana terlepas pandan enta punya tulisan...  terima kasih kerana mengingatkan ada jin dalam badan ana, ente boleh nampak dari jauh?  ana akan lawan sendiri kalau tewas baru berjumpa perawat... hehehe

Apa maksud enta Nabi Sulaiman melakukannya secara ZAHIR, ana belum baca tulisan bung belagak, agak keberatan kerana ana tidak dibenarkan memberi komen.   Dalam ayat surah An Naml itu bukan Nabi Sulaiman yang melakukannya... orang lain yang mengaku boleh melakukannya.  No big deal.

Banyak orang kata ana sudah buat fitnah, tapi itulah yang dikhabarkan kepada ana dan ana sampaikan di sini tanpa tokok tambah.  Kalau tidak benar ana bertanggung jawab sepenuhnya atas cerita itu.

kupia, jgn lidah bercabang, tadi kata you bukan perawat tetapi kenapa you kata

quote dari kata kupia (jgn edit pasal aku dah screen capture)
"Oleh kerana cerita dari patient saya yang menurunkan dalam forum ini atas permintaan dia sendiri dan sudah ada yang mengatkan saya menabur fitnah, jadi saya bertanggung jawab sepenuhnya tentang cerita ini.  Sebarang urusan yang bakal timbul tujukan kepada saya bukan kepada patient."

kupia, jgn lidah bercabang, tadi kata you bukan perawat tetapi kenapa you kata

quote dari kata kupia (jgn edit pasal aku dah screen capture)
"Oleh kerana cerita dari patient saya yang menurunkan dalam forum ini atas permintaan dia sendiri dan sudah ada yang mengatkan saya menabur fitnah, jadi saya bertanggung jawab sepenuhnya tentang cerita ini.  Sebarang urusan yang bakal timbul tujukan kepada saya bukan kepada patient."
rozaimy Post at 23-10-2009 18:50

Patient meminjam istilah yang awak gunakan, patient dalam ayat itu merujuk kepda tuan yang punya diri bukan bermaksud dirawat.  saya tidak pernah merawat sesiapa kecuali meruqyah keluarga sendiri.

sekali lagi ditegaskan saya bukan perawat dan tidak pernah merawat.

Post Last Edit by rozaimy at 24-10-2009 08:32

"patient saya" utk maknanya awak rawat dia, lemah BM ke awak ni atau tersasul. kalau nak rujuk kita panggil 'patient' aje, tak perlu mengaku 'patient saya'.

kupia, kes nombor satu aku dah call dia semalam. Aku call nak pengesahan. Baik terus cakap terus, dengar cerita dari org selalunya berubah. Rupanya dah ada org sms bertanya pasal tu kat dia. Yg tahu cerita ni hanya aku, Tok Belagak, Tok Puan Belagak dan Minah yg ada saka lembu ni.

So agak-agak le, sapa yg menambah cerita?

Cerita sebenar:
Tok Moh tu tak pernah cakap kalau nak baik, kena buat seks dgn dia.
Cuma masa Tok Moh tu merawat kat rumah anak dia, dia suruh patient tu
masuk dlm bilik.

Terus patient blah..... ye la, kenapa perlu buat rawatan dlm bilik.....
tetapi biasa le nak sedapkan cerita tu yg ada tokok tambah.

Walaupun perbuatan belum berlaku, Tok Moh tu dah buat silap.
Itu sebab kalau nak jadi perawat mesti dah kahwin, kalau bini dah
mati, cepat-cepat kahwin baru....  takut nafsu tak tahan tengok patient cute

nak jumpa apa kejadahnya...
ajak jumpa.. mcm2 alasan plak...
aku kalau die ok nak jumpa.. aku on aje...
kalau die betul .. bagusla..

cuba korang pikir... kat internet takde apa info pun pasa ...
testas Post at 20-10-2009 10:20

kalau nak jumpa Tok Belagak email aje dia, boleh jumpa.
nak jumpa sendiri 14/11/09 http://seminarperawatcemerlang.blogspot.com/

blog tu baru tahun ni dibuat.
Sapa yg mengikuti forum cvt dulu, tahu alamat penuh sek kat mines tu.
Bila pindah ke Kota Kemuning, alamat tak boleh dikeluarkan sebagai menghormati jiran sebelah.
cuba baca forum www.darulsaka.com sepenuhnya. Kat sekolah dulu parking banyak, kat rumah sekarang
terhad parking.

Teguran membina ditujukan kepada semua perawat supaya kaji balik kaedah rawatan, jgn takat tu aje.
Kena tingkatkan dan memperbaiki kaedah rawatan. Hasilnya ada perawat dari darul syifa, alkrine, darul hikmah dan sbgnya dtg
sendiri minta penerangan lebih terperinci. Ye la kita kena kaji kenapa Tok Batin boleh buang sihir kejap aje, tetapi kita
meruqyah ambil masa berjam-jam. Maka mesti ada kaedah yg lebih cepat dan tidak memenatkan. Alih-alih ustaz tu kata, Tok Batin guna jin/hantu raya tu yg cepat sette. Patut tu ustaz tu kena tanya "apa silap aku, penat aku mengaji. baru jin nak keluar"

ironiknya kaedah jin vs ruqyah, kaedah jin menang.