CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MrsInsp

KUTUB UTARA KUTUB SELATAN..

mana pi alang girl ngn belanga ni...belanga balik us kot?

ni aku mai dahhh... aku tahun ni raya turn kutub utara... yeeehaaaaa...

sori .. bulan posa tak dan nak singgah... banyak program nak kena pi....

untung hang dapat balik kg dlm bulan posa... aku ni tringin tak dak dah nak balik kg...
apo dayo.... apo nak di kato... tapi aku tringin sangat nak pekena nasi ulam kalu bulan posa nie.. pulut dakap, mee tonggek. coq keria... malas lah nak habaq buat meleleh ayaq liuq..

apa pun raya nanti kena merentas kutub selatan.. nasib.. nasib

Di kesempatan ini, cek nk ucapkan selamat hari raya  aidilfitri, maaf zahir batin pada smua kawan2..terima kasih sbb sudi berkongsi pengalaman dlm thread ni..kalai ada salh dan silap harap dimaafkan...cek lepas ni dah takleh masuk sbb laptop slalu buat perangai and hubby nak let go dah lap top ni.....so jumpa lagi....miss u all  so much...angketam, jumpa kat kutub selatan noooo raya nih.....

sama sama lah kita...

samalah aku... mintak mahap byk2 kalau ada tersilap kata, tersinggung ka apa ka... selamat hari raya semua noooo...

Follow Us
Laki aku pun org Johor. Batu Pahat mari...yg aku nampak diaorg adik beradik memang very close, laki aku manja giler ngan mak dia, siap boleh tido atas peha, diaorg agak open minded siap mak mertua aku boleh bergelek masa malam band selepas malam kenduri adik ipar aku padahal tak lama pastu nak naik haji..hehe..diaorg memang suka hiburan kalau kenduri wajib ada karaoke band bagai kalau tak org kg mengata...(cakap kedekut!)..
Diaorg dari kecik lagi didedahkan dgn kebudayaan. Aku tengok masa weekend ramai betul budak2 kecik dok pi belajaq zapin, kompang bagai.

Aku dulu sebelum kawin ada gak pegi umah dia masa ada kenduri adik dia kawin tapi aku stay kat hotel sebab aku malu dan segan dgn sedara-mara dia. Yelah first time pulak tu dia bawak aku balik kg dia. Mak dia beria2 ajak tidoq umah, siap suruh laki aku (masa tu bf) gi amek semua barang aku kat hotel suruh tidoq umah dia. Last2 terpaksa gak ikut permintaan mak dia tapi malam lepas kendurilah bila sedara mara dia ramai dah balik.

Bab makan aku tak kisah pasai aku bedal semuanya..aku enjoy food very much (makanan Arab, India, Jepun, Italy, Siam, Indon etc pun semua aku bedal jer). Aku kat umah masak ikut suka hati aku lah. Macam2 resipi dari serata Malaysia, Thailand ngan Indon and Western aku cuba and laki aku makan jer tanpa byk soal, tapi disebabkan aku org Kedah yang tak berapa suka gulai, so aku jarang2 masak gulai. Tapi bila aku masak gulai pun laki aku bantai gak..pasai dia memang kuat makan..

Lagi satu aku kasaq sikit tapi laki aku agak cool orgnyer.. aku lak yang selalu membebel dan marah dia..(jahat ni! Jgn ikut) Dia kata aku kuat bercakap. Memang la org kedah kuat bercakap.. nasib la sapa suruh kawen ngan aku. Tapi laki aku ni walaupun engineer tangan macam tangan perempuan. Suruh buat keja seperti mengecat ker, baiki paip rosak ker alahai..Org Kedah cakap tak menyekoh..Aku lak yang buat keje2 tu..maklumlah aku adik beradik pompuan ramai, bapak aku dari kecik dah ajaq buat keje2 berat

aku utara sama utara pun kena buli(lain-lain negeri ler)

249# amsha

kena buli.....

story la sikit...

utara aku moden skit..utara husb aku ala kmpung ckit..so depa x leh la terima cara aku..depa nak suh aku ikut cara depa..mana bole!

251# amsha

nie kes rumah papan rumah batu la ye...

aku nie org pekan ... tapi aku suka p rumah member aku belah baling, naka atau kola...
byk benda aku belajar... berenang ( mandi sungai ) tracking. pikat burung... panjat pokok pun aku learn ngan dia orang.

0

aku pn kg gak tp bila dah maju tu kena ikut la peredaran masa..tp stay nk idup cam dolu2 tu mna bole..ala senang kata janji sok bgun bole bernafas cukup la..yg len2 x yah kira n buat apa..

oooo .... cam tu ka...

terpulang lah itu pendirian awak ... janji awak bahagia...

aku... bernafas dlm lumpur...

aku plak org perlis. kawin ngan org spore. raya tahun ni beraya kat spore. bosan btl. sana depa raya sebulan. penat woooo tiap2 bulan org dok mai umah. huuuu teringat kat negeriku yg ku cintaiii

255# mas999

nie lak kes singa utara ngan singa selatan ... ok kan tarak gaduh punya...

singa kamping biasa raya sari  ja... singa bandar mcm singa zoo la... ari2 org dtg lawat...

Post Last Edit by belanga at 6-10-2009 00:28

Salam kengkawan!  rancak lagi ya thread Mrs. Inspector ni. Aku tersenyum sorang2 baca koman ketam tentang singa bandar macam singa zoo, hari2 orang mai lawat. keh..keh..keh...

Post Last Edit by belanga at 6-10-2009 00:31

241# MrsInsp

pi mana lagi....balik rumah pak mentua la....sebulan dah haih! Raya di sini sunyi habih! Kami raya 4 beranak ja...campoq pak mentua jadi 5 walaupun dia tak wajib raya. Selamat Hari Raya (belated) untuk mu dan kawan2 lain di sini. Maafkan daku jika ada salah dan silap, terkasar bahasa masa duk sembang2 ni.

Baca komen2 hampa ni buatkan aku terfikir cemana agaknya kalau aku dalam keadaan yg sama...kekok gak tu rasanya. Laki aku anak tunggal ayahnya jadi kami balik sini, kami je la....pak mentua aku tak kisah...orang jantan tua katakan.....he he he....

hurey mak belanga dah balik.... takan kosong ja..

moga bertamabah kecoh balik tread nie...