CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bakawali_04

Edisi single parents.......

arrrrgggg....   sian aku dengo citer korang ni...

kawan kt cerai 2003, sampai la ni tak settle2 kesnya...ada pun dapat perintah mahkamah pun...tak dilayan dek ex somi dia...mutaah, nafkah anak....harta sepencarian...

nak kawin pun susah cari duit.....dah bercerai pun susah nak dapat duit....

Originally posted by kee\'ah at 20-6-2008 11:03 AM
arrrrgggg....   sian aku dengo citer korang ni...

kawan kt cerai 2003, sampai la ni tak settle2 kesnya...ada pun dapat perintah mahkamah pun...tak dilayan dek ex somi dia...mutaah, n ...

ni case aper ekk?
kalau mintak fasakh.. selalunya mmg makan tahun..
apatah lagi kalau laki tu menghilang or x dpt dikesan..
mmg bertangguh2..

Reply #242 bakawali_04's post

tu aku kata mahkamah syariah kite neh cam siotttttttttt jerk...jgn tak tahu even mahkamah syariah punya hakim pun kalau melibatkan kan very kabel tebal pun dirantai tangan dan kaki..inikan pulak mahkamah sivil.......kita tunggu mahkamah akhirat ajerlahhhh

Jap...rasanya daya ingatan ku agak kuat walaupun tak ikut in detail thread baka dlulu....nick ex baka...kalau tak silap ler...ROMEO..betul tak baka....   Kalau salah anggapler akak dah tua..nyanyuk sikit..

Originally posted by Lipton at 20-6-2008 01:39 PM
tu aku kata mahkamah syariah kite neh cam siotttttttttt jerk...jgn tak tahu even mahkamah syariah punya hakim pun kalau melibatkan kan very kabel tebal pun dirantai tangan dan kaki..inikan pulak  ...

kuat betul ingatan kak lip..
x salah romeo30.. mcm tu la..

Reply #244 bakawali_04's post

lebih kurang laaaa...

Originally posted by cienoet at 20-6-2008 03:31 PM
lebih kurang laaaa...

alahai....Tina ter'miss' topic tulah........
rugi tul.........

apa2 pun baka, you  deserve the better life if you want....
you know what i mean....

Follow Us
Originally posted by qis_tina at 20-6-2008 03:50 PM

alahai....Tina ter'miss' topic tulah........
rugi tul.........

apa2 pun baka, you  deserve the better life if you want....
you know what i mean....

yup.. insyallah..
doakan yang terbaik utk saya yer!!!

Originally posted by bakawali_04 at 20-6-2008 03:29 PM

kuat betul ingatan kak lip..
x salah romeo30.. mcm tu la..

Geli gue baca nick dia.

Originally posted by sarahmirza at 20-6-2008 05:45 PM

Geli gue baca nick dia.

kaaannn.....

Originally posted by bakawali_04 at 20-6-2008 08:12 AM

aji..
kalau undang2 dibuat ikut prosedur islam..
rasanya ramai lelaki yang takut nak suka2 buat hal..
takut nak lepaskan tanggungjawab mcm tu je..
tapi ialah aji.. benda dah jadi..
kita  ...

prosidur islam..alaa ko ni toksah nak politik2 kan apa pekara..mende ni common sense..sebab mende mudah sangat manusia ni tak suke..depa nak pelik2..pakai nak pelik2..cakap nak pelik2..namaaaaaa pun nak pelik2..depa ingat pelik tu tanda mahai..besh nanti oang kasih perhatian..mengong..pelik tu tanda dia bejat dia takmo amik tau

macam islam hadhari seme tu ler..memelikkan manusia jek..mengkonpiuskan gitu..apasal?

amik mudah sebetuinya, sebab islam tu mudah dan memudahkan

arak tu tak elok..mudharat..rokok tu tak elok mudharat so tinggal je laa..apa susah nya nak law itu ini, kalo saya amik air teh curah ke komputer awak..awak suke? awak marah yeeeeeeee..tapi kalo awak amik racun masukkan dalam badan awak..napa awak tak marah plak? arak tu kan macam racun..memudharatkan cam rokok seme tu..napa tak marah plak?

common sense kan?

sapa macam cerai..tuhan kata cerai ni pekara halal paling dia benci. haaaaaaa..dia kata lagu tu so manusia baca dan cuba faham..dah tuuuuuu pasai pa cerai gak? misal pasal laki tak belikan pinggan royal dutch tu haa..pasai?

selagi sesuatu itu baik dan membaikkan bukan saja diri kamu tapi orang lain malah ciptaan lain..mende tu sejahtera tapi kaedah nya wajar berpandu pada quran dan sunnah ler..tu wajib , tu tanda beriman pada Allah dan Rasul aaaaa gitu k?

kalo nak marah..marah, tapi marah cara isle gitu ke? tadak cara2 islam la..ok? tadak? yang dikatakan cara itu sangat2 UMUM, tenguk tempat kamu duduk gak, kalo di saudi lain, kalo di nigeria lain, kalo di london lain, kalo di malaya lainn..but depa seme orang islam berajaran islam sama macam kita...kan?

saya baru baca news di California depa dah luluskan undang2, kawin sejenis haaa..yerr kawin lelaki sama lelaki dah gilaaaaaaaa da manusia nih..ikut law kepala otak depa. Selamanya sampai kiamat akan ada puak2 yang ingkar nabi lut a.s. nih..adaaa..but kita sebut minoriti..so buat lah apa yang baik selagi tahan dan tidak bersebar penyakit homo cam tuu, tuhan cipta wanita untuk lelaki kenapa nak serong pulakk? kan? kalo ada tak kene selidik laa..tolong mana patut, cakap baik2, pi dakwah baik2, kaunseling ..so buat semampu buleh kendian kalo dia tetapppp nak macam tu..apa leh buat  ,pasrah ler kan?

tapi jangan lah pi tolong warwar, kempen, mintak undang2 itu ini, siap layan, siap sokong sapot konon kata depa pun manusia walo minoriti, yerlah harimau pun minoriti gak dalam kumpulan haiwan tapi kalo kita BIAKKAN harimau banyak2 sampai makanan depa jadi kurang sebab banyok beno , karang manusia yang biakkan tu gak jadik makanan harimau..macam tu gak kes mende2 tak sihat ni kan? kita biakkan depa tanpa kita sedor..serupa laaaaaaaaa cite macam cerai2 ni..saya cukupppp tak berkenan..macam membiakkan pekara negatif dalam hidup..famili bahagia tu foundation of a good and  healthy nation, kalo hancus famili hancus lah negara..btui k?

saya kempen anti cerai, anti poligami dengan tujuan supaya marriage yang ada satu suami or lelaki dan satu isteri or pmpuan tu btui betuiiiiiiiiiii tercapai tujuan..apa kekurangan tu buleh la kita sama2 bantu esp pihak penguasa. Kita cuba jek..kalo berlaku kita pasrah dan cuba kurangkan kesan negatif tu jek esp to society kan?

islam galak ka cerai ? i dont think so.
islam galak poligami? pun i dont think so.

so kenapa kita galak cite sana sini warwar cite cerai cite kawin sorok2 cite2 cengini? apa kesan pada yang mude2 lom kawin? demi satu kebenaran yang kita nak cite kan? btuiiiii..niat tu btui nak cite pekara sebenar tapi untung nya soang jek..yang luahkan perasaan tu..dia legaaa but orang lain? beribu ribuu ntah jute2 ni..dok feel camna? dalam idup bermasarakat or sosiol even ikut islam pun kehendak dan kepentingan ramai tu lebih utama dari kepentingan peribadi, secara fitrah or nature, ni disebut altruism..so dalam islam mende ni pun dah di sentuh gak ok? adaa..bukan takdak.

kita 'nak susahkan' poligami esp di malaya ni dan kes cerai semata2 niat takmo kesan buruk pada society, bersambung2, ada chain reaction esp anak2 dan oang lain tu ok? ni saja niat kita demi majoriti. supaya hak isteri tu terbela, supaya hak anak tu terbela supaya manusia dalam marriage tu disabarkan, melihat jangka panjang kesan perbuatan depa gitu k?

kalo kita nak galakkan poligami macam sesetengah tempat or negeri buat law mudah poligami, wajar di DAHULUkan bab latihan training skill ilmu pengamal tuh..lojik tak? Kalo nak bawak katebang macam boeing tu sama ke nak bawak jet pejuang or elikopter? sama lah lojik ni..kapten or nakhoda kapal nak bawak sampai 4 kapal..dia soang jek...dia layak ke? kita tanya bab tu jek..napa susah nak faham jantan2 tuh esp lebai2 tu hah?

kapal yang satu tu asik bocorrrrrrrr jek..tak penah renovate, buh injin baru ke..cat baru ke..gilap ke..dahhh nak beli kapal baru, cantik punye..kapla otak dia lah kan? Yang berkuasa tu plak pi galakkan, mudah kan, apasal? nanti kesan negatif tu bukan kene depa jek..kita pun kene tempias gak..anak2 oang bercerai ,berpoligami ni..mostly jiwa tak stabil..kan?

tu laa..apa kita buat..bukan lepas tangan jek .amik mudah, nampak macam or itu prosidur islam so bleh buat..bantai jek buat tapi tak fikir jauh semata2 islam kata bleh ok bolehhh..tapi last2 tempias habis seme kene..oang baik2 duk dalam satu kapal di biorkan si bejat tebuk2 lobang so tak di halang tak di tegur di biarkan saja..amik ko..dengan dia dan koge2 dia mati lemas..so nak salahkan takdir? nak persoal mana keadilan tuhan? toksah malukan kejadian tuhan laaaa..sundri mau ingat btui dak? sure btui nya..tu la malas bebel...salu jek btui..susah depa kritik ..napa ntah..musan aku laaaaaa

Originally posted by bakawali_04 at 20-6-2008 08:10 AM

thread saya yang lama ada 2..
salah satu tajuknya 'kisah x sempurna'..
tapi malu laaaa...
semua keburukkan saya ader kat situ..

x jumpa pungggggg thread tuhhh.....................

Originally posted by ajinomotonosuga at 21-6-2008 09:50 AM

saya kempen anti cerai, anti poligami dengan tujuan supaya marriage yang ada satu suami or lelaki dan satu isteri or pmpuan tu btui betuiiiiiiiiiii tercapai tujuan..apa kekurangan tu buleh la kita sama2 bantu esp pihak penguasa. Kita cuba jek..kalo berlaku kita pasrah dan cuba kurangkan kesan negatif tu jek esp to society kan?

uikkk.....mana bley nak kempen bagai.....br jekkk tulis tak kenan ngan poligami dah de yg tuduh tolak hukum Tuhannn.....mengharamkan yg di halalkannnn........besa yg suker2 tulis ni andalusia lerrr.......syarahan ngalahkkan pak ostad...dorang plakkk yg lelebih nak sokong poligami........mak daras plakkk dok abisan mencih kat poligami....hok org jantan senyum gelak jek lerrrr.....ekekekekekeke...........dah pompuan relakannnn....takpa lerr abg tak mampu, tipah pun keje gakkkkk...sesama sponsor idup kita...memula sesama lelama sendri tanggung lerrr.....

saya cadangkan abe aji.....sesapa somi yg nak kawin lgk berpoligami ni.....syarat UTAMA, isteri nombor 1 sampai ke nombor berapa yg dia nak....sumer tak keje........syarat no. 2, isteri pertama & seterusnya dah ada umah atas nama isteri tuh sendri, no.3, isteri pertama & seterusnya dah de kenderaan tuk kemudahan uruskan umahtangga.....sayart no.4, dlm account isteri ertama & seterusnya dah de saving plg busyuk punnnnn RM20k........paling mulia skalik, dah pi haji ngan isteri pertama & seterusnya,...........baru bley bwk kes pi court...

kalu alasan nak kawin sbb nak elakkan maksiat.........tapi lelain syarat atas tak penuh, sampai mampus lerrr jgn bgkkkk kawin lagik.......kira dorang buat maksiat kita sama subahat ka??? dah de bini apasal nak bermaksiat bagai? romen jekk lerr bini tuhhh sampai lunyaii....kuikuikuikui..............

pagi2 dah mendapppp............

aku ada kawan yg dah bbrp tawun jadi MJ, maknya mcm dah buat syarat...nak kawin smula cari yg bujang sajorkkk, jgn ambik duda org, jgn ambik laki org...maka kawanku cuma mampu kata kat aku..."mak aku ingat aku ni erra pajirah ke ajijah aripin? ada ati nak cari org bujang..."    

aikkkk? poligami lagik ker? pening aku...thread mana yg bebas isu poligami agaknya?

Originally posted by hzln at 22-6-2008 07:40 PM
aku ada kawan yg dah bbrp tawun jadi MJ, maknya mcm dah buat syarat...nak kawin smula cari yg bujang sajorkkk, jgn ambik duda org, jgn ambik laki org...maka kawanku cuma mampu kata kat aku..."mak ...

ahahhahaha..
jodoh nie susah nak ckp..
tapi kita kena berusaha kan utk dpt jodoh yang baik..
saya plak personally tolak hubby org.. becozz saya dah been through..
experience mcm tu.. saya xnak org lain merasa aper saya rasa semata2
nak memenuhi kehendak n keinginan saya..
lain org mgkn lain pendapatnya..
jadik ikutlah masing.2
sendiri yang akan melaluinya..

Originally posted by ajinomotonosuga at 21-6-2008 09:50 AM

prosidur islam..alaa ko ni toksah nak politik2 kan apa pekara..mende ni common sense..sebab mende mudah sangat manusia ni tak suke..depa nak pelik2..pakai nak pelik2..cakap nak pelik2..namaaa ...

aduhhh aji.. makan jam.. nak paham the whole text..

tabahnye ko ni baka... kalau aku la... ei... tengok muka depa dok makan pun rasa nak angkat meja tu pastu baling je..(ala2 hulk)... tapi ntah la....

Originally posted by bakawali_04 at 18-6-2008 11:46 AM

yes.. i call him..
tapi x penah berangkat..
selalunya bila urgent i call..
dia x angkat.. so i x sakit hati sgt..
but last week my 2nd daughter sakit..
actually pagi tu dia dah demam ski ...

kalau romeo baca ni..
'pandai2lah jd bapak yg menjaga anak, bukan pandai wat anak je..'
nanti nak menikah lagi, dpt anak lain plak..pastu abaikan plak???

off topic kejap..

korang panggil mak mertua korang apa eh selepas bercerai. Kalau masa masih berkahwin, ye lah kita panggil mak kan. Tapi since dah bercerai, ada ke yang panggil bekas mertua dia makcik? Ada tak sapa2 kat sini yang tahu tanggungjawab kita pada mertua selepas bercerai. Boleh tak kalau kita buat dunno jer..