CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Bomoh / Dukun - yang JELIK, yang PELIK, yang SERIK

poshbabe08 This user has been deleted

Reply #23 myohmy's post

ye lah boleh jadi saya terkena yang penipu je kot.yg betul tak jumpa lagi

Che'mah pelik la kat posh ni...ari tu ckp kena ganggu antu sarinah, pahtu cakap kena ganggu antu siam. Made up ur mind girl!

BTW, tinggal lama kt luar negara bukan alasan untuk bahasa melayu yg teruk. Che'mah lahir kt tpt org, sekolah rendah & menengah kt sne...pastu wat postgrad kt sne...cintailah bahasa ibunda kita.

Reply #24 iblismerah's post

hakhakhak...aku terbayang AR tompel mase jadi bomoh tu....   ni part yg paling aku suke dlm cite do re mi nih...
posh....kau ni ckp baik sikit la...~ustaz,bomoh semua samaaaaaaaaa~ kalau org yg kau jumpe tu ustaz...pastu die mintak duit...tu mmg temberang punye...yg korg pon pehal la ngong sgt??? kalau org tu ngubat...die mintak duit yg tak logik dek akal...mmg takdo la tu...kalau die mintak ubat...takde ape2 byran tu..itu yg ok...sbbnye die tolong dgn ikhlas....pastu org yg berubat tu biase nye akan bagi kain pelikat sehelai...konon cam tanda terima kasih la...ade jugak yg mintak pengeras...15sen....25sen....kalau tak nanti yg mengubat tu sakit plak..ntah la...aku dah pening la dgn budak posh nih...

Reply #26 che'mah's post

che'mah...die nak tunjuk terror la kot....mcm la org lain tak dok obersea....uhuk uhuk....budak2.....gitu le kaedah die wat posting...nak melenting tak tentu pasal...

Disebat 200x oleh bomoh

Hanya kerana ingin memulihkan anak lelakinya yang sering mengigau, seorang wanita terpaksa menanggung sengsara apabila dipukul dan disebat lebih 200 kali dengan rotan oleh seorang bomoh yang menuduh mangsa mewarisi hantu secara saka.

Mangsa yang disebat hampir seluruh badan dalam satu upacara membuang saka semakin derita apabila kesan pukulan itu menyebabkan barah tulang dihidapinya sejak 11 tahun lalu bertambah kritikal.

Wanita itu yang hanya mahu dikenali sebagai Ikin, 32, berkata pengalaman ngeri itu bermula apabila anak lelakinya yang berusia lima tahun kerap mengigau waktu malam selain meracau.

Dia mendakwa termakan dengan kata-kata pembantu rumah bahawa anaknya mungkin diganggu hantu yang mendiami rumahnya di Sri Damansara.

揥alaupun mulanya saya sukar percaya, namun sebagai ibu, saya berusaha berubat dengan apa cara sekalipun. Seorang jiran mencadangkan saya berjumpa seorang bomoh di Sungai Buloh.

揝aya bersama anak dan suami ke sebuah pusat perubatan di Sungai Buloh sekitar jam 5 petang Jumaat lalu sebelum dilayan seorang bomoh,

aku nk ckp 'bodoh' je kt pumpuan tu n husband dia....percaya lagi mende2 bomoh giler nih....

begitu menyedihkan la kalu depa mmg org2 belajo tinggi...kalu kuno duk ulu2 kidam tu aku cayer gakla nk pi buat semua tuh....

Follow Us

Reply #1 curly's post

apa la mangang sangat org2 zaman milenium ni..

satu lagi...tu dlm paper Bacaria tak silap aku...kt tgh2 dia ada satu column khas utk promote to bomoh haprak mana tah....

dulu aku ada baca la, skrg dah lama aku tinggal bacaria ni..tak tau la ada lagi ke idak....

dlm column tuh tunjukla pasai keterreran bomoh ni...mcm2 dia leh buat.....takde yg tak bleh...semua bleh dan berjaya belaka laahh...

pastu adala tunjuk gambo2...org2 yg dtg tu siap mcm sembah2 bomoh ni....pastu junjung bende2 tah kebende tah....adeiii ....mmg tolol la kalu tgk.....

ape yg paper tu nk pomot kt pembaca2 dia pun tak taula...mg merapu betulla bomoh tuh....

ada lagi orang yg bodoh piang cam dia orang ni.........masih percaya pada bomoh.........

cehhhhhhhhhhhhhh...buat sakit badan jekkkk

Rawatan Islam aliran Sheikh Wahid Abdus Salam Bali guna kaedah pukulan dengan rotan ni, kes gangguan makhluk halus sahaja, tapi bukan macam bomoh atas tu.  hehe pukul jari2 dengan buku lali, gila. Mana boleh suruh kawan tu buka underware buka coli mandikan dia....

Lebih kurang gini:-

Orang pempuan kena tutup aurat penuh muhrim mesti hadir sama, perawat guna alas kalau untuk sentuh.
Perawat baca ayat2 quran (ruqyah) untuk tentukan ada jin dalam badan.  Bacaan kuat dan jelas semua orang boleh dengar.  Kalau dia ada mesti jin tu keluar suara guna lidah persakit dengan suara berlainan sebab dia tak tertahan sakit...
Perawat akan berdialog dengan dia semua orang boleh follow boleh dengar (kalau tak dengar itu bohong).
Perawat akan tanya banyak perkara dengan jin ni, dia selalu akan jawab walaupun banyak tipu.
Perawat akan pujuk jin masuk Islam dan mintak dia keluar (dalam banyak kes dia mudah masuk Islam) hantar dia pegi masjid di Mekah/Madinah.
Kalau dia engkar degil tak mau keluar baru perawat belasah dengan rotan.  Perawat yang mahir & terlatih sahaja boleh pukul, pukul bhg tertentu tak boleh kena pada tulang, jin yang meraung kesakitan bukan pesakit, kita boleh kenal suara dia macam mana.
Tak tahan sakit dia akan lari keluar.  Perawat yang benar2 mahir tak mudaratkan pesakit, ada kesan bekas tapi tak rasa sakit.
Perawat akan bagi panduan amalan mendinding diri, semua dari quran...

Itulah bezanya....

[ Last edited by  kupia at 16-1-2008 03:19 PM ]

tulah..200x pulak tu...org berzina pun 100x jer...tu pun leh bwk mati...sib baik pumpuan tu tak mati ke pukul...

Aku setuju ngan Kupia...

Selalunya kena tanya dulu macam mana perubatan tu di lakukan...
Aku ada tengok gak yang menggunakan pukulan ni...tapi yang digunakan hanyalah 5 hingga 7 batang kayu....besar chopstik dan pukulan dia macam ketuk2 halus aje memang tak rasa sakit.
Tapi bila kena batang yang halus tepat pada pendamping ni,...serasa macam kena tumbuk...tapi rasanya di dalam badan bukan luaran.

Mengikut bomoh ni ada seorang pesakit yang dulunya membuat rawatan darinya dan dia pun ada bawa orang sakit juga untuk berubat ngan bomoh ni.
Oleh kerana terlalu kerap melihat cara bomoh ni maka dia pun buatlah.
Bomoh ni adalah berasal dari Selatan Thailand ( Muslim dan menetap di utara Semenanjung)dan sambil tersenyum dia mengatakan pada aku bahawa orang tu tinggal kat Kelang dan melakukan perawatan secara plagiat dan cetak rompak nih..

Aku tanya kat Haji ni ( Usia ( bomoh ni) dia muda lagi sekitar 30 an dan) dia kata tak payah lah...mungkin niat dia baik nak menolong orang tapi tak menuntut dan mungkin diperkenankan Allah suatu ketika nanti Insya'allah bolehlah tu mengubat...

kalau ikot kan...pukul tu pakai ranting dahan nona aje. tak luka pun kulit...merah pon tidak..tapi akan terbit darah macam kena cubit...biru birat...kadang2, bole nampak urat berdenyut kat tempat2 tertentu...

Tujuannya bukan nak pukul orang tu, yang dipukul tu jin...
Kalau tak tentukan jin tu ada dalam badan kawan ni, main tembak aja, ada tak menjerit dia kena belasah...

Kalau ada jin dalam badan tu pun bukan boleh sebarang pukul, jin ni pandai mengelak jadi nak kena belajar dan mahir selok belok dia, kalau tak pesakit lah yang jadi mangsa...

hehehe... seronok tengok jin kena belasah dengan rotan, dia meraung macam nak runtuh rumah...

[ Last edited by  kupia at 16-1-2008 06:18 PM ]

aku rase org kat pej agama tu pon cam tahan senyum je smbil dlm ati cakp "bijak pandai pon caya sangat kat bomoh.."

tapikan dier leh tahan kene sebat sampai 200x..kalu aku kne skali ade aku sebat balik bomoh tu tang2 tu gakkk...

Bomoh bomoh di Malaysia semakin canggih dan berleluasa... semua dah ada title PROF DR. - mana dapat ntahlah...

Reply #1 curly's post

aduhai kenapa lah sampai berbirat badan baru nak menyesal, lain kali buat homework ya, cuba dengan ustaz harun din gerenti takde acara sebat menyebat