CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: debab_78

LAGI ARTIS TAK PATUH SOP?

cupu replied at 15-5-2021 09:26 PM
Mil aku dok kl.so,tgl aku,suami ngan bil je dok satu daerah.so,aku pergi je umh bil aku..pergi syp2  ...

Its not just about upload dgn tak upload.

Takpelah biarlah kami yg pembaris ni jadi asbab pemutus rantaian bukan jadi sebab kematian orang.
Kang bila terkena dok sibuk salah kan orang padahal sendiri langgar sop.

asfaz replied at 15-5-2021 05:11 PM
bonggok nya abby ni. Tak tahu sop kah tak boleh ziarah waima jiran sebelah.

Amboiii mulut.. bila masa si Que ni memaki.. elok je dia tulis.. terasa le tu.. siap boleh label org macam tak beragama.. lain kali Que, dh alang2 tu ko bengapkan je terus Abby ni dalam post ko..

fairy_fairy replied at 15-5-2021 11:06 AM
Polis peronda active jer sis round kawasan rumah. First day raya tu, sampai 3 kali iols nampak ker ...

sama la..polis peronda rajin je lalu sini
siap pasang siren
tapi jiran yang polis ni slumber je berziarah raya sesama jiran
yang ada baby belum setahun, dengan mak nya sakit
pun gigih berangkut pergi berjalan
since dalam KL ni x de roadblock pun

lantak la kome ye
makan la makian depa2 yang menjaga sop ni
jangan kata nanti dapat pahala free plak
bab dosa pahala biar Allah je yang menilai ye
doa saja la diri dan family tersayang tak dijangkiti covid
sbb kita tak tahu dalam org lain yang patuh sop ni dok marah2
baca berita or ternampak gambar kalian dok beraya sakan tak patut sop
dia terdoa kalian ni kena covid..dan Allah makbulkan
nauzubillah

oggy replied at 16-5-2021 04:13 AM
Amboiii mulut.. bila masa si Que ni memaki.. elok je dia tulis.. terasa le tu.. siap boleh label o ...

Dia aje yang kuat agama. Orang lain tak.  Tu yang tak boleh kena tegur tu

yg langgar SOP beraya rumah sedara mara ni yakinkah mereka kebal virus teda akan melekat pada mereka... atau mereka ada lumur dgn itu najis lumbu kah..

kes meningkat .. iols malas nak doa saja yach.. tp klu yg langgar sop theyolz, sedara mara dan sekutu theyols kena covid iols tepuk tgn sajor semoga kebuduhan mati bersama virus covid dan tidak bebal selamanya yach...

vvips ni teda ikut SOP double standard dll...mmg liat yach nyawa umpama villain cerita tamil yg itu iols mampu angkat tgn semoga balasan dari Ilahi pada mereka jua yach...

cupu replied at 15-5-2021 09:26 PM
Mil aku dok kl.so,tgl aku,suami ngan bil je dok satu daerah.so,aku pergi je umh bil aku..pergi syp2  ...

Ayooo.... pembaris tak pembaris... akak mmg cuba patuh SOP sedaya yang boleh... menteri, kayangan langgar bukan alasan untuk akak turut langgar sbb dengki kat depa... kita ikut SOP sbb kita nak jadi org yang berkredibiliti dan tak nak virus ni terus tersebar dan tak nak sbb kita, org tersayang pulak kena jangkitan.... minta dijauhkan

Follow Us
Cp sarimah pun berziarah raya ye.different level lah geng kayangan ni. Sejenis tak faham sop jugak. Kena covid nanti mula la “covid is real guyss”

Serius la abby... B*d*h dok tunjuk kat orang. Aku tak boleh blah la artis macam ni. Mak aku yang tua pun faham no ziarah raya tahun ni. Sambut raya dengan orang serumah je. Part mana yang dia susah nak faham. Adakah dia rasa dengan selalu jumpa tu kira serumah?? Tu yang dok ulang2... Jumpa tiap2 hari. Hakikatnya tetap tak serumah kan. Orang tak maki kata maki. Patutnya senyap je.

Nanti ckp dah ambik gambar sblom raya.

midori_katana replied at 15-5-2021 08:18 PM
Dari ig che ta... ramai juga yg perli2 tapi che ta jawab selamba ja... hahha.. dari satu segi ja ...

Ni lagi satu. Meluat.

spitsid replied at 16-5-2021 11:10 AM
Cp sarimah pun berziarah raya ye.different level lah geng kayangan ni. Sejenis tak faham sop jugak.  ...

Klu ckp covid is real tu takpe lagi... Kene merempan mcm nabila huda poyo tu ape cer... Ujung2 salahkan org lain... Hahhahaa

sugarlovebutter replied at 16-5-2021 01:45 AM
Tdung pn da pakai shawl uols xde dah main tdung2 sarung jubah bagai, sejak2 kurus nie, eh lg 1 xde ...

Skrg aurat pon ke laut... Selalu je norman kantoikan die.... Ade video die x pakai stokin pon... Lengan pon dh nampak.. Sejak2 dah kurus sket ni seluar pon ketat... Tudung singkat sket

eyansss replied at 16-5-2021 01:21 AM
tak nampak pun kata2 maki hamun que tu...  bebal betul babi ni...  eh...  abby ni...  aku start be ...

yup yg tu kaka tersgt terkejut dia blh tinggal arwah baby dia yg sdg bertarung nyawa gitu jer, mmg kaka x blh nk husnuzon lg dgn dia ni, makin menjd2

Edited by eyansss at 16-5-2021 05:36 PM
takayama replied at 16-5-2021 03:15 PM
yup yg tu kaka tersgt terkejut dia blh tinggal arwah baby dia yg sdg bertarung nyawa gitu jer, mmg ...

aku pernah stay kat icu sebab anak jaundice teruk...  ada ibu ni dah dua bulan berkampung kat icu sebab nak jaga anak...  duduk je kat ruang menunggu n bila visiting hours, masuk dalam n settlekan anak...  jaga anak n belajar memacam ngan nurse...  walau doc kata harapan tipis...  sebab tu je la masa kita ada untuk berbakti dengan anak...  dan ada baby ni, nurse cerita lunch time je mak dia akan bergegas ke spital untuk tengok n jaga anak dia...  yang si abby ni dia boleh bagi alasan camtu tuntutan kerja (ntah ye ntah tak la)...  ada nurse reveal dia takde pun jenguk arwah anak dia ni...

rolypoly replied at 15-5-2021 11:02 PM
rumah adik beradik aku semua dekat2. tp raya ni kami semua sepakat tak jumpa even takde roadblock  ...

rumah anak2 kaka pun dekat aje dgn rumah kaka, berkereta x hbs satu lagu dah smp tp kami pilih utk x raya bersama tahun ni sbb menghormati org lain yg sama juga x dpt berkumpul dan raya bersama. Ptg raya kaka msk lauk pauk dan anak lelaki msk ketupat dan sorg lg anak perempuan prepare kek then seblm buka menantu amik lauk dan htr ketupat dan kek ke rumah. Pagi raya kami berVC aje jd kaka x rasa kita ni pembaris just x buat apa yg org lain buat, kaka ada 2 cucu yg baby lg jd itu adalah top priority
Yg nak buat tu buatlah tp jgnlah label kan org yg x buat cam diaorg tu pembaris

Meiizu replied at 16-5-2021 12:52 AM
Aby ni takleh move on jugak kott
Masih ada hati cemburu kat noman meme
Dah kenapa macam bermadu pl ...

Plus norman kn nengoknye makin gagah perkasa ensem lagi banding suami die yg pasif jee..tp kesian la kdg2 tgk membelakangkan laki je, laki tuh ikot kan ka bini die, bgos laki yebi yg ni, dpt yg lame dlu selamat jalan romeo dah

Menyampah tengok golongan kayangan langgar SOP and upload gambar kat IG. Nak tunjuk kebal ke?

eyansss replied at 16-5-2021 01:21 AM
tak nampak pun kata2 maki hamun que tu...  bebal betul babi ni...  eh...  abby ni...  aku start be ...

sebelum dia buat umrah tu dia ada berjimba bercuti dengan family  ex. Ai terkejut sebab smua tahu baby dia kat icu.
Tak tahu la kalau family norman memey yang nk holiday dengan anak2 tapi dia pun sama nak join. Kesian baby diakhir hayat mak bapak takde disisi.

eyansss replied at 16-5-2021 03:20 PM
aku pernah stay kat icu sebab anak jaundice teruk...  ada ibu ni dah dua bulan berkampung kat icu  ...

Dia ni x layak jd ibu benornya. Maap ler..sekadar ttup aurat, tp hati hitam x guna...eh eh eh..

Besar dah anak2 abby norman
Alhamdulillah smuanya baik2 saja