CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

Tragedi Tahfiz: 7 Suspek Sudah Ditahan, Kesemuanya Remaja!

OrenTheReturn replied at 17-9-2017 12:54 AM
Aku memahami perasaan ko chazey, aku jua begitu. Nampak saja mulottt hangsuangg makiii org kat f ...

Kaka pegi la rumah dia pulak wat gitu. Tp anak2 kaka behave kan... so sebelum pegi tu pakat dgn anak2. Nanti buat2 nakal sikit kat rumah kawan umi tau. Nanti umi belakon marah ye.. lepas tu insof tau.

So bila adegan tv pendidikan anak2 kaka kat rumah kwn tu ditayangkan, mesti la kwn kaka menontonnya. Harap dengan tontonan itu tadi memberi pengajaran kepadanya sekeluarga.

Amacam cadangan sy.

Kaka, i da x semput sgt baca reply u.. well done kaka. Hehehehe

ninnakarinna replied at 17-9-2017 12:44 AM
Yes. Bila fikir balik baru i nampak kaitan ur 1st posting about this. Td nampak berbaur politik se ...

Sis, politician adalah penggubal dasar dan undang2 sis. Jadi menteri bukan untuk populariti diri atau batu loncatan untuk dapat projek juta2 kepada kaum kerabat atau rakan2 kroni.

Politik di Malaysia sudah jauh tersasar daripada matlamat utama. Kepentingan diri jadi keutamaan. Kesejahteraan rakyat tak diutamakan sangat pun walau pun kononnya Rakyat Diutamakan.

Be it parti Kerajaan atau pembangkang, yang mana tak betul rakyat kena tegur.

Baru2 ni terbaca kononnya kadar jenayah turun 100%. U percaya ke sis? Walhal saban hari berlaku jenayah. Rakyat kena ragut di jalanan sampai membawa maut, kanak2 dirogol diliwat dibunuh, rompakan sana sini.

Salah rakyat ke semua tu sis? Atau kegagalan kepimpinan?

Di luar negara, parent  merotan anak,  parent kena hukum.   Sampai masanya di M'sia, kalau anak2 mereka  jahat sampai  melakukan jenayah berat,  parent  juga kena hukum sebab cuai menjaga anak.
7 remaja sudah lakukah jenayah berat.  Tak heran esok2  diberitakan ada remaja lain yg merompak dgn senjata tajam/samurai, pecah rumah dan membunuh demi  dadah.  Dikatakan bawah umur, mereka terlepas drp hukuman yg setimpal sedangkan jenayah yg dibuat  melebihi kewajaran umur yg setimpal.  Kena semak semula hukukman yg ada dan kena gubal undang2  yg lebih  berkesan lagi.

xy_daen replied at 17-9-2017 01:10 AM
Sis, politician adalah penggubal dasar dan undang2 sis. Jadi menteri bukan untuk populariti diri a ...

Statistik tu. Tak. I tak caya.

Malaysia ni susah sikit nak tembus jd calon pemerintah. Pilihan pun x banyak. Betul u ckp. Sama je pembangkang ke pemerintah ke, pembangkang negeri ke..ekekeke

Calon pemerintah balik2 anak pemimpin jgk. Anak razak la. Anak madet la. Anak hussein la. Anak menantu paklah la. Patu anak anwar. Mcm..eh! Anak org lain takleh masuk politik eh?

Kronism kan?

Tu belum anak raja lg uuuuuu... jgn kata raja je kebal.. anak raja, sepupu raja, anak buah raja,yg bau2 bacang raja pun sama.  semuaaaaa kebal. WTF sgt..

Rakyat malaysia ni samada penakut atau baik tak kena tempat. Tu je. Tapi ada rakyat yg berani nak tegak undang2 end up keras dalam tong. Mcm mana nak buat uuu?

ninnakarinna replied at 17-9-2017 01:07 AM
Kaka pegi la rumah dia pulak wat gitu. Tp anak2 kaka behave kan... so sebelum pegi tu pakat dgn an ...

Hehe...takpelah segan nak buat mcm tu kat rmh org, lagipun aku ni takde anak, masih dlm mood honeymoon

sebu1 replied at 16-9-2017 03:15 PM
Selagi belum terbukti keturunan pendatang. Aku simpan hencapan utk pendatang dulu.hehe

Kalau tgk ic sorang dari kelantan. Dipercayai budak tumpat.

Follow Us
Bebudak lahanat ni bakat nk jd mastermind tu dh ada.. Tp digunakan ke arah yg salah.. Gigih tu plan nk letak tong gas, tilam, kunci pintu, laluan petrol utk api..

OrenTheReturn replied at 17-9-2017 01:18 AM
Hehe...takpelah segan nak buat mcm tu kat rmh org, lagipun aku ni takde anak, masih dlm mood honey ...

Owh..kena cari pelakon tambahan hehe. Selamat honeymoon kaka. Suweet sgt.

I kan jenis baran kaka. Dulu selalu marah2 kalau org buat x betul. Tp sbb dah tua skrg, i tegur je elok2. Lepas i tegur memang dapat jawapan mcm haram la kan. Tp i jawab n rationalise kan balik alasan diorang.

Memang i rasa nak muntah sebab annoying sgt. Dah la terpaksa buat2 sopan masa jawab balik tu. Padahal da berombak dada nak maki. Tp i anggap diorang bdk 5 tahun je n terangkan detail a to z. Mesti diorang anggap i poyo n skema. Contoh-seatbelt.

Lepas tu i borak mcm biasa. Belakon as if nothing happen padahal sakit hati.

Itu la yg i amalkan. Cuma letih la kaka. Huhuhuhuhu

aireen24 replied at 17-9-2017 01:23 AM

Umur brapa?

nolya replied at 17-9-2017 01:17 AM
Di luar negara, parent  merotan anak,  parent kena hukum.   Sampai masanya di M'sia, kalau anak2 mer ...

Kes budak basikal mati kena langgar 2 3 pg tu pun sama. Polis panggil bg nasihat je.

Baru ni baca paper ada lagi tangkapan bdk2 ni. Mak bapak sekali lg dtg balai dan diberi nasihat.

Asik bg nasihat je. Cuba bg penampar sedas. Bdk tu dgn mak pak nya skali.

Sokong sgt yg ni. Apa2 anak buat mak pak dpt kredit.

Yg anak imam ustazah tp nakal tu, ustaz n ustqzah kena redha la kalau diberi kredit sama. Anggaplah itu swbagai kifarah dosa2 lama.

Niat membakar tu mcm x kena ja. Mmg nak membunuh ja gayanya.
Kalau nk set fire tu, set dari tgkat bawah pon dh boleh.x yah gigih2 angkut tong gas n kunci pintu utama dorm budak2 tu.

Anak saper la ni...

Megikari replied at 16-9-2017 10:37 PM
Aku harap sangat2 la lepas ni gomen tolong la gubal law baru supaya bila anak2 juvenile ni buat jena ...

Aku setuju yg ni. Parents kena jgk charge sbb tk jaga kebajikan ank depa..lps ni parents lain mesti berhati2

ninnakarinna replied at 16-9-2017 10:46 PM
As Salam YDH Tuan KJSJN dan Tuan T/KJSJN.

Makluman Tangkapan Menarik Perhatian Dibawah Umur Sek ...

Yg status tidak bersekolah tu makne nye dah berenti sekolah ke???

Hanya org yg tadak hugama saje yg mampu buat cam ni.. tahniah dik leh jadi pembunuh upahan pas ni

aireen24 replied at 17-9-2017 01:23 AM

Leh tanya pd famri7.. dia org kelate.  Sedara dia tuu

OrenTheReturn replied at 17-9-2017 12:54 AM
Aku memahami perasaan ko chazey, aku jua begitu. Nampak saja mulottt hangsuangg makiii org kat f ...

Aiol lebey berani marah kat restoren bila dapat service kurang memuaskan daripada cakap kat kawan2 hapa aiol rasa/fikir pasal deyol. If kritik pangai kawan ok lagi, ni nak cakap pasal anak. Aiyoh. Kang kena bahan ko boleh la cakap gitu ko takda anak lelaki bla bla bla - ujung2 ai kemam ja perkataan di hujung lidah.

Ai think normal if weol ada habit mengharapkan parents tego, because weol think ni kalau anak aku, aku dah buat gini gini gituh gini. But ramai parents suka buat dek jew bila nampak salahlaku anak di luar sana...Huhu...

Queenmastani replied at 17-9-2017 02:09 AM
Yg status tidak bersekolah tu makne nye dah berenti sekolah ke???

Kena buang sis.. tengok muka budak tadak ugama ni pun dah tau.. mesti jahak nak mampus

xy_daen replied at 17-9-2017 12:27 AM
Ada negara maju budak2 bawah sesetengah umur tidak boleh keluar rumah tanpa penjaga selepas jam  ...

You've got a point mister!

chazey replied at 17-9-2017 12:29 AM
Sana boleh la buat gitu. Masyarakat pon berminda kelas pertama. Sini if uol buat gitu harapan ting ...

Tego aje sis.. dah mmg budak tuu jahak.. hari ni kete org.. esok lusa kete sis cmn.. aku tegur jah kalo benda tuu tak betul.. ko tak nak kawan ade aku kisah..