CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cef_gango

[Tempatan] Gaji ibu Firdaus RM1,500

IceCream_Soda posted on 25-6-2014 11:12 PM
lola ni xkena tax, dh kenapa gaji bersih dia skit jer? gaji kasar RM2,327.81 gaji bersih M1,549.38 ...

seribu lima ratus je gaji sebulan..???

wa kalau hari lagi cerah...sehari je dapat banyak tuuuu..

sutun dah mula berangan byk duit....

lavaholland posted on 25-6-2014 11:15 PM
seribu lima ratus je gaji sebulan..???

wa kalau hari lagi cerah...sehari je dapat banyak tuuuu. ...

hari cerah mmg la laku... org dahaga... eloklah ko siap2 utk berniaga soya esok. jgn nak menjoyah kat sini

caprut posted on 25-6-2014 11:13 PM
sbb tu aku ckp lola ni x ley jga daus. tpi die feeling2 ley jga daus. tu aku ckp ape org sekelilin ...

lor..

kenapa orang keliling yang kena amik action pandai2?

dah dia yang tak mampu.. dia lah yang kena carik jalan..

cakap ngan majikan ke.. cakap ngan kawan ke.. cakap kat fb ke.. bagaimana dia cakap kereta dia rosak kat fb tuh pun boleh kan?

kalau dia pernah cakap ngan orang, pernah carik jalan bagaimana urus daus tuh, then orang kelliling tak dulik,

itu dah citer lain.. laennnnnnn

sayawifenikmie posted on 25-6-2014 09:28 PM
pelik aku orang yg konon2 bela si lola ni

depression la

tu lah kak..mental berpilih kekdahnya..bab anak ni tiba2 depression..org yg depression tend untuk cederakan diri sendiri..atau baby yg baru lahir..tp kalau mcm ni..baru first time dengar..

caprut posted on 25-6-2014 11:10 PM
bp byk sgat msa macik lola ni diberi pluang utk brkata2? ko trus caya kan suami die ? mne suami di ...

Aku sindir laki die sekali la.. Da kahwin dua takkan tak mampu nk bg nafkah pd Lola.. Ke mg laki kt msia ni berpoligami tp pangai mcm celaka tak bg duit pd Bini smpi Bini ckp kesempitan duit gitu..

Ape syarat poligami ek? Mampu? Ke suke2...

Follow Us
tinker_bell posted on 25-6-2014 11:11 PM
depression dgn sadistic bbeza ye..waktu ioll study oversea dlu..dkt kliling ioll ramai ye yg pergi ...

itu aku cube mksodkan. aku klo boleh xnak masyrkat kita aggap jumpe shrink je mesti gile. sdgkan org ngaji tinggi kat malaysia ni pon anggap klo jumpe psychiatry je gile. apetah lg macik lola ni lg tggi persepsi die jmpe psychiatry die da gile. sdgkan die ade mslah emosi tpi xsedar diri  nk jmpe psychiatry

Cakap je. Gi tolong oi

IceCream_Soda posted on 25-6-2014 11:17 PM
hari cerah mmg la laku... org dahaga... eloklah ko siap2 utk berniaga soya esok. jgn nak menjoyah  ...

k...wa chow dulu...

apa level join smiskin smiskin gaji cukup2 bayar installment kereta wa sebulan..

NURMIMIE posted on 25-6-2014 11:15 PM
ye dari segi lain ai boleh kesian si lola dengan pendapatan sebegitu nak hidup di kota begitu.. (w ...

Tak bole digest suami gigih poligami.. Bini kesempitan duit....poligami mesti mampu. Yg bermasalah samada Lola atau ayah tiri firdaus ni

mrsamz posted on 25-6-2014 11:15 PM
Kat paper ada kata dia buat loan 18k..pasal tu kot

oh ada loan....
aku harap ada la hati dia guna duit loan tu utk kegunaan firdaus ni dulu, bukan utk downpayment rumah yg dia letak Firdaus tu

otai_g posted on 25-6-2014 10:59 PM
mn ko tau suami dia bagi duit? katakan la suami dia bg 3 rat.

so total duit dia ada 4 rat. 4 ra ...

Kejinye laki berpoligami BG 300 nafkah pd Bini.. Ni poligami jenis tak mampu ni.. Teruk kan laki kt Malaysia ni.. Nk poligami Tp nan hado..

caprut posted on 25-6-2014 10:35 PM
itu ikot polisi company kan. klo company ko ade buat cmtu bgosla. tp bukan smua company kan cmtu.  ...

So skrg hg nak blame company dia plak? Ikut hang la...perbuatan si Lola tu betul ker salah? Kita ckp tentang perbuatan bkn personaliti. Nnt kita huraikan pulak personaliti, background, kerjaya si Lola yg mungkin "menghalalkan" perbuatan si Lola.

Bila jadi kes ni aku tringat rancangan Bersamamu kat tv3. X penah pn tgk sampai abes sbb tak sampai hati. Tp x penah pulak aku tgk org yg masuk bersamamu tu kurus kering smpai mcmtu sekali, baju reput, mkn tido bersama najis. Even sedaif mana pun. Byk jugak yg masuk tu ada anak OKU, aku tgk terjaga bersih elok je. Umah diorg pn teruk, mmg tgk pn dh tau diorg daif n tak mampu. Tapi kenapa satu pun tak mcm keadaan adik Firdaus masa diorg jumpa dia?

Aku konpius apa yg acik lola pikirkan sebenarnya. Aku try nak kaitkan alasan tak mampu yg acik lola bg tu dgn keadaan adik Firdaus. Sejujurnya aku tak nampak kaitan itu. Hmmm.

noor2 posted on 25-6-2014 10:36 PM
sambil buat keje cuci pinggan..anak tak lepas..

amboi gigehnya... ibu nyet pon reti jaga anak

ada yg kat sini tak paham. masalahnya bukan masyarakat taknak tolong. masalahnya kita tak tahu ada kes macam ni. ibu sorok n bagi anak OKU kebuluran, kesejukan tanpa pakaian n hidup dalam persekitaran kotor. itu issuenya sekarang.

masyarakat malaysia ni penyayang n suka bersedekah. cuba kalau mana2 event organize mana2 charity drive, kutipan sampai beratus2 ribu, berjuta2 pun ada. cuba tengok bebaru ni ada kes sekolah tahfiz takde cukup fund nak bayar bil letrik tak silap dalam 2K, ramai betul tolong bayarkan sampai melebihi yang diminta.. sampai cukup untuk menampung bulan2 berikutnya.. pastu contoh lagi beberapa bulan lalu pahang & ganu banjir .. orang derma makanan, barang2 keperluan sampai lebih dari mencukupi.. sukarelawan ramai2 turun padang.. ini kes2 di mana orang tahu kejadian2 malang itu. masalahnye kes adik firdaus ni, sebelum dia dijumpai, kita tak tahu. kita bukan ada bionic eyes nak cek oh ada budak OKU dikurung di satu tempat, mari bantu. budak tu dijumpai pun tidak disengajakan dalam operasi PATI. Last edited by mesmerize on 25-6-2014 11:35 PM

.. kalau si lola ni dan anak dia yg sorang lagi pakat2 pakai baju reput repai ... pakat2 bergelumang najis kencing ..pakat2 kotor bedanak tak mandi berbulan2 ... pakat2 makan tahi makan polistrin ...bersama-sama  .... bolehlah aku kasihankan dan beking bekap si lola ni .... gila lah kalau aku tak kasihan kan si lola ni ...

ini?

hmmm .....

Hanya org sakit mental, mental depression, bipolar disorder je yg memahami Lola yg mental ni.. Proven.. Ada pengakuan hahahaha

mesmerize posted on 25-6-2014 11:33 PM
ada yg kat sini tak paham. masalahnya bukan masyarakat taknak tolong. masalahnya kita tak tahu ada k ...

spot on..

itu lah pointnya.. bila masyarakat bising, maknanya masih ada nilai2 yang masyarakat jaga.. yang masyarakat pedulik..

jangan jadik macam china sudah.. orang mampus depan mata depa dulik apa..

Aku bkn menghina org sakit mental.. Tp org sakit mental akan sentiasa menyalahlan org lain, hal lain..bkn nak salahkan diri sendiri nape jd mental gitu.