CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: majohan

Can't Buy Me Love (TVB) - Moses Chan, Charmaine Sheh, Linda Chung, Kenneth Ma

wonto posted on 20-9-2012 10:59 AM
ari isnin xdpt tgk cita ni..huhu..apa dh jd ya?

Isnin tak tengok ya... (x igt yg episod isnin tuh) malm td nengok x?.... gundik jaht tuh dah mati bunuh diri sbb...

Rupa2nya cheung yeung mmg puteri sebenar...nak bg cheung tingglkan istana sanggup gundik tuh wat onar....sei pula jd mangsa...tp still tak tenang gak bila cheung yeung tingglkan istana...

Hero yg kuda putih pujaan sei tuh...encem kan?....nama dia vincent wong....

Sian dau shau kena saing ngan mamat tuh....utk rebut cinta sei...

Oh ya, rabu dah start citer baru...mungkin saya nak bukak tret tuh...

Ok wonto saya citer sikit yg mana igt2 lupa nih....

wonto tau tak pasal kes kenneth bukan anak sebenar tauke kedai emas tuh?...rupanya mmg betul ler tekaan saya yg tuan lo tuh bapa yau wai (kenneth)...so dia dpt tangkp mak cik yg ngaku mak sedara yau wai yg terlibt pasal bayi tauke kedai emas tuh diganti dgn baby yg mati tuh....tuan lo tanya pd makcik yg jht nih sbb pernah terserempk & bertanya pasal anak dia yg pernah diculik...so makcik nih pon citer le perkara sebenar yg mmg dia culik baby tuh sedg isterinya sedg nazak....

Bila tuan lo dgr citer makcik tuh...dia pon terlampau geram lalu dibunuh makcik tuh lalu mati.....tauke emas & yau wai nih igt makcik yg mati tu sbb dibunuh lintah darat tp bukan sebenarnya...

Tuan lo mula ler berdendam ngan keluarga yau wai...so tuan lo pon nak balas dendam ngan keluarga tuh dgn wat seolah2 kemalgn...masa ibubapa yau wai pi pekan tuan lo nak jatuhkn batu dgn balingan pisau bintang ala2 ninja kat tali yg angkut batu2 tuh...tp sempt ping selmtkn sampai berdarh kepala... tuan lo tetiba terima arahan surat terbang supaya tuan lo bersbr...sbbnya tuan lo nih ada kumpulan pakatn rahsia rupanya....huhu...

Wonto igt tak pasal ping ada citer yg keluarga dia dibunuh org turki & ping berdendam ngan bangsa turki?...sebelum diorg nak kawin tuh kan tukg tilik ada kata kununnya jodoh diorg bawa bencana?...huhu...

Rupanya mmg bawa bencana kununnya...sbbnya...yau wai bangsa turki...bapa sebenarnya tuan lo org turki...tuan lo ada pakatan nak gulingkan maharaja utk turki....

sellie003 posted on 27-9-2012 09:12 AM
Ok wonto saya citer sikit yg mana igt2 lupa nih....

wonto tau tak pasal kes kenneth bukan anak se ...

sellie,trima kasih utk sinopsis yg sy xtgk 2..sy dh smggu xtgk sbb sibuk ngn kelas.pas2 housemate plak suka tgk tv3.
tn. lo 2 yg mn? huhu...cita bru nnt tjuk apa?

wonto posted on 27-9-2012 09:58 AM
sellie,trima kasih utk sinopsis yg sy xtgk 2..sy dh smggu xtgk sbb sibuk ngn kelas.pas2 housemate  ...

tuan lo tuh yg jd ketua kat pusat kraftgn tempat  moses keje tuh... ala bapa kandung yau wai tuh...patutlah diorg suka kambing...puak turki kan suka makan kambing....huhu...

Nnt episod jd lebih menarik tau wonto...saya akn sinop tiap2 hari....

Ok saya smbung sikit part kisah sei pulak ya.....

Sei macm rasa terkurung, terkongkong dan tak selamat apabila gundik jht tuh selalu jek kuar masuk bilik dia...dahtu gundik nih semc nak tunjuk kuasa yg sesapa xleh lawn...ada jek onar dia buat...sampai sei rasa sungguh tak adil & kejam...sei lak jenis tak pandai nak balas kata2 gundik jaht nih...asal nak cakap... gundik jht nih langsung tak bg sei buka mulut & berkata apa2 pun....

Dahtu pulak dayang2 istana rasa tak selamt...sbb diorg bg tahu sei...ramai dayang2 & sida2 mati...so sei macm pelik dgn kematian yg kunun2 macm kemlgn bertimpa2...melainkan diorg tuh semua sebenarnya dibunuh olh gundik jht tuh....

Saya citer bab sei patahkan hati dau shau....ehem, ehem....

Kebetulan kedai emas kuarga Kam terpilih utk masuk istana bg bincang pasal jualan amal....dah kebetulan moses keje situ...secara tak langsung diorg terpilih ler...huhu...atau ada agenda lain olh tuan lo....

So dau fook (abg sulung) & moses ikutkn jd wakil istana utk bincagkan pasal benda nih ...tp masing2 berdolak dalik...supaya tuan lo pilih adik bongsu diorg dau shau masuk istana...kebetulan perbincgn itu sei yg ditugaskn utk uruskan...

Dlm pada tuh dau fook & moses bg semgt kat dau shau utk luahkn perasaan kat sei...masing2 bg pendpt tp satu pom tak leh pakai...huhu...dau shau dah siap tulis surat cinta lg...& mangga emas panjg umur rekaan dau shau sendiri nak hadiahkn kat sei...tanda cinta kian bersemi dihati...

dau shau rasa teruja nak pi jumpa sei...dah rindu ler kan... pastu ditemani moses diorg pi istana...langkah dau shau laju jek sampai naik mengah moses kejar...diakn lelah...tersemput2 dia...huhu...sei pom teruja gak nak jumpa dau shau...laju jek berjln...

Dlm masa yg sama ada ler sorg sida2 nih bg minuman kat gundik jht nih...tp gundik nih dah tau sida2 malang tuh taruk racun...sida2 tuh nak balas dendam utk mak dia yg pernah dianiaya gundik jht tuh pasal kes identiti palsu puteri cheung yeung (akan saya citer camna identiti cheung yeung terbongkar sebenar2nya..)...

Pastu sida2 nih ditgkp pengawl...gundik nih kata kat sida2 tuh yg dia dah tau racgn sida2 nih sbb pernah diarahkan pengawl2 gundik nih pi check bilik sida2 tuh yg mmg ada simpan racun...so sida2 nih dipaksa minum air beracun tuh ada ler sikit tertelan & berusaha lepaskn diri...akhirnya sida2 nih dpt lepas dr bergelut ngan pengwl2 gundik tu...sida2 tuh lari sampai arah tamn tempat yg bakal sei & dau shau terserempak....

Sei sampai dulu...sida2 nih nampk sei terus naik angin...sida2 tuh kata kat sei dia nak bunuh sei sbb identiti palsu puteri tuh...so sida2 nih kuarkn pisau dr baju dia & nak tikam sei...semua jd kelam kabut...sei dah terjerit2 hingga hampir2 ditikam sida2 tuh....mujur ada pemuda kacak bergaya selmtkn sei...siap2 pusing2 lagi...so sweet... pemuda tuh libas tagn sida2 yg pegang pisau dgn kipas tagn...lalu sida2 tuh mati gak...sbb dah minum racun td....tak sempt nak tahu apa2....

Masa tang pemuda tuh peluk sei...dau shau lak muncul...lambt ler dau shau...memula sy igt dau shau yg selamtkn sei td...rupa2nya pemuda yg naik kuda putih...nama pemuda tuh...yu mankit....sei macm cam pemuda tuh...dia pun tanya ...diakah lelaki yg naik kuda putih bantu sei masa dlm ujan?...lelaki tuh pon kata ya...pastu dia pon cam sei gadis yg pernah dia tolong...

Dau shau kecewa sgt melihat sei macm bahagia jumpa mamat tuh...moses lak tak tahu nak kata apa...diorg pon balik aje ler...

Ikutkn adalg part sei yg bag harapan dau shau musnah...tp saya igt2 lupa...nnt bila igt saya sinop...

sellie003 posted on 27-9-2012 11:21 AM
tuan lo tuh yg jd ketua kat pusat kraftgn tempat  moses keje tuh... ala bapa kandung yau wai tuh.. ...

tq sellie..kiranya mggu dpn cita ni abih la ya? cita apa plak yg gnti?

wonto posted on 27-9-2012 12:00 PM
tq sellie..kiranya mggu dpn cita ni abih la ya? cita apa plak yg gnti?

Drama nih gantikn ngan tajuk every move you make tak silap saya...heronya si bosco wong...minggu depan saya start buka tret tuh...huhu....

Ok saya sambung part sei & dau shau lg....

Sekali lg dau shau yg kecewa bangkit semula apabila keluarga kam minta dau shau jumpa sei sekali lg sbb nak bincg pasal jualan amal yg tergendala haritu....

Sei bila dgr dau shau nak dtg tuh dia suka...tp tak tunjuk sgt sbb sida2 gundik jaht tuh dok skodeng...sebelum tuh dau shau ada bg mangga emas & surat tuh...ntah napa tak tunjuk lak part dau shau bagi kat sei...kena potong ke hapa........masa dau shau dtg tuh semata2 nak tau isi hati sei setelah terima hadiah mangga & surat cinta...tp sei terpaksa menyakitkn hati dau shau dgn tidak mahu jumpa dau shau lg....dia pon kata taraf diorg tak sama & tak perlu berjumpa lg...dau shau pom pergi bawa hati yg berapakali berkecai2 tuh...sian ngan riak muka sedih dia... nangis aku part nih...

Bila sida2 gundik jaht tuh dah dgr sei cakp macm tuh terus balh..lega hati sei...tp dia juga sedih sbb terpaksa cakp macm tuh...pasangan malang yg menyedihkan...

Follow Us
Saya sinop episod malm ini....

Sambugn malm td pasal shau luahkan kat en.yaman pasl perasaan dia kat sei saling mencintai...pastu yaman pun ok jek ...diorg minum sama2 termasuk moses & dau fook...
Pastu yaman nak berangkt balik so minta diri kat sei utk ucapkan selmt tinggal ...sblm pegi tuh yaman minta sei temankn dia pi jenguk sorg nenek dihujung kg...diorg pon pegi tp rumh tuh kosong namun nenek tuh takde igt dah pindah...rupanya telah mati sbb sei nampk papan peringatan nenek tuh...yaman tetiba sedih sgt & mula lelah...sei pimpin yaman pegi kat katil pastu cari ubat lelah...yaman cari2 kat badn dia x jumpa sambil tuh dia dah makin lelah...sei tambh risau & tolong cari ubt lelah yaman kat dalm baju yaman...tetiba sorg tua tukang ambik kayu nampk tindakan kurg sopan sei dok raba2 yaman...so tukang angkut kayu api tuh salah fahm..terus blah...huhu...
Pastu mula timbul macm2 kisah sei ngan yaman...dlm kedai emas semua pekerja gossip...macm2 versi citer...ada yg kata sei & yaman wat hubugn sulit ler, sei kena cabul ler...cinta diorg terhalg pastu wat perkara sumbang ler...macm2 ler...lawak jek masa nih....tp bila Tanya siapa yg sebar gossip macm2 org rupanya tukang angkut kayu ler, tukang potong daging ler...hingga kg seberang pon tau citer...huhu....
So moses & dau fook pun ugut pekerja dia jgn sebar gossip sampai dau shau tahu...kata dua beradik tu kalu dgr citer tuh bocor...moses & dau fook buat leher kena sembelih... ahaks...
Tp dau shau dah tau citer...so diorg beradik nih pon pujuk dau shau jgn percaya cakp2 diorg sbb gosip2 yg diorg dgr mengarut & banyk versi hingga x tau mana yg betul...tp akhirnya moses dpt tau dr isterinya sebenarnya sei pi teman yaman jenguk nenek tua tu hingga sakit lelah sbb yaman terlalu sedih...dau shau kata dia tak bimbang pasal citer tuh tp risau hati sei yg terluka sbb gosip2 mengarut tuh....baru moses & dau shau fahem...

Sei jd risau pasal gossip tuh...so dia muram jek sambil jaln2 ...pastu terserempk lak ngan yaman...diorg berbork pasal gossip yg melanda...pastu terus yaman melamr sei utk jadikn isteri bg menutup kabar buruk tuh...tp sei serba salah...utk terima lamarn yaman...so sei nak fikir dulu...

Sei menulis sepucuk surt kpd  dau shau utk bertemu...dlm surt tuh kata sei minta dau shau dtg jumpa kat gerai pau & jika dau shau tak kisah pasal gossip dia dgn yaman...sei minta dau shau dtg berjumpa tetapi jika sebaliknya anggap aje tiada jodoh...
Dau shau terima surat tuh dgn gembira...dia pon pegi jumpa sei...tp malangnya dau shau dipukul hingga pengsan olh seseorg hingga batu jed yg sepatutnya dihadiahkn utk sei dirompak...
Dlm kehujanan sei terus menanti...bila nmpk jek kelibat yg ditunggu2 sei terus meredah ujan yg lebat...sangkanya dau shau...tp rupanya yaman...sei jd sedih sgt...sbb sangka dau shau tak muncul2 sbb amik ati dgn gossip dia ngan yaman...dan percaya cinta sejati mereka...sei tak tahu citer sebenar...so yaman amik kesempatan utk melamr sei sekali lg...sei pun pasrah dlm kesedihan utk terima yaman... yaman menghulurkn tagn & sei sambut lalu saling berdakapan dlm ujan...
Malang pula buat dau shau...dia pengsan terus dalm ujan lebat tuh...hingga moses bawa balik dau shau yg disangka mabuk sbb sei hingga dipukul org lak lagi...dau shau jatuh sakit tak sedrkn diri...demam teruk...keluarga kam gilir jaga dau shau yg agak tenat...

Lepas dau shau sedar sikit tuh dia nak pi jumpa sei....dlm keadaan lemah tuh mak lohei mesti x benarkn...tp dau shau tetap nak jumpa sei sbb takut terlambt...memula lohei tak berapa jelas cakp dau shau nak jumpa sei tuh...tp bila dau shau berkeras kalu dia tak jumpa sei...diorg takkan jumpa lagi...masing2 dgr rasa hairan...sangka dau shau mabuk sbb putus cinta tp nak jumpa sei rupanya... moses pon cari2 surat yg dau shau ada gak meracau pasl surt sei...cari punya cari jumpa gak...lohei baca surat tuh & memang betul diorg nak bertemu pastu moses baru teragk yg dau shau bila jumpa sei nak bg hadiah jed...& moses pun fikir dau shau dirompak...Cuma moses x puas hati...kata dia rompk aje ler napa mesti pukul sampai pengsan lak...
Kebetulan lak isteri moses & sei kena mengadp maharaja...so lohei minta moses pi tgk bila diorg nak berangkat pastu lohei minta  pembantu umah pi renehkn sup tenaga...sbb dau shau terlalu lemah...moses pun dtg katanya diorg nak berangkat...masing2 kelam kabut...dau shau x leh telan sup tuh...so siap dau fook lak minum tp terlambt ler...diorg dah pi...ahaks...
So moses pun kata tunggu diorg balik aje ler...masing2 setuju jek...

Masa kat istana wakil Tibet dtg bg ufti...sambil tuh bincag pasal jualan amal...dlm borak2 pasal hubungn diplomatic tuh...tetiba wakil Tibet menyatakn hasrat maharaja diorg nk peristerikn puteri kedua yg baru bercerai tuh...tersedak puteri kedua bila dgr...pastu puteri kedua pun Tanya berapa umur maharaja diorg...wakil tuh kata 60...bulat mata puteri ke-2...pastu puteri tuh Tanya lg kan ada lg 2 isterinya...takkan nak dia jd no. 3...tp wakil tuh kata...x.. dia ada 6 isteri & puteri bakl jd isteri ke-7...miahahahah...jatuh rahang puteri kedua....
Pastu cheung yeung pun backing puteri ke-2 dgn mengatakn puteri kedua ada penyakit mental & sering berubah2 perangai...sbb itu bercerai...ahaks...pastu wakil Tibet pun tak mendesk lepas tuh...
Selamt puteri kedua dr kena jd binik ke-7 maharaja Tibet...pastu puteri2 nih sebelum tu tak berbaik ngan puteri cheung yeung...tp lepas kejadian tuh diorg dah mula berbaik2....kata puteri cheung dia pun perangai buruk gak...tp lepas bersama ngan kuarga kam baru tau erti kekeluargaan & saling syg menyayang...

Berbalik kisah dau shau & sei...

Leps sihat tuh kuarga kam bawa dau shau pi jumpa sei di istana puteri cheung yeung...balik jek puteri ngan sei...terus jek isteri moses bercerita macam2 kat moses pasal dia dah berbaik ngan adik beradik dia hingga le pasal utusan Tibet tuh semua...yaman pun disebut berjasa gak sbb tolong gak backing puteri ke-2 bagai...dau shau macm terasa hati...sei lak macam sedikit jek rasa serba salah tuh...hmmmm....pastu belum pom sempat moses nak bgtau tujuan kedtgn kuarga kam terusjek bini dia bgtau maharaja dah setuju jodohkn sei ngan yaman...
Kuarga kam tak terkata...tp lohei tetap nak dau shau bgtau isi hati kat sei..tp dau shau hanya ucapkan tahniah & beransur balik...sian dau shau...sengsara dia...
Dau shau pon bgtau kat mak dia...x perlu risau pasal perasaan dia ngan sei lg...dia pasrah aje ler kalu bukan jodoh depa...dia Cuma harp sei bahagia..dia akn bahagia...& yakin yaman adalah lelaki yg layak utk sei...sbb peribadi dia yg budiman & baik hati....

Tp sebenarnya wonto...yaman bukan seperti yg disangka diorg sebenarnya...dia rupanya ketua kumpulan pemberontak dr turki utk menyerang maharaja...dia ler yg rancg supaya dau shau x jumpa sei...dia minta org dia wat2 rompakan ...apabila dau shau kena pukul jed yg pernah yaman bg kat yau shau masa kat restoran diorg ada minum2 dia dpt balik utk dihadiahkn kepd sei...dia sengaja rapat ngan sei supaya...hah, wonto mesti dpt agak...yg pasti bila yaman jd suami sei secara x langsung lg senang dia menyusup dlm istana utk menentang maharaja....

Tuan lo tuh org kanan yaman...diorg dah bersedia kerana masing2 dah ad alasan utk menetp lama bg realisasi racgn jht diorg...miahahahah.....gelak jahat yaman...
Sementara tuh yaman bercdg nak hasut wakil Tibet menanam kebencian terhadp maharaja...so sampai situ...terus ...BERSAMBUNG..............................

tanx sell
lengkap cerita smlm sinop dia

rina79 posted on 28-9-2012 04:21 PM
tanx sell
lengkap cerita smlm sinop dia

Sama2...hari jumaat tuh takde sbb ada pembentangn bajet...so takde lak...

sellie003 posted on 1-10-2012 02:22 PM
Sama2...hari jumaat tuh takde sbb ada pembentangn bajet...so takde lak...

adalah selll ari jumaat aritu

rina79 posted on 2-10-2012 10:13 AM
adalah selll ari jumaat aritu

yeker rina?...tp aku nengok xda pom....

Aku miss ke?

sellie003 posted on 2-10-2012 10:33 AM
yeker rina?...tp aku nengok xda pom....

Aku miss ke?

ko miss
mmg ada
aku tgk lagi
ingatkan takde sbb bajet, tp aku tunggu gak
seb baik ada

rina79 posted on 2-10-2012 11:17 AM
ko miss
mmg ada
aku tgk lagi

Waaaa...........camna boleh miss nih...patut aku pelik aje tetiba wakil tibet tuh marah kat maharaja...& part bakar2 ufti pom takda tunjuk rupanya jumaat lepas....

sellie003 posted on 2-10-2012 11:32 AM
Waaaa...........camna boleh miss nih...patut aku pelik aje tetiba wakil tibet tuh marah kat mah ...

tp part yg bakar ufti tu mmg takde
agaknya dah kena potong kot

rina79 posted on 2-10-2012 12:45 PM
tp part yg bakar ufti tu mmg takde
agaknya dah kena potong kot

Oh ya ker?..igt ada babak tuh...

Perasan x 8TV banyk benor cut2.....kekadg aku nengok lompat2 jek drama tuh...

dah abis pun citer ni ptg td.. semuanya pregnant... he he