CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: wasntme

DARUL SAKA - sharing is caring ( MERGED)

Dah baca thread ni sakan2.. malah aku antara orang yang referkan blog tok belagak kat tuan rumah dalam kes kawan dia tu..

Dan aku assume yang tuan rumah cerita rawatan dengan pakcik yang kata "saya bukan bomoh tu" - pakcik tu adalah tok belagak - kalau salah, tolong betulkan. Dan boleh pulak tuan rumah buat kesimpulan scan = telek/tilik.
duquesne Post at 20-10-2009 16:30

Bukan, pakcik tu bukan tok belagak.  Tapi dukun kat sebuah kg, yang malu nak mengaku dia dukun.

sebenarnya ada yg lebih terror dari Tok Belagak. Cuba baca kat sini
http://ilmuhaq.multiply.com/
jinkepalabotak Post at 20-10-2009 18:18

ye ker terror?? naper raser cam tak berapa nak terror je.....

ader tgk video kat situ....org tu ckp (mungkin owner kot) yg kalu
time2 azan....syaitan akan masuk tandas....utk bunuh diri....sebab
tak tahan azan tu panas.....(maner dier tau?? ader dalil tak?)

pastu dier ckp yg syaitan takut dgn air kencing...betul ke?? sah2 najis kan....
takkan syaitan takut ngan najis pulak.....(ader dalil?)

then dier ckp limau mandarin tak elok utk makan...sebab digunakan oleh
chinese utk sambut CNY...bley timbulkan rase gelisah dalm hati kekdahnyer...
tapi camner pulak ngan lembu?? org hindu siap sembah pulak....then takleh
makan jugak ke takut timbulkan gelisah jugak...?? (tak paham la.....):re:

ader tak org lain yg dah usha website tu...? kalu ader bley la bagi pendapat....
TQ....(bak kater tuan tanah...sharing is caring.....)

Dah baca thread ni sakan2.. malah aku antara orang yang referkan blog tok belagak kat tuan rumah dalam kes kawan dia tu..

Ni first time aku menyampuk dalam thread ni, sebab aku memang percaya ilmu Allah sangat luas dan cuma hamba-hambaNya yang terpilih saja yang dapat kelebihan seperti ini.. Tapi kalau kita curious nak tau benda-benda yang kita tak tau, eloklah bertanya pada yang tahu. Dah bertanya, dah tau, barulah kita ada ground nak kata apa yang betul apa yang tak betul.

Ada juga tuan rumah pergi refer ke beberapa perawat kan.. dan ada perawat2 tu rekomen tuan rumah ke tok belagak.. ada tanya perawat2 tu kenapa rekomen tok belagak?
duquesne Post at 20-10-2009 16:30

Aku sgt2 setuju ilmu Allah sgtlah luas.  Tapi dlm mempercayainya,ada batasan aqidah yg perlu kita awasi.  Akal logik, siapa kita utk mendabik dada atas kehebatan diri sendiri.  Kalau kau nak pertahankan, makatiada siapa hatta aku mau peduli.  Tapi hak aku juga utk menjaga batasan aqidah aku.  Kerana apa?  Kerana ilmu aku sgtlah cetek. Kerana ituaku perlu mengawasinya- setakat mana aku mampu lakukannya.

Aku bukan pakar untuk mentafsir kehebatan ilmu2 ni semua mcm korang.  Umpama - kalau kail panjang sejengkal, jangan lautan hendak di duga.  Itulah aku.  Maka aku tak mampu utk berdebat dgn korang semua.  Bilaaku bertanya, semakin aku tanya semakinrumit jawapanyg aku dpt.Makauntukitu,bukankah lebih baik aku diam, dan berdiri saja dimana aku berdiri sekarang.  Supaya tidak terus2an hanyut.

Akhir zaman,mcm2 yg timbul.  Maka kata Nabi junjungan kita, peganglah al-quran dan sunnah ku. Maka begitulah yg aku mau.

Soal perawat2 lainrekomen belagak,wallahualam.  Atas dasar apa, tapi aku juga curiga. Macamaku ckp sebelumnya.  Aku guna akal basic aku utk mentafsir.  Yg rekomen pun aku kira lebih kurang kot.  Yg aku nampak ada"agama", pasti tidak akan rekomen belagak pada aku.  Jgn marah bila aku guna "ada agama".  Mcm aku ckp, aku guna perkara asas utk menilai.  Kerana itu kemampuan aku.

Dlm mencari perawat,ramai yg kami jumpa.  Again back to basic, yg pelik2 aku tolak.  Formula aku simple - Lebih baik 'JANGAN' dari 'TERR..'

Maafkan aku andai ada yg tersinggung.

saya pernah berjumpa n berubat dengannya ....... the result?? nan ado...

yang ada hanyalah kata2 belagak beserta dongengan semata mata ...
bukan niat nak memburukkan sesiapa, tapi sekadar mengingatkan yang lain, jangan mudah taksub pada perawat yang mengaku hebat...

perawat yang hebat x kan mencanang kehebatannya ...
humaira_maira Post at 20-10-2009 16:52

Ada sesuatu, Ada yg tak kena.  Tapi aku malas nak cerita.  Tapi aku mcm setuju je ckp kau ni.

Lagi satu,aku kira masalah paling besar - komunikasi.  Susah sgt ke nak ckp terang2, jelas2?  Salah ke tanya kalau tak faham? Perawat lain takde masalah pun nak explain.

sebenarnya ada yg lebih terror dari Tok Belagak. Cuba baca kat sini
http://ilmuhaq.multiply.com/
jinkepalabotak Post at 20-10-2009 18:18

Berhati2lah.  Aku semakin takut masuk thread ni..

Post Last Edit by wasntme at 20-10-2009 21:52

Post Last Edit by wasntme at 20-10-2009 21:51

ye ker terror?? naper raser cam tak berapa nak terror je.....

ader tgk video kat situ....org tu ckp (mungkin owner kot) yg kalu
time2 azan....syaitan akan masuk tandas....utk bunuh diri....s ...
Nzikm Post at 20-10-2009 21:25

Aku dah jumpa in person.  Aku tak berani nak komen..

Follow Us
Sebenarnya ayat tidak memberi bekas/kesan. Yg memberi bekas ialah TUAN punya ayat. Bergantung kepada keyakinan orang yg berdoa. Jin/setan ni macam2 trick supaya iman jadi goyah. Macam kisah Hassan Al Banna yg halau jin yg merasuk adik perempuan muridnya dari jauh dan dgn hanya menggunakan pesanan. Jin/setan ni takut kepada keimanan perawat. Tu yg sebenarnya.

Tilik ni asal dari kaedah arab jahiliyah yg cabut anak2 panah untuk mendapatkan panduan masa depan bukan yg telah lepas. Scan yg digunakan untuk mengesan penyakit & gangguan yg telah ada. Kadang2 ada peringatan agar perawat tidak campur tangan jika ia merupakan kifarah kepada pesakit. Scan tahap tinggi ni juga dikenali sebagai kasyaf dan perawat tidak akan ceritakan kepada pesakit.

Sebenarnya ayat tidak memberi bekas/kesan. Yg memberi bekas ialah TUAN punya ayat. Bergantung kepada keyakinan orang yg berdoa. Jin/setan ni macam2 trick supaya iman jadi goyah. Macam kisah Hassan Al  ...
tokki1 Post at 21-10-2009 12:36

tokki ni saper ek

Korunk dok bertekak lam porum nie wat pe.......

Suh  je Belagak masuk cni.......  bior dier jwp......

Korunk pang pung dok pusing2 ctu gak.......

Fenin kpala haku baca statement korunk......

mjla Post at 21-10-2009 13:19

nooby tumpang lalu..

bertekak kat sini baru meriah.. seronok maaa..  kalau nak belagak jawab, kita pi tanya dan serang kat blog dia atau forum harmoni.. apa hal plak nak suruh dia jawab klat sini..

227# tokki1

Yes, saya ada baca kat blog darul-darul ni, perawat tu kata "sebab tu kalau ada yang baca ayat-ayat Al-Quran lepas tu makhluk tu gelakkan atau siap ikut bacaan, yang kurang ilmu boleh jadi lintang pukang atau kelam kabut.. "

mjla Post at 21-10-2009 13:19

aku rasa hanya perbezaan pendapat sahaja...

kalau nak baca perbahasan mereka ada dalam tred lama seperti forum cvt dan harmoni..dah lama pun...lagi pun dalam blog tok belagak tu ada dia tulis pasal pendapat dia...sesapa yang nak kaji kena la baca pandangan dari kedua belah pihak...aku baca minat la bagi pandangan tak leh..ilmu tak sampai..

Post Last Edit by wasntme at 20-10-2009 21:52

Post Last Edit by wasntme at 20-10-2009 21:51

Aku dah jumpa in person.  Aku tak berani nak komen..
wasntme Post at 20-10-2009 21:46

naper pulak tak nak komen....? citer la skit pengalaman jumper
darulhaq ni camner? ok ke tak? raser2 bley pakai ke tak?

sharing is caring maaa.....

sorry tumpang lalu...dah baca thread ni....keliru la sikit.
nak tanya sikit..apa masalah sebenarnya? belagak atau ilmunya? tak pasal2...femes la belagak ni....tapi pada PENDAPAT SAYA laa setelah baca blognya,,,ada yg saya setuju dan masuk akal...( nak bincang cara ilmu ..tak berilmu tapi cara akal...ada logiknya...
cth... santau ditepok belakang....yg menjadi masalahnya bukan kaedahnya tapi secara logiknya betul laa kata belagak tu,,,tak kan berkilo kilo kaca ada dalam dada...secara logik laaa tapi cara tang cerita tu....sy tak setuju...belagak sangat mcm dia yg paling power...apa2 pun ambil yg baik tinggal yg buruk

haaa...aku nak tumpang lalu yerrr...

Post Last Edit by Wonderpet_007 at 23-10-2009 07:32

wahh... meriah thread ni... itwasntme... but it was u lol..

itwasnt me suka teknik rukyah ustaz yer.. mana yg rasa serasi .. pergi ajer ler.. x siapa larang.. hehe.. yg PENTING sihat dan recover... jgn bertambah sakit cukup ler..

hehehe.. teringat kisah perawat bila baca posting tokki :-..

Yes, saya ada baca kat blog darul-darul ni, perawat tu kata "sebab tu kalau ada yang baca ayat-ayat Al-Quran lepas tu makhluk tu gelakkan atau siap ikut bacaan, yang kurang ilmu boleh jadi lintang pukang atau kelam kabut.. "

mana idaknya.. 3 jam dua perawat ni rukyah pesakit... naik berbuih mulut perawattt ****** ***** nih .. hahaha...  disebabkan pesakit merasuk buat donno gelakkan jer..  perawat pun dah surrender..
diam2 HP di tangan berSMS dengan Tok Belagak.. Mintak rainforcement..

maka .. dalam 1 minit .. pesakit OK.. heheheh.. settle kejap jer...

nak kasi pesakit yakin sikit.. kasi action la wehh. Sembelih.. ahahha.. so pesakit confident mehh... (so.. moral of story.. lu pikir la sendiri)

Kenapa Belagak tegur Perawat Islam lain..?

secara kasarnya..

Bila refer perawat ISLAM.. tak semestinya perawat itu ISLAM ..
Ramai Perawat ISLAM skrg yang dah hilang ISLAM nya..
Ramai yg ambil kesempatan terhadap kelemahan pesakit..
Cakap scan salah .. syirik ... .. TAPI confident cakap.. ada JIN KAFIR dalam badan pesakit .. (macam mana USTAZ tu tau ada JIN KAFIR dalam Badan?.. Ustaz pun scan ka?.. scan tapi utk sendirik sendirik cukup la noooo   )

well.. siapa makan cili.. rasa la pedasnya .. Change your mentaliti... Think positive!@~

Wasalmzzz

Post Last Edit by kupia at 23-10-2009 09:00

salah satu tanda2 dan ciri-ciri pengamal tareqat SESAT tak dapat tidak dia akan menghina ayat2 Allah dan pengamal syariat Islam...

aku baru terima berita dari orang yang pernah dirawat oleh belagak dan gurunya... atas permintaan tuan punya diri namanya tidak didedahkan...  sumber layak dipercayai... dan dia yang meminta supaya perkara ini di DEDAHkan di sini.

motif = supaya semua terlibat berhati-hati jangan ada yang jadi mangsa....

kes 1

seorang ibu tunggal berjumpa dengan belagak untuk mengadu kesusahan dan derita ditinggal suami... belagak kata sihir terlalu kuat dia tak sanggup rawat pass pada guru dia (gurunya tak tau siapa tidak diceritakan).  Mengikut pengakuan ibu tunggal guru belagak telah meminta ibu tunggal ini melakukan HUBUNGAN SEKS dengan dia sebagai satu cara untui disembuhkan...

kes 2 (saksi yang memberikan berita ini)

kawan ini dengan suaminya telah berjumpa dengan  belagak untuk rawatan saka.
kata belagak saka yang dia nampak adalah berupa seekor lembu yang pakai loceng... katanya kawan ini pernah diberi susu lembu untuk diminum sebagai tanda terima saka... (kawan ini dengan suaminya ketawa terbahak dalam hati mendengar penerangan belagak, tak ada beza macam kepercayaan HINDU)...  belagak tidak merawat kawan ini tapi meninggalkan kawan ini dengan seorang gurunya (tidak dinyatakan siapa).  Kata kawan ini belagak telah meminta saka yang berupa seekor lembu yang memakai loceng ini untuk dijadikan sebagai khadam kepada belagak...  

agaknya kawan ini ada masalah gangguan sihir maka dia telah karasukkan di depan gurunya belagam (belagak tak ada di situ katanya).  Kata kawan ini dengan suaminya dalam dia kerasukkan guru belagak telah LARI meninggalkan dia dan suaminya.  Berhempas pulas suaminya berusaha memulihkan sendiri isterinya.

akhirnya kata kawan ini masalah dia selesai di satu pusat rawatan Islam lain.

kenapa ibu tunggal belagak PASS pada guru dia? adakah kerana isteri belagak sentiasa ada disamping dia? wallahu'alam...

kalau kata ini cerita FITNAH dan REKAAN untuk memburuk-burukkan di minta belagak dan kuncu2nya menafikan cerita ini...

TIDAK AKAN MENANG TUKANG-TUKANG SIHIR ITU DARI ARAH MANA PUN MEREKA DATANG

Semakin mengelirukan bila baca.
Nak salahkan org yg minta tolong ngan perawat ni pun x boleh.. sbb mereka mungkin dgr citer yg baik2 je dari sesapa yg pernah bertemu ngan perawat tersebut.
Tapi.. bila kita dah sedar perawat yg kita jumpa tu merawat ngan cara yg salah...tak payah la kita jumpa dia lagi.

salah satu tanda2 dan ciri-ciri pengamal tareqat SESAT tak dapat tidak dia akan menghina ayat2 Allah dan pengamal syariat Islam...

aku baru terima ber ...
kupia Post at 23-10-2009 08:45

Berat tuduhan ni Kupia. Harap agar ko dah memastikan betul2 sumber maklumat tersebut.

aku baru terima ber ...
kupia Post at 23-10-2009 08:45

kedua-dua berubat dgn Abang Mat yg dulu rajin menumpang surau tok belagak.
Dia adalah tok moh. lepas kes cubaan mencabul tu, dia tak berani datang kat surau dah.
Sebab patient tu sendiri mengadu dgn Tok Belagak.

Sebab itu dlm blog Tok belagak ada kata,
bukan semua ilmu tok moh tak boleh pakai, yg elok kita ambil, yg haram jangan ikut.