CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miftahuljamilah

Siapa di sini starseed?

miftahuljamilah replied at 4-11-2016 11:41 PM
Awatnya?? Saya kt um dulu sll dgr nama dia.. jumpa dr jauh je..dulu rajin berpuisi dan ada juga me ...

Detektif indigo x pernah baca; cerita pasal kanak2 with extra senses. Kawan sy pernah cakap dia rasa dia manusia indigo along with explanations. At that time, topik ni macam very alien di telinga; n still muda belia so apa dia cakap just like angin lalu x take it seriously pun. Bila baca thread ni automatically teringat dia n apa dia cuba explain dekat sy dulu. Orangnya extremely talented n smart, Islamic, intuitive, senyap, loner, weirdo, sangat2 artistik (pandai melukis, menulis).

RamboMandul replied at 4-11-2016 11:51 PM
Faisal Tehrani ni dia ada satu imaginasi yang tinggi . Tapi ada orang cakap ada sedikit egosentrik ...

Bamram ada baca buku lain ke? Sy ingat buku 'advencer si peniup ney'; cerita akademi fantasia di alam jin. Kutuk akademi fantasia sebenarnya. Buku FT yang lain if sy ada baca pun sy dah x ingat.

mamapea replied at 1-11-2016 11:20 AM
aku ada mslh ni...ada org2 tertentu x blh pegang aku...bila diorg pegang aku diorg ckp kena karen. ...

Macam kapasitor (simpan tenaga elektrik).    tapi kalau pergi isi minyak kereta, keluar kereta sentuh kereta ya....bumikan elektrik itu. Hmm. Make sense x?

RamboMandul replied at 4-11-2016 11:51 PM
Faisal Tehrani ni dia ada satu imaginasi yang tinggi . Tapi ada orang cakap ada sedikit egosentrik ...

Tahun 98-2001

score 88

Wakefield replied at 5-11-2016 07:00 AM
Detektif indigo x pernah baca; cerita pasal kanak2 with extra senses. Kawan sy pernah cakap dia  ...

Saya ni bekerja dengan budak2..nampak sangat budak sekarang ramai yg hiper dan autism ADD ADHD..jadi sambil berhadapan dgn murid camni sambil selami dan kenali mereka..

Follow Us
kalau ramai claimed pasal nombor 11:11 bagai. aku dulu ada satu habit, akan tengok hp/jam/etc dan setiap kali tengok jam mesti menunjukkan angka like 11:11 10:10 12:12 etc. keadaan ni berlangsung bertahun tahun dan akhirnya sekarang aku berjaya buat biasa sebab keadaan tu macam memenatkan. every freaking time tengok jam. mesti macam tu.

dan score 88 sebab kebanyakkan soalan memang mengena.

aku memang ada minat pada stars/galaxy/gemstones/crystals/ancient symbols/etc dan ini langsung tidak membuatkan aku menyekutu Allah.

dan aku suka udang,scallop dan tapioca. tettttt! i came in peace! lol.

Artikel berhubung uwais al qarni dan perkaitannya dengan ras dari langit..golongan ini disebut anu(langit)na(dan)ki(bumi) =annunaki..bangsa sumeria juga dikatakan berasal dr golongan annunaki.. disini saya share linknya.. https://kanzunqalam.com/2011/04/ ... hidupan-rasulullah/

cikX87 replied at 5-11-2016 09:28 AM
kalau ramai claimed pasal nombor 11:11 bagai. aku dulu ada satu habit, akan tengok hp/jam/etc dan se ...

Mengapa nak menyekutukan Allah pula.. itupun kejadian Allah juga..ada tuhan lain boleh buat camtu ke?   kita semua sama..tiada beza sebagai hambanya..cuma dicipta dengan kepelbagaian sifat dan nama  

Starseed tak perlu rasa bersalah atau rasa bangga tapi kn upgrade diri ..sbb dtg ke dunia atas tgjawab dan misi..pengubah generasi ke arah generasi melahirkan ummah yg kembali kpd Allah

Menarik tajuk yg Miftah Al-Jannah bincangkan ni.

Saya dah baca semua respon kat sini. Nak tengok kuiz tu malas ler pulak.

Kalau anda rasa2 selalu ternampak nombor 1111, kes saya, saya pengawal kepada Nombor 111. Bagaimana caranya? Entahlah secara kebetulan atau memang telah ditentukan saya berjodoh dgn Nokia N111. Nokia ni ler gateway saya berhubungan dgn manusia separa android, manusia separa ios dsbnya Hehehe... gurau sikit yer.

On a serious note, pada yg merasa diri itu ada sesuatu yg istimewa, yg bukan kebanyakkan org memilikinya, semcm divine signal atau signature, tapi tak tahu apa bendanya atau apa kaitan dgn diri, yg pasti ia bukan wahyu tapi tak mustahil juga alamat dari Sang Pencipta? Betul?

Apa yg anda ada, adalah beberapa pilihan, iaitu:
1. Kagum pada diri sendiri kerana jadi STARSEED hasil dari kuiz

2. Bertambah kagum bertambah hairan bertambah keliru pada diri sendiri yg bergelar STARSEED dan perlahan-lahan mengubah stail supaya lebih berwatak starseed lebih dari starseed

3. PERCAYA diri adalah starseed yg punya amanah utk memakmurkan dunia. Bagaimana? Dgn cara menyumbangkan manfaat diri dlm ruang lingkup yg termampu dibuat. Kalau ada bakat menjadi penyambung hubungan - pendekat yg jauh - network linkager - carilah hubungan yg bagaimana yg diperlukan yg tidak semua org boleh buat... dsbnya. Tak semestinya dlm skala besar tapi dlm skala yg boleh lengkap-melengkapi kerana pasti ada yg berperanan utk skala yg besar.

Renungkan sirah para Nabi & Rasul atau para pemimpin yg pernah ada, mereka semua telah sampai pada satu titik keyakinan dan kepercayaan jitu bahawa merekalah the One utk tugasan atau amanah yg isyaratnya sering mendatangi lama sebelum titik itu terang kepada mereka.

Seolahnya nak ngajar STARSEED lah pulak..

AwgSagi replied at 5-11-2016 09:24 PM
Menarik tajuk yg Miftah Al-Jannah bincangkan ni.

Saya dah baca semua respon kat sini. Nak tengok ku ...

Terima kasih atas respon tuan @AwgSagi.. sebelum tu nak betulkan nama id saya Miftahuljamilah bukan miftahul jannah tapi masih cantik juga maksudnya kunci syurga memang inilah tujuan saya buka thread ni..sebab ramai yang belum ada jawapan apa yang berlaku pada diri mereka..itu cuma pengenalan saja..sebab kita adalah Siapa pada hari ini..bukan pada masa silam..bukan bermakna starseed kena tukar segala2 dan cuba nak tunjuk keistimewaan atas sebab ada kelebihan..Allah lebihkan sesuatu dalam kalangan kamu..supaya kamu dapat berbakti dan membuat kebajikan serta memberi impak kepada diri dan masyarakat..ke arah memakmurkan bumi..

Yup maaf nama ID @miftahuljamilah tu, saya tercuai pandang.

Kalau hendak mencari jawapan kenapa lahir sebagai seorang yg ditermakan sebagai starseed, ia sama sukar utk mencari jawapan kenapa lahir atau apa keistimewaan sebagai anak downsyndrome, buta @ pekak @ bisu (atau all in one mcm Puan Keller?), siamese twin dsbnya.

Yg ada mungkin jawapan2 berupa andaian2 atau teori2 mengikut kecenderungan kepercayaan pengkaji.

Soalan2 yg dikemukakan oleh Cik TT adalah dlm kategori belum ada jawapan dari rujukan2 utama karangan ilmuan islam. Kalau ada, mungkin dari aliran tarikat atau kesufian.

Pemahaman maksud DABBAH itupun pemahaman TT sendiri rasanya, yg bukan tiada sandaran, tapi sandaran hasil menjadi 'ulil al-bab', dan mungkin ada banyak lagi masih tersimpan tak tersurat, saya agak2 sajalah.

Alangkah bahagianya kepala yg berserabut dgn soalan2 bila ada teman utk bertukar-tukar jawapan. Cuma, bila ada jawapan, soalan selanjutnya pulak muncul. Ini kata2 teman2 saya yg mungkin senasib dgn Cik TT.

ps: saya terlihat jam pada hp ini 11:04 dan baki txt saya taip 4011. hmmm inikah yg dimaksudkan 'ada makna' tu walau bukan starseed?

AwgSagi replied at 5-11-2016 11:09 PM
Yup maaf nama ID @miftahuljamilah tu, saya tercuai pandang.

Kalau hendak mencari jawapan kenapa lah ...

Sandaran ini berdasarkan beberapa ayat quran dan hadis..benarla mungkin kefahaman dan maksud ayat yg terbatas untuk difahami semua..sebab itu dibuat perbincangan secara ilmiah di sini..perkara2 luar logik akal berlaku pada seseorang perlu mendapat penjelasan yg lebih sesuai untuk diterima akal..masyarakat kita jadi taboo kalau sesuatu perkara mengambil istilah barat dan saintifik..justeru saya mencari penjelasan dlm alquran untuk kita renung bersama..sebab selama hari ini..kita rujuk sains dulu br rujuk quran tetapi para pengkaji sains merujuk kitab2 mereka dan quran untuk diencode dan mengkaji ttg alam.. ini berdasarkan beberapa kajian yg dikongsi dalam rancangan ancient alien dan ancien astronout..

Lagi satu istilah alien itu yg buat kita rasa mengarut dan sangat kelakar..sebab kita adalah manusia yg berlainan fizikal dgn alien..tapi kita tak pernah tau ada alien di tempat dan planet yg sama atau mempunyai ciri2 yg hampir sama dgn bumi.. kita pun bknla asal dari bumi..kerana Nabi Adam juga dr langit..

miftahuljamilah replied at 24-10-2016 11:03 AM
Lebih dahsyat diri mereka seumpama mengeluarkan tenaga elektrik..pegang barang boleh rosak..pegang o ...

saya pulak, kalo pegang brg elektrik semua jd ok....esp komputer.... kawan2 suka hantar kat saya, bila diorng pakai rosak, on x bleh, x bleh load, 2-3 ari x dpt, tp bila bagi kat saya, x buat apa2 terus dpt on mcm biasa.....huhuhuhuhu

miftahuljamilah replied at 23-10-2016 06:34 PM
Berlaku contohnya bila tengok jam komputer..11:11 pastu tiba2 nampak kat kedai bila lalu atau ada  ...

Yg ni dah acapkali berlaku kat aku
Tapi ada satu mlm tu, aku leh anggap mlm yg paling ganjil dlm hidup aku
Tgh syok tido, boleh pulak aku terjaga byk2 kali
Paling best, mula2 terjaga, automatik aku tgk jam... Mula2 terjaga, pukul 1.11
Pastuh 2.22...3.33...4.44...5.55
Pastuh aku dah cuak... Takut terjaga lepas tu, tgk jam 6.66
Pelik x pelik x?

craduza replied at 6-11-2016 11:19 AM
saya pulak, kalo pegang brg elektrik semua jd ok....esp komputer.... kawan2 suka hantar kat saya,  ...

Boleh buka kedai elektrik ni