CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: halimi78

Mistri dSkolah (& ksah2 lain) jom kongsi pglmnV3 (link panduan ringkas pg1)

aiks sabarrr cikgu halimi ...kang esok dapat lagi se das dua...cubalah berdiplomasi dulu ..klu tak de jalan diplomasi baru peringkat 'nak buat musuh' tapi kubu kena kuat dulu...

salam kalian......

aritu sembang panjang ngan halimi...........
amboihhh........kemain ramah halimi ni...........
tapi sbb terkejut + waktu magrib.....
xpat sembang panjang ngan tokmusa........

salam sume..

mmm.. ari ni x dapat thn diri.. login jugak time keje..
sbb ptg ni dah kompem ada keje, xleh blk awal...

huhu.. pn naga.. ku bkn peramah... tp nak buat cane dah nature ku cenggitu..
sejak azali ku mmg cenggitu... sembang x hengat.. so mmg ku x pelik bil tepon ku ratus2 sbln.. kalo kurang nanti ku rasa pelik...

salam semua...

apa cite pg isnin ni?

1989# halimi78

Salam Halimi and rakan2 lain

Sorry, mmg senyap sikit sekarang lepas last posting dlm minggu lepas kot.....baru abis Board Meeting and now pun ada meeting lagi....tu yg susah sikit nak masuk online and comment....ada baca2 gak posting korang kat sini....tapi tak tau apa nk komen....

Itu hari aku punya last posting, aku kata dpt (mungkin) petanda dlm mimpi.....aku pun bersiap sedia lar dgn sebarang kemungkinan....and aku perasan, aku jadik cam tak karuan, very sensitive....sikit2 nangis....sampaikan aku pelik, ngapa perlu aku jadik cendawan kememeh tak tentu pasal, tak de sebab yg solid.....tapi aku masih tak percaya lagi dgn perlakuan pelik aku tu.....

And hari sabtu malam ahad minggu lepas, lagik sekali dpt mimpi.....ada sorang dr mutual friend kitaorg dtg jumpa aku, bg aku contact number si penghantar lelaki lar, siap suh aku call seblm mamat tu naik keterapi terakhir mlm tu.....aku pun tgk kertas tu dan terus hapal nombor ittew....and aku heran, dlm mimpi tu, aku excited nk jumpa mamat nie....masa aku bersiap2 tu, tetiba org yg tolong aku "buang" segala benda yg dihantar mamat nie muncul....dia tak benarkan aku jumpa mamat nie....aku sedey.....

tapi yg heran tu, sampai ke saat aku menaip nie, aku hapal nombor tu.........persoklan nye, nombor siapa yg aku masih ingat nie????? satu nombor hp yg baru tapi aku tk tau siapa yg punya..........aku nk try call tapi org yg tlg aku "buang" nie kata jgn sbb dia senirik pun rasa cuak dan tak sedap ati.......

Org yg tlg aku nie pun kata, dia berpendapat si penghantar ada cuba nk hantar "kiriman" kat aku lagi dlm masa terdekat nie, kali nie pakai siam punya......tolonglah, aku rasa mcm tk larat nk hadapi semua nie lar.....mmg meletihkan dr segi emosi....

Follow Us
2186# lampu_liplap

eh..mane posting aku?ilang?>

salam lampu lip lap....

complicated gak ur story ekk...
org yg menghantar menda2 ni kiranya org yg gigih ek....gigih kita berubat n lg gigih dia menambah....

psl nombot tu...nape x suruh kengkawan kesape ke yg tlng call kan....just try ur luck utk tau sape pemilik nombot itu

2189# shieda

salam shieda

rasa2 pun mcm complicated.....perkara pokoknyer, penghantar nie berharap aku bisa terima dia balik......yg mana, agak mustahil utk itu berlaku.....sbb dia yg buat keputusan dulu utk pilih org lain selain aku.....masa dia bgtau kat aku perkara tu, aku tk marah, tak emotional bagai....cuma aku bilang dgn dia....."semoga ko temui apa yg ko cari selama nie, dan all the best"...itu aje....

Aku pun tak tau mcm mana nk ckp lagi.......tapi mmg aku rasa susah aku nk terima dia semula....lepas dia pilih org lain tu dan especially lepas apa yg dia buat kat aku selama nie.....aku cuma bisa maafkan dia.....tapi tidak utk terima dia balik dlm idup aku....

Itu blm lagi part "kiriman" org yg dia pilih tu......siap mimpi2 kuntilanak cekik2 aku lagi, aku rasa aku dh story dlm minggu lepas....Yg org yg dia pilih tu menghantar kiriman, sbb dia nk aku bencik kat pengirim no. 1....tak payah dia kirim pun, mmg aku dh bencik....meluat habis.....buat perabih duit aje.....

Kengkadang tu, aku rasa cam nk jumpa diaorg berdua nie sekali gus, and sound direct aje......itu cara org bertamadun...bukan main "kirim2" cara halus nie.......

sian liplap.....
dugaan betul....
meh bg no tu kat sinih...
mana tau pakcik tuan umah ni terer gak...

2184# halimi78

halimi.....kalo dok satu meja ngan kak ea....shieda.....daku......
sah2 bertih jagung dr mulut korg berterbangan....
ku plak terdiam jek.....kikikikiki

2191# nagaijau

Hi naga ijau

Ko camner??? sihat ke??

Letih kan dgn manusia2 yg tk faham bhs nie......rasa cam nk hantuk kepaler diaorg ke dinding pun ada gak....kasik cair sikit otak diaorg tu.....

Entah hapa yg diaorg dpt dgn cara main mandrem2 nie pun, aku tk tau lar.......

2189# shieda  

salam shieda

rasa2 pun mcm complicated.....perkara pokoknyer, penghantar nie berharap aku bisa terima dia balik......yg mana, agak mustahil utk itu berlaku.....sbb dia yg bua ...
lampu_liplap Post at 29-6-2009 12:23

emm susah gak ek... nko leh berlakon purak2 dah ada org lain (ke mmg dah ada pengganti?) ni utk puaskan hati minah yg mamat tu pilih...tp on the other hands mesti mamat tu x puas hati sebab nko ada org lain....nt mesti dia nak pisahkan korang.....err pe kata ko buat pembenci biar mamat tu benci ko....bila dia dah benci sure dia x buat nko lg....pastu nko buat biar mamat n minah tu berdua biar diaorg kasih gegila..nt diaorg asyik masyuk berdua sure x kaco nko kan...hehehe sowie la ek aku wat lawak....saje je kasik nko ceria sket

2184# halimi78

halimi.....kalo dok satu meja ngan kak ea....shieda.....daku......
sah2 bertih jagung dr mulut korg berterbangan....
ku plak terdiam jek.....kikikikiki
nagaijau Post at 29-6-2009 12:50

naga gi mana ek dikau tahu mulut ku ini kembar si berih jagung?hehehe
tp mmg pun...terer arr nagaijo ni...
tp kan....kalau naga dah mmg species bertih x maunyer diam makin tambah gamat ada la kot...

2193# lampu_liplap
ku penah rasa ada xboy yg dok nak jgk....
mcm2 penah dia buat... tp bukan la guna mende gini....
lastly lapor polis..... stop takat tu je la..........
so naga leh paham perasaan liplap tu........

2195# shieda
shieda..... tgk posting kat porem pon dah cukup....
kak ea tu lagik sorg.....
ku tak tau macamana plak......

erkkk ..patutlah rasa mcm di seur..rupanya naga dok menyeru rupanya...

@Liplap ..

sabar yea..*tak tahu nak guna emot mana satu*

Tu lah yea..kdg2 nak tahu jugak klu victim yg kena buatan ni klu berdepan ngan pembuat tu apa agaknya alasan atau putar belit yg akan diberi yea..

Pasal no tepon tu better jgn kol..teringat halimi cakap pasal hantar melalui sms tu...

mmg patut liplap tolak manusia tu mentah2..imejin sebelum dapat die buat macam2..mana tahu klu dah terima dia ..asyik berbomoh sepanjang hidup..

Sapa yea yg nak dapat baby bulan ni..mcm teringat2 salah sorang dari  kawan2 yg selalu singgah cni yg dah dekat due date...wife halimi ..Sue lambat lagi..

linda yea..

2194# shieda

Shieda

Aku dh buat2 berlakon, kengkonon ada org lain......(maybe ada kot...ekekek) tapi si penghantar lelaki tu tetap tk percaya and terus2an menghantar....selagi aku tk kawen, selagi tu dia nk try supaya aku balik semula dgn dia.....ini yg org tlg aku tu ckp kat aku.....

Dr mata pompuan pilihan dia tu, dia tetap rasa terancam dan tergugat....sebab bila diaorg bergadow, si lelaki selalu sebut pasal aku....aku cam tu, aku cam nie......bukan nk kata aku nie baik dan bagus....tapi ada kengkawan aku yg terdgr diaorg bergadow and si lelaki tu ckp lebey kurang cam ni "nyesal aku pililh ko dulu dr si liplap.....si liplap tu jauh lebey baik dr ko"....itu pasal pompuan pilihan dia tu makan ati......habis camno, semua tu luar bidang kuasa aku.....

Aku cuma blh berdoa agar diberi kekuatan utk menghadapi semua nie lar.......mmg meletihkan dr segi emosi dan fizikal....