CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hanezzafirah

Siti sarah kurus dari fasha uols...

maxim posted on 29-10-2013 01:25 PM
kot ye pn xyah la over sgt smpai gitu skali

hahahaahahahahahahaa

Apa yang kamu orang eprlu faham disini kenapa fungsi senaman itu penting terhadap tubuh badan manusia...senaman itu kunci awet muda..sgt beda kulit orang yang bersenam dengan kulit orang yang tidak bersenam ....kulit orang bersenam tegang dan nampak muda....dari wajah sehingga ke badan...kulit orang yang ga amalkan senaman...takat kurus namun rupa tua dan perut...lengan peha menggeleber...sama jah macam kulit babee

puasa nasik ler ni..pastu cakap minum ubat tu sampai junjung2 lagi.. cer junjung periuk nasik yang kosong..tu baru leh caya

annehuda posted on 29-10-2013 08:41 PM
tips aku, jgn kawen. nnt dah kawen beranak mesti cutting body lari habeh   

takle aku ...

Saya pun amalkan homemade juice...petua ibu saya....isteri saya yang buatkqn...saya tolong jua....bahan2....tomato...saderi....beet root(sesiapa yang  hadap mahu putih melepak...sila amalkan minum beetroot...100% jaminan kulit putih malah bagus untuk lutut buat cikki) ....carrot...apple hijau....

saderi+beetroot+carrot...gunakan juice extractor untuk extract juice...

apple hijau + tomato...gunakan blender....pastikan biji tomato hancur...step kedua...kukus....selepas 10 minutes baharu campur dgn saderi...carrot dan beetroot tadi...tujuan kukus itu saya ga berapa pasti kenapa ibu saya kukus...tetapi ada sebab

jika suka rasa masam..boleh campur dgn lemon atau limau nipis....namun rasa saderi jujurin ga sedap...namun telan jah...dewasa kini saya udah lali minum homemade juice rasa gitu2 ini Last edited by C.K on 29-10-2013 08:54 PM

takot aku tengok orang minum ubat2 kurus nih..bahye uols

C.K posted on 29-10-2013 08:40 PM
Boleh tahan sakai jua iye kamu itu....saya fahamlah posting kamu itu...namun apa yang saya cuba hi ...

sbb itulah saya katakan jika kamu tak percayakan doktor2 klinik rumah kedai itu, kamu pergilah ke doktor sepital kerajaan atau doktor sepital swasta yg besar2...bahlul...apakah koman sunggoh pekan kemamang itu hingga penuh dgn doktor2 rumah kedai ejen MLM, herbalife, drrozmey dan segala jadah lagi
Last edited by hzln on 29-10-2013 08:58 PM

Follow Us
maxim posted on 29-10-2013 01:20 PM
tnjuk perubahan enot dulu..baru leh caya

stujukkk!!! tapi tak silap die p gym jugak weh .. and tak sure kalu azza elite pun makan bender yang sama.. tryla cek...

C.K posted on 29-10-2013 08:52 PM
Saya pun amalkan homemade juice...petua ibu saya....isteri saya yang buatkqn...saya tolong jua.... ...

bleh plak kukus ye? kenapa nk kukus?

nenek aku amalkan minum air rebusan pucuk betik. ha yg ni lg payau. mcm manelah nenek aku leh tahan smpi seperiuk? aku ni minum seteguk pun dah tak larat. tp sbnrnye aku pun power juice ni aku buat je mane yg ade kt pantry tu. kekdg kalau dah malas sgt aku watle nutella + yoghurt + pisang + mangga. yg ni pun sedap jugak. sbb ade nutella kot. beetroot tu batang die nk kene ptg sekali ke kene ptg dulu? aku selalu gak nmpk beetroot ni tp aku tak reti nk masak

Mcm pakai korset je

hzln posted on 29-10-2013 08:57 PM
sbb itulah saya katakan jika kamu tak percayakan doktor2 klinik rumah kedai itu, kamu pergilah ke  ...

Jauh lah celaka Kuantan sana...takat demam selsema takkanlah mahu berkejar ke kuantan pula....haruslah saya terkam jah doktor2 rumah kedai tahap dr romzey itu...udah terjah...tahulah saya mereka jual ubat kurus...ubat mlm segala jadah...sambil2 perhatikan gambar mereka anak beranak dlm kereta mewah...rumah mewah...melancong etc...punyalah kaya doktor2 di tanah melayu yang premisnya tahap rumah kedai ini iye...pakcik saya doktor diluar negara pun mahu beli rumah sebijik sakit...jika dia pulang ke malaysia...harus kaya raya...boleh jual ubat

annehuda posted on 29-10-2013 09:00 PM
bleh plak kukus ye? kenapa nk kukus?

nenek aku amalkan minum air rebusan pucuk betik. ha yg ni ...

Tujuan kukus itus ebab tomato....tomato kena masak kata ibu saya...sayalupa apa sebab musababnya...dan beetroot memang confirm buat kulit kamu putih...beetroot jua bagus untuk kaum cikki terutamanya surirumah..karena surirumah banyak pergerakan yakni guna lutut...beetroot ini menambahkan pelincir diantara tulanglembut dgn tulang apa tah..tua kelak...risiko dapat sakit lutut rendah atau zero...bangsa cina malaysia suka amalkan sup beetroot....beetroot itu pastikan kamu kupas kulitnya...dan buang lah jambul diatasnya itu.........nutella itu bukan manis kah?.. Last edited by C.K on 29-10-2013 09:06 PM

C.K posted on 29-10-2013 09:05 PM
Tujuan kukus itus ebab tomato....tomato kena masak kata ibu saya...sayalupa apa sebab musababnya.. ...

aah... chocolatey gitu   tp tak selalu la aku buat. nutella tu mahal woooo syg plak nk mengabehkannye

aku 1 prob ngan org gemuk ni suka sgt putus asa. bukan aku nak mengutuk plak tp mmg kenyataan pun. aku bukan takde kawan gemuk tp bile aku ajak diet je, ajak pegi senam ke, ala esok la, malasla, sakit lutut la. ha camno nk kurus kalau mcm tu??? sbb tulah kot produk kuruskan badan ni sgt laku kt pasaran sbb mmg masing2 dah malas nk bersenam. pastu kasi alasan ala ko tu mmg genetik kurus makan ape pun kurus. takde maknenye, extended family aku, i mean makcik pakcik smpi ke anak2 majoriti masuk kategori obese. kencing manis, darah tinggi tu jgn ckpla mmg penyakit rutin dah. masuk family aku je kurus n fit sbb kami mmg aktif n byk amalkan diet ikan + sayur. nih kalau dah melantak nasi berlauk dr sarapan ke lunch ke dinner camnela korang tak gemuk? suruh ubah gaya hidup taknak, pastu nak main perli2 org kurus mcm aku. kekdg aku pun dah malas dh nk nasihatkn puak2 mcm ni. lantak ko lah...

C.K posted on 29-10-2013 08:52 PM
Saya pun amalkan homemade juice...petua ibu saya....isteri saya yang buatkqn...saya tolong jua.... ...

c.k, mana nak dapar beetroot ni? beetroot tu apa plak? tgk google ubi kaler merah je.

peachauto posted on 29-10-2013 10:03 PM
c.k, mana nak dapar beetroot ni? beetroot tu apa plak? tgk google ubi kaler merah je.

Yup...nama malaysianya adalah ubi bit...atau bit merah....ubi bit ada tiga empat jenis...merah paling popular di barat...kuning...putih dan belang merah....dari europe sehingga ke us...mereka udah lama melahap ubi bit ini...bukan sekadar kegunaan sebagai pewarna sahaja....jika kamu hanya mahu minum jus beetroot sahaja pun ga apa2an kok...untuk pengetahuan kamu...sherson lian dan seorang lagi chef cikki singapore...chinese mix matsaleh...lupa nama ya...mereka udah amalkan jus beetroot dari kecil...pernah saya nonton rancangan mereka dimana mereka galakkan kita minum jus beetroot dimanaketika itu salah satu menu mereka adalah jus beetroot

hati2 ketika membeli...jangan bertukar dgn ubi stela warna ungu

ubi stela = ubi keledek Last edited by C.K on 29-10-2013 10:19 PM

rampingnyeeeee!! tp beza betol ye muka make up dgn tak..

yeayyy.... apo laie.... cepat2 la buek kambek menyanyi pulak....

annehuda posted on 29-10-2013 08:41 PM
tips aku, jgn kawen. nnt dah kawen beranak mesti cutting body lari habeh   

takle aku ...

akan ku jadikan inspirasi...

tq for sharing....

Seksi si siti sarah ni.
Baideway fasha nyusukan anak dia, bukan? Org yg nk menjayakan penyusuan badan ni tak amik ubat sebarangan.

latest craze skrg ini yg sedang melanda europe dan amareka ialah 5:2 diet
atau lebih dikenali di kalangan ummah sebagai posa senin kamis
tapi sepantas kilat NHS (KKM cawangan UK) menafikan benefit 5:2 ini, tiada bukti kukuh katanya...(sila masukkan ratiban yahudi dan nasroni yg sentiasa cemburukan kejayaan ummah di sini)   

hanggukhangguk posted on 29-10-2013 07:59 PM
Try la....klu kt fb blh like page juicing vegetables. Byk resipi utk buat juicing.

ai x dakk fb yang,ai pm u je nanti kalu nk tau psl juicing2 ni yerreee