CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: blankie

[KBS] Dream High 2 (JinWoon, Hyorin, JiYeon, Kang Sora)

habih dah...open ending la gamaknya....elokla aku padam semua Dream High 2 yg aku record kt PVR tak de kekdahnya aku nk tgk cite mcm ni...mengecewakan...

aku suka..yoojin ngan rian!! JB tanyer derang bercinta ker apa..motip sngt denny!! ngaku jeh!!

Post Last Edit by twinkystar at 21-3-2012 12:47
aku suka..yoojin ngan rian!! JB tanyer derang bercinta ker apa..motip sngt denny!! ngaku je ...
skymania Post at 21-3-2012 11:35

tau x pe..lol me rasa yoojin dh start suka rian time neh sebab masa rian gelak2 happy terus YJ pegang cheek rian pastu dia kata u must be acting..my type of girl is kind girl( u r not my type)
pastu sambil pegang cheek rian, yoojin cakap 'you must stop'
maksudnya dia suruh rian jgn senyum, jgn jadi kind
motip x bg senyum, x bg jadi baik..asal kalau dia gitu nanti ko suka kat dia ke

JB slalu potong line menyebok
tapi lawak bila YJ dgn rian nak dok cover dorg x de pape

Rate

1

Reply 203# twinkystar

aku suka!!! meroyan aku tgk takde sub... aku suka!! suka!!
HS ngan JB tuh tolak ke laut pon bagus jugak..bnykkan part Rian ngan yoojin...

biler nak abis drama neh??

Reply  twinkystar

aku suka!!! meroyan aku tgk takde sub... aku suka!! suka!!{: ...
skymania Post at 21-3-2012 12:46

dh habis la..malam td

Post Last Edit by twinkystar at 21-3-2012 22:58

me dh tgk ep last with subs..
me suka..what a big difference tgk without sub dgn ada sub
last episode focus on their dreams..okla..suka script episode last neh..byk ayat2 bermakna dalam episode last neh
episode last jerla
best lagu dream high yg dorg nyanyi time last
dh x kisah dgn love line..lantakla

Rate

1

Follow Us
Aishh... bila dah habis ni mulalah aku datang wat karangan~

Point utama aku lepas tgk last ep ni ialah... thank God Hyesung muncul only for 10 minutes. Kalo idak mesti aku makin stress.

Citer kali ni mengarut sesangat. Impian YJ nak jadik rockstar pun tak jadik. Impian JB nak jadik dance pop star pun tak jadik (time kasih eksiden tu), Hyesung nak jadik penyanyi pun tak tercapai disebabkan sore ke laut. Last2 derang jadik 2nd option jek. Rian je la kot yg mempi jadi kenyataan.

Nampak sangat JYP ni mengarah betul2 nak naikkan nama JB *muntah darah* Yang paling jahanam bila OST satu pun takde JinWoon pye solo. Sedangkan masa awal2 DH2 ni Yoojin dikenali sebagai genius in music. Sampai sumer bebudak pun berebut nakkan lagu dia bila ade test. Kenapa bila last2 YJ ni macam tak jadi apa2? Even lirik (lirik ke?) yang dia tulis pastu si Rian amik tu ape citer? dun tell me tu lirik dah jadik lagu haru haru tu plak? omg~ please la... ending paling ntah hape2. Sian jinwoon dan jiyeon yg berlakon best. Yang lelain tu buang dlm longkang pun takde masalah. Muka Kang Sora tu setiap kali dia nanges macam nak mintak dilempang

Masa ep 1 DH2 ni jalan cerita nyer mmg menarik. Pelbagai isu yg cuba diketengahkan. Tapi bila dah masuk episode seterusnya, level isu awal2 tu tetiba jatuh menjunam ditambah dengan loveline yg tak masuk diakal. Tetibeee je JB leh jatuh chente ngan HS. Tetibeeee je taw... wakakaka... kalo G-Minor ni leh ler  trime sket since dorang ade cerita yg sama. Tambah lagi personaliti derang yg menarik ibarat magnet utara dan selatan. Berbeza tapi saling memerlukan. Bila HS sedih, YJ yg terasa. Siap backing sumer (teringat kisah mic duluk). Bila YJ sedih, Rian yg terasa. HS ade? Tak gune pye kawan. Tatau la kalo HS ni tak pernah anggap YJ sebagai kawan ke.... jamban tul~

Arghhh... sudah~! aku gumbira citer ni dah habis! I want G-Minor kapel in WGM fo' real~!!

Rate

1

Post Last Edit by twinkystar at 22-3-2012 09:08
Aishh... bila dah habis ni mulalah aku datang wat karangan~

Point utama aku lepas tgk last ep  ...
HideGulz Post at 22-3-2012 00:40

yang me x suka psl DH2

1.  scriptwriting
DH2 neh messy sgt la scriptwriting dia..bersepah sana sini mcm x reti nak buat script drama..directing dia ok tapi scripwriting, jalan cerita mmg ke laut
kesian sgt sebab me rasa cast DH2 neh boleh tahan n rasa cam lagi ada potential dari DH1

2. too much focus on lovelines
episode awal2 mmg best tapi start jer writer jadi obses dgn loveline HS-JB, drama dah ke laut
me geram sebab berepisode2 dok cerita psl loveline dorg tapi nan hado sampai ke sudah x de ape2 pun..
dah tu tetiba jer JB boleh suka HS, kalau yer pun develop la slow2..neh baru 1-2 episode gaya cam dh cinta mati dh
better la dorg develop g-minor couple nyer relationship dari JB-HS..me x lehla..JB-HS nampak cam best friend, bukan cam bercinta pun, believeable lagi rian-yoojin, even JB-rian nyer relationship

3.  underdeveloped characters
watak HS dgn YJ, mmg fail la writer utk explore watak dorg..
HS tu kalau betul2 develop watak dia, she'll be inspiring..neh x..optimistic tapi such a weakling..dh mcm contradicting..sekejap kita akan simpati, boleh relate dgn dia, then another scene rasa cam nak pelempang jer dia
Yoojin lagi satu, sayang sangat la..me rasa lagi better focus on him than JB..dia ada side story yg interesting..neh x asyik jadi pacemaker semua org jer..
lagi satu geram bila x de perkembangan pun HS-Yoojin..cakap dorg kawan tapi me setuju dgn Hide, HS cam x kisah pun dgn yoojin, yoojin jer kisahkan dia..at least kalaupun x nak kembangkan loveline dorg, kembangkanla friendship dorg..
neh mcm hidup HS revolve around diri dia dgn JB jer

cast yg lain selain the 4 lead mcm perhiasan jer..JR-lee seul comey, love triangle nana-siwoo-hong ju pun cute tapi that's all..
writer failed badly untuk develop kan watak dorg..ailee mcm wujud x wujud jer dalam drama neh

then me nak komen, yg DH2 neh rian dgn JB centric..dorg yg lead sebenarnya bukan sora dgn jinwoon..cerita dorg dua neh yg   betul2 dikorek dlm DH2 neh..yg lain2 mcm touch and go jer

4.  no focus on specific theme of drama
x de unsur dreams...kalau ada pun elemen friendship antara dak2 neh..my consolation would be bila ex-principal tu cakap it's okay if you don't dream big, being able to be happy everyday is also a dream..me rasa rian jer yg me nampak perkembangan dia dari awal sampai akhir camner dia improvekan diri dia utk capai dreams dia.. and maybe JB bila dia sedar yg x pe kalau dia jatuh, he can start all over again..

yang me suka psl DH2

1.  G-minor couple
     -rian-yoojin together mmg daebak.,.seriously scene dorg yg sikit2 tu much better than other OTPs in the drama, me suka how  writer develop relationship dorg..dorg faham each other, always there for each other..chemistry dorg mmg jjang!! cuma sayang x de closure apa jadi dgn dorg at the end..kawan ker, teman tapi mesra ker

2.   Rian-JB relationship
      -inila satu2 nyer relationship yg kita leh tgk dari awal sampai akhir, kenapa relationship dorg jadi gitu, snippets when they were together, kenapa dorg break up, how they mend back their relationship..me suka time episode last bila JB akhirnya sedar yg rian is always there for him supporting him, cheering for him..and he said it's time for him to cheer for her and she need to sing for herself..

3.  Rian-Hyesung's friendship
     -me suka yg at last rian dgn hyesung jadi best frienddorg neh mcm langit dgn bumi tapi me tau dari first me tgk dorg nyer interactions, dorg akan jadi BFF..rian pun cakap, dia suka HS yg lepas 8 tahun tu..x mcm HS yg dulu..sekarang rian boleh trust and follow HS

4.  OST DH2
     - ost drama neh mmg best! me suka semua lagu..jinwoon x de nyanyi utk ost drama neh ek? ada lagu we are the b tu jerla

5. Inspiring lines
     -dalam DH2 neh walaupon scripwriter mabuk, tapi ada la the times when banyak quote2 yg bermakna and inspiring yg watak2   neh cakap..

6.  the cast
     -me suka the casts..me rasa dorg ada so much potential, tapi tula ditenggelamkan oleh poor execution of the drama..banyak   
      muka baru x dela org yg sama.. me suka watak rian,yoojin, JR, lee seul dgn nana..me suka gak cikgu JYP, kahi dgn ms annJB dgn HS me atas pagar..x benci x suka

kesimpulannya drama neh mediocre..jenis drama yg kita tgk gitu2 utk hiburan jer..kalau nak kritikal utk drama neh mmg sakit hati..
so just relax and enjoy the drama..there's some worthy moments..x dela x best langsung..tahap so-so boleh layan jerla
me x menyesal follow drama neh walaupon me sentiasa rasa mcm nak campak scriptwriter dia dalam laut

Rate

1

citer nih membuatkan lisa suka gan jinwoon

lor citer ni dh habis ker... aku stop sampai ep 4 kot... hihiiiii...
so ending yoojin ngn rian ek... selamat bkn ngn hyesung...

lor citer ni dh habis ker... aku stop sampai ep 4 kot... hihiiiii...
so ending yoojin ngn rian ek.. ...
ichi Post at 22-3-2012 21:08

x dela tunjuk betul2 dorg together..
tapi masa last tu masa dorg perform musical, part last masa dh nak habis tu, rian dgn yoojin dok sebelah2, JB dgn HS, trio love triangle tu together, JR dgn lee seul

cuba gagahkan diri nak layan sampai abis..
jiwoon punya pasal..
tapi...adeh la..

siyes..Sora mmg betul2 buat ilang mood

ep10..
dah mula tunjuk2 si JB hegeh2 asik carik HS...
nak muntah jer aku tgk...
suka tgk si YJ duk suruh si JB melutut sekali dia yg terkena

skrg ni, kalu part HSJB, aku bantai baca novel...
abes part diorg baru tgk...
bertahan sebab YJ-rian, persahabatan kelas B, mamat gitar - nana - seul

utk korang

lagi ..

huhuhu

suka dah plak lagu ni..
suka couple G-minor!

abeh dah? baca ulasan2 kat sini, macam kurang memberangsangkan je.. tak rugi la aku tengok sekerat jalan je..

aku pun dah stop donlot..layan kat tv je..tu pun sambil mata separuh terbuka (mengantuk)

lemau giler DH 2 nih..nasib baik ada jiwoon je lah buat aku bertahan..mmg ada prospek dlm lakonan mamat nih

aku pun dah stop donlot..layan kat tv je..tu pun sambil mata separuh terbuka (mengantuk)
...
honey_jelly Post at 29-3-2012 11:19 AM

jiwoon kena byk lagi lakon kan..........

dulu dh1 aku tak suka ending dia
dh2 ni tak tahu lah aku suka ke tak?
bagi aku rian mcm kayu jerk, nak jadi gurlish lah sgt2, tapi fake jerk ( bagi aku la)
aku suka yoojin
tapi aku suka kang sora kapel ngan JB

tapi citer ni bagi aku cam biasa2 aja lah
layannnn