CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Raline

Puteri Sarah tak henti-henti aib rumah tangga? Berlagak seperti mangsa pula

Itu I kata, nak cakap classy classy ni susah kalau melibatkan dicurangi atau ditipu suami.
Belum ada affair apa2, baru naik kereta dengan suami orang pun ,dah kena hamuk

kalau kes ni victim adalah kazar.. anak buat taik, ayah kena hina

AWEKSAMURAI replied at 2-1-2023 04:55 PM
Sapa ckp bini seraf muslim tak meroyan ...meroyan lah sampai tulis puisi hati zaman blog dlu hahah ...

Kalau dah tua2, anak2 dah besar, kalau laki buat hal, dgn perempuan lain. Hadiahkan je laki tu pada perempuan tu. Yg penting beri kita duit secukupnya utk melancong dan mewah2.
Biarlah si perempuan tu dapat lelaki dah kecut. Kita pun dah tak selera tengok laki tua. Kalau laki tu sakit jaga lah dia. Jaga makan pakai dia.
Seronok lah hidup tak perlu fikir makan pakai sakit suami.
Enjoy2 dgn anak2 dan kawan2.

vokay replied at 3-1-2023 03:52 PM
Rasanya nak ambil kesempatan juga, lelaki memang gatal...

Lelaki bukan xleh pk ajaklah bini skali teman..ni takkk...mmg mendapatlag sekali..sensbg citer it takes 2 tango tuk kes curang2 ni...

Yg kena sondol jgn nk makan ht merempan jer..ko bagi sekali kat laki dgn sondol tuh...jgn sondol yg kena laki ko agungkan

Perempuan  yang mengharapkan rumahtangga boleh diselamatkan selalu nya yang ada anak2 kecil dan growing up. Because anak2 masih perlu ada ayah dan ibu untuk urusan harian. Yang masih mengharap ibu ayah di rumah untuk membimbing ,  bergurau DLL.
Bila anak2 sudah besar boleh urus diri sendiri, isteri tak heran sangat . Kalau laki buat hal boleh just go away

AWEKSAMURAI replied at 3-1-2023 01:53 PM
MIL aku dh x berani angkat muka dengan aku tapi biasa lah jenis ego org tua dia buat mcm xde pnah  ...

Wah, you paling berani.
Perlu ada orang seperti you.
Batu penyondol takut sikit.

Follow Us
msdummy.2018 replied at 3-1-2023 04:14 PM
Lelaki bukan xleh pk ajaklah bini skali teman..ni takkk...mmg mendapatlag sekali..sensbg citer it  ...

Memang laki dia pun kena sekali dgn wife. Bukan saja my colleague tu kena dgn wifey, anak2 sekali ikut haunting dia.
Sampai my colleague kata stress hidup dia.
I pun cakap , memang semua isteri akan suspect dan curiga kalau suami tak berterus terang , pergi jauh2 dgn perempuan lain
Dapat tau cerita dari orang lain pula

I ada tengok Oprah punya chat show where the wife killed the husband n the scandal. Sebab rasa tertipu dicurangi dan lain2. Tak silap husband buat affair secretary kut

Edited by Hypothetically at 3-1-2023 04:58 PM
Nnasda53 replied at 3-1-2023 10:19 AM
Tapi laki hempuk pompuan juga di dambakan si PS ni chuols.
Dah tau laki ada sejarah hempuk pompu ...

Ia lah betul lah tu, pukul pompuan is actually one bad sign that lelaki mcm ni mmg tak boleh percaya . Its a hard lesson for ps, but at least dia kawin sol tu both were single takde issue ambik laki org, sakitkan hati pompuan lain dan tak kacau emosi pompuan lain. She can still stand tall and walk with a clear conscience sbb bukan dia yg curang dan dia tak pernah ambik hak org lain atau kacau hidup org lain eventhough she had to suffer.

memang dia mangsa pun.. biarlah dia nak meroyan merempan sekali pun sekurang2 nya dia hanya melepaskan apa yang terpendam dalam hati.. kalau ada yang tak suka takyah baca takyah layan.. kita bukan kat tempat dia.. sebab dia artis so orang besar2 kan isu dia.. ramai je isteri2 yang dicurangi diluar sana yang pagi petang siang malam meroyan merempan.. kalau tak dapat laki pun at least terluah apa yang terbuku takde la kemurungan sorang2...

msdummy.2018 replied at 3-1-2023 03:58 PM
Tebus talak ada...i pun nyariskan file tuh, tp alhamdulillah masuk mahkamah xpyh buat tebus taLak  ...

Itu paling terbaikkkk beb......

vokay replied at 3-1-2023 04:39 PM
Wah, you paling berani.
Perlu ada orang seperti you.
Batu penyondol takut sikit.

Kita sebagai isteri jangan tau asyik nangis2 je eh lembik lah ....aku pun nangis jugak meraung jgak mula2 bodo seketika ......lpas tu aku pikir aku x salah dlm hal ni so buat apa aku nak takut kan .idup aku maka aku lah kena protect kan? Hati aku kalau xde sapa nk jaga aku lah kena jaga .

Edited by AWEKSAMURAI at 3-1-2023 05:25 PM
vokay replied at 3-1-2023 04:46 PM
I ada tengok Oprah punya chat show where the wife killed the husband n the scandal. Sebab rasa terti ...

Tengok kes CHRISTOPHER WATTS tu lagi sakit hati dia bunuh isteri n ank2 dia sbb kan skandal dia ...skandal dia plak psiko bini n laki tu sampai laki tu sanggup bunuh ank bini dia weh penyudah laki tu kena tangkap n hukum bunuh ..skandal babi tu elok je idup sejahtera xde apa2 pun ........ Menangis aku bila time bapa isteri dia baca pesanan terakhir kat menantu iblis dia.... Bapak mertua dia ckp .

KALAU KAU DAH TAK SUKA N X CINTA KENAPA TAK PULANGKAN ANK PEREMPUAN DIA BALIK DKT DIA.

Menangis weh aku tgok kes ni .... Masa part bapak dia bagi pesanan tu lagi aku kuat menangis .Dah la tu satu2 nya ank perempuan dia . cucu2 plak comel sgt .

Christopher Watts tu baru skandal dgn betina tu 6 bulan je .

AWEKSAMURAI replied at 3-1-2023 05:24 PM
Tengok kes CHRISTOPHER WATTS tu lagi sakit hati dia bunuh isteri n ank2 dia sbb kan skandal dia .. ...

Sedih kan....bayangkan kita besarkan anak2 dgn kasih sayang. Tiba2 suami dia bunuh.

Jangan kata kena bunuh, kalau suami anak kita nanti tampar anak kita, kita pun sedih. Suami anak kita nanti, mengenakan atau menganiaya anak kita , tentu kita sedih.

I sedih tengok video  masa ex ude jumpa ayah dia lepas diceraikan , masa salam dan peluk tu.

AWEKSAMURAI replied at 3-1-2023 05:17 PM
Itu paling terbaikkkk beb......

I takut jugak beb...takut mcm2..tp i kuatkab hati jer redah...ko jgn xtau smpi sma org sekeliling ckp aku ni penghuni neraka...hahahaa bukan tkt jd bahan kat social media, satu kg berckp..plaing sedih kwn2 rapat not support ...aku diam jer malas nk bunyi atau explain

Now tuhan londehkan satu persatu..aku say fuck to all people that blame ne...mampus ko kat situ..hahaha..plg penting ya ko nyah kan toxic people from ur life.br ko leh move on

seripahzeripah replied at 3-1-2023 11:43 AM
Mungkin cara ini classy bagi nurtizen..kak mah xmerempan...tpi dia bg bom sekali terus..lepas tu y ...

Kak mah paling winnnn!!!!salute herrrr

msdummy.2018 replied at 3-1-2023 05:40 PM
I takut jugak beb...takut mcm2..tp i kuatkab hati jer redah...ko jgn xtau smpi sma org sekeliling  ...

Ni aku kena masa first married aku .... Sampai skrg family aku or mertua n ank2 tak tau knp aku bercerai dgn ex husband aku ...... Aku just nak idup aku tu je . mcm2 org ckp jgak sbb aku tak bela ank2 aku tapi aku ada reason aku sndiri alhamdulillah 18 tahun dh berlalu sikit pun aku x menyesal bercerai dlu aku rasa bersyukur lagi ada lah .

Edited by msdummy.2018 at 3-1-2023 05:55 PM
AWEKSAMURAI replied at 3-1-2023 05:49 PM
Ni aku kena masa first married aku .... Sampai skrg family aku or mertua n ank2 tak tau knp aku be ...

Wahhh finally...ko tau tak org terdekat ckp aku ni gila bila aku kuar statement i feel bless after divorce, divirce is the best decision i make in my life...nyampah lah wehhh...kalo laki ko mcm samdol ego tinggi melangit, pe kejadah aku nk perthnkan rumah tangga..koser aku..kesihatan mental lebih oenting uolssss...vlah jer dr perkahwinan toxic. Ank2 pun lebih gembira...ni tak asyik2 pk alasan ank xder bapaklah apalah...ko hengat ko gaduh hr2 xbuat ank stress ker?

Tuh blum ckp lagi ada kwn yag perthnkan suami walau suani tuh terang2 gatal..sibuk nk slhkan penyondol..pas tuh sndr stress..sndr pilih nk stay, then xkuat nak hadap?

msdummy.2018 replied at 3-1-2023 05:53 PM
Wahhh finally...ko tau tak org terdekat ckp aku ni gila bila aku kuar statement i feel bless after ...

Bulshit lah yang jd kan ank2 sebagai alasan utk x move on dari toxic marriage weh...... Jadah ank2 hari2 dok tgok mak bapak bergaduh tu lagi buat ank2 mental

msdummy.2018 replied at 3-1-2023 05:46 PM
Kak mah paling winnnn!!!!salute herrrr

dont play with Kak Mah

kalau aku tak like, aku tak swipe

aku bom