CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ResellerMaxis

[Tempatan] Kerajaan ph dah prepare utk covid sejak 2019 - kp kkm

sarah82 replied at 11-4-2020 11:35 AM
Tu la.. Nak buat mcm mana.. Aku hanya boleh doakan oyen bahagia dgn tuan baru dia.

Tuan baru suka kott.. oyen tu takleh bercakap.. kalau tak mesti dah tanya, sarah aper cer?

Tinot7 replied at 11-4-2020 11:25 AM
Sbb tu ko patut rase empati.. sbb they start with the least resistance. Mula2 dgn depa.. pastu dgn ...

Aduhhh, bila aku x empati? Aku kesian ner dgn dorg xder plak aku ckp aku sokong or bangkang penarikan tu....

Cuma apa yg aku nk cakap hal2 elaun ni staff mmg kena prepare lah, bila2 masa jer bleh ditarik....

Hak hakiki staff gomen cuma 2 jer yg aku tau, gaji hakiki dgn hak nk resign....yg lain termasuk cuti semua tu hak gomen

Tinot7 replied at 11-4-2020 11:38 AM
Tuan baru suka kott.. oyen tu takleh bercakap.. kalau tak mesti dah tanya, sarah aper cer?

Harap mcm tu la.. Ni aku nak adopt 2 ekor anak kucing tapi mco ni susah tuan lama nak antar.. Tgg mco habis aku nak ambik.

Tinot7 replied at 11-4-2020 04:23 AM
Abis tu yg tetibe buka benang byk2 tu bkn rba ke? Tak dibayar ke? Aritu yg depa pampang iklan utk  ...

Aku bukan ahli dap dan tiada kaitan dengan dap..

Amu xtahu benar ke x..

DARSITA replied at 11-4-2020 04:35 AM
Taniah PH - mmg parti terbaik under Tun M!!

Love you Tun.

Jangan lupa. Segala kemusnahan covid ni berlaku zaman pm 7i sorang sorang jadi pm n semua menteri..

Innrukia replied at 11-4-2020 11:36 AM
Menteri air suam aku paham psl issue air suam. Menteri low class pasal apa pulak? Org KKM pun leve ...

Dah berlainan sudut pandang politik gitulah.... Kalau dulu yg anti PH dok kritik Dr Dzul, now yg anti PN plak dok kecam Dr Adham, mcm bodoh plak aku tgk

Follow Us
ResellerMaxis replied at 11-4-2020 11:32 AM
Betul. Dan terbukti tindakan mereka tepat. 2 juta pelancong pun 5 sahaja kes pda waktu tersebut...

Pada aku klu tepat tu mcm taiwan tu.. Tutup pagar terus.. Bukan xde symptom means xde virus.. Dlm 2juta 5org yg dikesan. Bkn 5org JeR confirm ade virus. So xpyh nk sembang sgtlaa..ko bkn kkm pon..  Takat2 key bod watriuh jaaa..huh!

GigaMom replied at 11-4-2020 05:01 AM
Kesiapsiagaan KKM bukan menteri.
Kkm memg sentiasa bersiap siaga sebb dh mmg tugas mereka
Bapak  ...

pergi tengok video dekat first post tu..

Bukan ph yang cakap. Tapi dg kkm yang cakap..

ResellerMaxis replied at 11-4-2020 11:38 AM
Akak kena paham. Mereka cakap macam tu supaya rakyat xpanic..

Dalam masa yang sama di belakang  ...

Entahlah, apsal dorg bleh faham statement2 menteri tu sbg kerajaan x pandang serious ancaman N-coronavirus tu dulu......xkan dorg expect kerajaan buat situasi bagi rakyT sendiri panik, then apa yg kita bleh dpt bila semua keadaan panik tu?

Memana kerajaan pun akan ada cover up utk isu2 berkaitan ancaman keselamatan, mcm isu Kg Medan, isu Maunah etc etc kalau nk contohkan kerajaan BN dulu lah, semua tu utk keselamatan awam......

Xder apa kebaikan pun kalau keadaan masyarakat panik x tentu arah, nak2 plak di awal2 kes dulu mmg keadaan masih terkawal dan kerajaan mmg folo jer WHO

Ladybird910 replied at 11-4-2020 09:44 AM
Atok not governing msia anymore.. In fact he is now doing other thing at the back..so whatever he  ...

Kalau zaman ph revised bajet dah dicop kerajaan uturn. Walaupun penat aku explain benda sama..

Revised keputusan setelah mendapat feedback or new input itu adalah right decision. Xleh ignorant.

U see..aku xkecam pun pm sebab wat mcm tu walaupun majoriti penyokong Umno pas kecam kerajaan ph uturn dulu..

Tinot7 replied at 11-4-2020 09:53 AM
Iols tgk tv mase KJ announce depa kena tak dpt gaji 2 bln. Masa tu dia tgh interviu pakar psl covi ...

Kau percaya sangat dia orang xdapat gaji..

Untuk pengetahuan kau..pm tu ex tpm dan macam macam menteri sebelum tu..

Dia juga ex mb johor..

Now dia mp, adun n pm..gaji apa dia xamik tu?

Elaun semua amik x?

Pencen pencen tu semua amik x?

Sama gak menteri menteri lain macam kj tu..

ResellerMaxis replied at 11-4-2020 11:49 AM
Kalau zaman ph revised bajet dah dicop kerajaan uturn. Walaupun penat aku explain benda sama..

...

I kenot see la RM.. Aku dah tgk sandiwara politik ni mcm2.. So now aku malas nk too obses dgn mana2..klu bagus aku puji dan klu xok mmg aku kecam jekkk... Mcm tgh bt kt ko ni la. Hahahahahaha

klo prepare kenapa xtutup sempadan masa cuti raya cina ritu.. klo dr dulu lagi jaga sempadan sapa yg baru balik dr oversea terus quarantine kan senang..

ohhh lupa masa tu ada Dr yg hebat cakap kita xperlu tutup..

ResellerMaxis replied at 11-4-2020 11:46 AM
pergi tengok video dekat first post tu..

Bukan ph yang cakap. Tapi dg kkm yang cakap..

KITA means warga KKM,
sebab tu ai awal2 cakap
Bapak menteri dari parti mana pun jangan ngada2 ambil kredit

axl_bach replied at 11-4-2020 09:24 AM
Ayyaaaaa, yg mana baik kita akui....nk kata aku macai PH pun xder hal.....aku jenis rasional xder  ...

Lks soh bebaskan banduan kesalahan kecik ko sokong penuh takjub kan...apa rasionalnya? Kalu dah totok x de rasionalnya..just justify utk  shiokkan diri sendiri je .biasala org pandai2 ni ego

ResellerMaxis replied at 11-4-2020 11:49 AM

...

Iols setuju apa abam cakap..bantuan ikut hilang pendapatan..kalau 100%, bagi la bantuan yang Lebih..
Macam tu

Dr noor hisham yg ckp, bukan politician...so releks je lah...yg penting kkm dpt tangani covid dari terus merebak

Edited by axl_bach at 11-4-2020 01:18 PM
harisbee replied at 11-4-2020 01:05 PM
Lks soh bebaskan banduan kesalahan kecik ko sokong penuh takjub kan...apa rasionalnya? Kalu dah to ...

Pasal banduan kesalahan kecil dibebaskan awal tu kan dia ada perinci apa definisi KESALAHAN KECIL tu..... Banduan lanjut usia, banduan dgn penyakit kronik, banduan dgn kesalahan bukan membahayakan awam dll....

Kalau ko google pasal bebaskan banduan berkaitan ancaman Covid ni byk negara dah buat....Maghribi, UK, US, Indon dan Portugal antara yg dah jadi balaci LKS sbb ikut saranan x rasional dia

yanzhuo replied at 11-4-2020 01:14 PM
Dr noor hisham yg ckp, bukan politician...so releks je lah...yg penting kkm dpt tangani covid dari t ...

Tu lah aku pelik, yg cakap tu DG bkn politician murahan....

axl_bach replied at 11-4-2020 01:17 PM
Pasal banduan kesalahan kecil dibebaskan awal tu kan dia ada perinci apa definisi KESALAHAN KE ...

Masalahnya x de lg kes covid kat penjara...biarlah dorang kuarantin kat penjara...nak bebaskan dorang nak dok mana mk  apa x keje gitu..dok penjara ada la jugak mknan...x gitu rasionalnya...lainla penjara dah tersebar covid19 mcm negara cth ko bagi tu..baru la rasional sokongannya. Begitu..

Ttg elaun kritikal kmm nak dihapuskan oleh ph.. boleh je gomen ph redefine word kritikal utk kakitangan  kmm..cth dlm kes sekang ni..critical kan..
Rasionalnnya elaun kritikal diberi utk bidang2 tertentu sebab bidang2 tersebut lebih heavy dan profesional dr bidang2 sastera dan sosial sains..