CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dexa

PTD - Pegawai Tadbir Diplomatik -

Close [Copy link]
aku duk pegi dulu fasi tak pernah mencelah langsung.. dia biar ja kami debat...

selepas keje brapa taun boleh naik pangkat jadi 48 ...
brapa gaji level 48 ... kalau sapa tau ... dgn elaun2 dia skali ...

sorii nak tanya skit..

baru lepas PAC ni 1st time..

Rata-rata fasi kebanyakkan sudah berus ...
yummy_yum Post at 4-7-2010 10:54

mana ko tahu dia lebih tertumpu pada yg dominant...tapi memang fasi aku kerek pun..lagi byk dia pulak ckp dr kita. belum masuk bab sindir menyindir lagi..itu mau berbakul2

selepas keje brapa taun boleh naik pangkat jadi 48 ...
brapa gaji level 48 ... kalau sapa tau ... d ...
Jesse_Mccartney Post at 4-7-2010 21:19

kalo dah confirm 48, basic + elaun = RM 7,000 ++

sebelum ni, kenaikan dari 41 ke 48 laju je, 4 tahun dah naik 48, skang ni ada polisi baru plak, slow kan balik kenaikan ke 48

kalo dah confirm 48, basic + elaun = RM 7,000 ++

sebelum ni, kenaikan dari 41 ke 48 laju  ...
honam Post at 11-7-2010 11:15 AM

waaa ... best gaji.. 4 taun dah leh naik 48 ----  7k+ gaji ...
No wonder ramai mintak keje PTD ... cepat naik pangkat dan gaji lumayan +++  ...    ...
rugi tak mintak keje PTD .....  :re:

waaa ... best gaji.. 4 taun dah leh naik 48 ----  7k+ gaji ...
No wonder ramai mintak keje PTD  ...
Jesse_Mccartney Post at 12-7-2010 19:46

ITU DULU LA....

skang ni ada polisi baru, siap kontrak 2 tahun dulu, lepas tu baru confirm, nak naik 48 tak tahu la bila bebudak batch baru ni, yang naik cepat ni batch sebelum 2006, memang haven la naik 48 sepantas kilat, skang ni kenaikan dah jadi slow

Follow Us
la..aku tercari2 gak kau, mana la tahu kan kalau terperasan ke...overall the pre pac was enjoy ...
hollaback_girl Post at 2-7-2010 23:35

Attitude....attitude...attitude...itu yg paling penting..serta keterbukaan..team work..aku dok gelak jer tengok budak2 ni nak impresskan panel sampai tak nak dengar ckp leader, dominant sgt..melebih2...mcm dia jer yg bagus..malas panel nak pilih yang macam ni...panel semuanya manusia biasa, of course nak pilih seseorg yang mampu bekerjasama suatu hari nanti. Aku suka yg good manners, menghormati org lain dan confident bukan over confident pulak.

Attitude....attitude...attitude...itu yg paling penting..serta keterbukaan..team work..aku dok ...
Shamilia79 Post at 12-7-2010 23:50

Agree... masa aku PAC aritu ada sorg peserta ni dia bercaaaakap je without considering other members.. especially time team presentation (subsidi petrol tuh..) dah la aku nye turn dicantas oleh peserta lain.. pastu masa sessi soal jwb tu peserta yg bercakap x benti tu pulun jawab semua soklan seorg dia je... aku terperasan member2 lain seems like x puas hati.. asal kami nk mencelah dia blh plak tinggikan sikit suara.. like a hint "hello..!! aku tgh bercakap okkayyy..!!
    mmg nmpk mcm  seorg pemimpin yg berkaliber, boleh express idea, confident ( over confident i think).. tp ingat la org lain yg nak participate jugak... mmg masa soal jwb tu, dia seorg je yg jwb soklan panel penilai.. kami semua tukang sokong.. panel amik kire x..??

Dan aku dapat rasa yg aku..... F.A.I.L.E.D

korang PAC kt mane.......

Agree... masa aku PAC aritu ada sorg peserta ni dia bercaaaakap je without considering other mem ...
haninuha Post at 13-7-2010 08:34

kalo mamat poyo tu bleh lulus PAC, nampak sangat penilai penilai yang menilai tu bengong, harap-harap JPA pilih penilai PAC ni yang bleh pakai la, jangan setakat cari gang sendiri untuk jadi penilai PAC, apa habuk pun tak tahu menilai, just claim elaun PAC je

Agree... masa aku PAC aritu ada sorg peserta ni dia bercaaaakap je without considering other mem ...
haninuha Post at 13-7-2010 08:34

mamat ke..harap la ak xpoyo mase tu..group kiteorg siap buat lakonan mase subsidi petrol tu..

korang PAC kt mane.......
darz Post at 13-7-2010 14:10

PAC kat INTENGAH..

kalo mamat poyo tu bleh lulus PAC, nampak sangat penilai penilai yang menilai tu bengong,  ...
honam Post at 13-7-2010 17:05

Ntah la... mata aku ni dok perhati peserta tu + tgk ke panel penilai.. apa yg aku perasan, time peserta tu dok bercakap panel tu tunduk je kepala dia (menatap kertas kt atas meja tanpa menulis apa2).. tp bila ada peserta lain nak mencelah panel tu angkat kejap kepala dia (mgkin dia nk tgk no.bdn) then bila 'peserta' yg kongker discussion tu berckp panel tunduk semula..

actually peserta ni dah pernah attend PAC sblm ni.. itu yg dikongsikan dgn kami la.. mgkin dia dh ada pengalaman dan merasakan perlu lebih menonjol supaya menjadi pilihan panel.. (xbaiknya aku syak yg bkn2..)

kalo mamat poyo tu bleh lulus PAC, nampak sangat penilai penilai yang menilai tu bengong,  ...
honam Post at 13-7-2010 17:05

honam, jgn la ckp gitu.. sy yakin dan pasti panel penilai semuanya terlatih dan hebat.. sudah tentu dia dh set kriteria2 tertentu yg perlu dilihat dlm diri peserta yg akan dinilai.. kita xtau..

mamat ke..harap la ak xpoyo mase tu..group kiteorg siap buat lakonan mase subsidi petrol tu..
141085 Post at 13-7-2010 17:49

Ha'a.. mamat.. apa yg aku ingat kami cuma lantik dia sebagai starter (pembuka bicara+bentangkan point dia je).. x sangka plak dia control the whole discussion.. aku perasan bdk laki sebelah dia tu mcm x puas ati je.. sbb dia pon bleh tahan aktif gak dlm mengutarakan pendapat.. tiba2 mulut mcm terkunci.. hehe

papepun, aku ingat apa yg panel tu ckp "kebanyakan yg jadi PTD skrg most of us x penah terfikir akan jadi PTD.. P.T.D = Pegawai Tadak Duit and Pegawai Tanggung Dosa " (nasehat panel).. so, sape2 yg dpt nasehat ni pd 02/07/2010 tau la group mana.. hehe

honam, jgn la ckp gitu.. sy yakin dan pasti panel penilai semuanya terlatih dan hebat.. sudah te ...
haninuha Post at 13-7-2010 20:25

sorry la ter emo skit, bukan apa, kadang kadang tiap tiap batch ada je ptd ptd yang masuk bermasalah, tak la banyak mungkin 1-2 org je, tapi disebabkan 1-2 org ni la bleh busuk kan satu batch, so kalo penilai PAC yang baca thread ni, harap harap jadi iktibar la, masa buat pemilihan tu, pilih la elok2, dan kena ingat tiap pemilihan yang dibuat tu sama ada membuka dan menutup peluang seorang PTD baru, so tolong la set dalam mind tu yang memilih calon calon utk masuk ptd ni bukan cam petik buah anggur je, tanggungjawab amat berat, jangan setakat nak jadi penilai PAC sebab nak dapat elaun menilai je,

sorry la ter emo skit, bukan apa, kadang kadang tiap tiap batch ada je ptd ptd yang masuk  ...
honam Post at 13-7-2010 20:35

tp kdg2 peserta ni pon berpura2 dlm bnyk hal smpai mengaburi mata panel.. tp aku yakin panel blh tau mana yg pura2 and mana yg ori.. sdgkan aku peserta biasa pon terkadang blh nmpk.. tp mostly yg aku tgk pd 02/07/2010 di INTENGAH kebnyakannya OK.. cuma masa grouping aku x pasti lah.. aku cuma perhati group aku sajorkk..

Ha'a.. mamat..  apa yg aku ingat kami cuma lantik dia sebagai starter (p ...
haninuha Post at 13-7-2010 20:32

Huhu, bukan group same ngan ak la..ak kat INTENGAH beb..alhamdullillah la bdk group ak ok jgk..bile kuar result ni weh?

berdoyon2 org nak jadi PTD ye? hopefully sape yg berjaya nanti jadilah PTD yang berhemah carry the responsibility dengan baik jgn kekonon dah PTD pastu pandangan mendongak aje pastu dominant tak bertempat semua org lain mcm bodoh die aje yg terer hal ehwal semasa ni sbb die kate die PTD  ( mcm kwn aku ) haih! sedih aku!!!

Huhu, bukan group same ngan ak la..ak kat INTENGAH beb..alhamdullillah la bdk group ak ok jgk. ...
141085 Post at 14-7-2010 09:10

oho.. ko INTENGAH gak ek..
Tak tau la plak bila resultnya.. sabo la menanti..hehe